Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

>>> Информация: Подготовка на скутера за боя !!!

• Please log in to reply
59 отговора на тази тема

#41 Nymp0

Nymp0

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 651 Мнения:
  • МестонахождениеРазград

Публикувано 24 September 2012 - 13:38

Отиваш в кат и сменяш цвета за 15 20 лева мисля, че беше и караш.

scooterhouse.net

#42 vlado_vTx

vlado_vTx

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 14 Мнения:

Публикувано 14 October 2012 - 23:25

И аз се реших да си пребоядисам скутера тази зима . Някой може ли да пусне някой сайт за наливни бои с цените ? Интересува ме черен металик , черен мат и червен цвят .

#43 battlezone

battlezone

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 193 Мнения:

Публикувано 13 May 2013 - 17:56

Дали е голям проблем, че вместо със 150 шкуря със 120 ?

#44 Team Boyana

Team Boyana

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 572 Мнения:
  • Скутер:Malaguti f12 Top Trophy

Публикувано 13 May 2013 - 18:04

Проблем е естествено аз на 220 минавам неравностите и после всичко на 800 ...

#45 battlezone

battlezone

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 193 Мнения:

Публикувано 13 May 2013 - 18:46

дано не съм прецакал работата защото си ги минах със 120 сега с 320 ще ги мина шприц кит и водна 800 и ги давам да ги боядисват :)

#46 Team Boyana

Team Boyana

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 572 Мнения:

Публикувано 13 May 2013 - 19:02

Попринцип шприца запълва но не достатъчно за да ги запълни за това всичко на 800 водно и после шприц и него на 800 водно

#47 Kristaliano

Kristaliano

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 384 Мнения:

Публикувано 13 August 2013 - 11:43

Здравейте, знам какво пише в темата,с риск да прозвуча глупаво, но пак да попитам, абсолютно задължителен ли е грунда преди боята на корите на мотора?

#48 Васкоо

Васкоо

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 12 October 2013 - 19:33

хора някои може ли да ми обесни малко по прстичко какво трябва да земя и как и кога да го използвам... сега аз имам драскотини в пласмасите и искам да го боядисам  и да стане льскаво  плс пищете ми на ЛС моля ви

#49 preslav35

preslav35

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 380 Мнения:
  • МестонахождениеДобрич

Публикувано 09 November 2013 - 02:48

Кажете няколко марки на качествени спрейове, които да търся тук (Добрич) из магазините понеже не искам да поръчвам от интернет :)

П.С. Става ли да покрия целя спойлер с шприц, а не само там където съм сложил кит ??

Този пост е редактиран от preslav35: 11 November 2013 - 18:06

Публикувано изображение
Публикувано изображение

#50 ceko855

ceko855

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 58 Мнения:
  • Скутер:Malaguti F12

Публикувано 28 February 2014 - 23:46

Виж мнениетоkifnoto96 написа на 10 May 2012 - 11:20 :

Първо в тази тема има 2,3 неща който са найстина полезни другото е пълна измислица как със шкурка 80 ще шлайфаш там където е за кит това се прави със шкурка 320 китваш след шкурката 320 после пак на 320 ако се налага още кит ако не повтаряш същото на местата който са засегнати след това на водно 800 ги минаваш всичките кори да няма гланц защото там не хваща боята след като минеш на 800 аз ги минавам с обезмаслител да съм сигурен че ще хване както трябва и чак тогава Филера и него го пръскам 2,3 ръце и него на 1000 водно вече какъвто ефект искаш ако искаш да ти е гладко и готино аз ги минах едни на 2500 просто експеримент иначе на 1000 личи си как е много гладко като стъкло без база лак просто тази тема е за селски скутер където не ти пука че ще се виждат драскотините от 80 шкурка след 80 шкурка 2 часа трябва търкане на водно за да излезат драскотините и пластофикса се слага когато е до пластмаса няма от долу нищо освен пластмаса а ти като протъркаш с 80 до пластмаса и става егати кратера :)
Колегата е много прав. Всичко написано от него е абсолютно вярно и ако следвате инструкциите му ще постигнете желания ефект. Аз също имам някакви познания от този занаят и за това го подкрепям в това което е написал

