•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Всичко за YAMAHA T-MAX 500 / 530сс

Не пали

#1061 mocera

mocera

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2
  • МестонахождениеSliven
  • Скутер:Yamaha T-MAX

24 юни 2014 - 09:58

Здравейте, и аз мога да се похваля с новата ми предобивка Яамаха Т-МАХ 2004.                                                                                                            Но за сьжеление преди три дни удари клапаните :( поради хлабава верига , и така започнаха главоболията.                                                            Сварзах се с Ямаха да порачам комплект клапани с гумички , верига , оптегач и гарнитури и бях изумен от цената 1500лв :o                                  Но реагирах адекватно и си порачах от ?БЕ? комплект клапани МАЛОСС? за 310лв,комплект гарнитури за 90лв и верига за 140лв , но не ткрих оптегач на веригата. Молбата ми е , ако някои знае от каде мога да си порачам оптегач да драсне ред,два.

scooterhouse.net

#1062 pljoko66

pljoko66

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 669
  • Телефонен номер:0889387287
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:GSXR k8 750

25 юни 2014 - 06:21

Здравейте, и аз мога да се похваля с новата ми предобивка Яамаха Т-МАХ 2004. Но за сьжеление преди три дни удари клапаните :( поради хлабава верига , и така започнаха главоболията. Сварзах се с Ямаха да порачам комплект клапани с гумички , верига , оптегач и гарнитури и бях изумен от цената 1500лв :o   Но реагирах адекватно и си порачах от ?БЕ? комплект клапани МАЛОСС? за 310лв,комплект гарнитури за 90лв и верига за 140лв , но не ткрих оптегач на веригата. Молбата ми е , ако някои знае от каде мога да си порачам оптегач да драсне ред,два.
оправи си твоя,къса се една много тънка пружинка

#1063 mocera

mocera

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2
  • МестонахождениеSliven
  • Скутер:Yamaha T-MAX

25 юни 2014 - 08:27

Не го знаех това ,но претпочитам да си купя нов

#1064 maldezzar

maldezzar

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 176
  • Скутер:Yamaha T-max

25 юни 2014 - 09:38

Не го знаех това ,но претпочитам да си купя нов
Като не искаш да го оправиш ,а да купиш нов и не можеш да намериш втора ръка или по чуждите сайтове , звъниш на Ямаха чупят ти главата с цената и така :thumbup:  То там тия парите не ги познават , цените са някакви извънземни , все едно караш Ферари , не скутер :thumbdown:

#1065 blackmax

blackmax

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 16
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Yamaha T-MAX

26 юни 2014 - 15:01

Продавам два оригинални ауспуха, вариатор на 18000км, оригинална бяла слюда, оригиналните мигачи и стопа, чисто нов кевоарен ремък MALOSSI. Цени и информация на ЛС

#1066 oit oit

oit oit

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • Телефонен номер:0876881777
  • МестонахождениеNesebar
  • Скутер:yamaha tmax

26 юни 2014 - 23:46

Продавам ролки за j costa EVO2 R 15,5 гр

#1067 огнян

огнян

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • Телефонен номер:0877666654
  • Местонахождениеград Роман
  • Скутер:yamaha t-max 2003

27 юни 2014 - 15:04

Колеги тук някои чете ли(надявам се) купих си Ямаха Т-макс500  2003г. от Мотосвят София,и не можах дори да му се нарадвам.
Както си карах онзи ден,изведнъж угасна...спрях аз запалих го нормално,тръгнах и след малко пак...
Прибрах го и викнах 1 момче което разбира горе долу,и той ми каза че имам шум  двигателя...което е
наистина така,и каза че е почти сигурен че е лагер на коляновият вал :o
? сега не знам какво да правя...набутах се с 3500лв. за скутер с който не минах и 1000 км...
МОЛЯ В? ПОМОГНЕТЕ М? СЪС СЪВЕТ...КАКВО ДА ПРАВЯ...НЕ ПОЗНАВАМ ? МАЙСТОР?...

  СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ НА ВСЕК? ОТЗОВАЛ СЕ !!!

#1068 maldezzar

maldezzar

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 176
  • Скутер:Yamaha T-max

29 юни 2014 - 09:35

Колеги тук някои чете ли(надявам се) купих си Ямаха Т-макс500  2003г. от Мотосвят София,и не можах дори да му се нарадвам.
Както си карах онзи ден,изведнъж угасна...спрях аз запалих го нормално,тръгнах и след малко пак...
Прибрах го и викнах 1 момче което разбира горе долу,и той ми каза че имам шум  двигателя...което е
наистина така,и каза че е почти сигурен че е лагер на коляновият вал :o
? сега не знам какво да правя...набутах се с 3500лв. за скутер с който не минах и 1000 км...
МОЛЯ В? ПОМОГНЕТЕ М? СЪС СЪВЕТ...КАКВО ДА ПРАВЯ...НЕ ПОЗНАВАМ ? МАЙСТОР?...

  СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ НА ВСЕК? ОТЗОВАЛ СЕ !!!
Колега не знам сега какво имаш в предвид като шум в двигателя , много често трака ангренажната верига и трябва да се смени с обтегача и като работи на място на празен ход , ако още не е заминала напълно нищо не се чува и като почнеш да даваш гас и почва да се чува и да трака ама шума е специфичен и е трудно да ти го обясня с думи . Другото е което е , щом го караш и като загрее угасва и след мъничко пак пали има много голяма вероятност карбураторите да са за чистене и реглаж . ?мал съм подобен проблем не с Т-макс , но с карбураторен мотор пали и си работи тръгвам позагрее ли и направо гасне и даже няма палене , трябва да го изчакам малко да изстине и пали . След едно чистене и реглаж на карбураторите се оправи . Майстори в София има много , Венко от форума може да те насочи към читав дето ще ти каже кое ,какво и как :)  Ако не се лъжа имаме и колега дето пише тук и той е майстор ;)  ? така не се ядосвай просто купуваме скутери на по 100 000 - 150 000 км от ?талия и е на късмет дали ще се счупи нещо , успех дано го оправиш скоро  и много безаварийни километри :scooter:

#1069 Viktor Bidzhev

Viktor Bidzhev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1
  • Местонахождениеwien
  • Скутер:T-Max

29 юни 2014 - 15:16

Добър ден,аз съм нов във форума,и живея във Виена.?скам да си купувам Т-Мах 2003,карборатор,мотора е много запазен и е на 15000 км.работи като чесовник и ще го взема за 1500 евро.притеснява ме карборатора дали създава проблеми и ако може да си дадете мнението за машината,че до сега съм карал само пистови мотори и АТВ yamaha raptor 700 i благодаря предварително

#1070 pljoko66

pljoko66

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 669
  • Телефонен номер:0889387287
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:GSXR k8 750

29 юни 2014 - 16:23

Добър ден,аз съм нов във форума,и живея във Виена.?скам да си купувам Т-Мах 2003,карборатор,мотора е много запазен и е на 15000 км.работи като чесовник и ще го взема за 1500 евро.притеснява ме карборатора дали създава проблеми и ако може да си дадете мнението за машината,че до сега съм карал само пистови мотори и АТВ yamaha raptor 700 i благодаря предварително
може би основния  недостатък е повишения разход,иначе повечето проблеми са отстраними взимай го мисля намя да сбъркаш-на тези километри си е направо като нов

#1071 огнян

огнян

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • Телефонен номер:0877666654
  • Местонахождениеград Роман
  • Скутер:yamaha t-max 2003

29 юни 2014 - 17:18

Колега не знам сега какво имаш в предвид като шум в двигателя , много често трака ангренажната верига и трябва да се смени с обтегача и като работи на място на празен ход , ако още не е заминала напълно нищо не се чува и като почнеш да даваш гас и почва да се чува и да трака ама шума е специфичен и е трудно да ти го обясня с думи . Другото е което е , щом го караш и като загрее угасва и след мъничко пак пали има много голяма вероятност карбураторите да са за чистене и реглаж . ?мал съм подобен проблем не с Т-макс , но с карбураторен мотор пали и си работи тръгвам позагрее ли и направо гасне и даже няма палене , трябва да го изчакам малко да изстине и пали . След едно чистене и реглаж на карбураторите се оправи . Майстори в София има много , Венко от форума може да те насочи към читав дето ще ти каже кое ,какво и как :)  Ако не се лъжа имаме и колега дето пише тук и той е майстор ;)  ? така не се ядосвай просто купуваме скутери на по 100 000 - 150 000 км от ?талия и е на късмет дали ще се счупи нещо , успех дано го оправиш скоро  и много безаварийни километри :scooter:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Благодаря колега за съвета,свързах се с Венко и той ми препоръча майстор в София,за което му благодаря и на него :) Остана ми само,да си намеря време и превоз да отида до софия :thumbup:

#1072 shapala

shapala

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 108
  • МестонахождениеMezdra

30 юни 2014 - 08:12

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Благодаря колега за съвета,свързах се с Венко и той ми препоръча майстор в София,за което му благодаря и на него :) Остана ми само,да си намеря време и превоз да отида до софия :thumbup:
Здравей, ако искаш мога да ти дам номера на един майстор в Мездра, доста по близо ти е.
Ако нещо може да се обърка, винаги ще се намери някои да го свърши!

#1073