#51 :racing:

:racing:

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 123 Мнения:
  • МестонахождениеСO
  • Скутер:Aprilia SR50 R Factory

Публикувано 03 March 2014 - 21:59

Здравейте колеги, имам няколко въпроса дано някои по-разбиращ от вас ми помогне.. Моторчето съм го разглобил вече и минал с водки шкурки всички детайли, но се замислям дали да си търся бояджия или да го мина със няколко хубави спрея ? Отделно имам няколко дребни ужулвания по корите и не знам с какво да ги запълня кит ли шприц ли... Колко е нормалната цена на среден клас черна матова боя ? Замисълът за сега ми е да бъде в 2 цвята черен и дребни детейли в син. Моля ви за съвети докато още не съм го омазъл... :Д Благодаря на всеки помогнал предварително
Публикувано изображение

#52 Team Boyana

Team Boyana

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 572 Мнения:

Публикувано 03 March 2014 - 22:42

Спрея не е най - удачния вариант :) една водоструйка и е долу , дай на някой 20-30 лева да ти ги боядиса мата не изисква толкова старание колкото гланц лака :)

#53 Cr1s7

Cr1s7

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 160 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Malaguti f12

Публикувано 18 February 2015 - 22:31

Съща ли е процедурата за алуминиевите джанти

#54 ghostrider1993

ghostrider1993

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1155 Мнения:
  • Скутер:Yamaha BW'S 2009

Публикувано 07 February 2016 - 00:38

Виж мнениетоTeam Boyana написа на 03 March 2014 - 22:42 :

Спрея не е най - удачния вариант :) една водоструйка и е долу , дай на някой 20-30 лева да ти ги боядиса мата не изисква толкова старание колкото гланц лака :)
мат особено ако е перла не акрил изисква много повече професионализъм от гланца защото гланца се полира след боядисване а мата не и всяко нанасяне на повече боя в точка води до разминаване в цвета докато лака това го оправя :)

#55 Tenev

Tenev

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 31 Мнения:
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

Публикувано 07 February 2016 - 01:03

По моето скромно мнение, тъй като и аз сега съм в подобно положение - най-добре си дай пластмасите на майстор бояджия с камера, защото налягането и "метлата" дето правят професионалните пистолети нямат нищо, ама НИЩО общо със спрейовете, които продават по железариите.

Този пост е редактиран от Tenev: 07 February 2016 - 01:03

Публикувано изображение

#56 ghostrider1993

ghostrider1993

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1155 Мнения:

Публикувано 07 February 2016 - 01:17

Виж мнениетоTenev написа на 07 February 2016 - 01:03 :

По моето скромно мнение, тъй като и аз сега съм в подобно положение - най-добре си дай пластмасите на майстор бояджия с камера, защото налягането и "метлата" дето правят професионалните пистолети нямат нищо, ама НИЩО общо със спрейовете, които продават по железариите.
много си прав да не говорим за трайноста и качеството на покритието :) флакон 400мл струва към 6 лв смятай колко е боя и колко и е покривноста докато качествена боя която струва към 100 лв килото сиреч 10 лв 100 грама покрива дори малко повече от един спрей като площ стига да е качествена основата :) така че по добре ако имаш възможност дай ги на професионалист ако ти го разглобиш и подготвиш не би трябвало да вземе повече от 100 лв тук в моя град ако откараш скутер без ти да пипаш и да се занимаваш взимат 200 лв :) аз си ги пръскам сам

#57 maxuel82

maxuel82

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 436 Мнения:
  • МестонахождениеПЛОВДИВ
  • Скутер:PIAGGIO X9 200

Публикувано 07 February 2016 - 02:40

Гледам за боядисване си говорите - нека да ви споделя , преди има  няма 16г се занимавах с автобояджийски работи ходил съм и на разни обучения на фирмите предлагащи материалите за подготовка и боядисване ! По принцип на всеки кит си има картинки с какви шкурки се шлайва преди да се нанесе шприца ! Обикновенно преди шприца винаги съм шлайфал с 240 ,забървам с кресилин и след това шприц поне на 2 ръце !  Като изсъхне шприца "ръся"  детайла с черен мат (контрола)  ако шприца е груб и ще се налага повторно шприцване на детайла шлайфам с 320 и пак шприц ,ако пък е наред почвам направо с 600 за акрилни бои или 800 ако ще боядисвате металик  докато не стане идеално гладко и никъде не остане контрола ! Детайла се оглежда внимателно и ако са останали малки дупчици се минава с маслен кит ,след това пак се шлайфа този път може и на  1000 !Не се шлайфа само около масления кит ,защото се вкопава и като се пръсне боята личи ! Когато всичко е готово се минава с обезмаслител ,след това база(цвят) и лак !  Ако искате да стане както трябва не си осирайте мотора с разни спрейчета ! НИЩО НЕ СТАВА !   Тъй като всички спойлери са пластмасови е добре преди кита да се пръсне с пластофикс както и прединанасянето на грунда ! Има си специални еластични китове за пластмаса !  Това е ,НО така боядисвахме преди 16г. сега може да има и други материали и начини на обработка на пластмасови детайли !

#58 ghostrider1993

ghostrider1993

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1155 Мнения:

Публикувано 07 February 2016 - 02:52

Виж мнениетоmaxuel82 написа на 07 February 2016 - 02:40 :

Гледам за боядисване си говорите - нека да ви споделя , преди има  няма 16г се занимавах с автобояджийски работи ходил съм и на разни обучения на фирмите предлагащи материалите за подготовка и боядисване ! По принцип на всеки кит си има картинки с какви шкурки се шлайва преди да се нанесе шприца ! Обикновенно преди шприца винаги съм шлайфал с 240 ,забървам с кресилин и след това шприц поне на 2 ръце !  Като изсъхне шприца "ръся"  детайла с черен мат (контрола)  ако шприца е груб и ще се налага повторно шприцване на детайла шлайфам с 320 и пак шприц ,ако пък е наред почвам направо с 600 за акрилни бои или 800 ако ще боядисвате металик  докато не стане идеално гладко и никъде не остане контрола ! Детайла се оглежда внимателно и ако са останали малки дупчици се минава с маслен кит ,след това пак се шлайфа този път може и на  1000 !Не се шлайфа само около масления кит ,защото се вкопава и като се пръсне боята личи ! Когато всичко е готово се минава с обезмаслител ,след това база(цвят) и лак !  Ако искате да стане както трябва не си осирайте мотора с разни спрейчета ! НИЩО НЕ СТАВА !   Тъй като всички спойлери са пластмасови е добре преди кита да се пръсне с пластофикс както и прединанасянето на грунда ! Има си специални еластични китове за пластмаса !  Това е ,НО така боядисвахме преди 16г. сега може да има и други материали и начини на обработка на пластмасови детайли !
евала колега за изчерпателното мнение но мисля вече никой не пръска пластофикс :) тъй като в повечето материали си има пластификатори и контактни вещества

#59 maxuel82

maxuel82

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 436 Мнения:
  • МестонахождениеПЛОВДИВ
  • Скутер:PIAGGIO X9 200

Публикувано 07 February 2016 - 08:32

Ето , че съм "назад "с  материала :thumbup:   Всъщност се сещам ,че   един път ходих да ми правят цвят и ми го напълниха в спрей и резултата беше задоволителен !  За да не залепва финната водна шкурка по детайла във водата може да се капне малко течен сапун ;)  и след като се свърши с шкуренето се измива с чиста вода !  Забравил съм с каква дюза се пръскаше база и с каква лак  по спомен мисля 1,2 до 1,3 базата (цвета) и 1,4 до 1,5 лака ,като лака се пръска на по високо налягане - около 3,5 бара тъй като е по-гъст от базата !  За предпочитане е нанасянето на два слоя боя и два - до три слоя лак ,като нанасянето на всеки слой става след изсъхването на първия  .т.е. когато спре да лепи и цапа !

#60 hondavision

hondavision

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 355 Мнения:
  • Скутер:yamaha majesty

Публикувано 07 February 2016 - 12:03

Колего един съвет работя при бояджия ако сменяме. Цвета минаваме с 240 после шприц после на 400 500 и готово ако пък ще е същия 400 500 после шприц и пак 400 500 и става доста доволно

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни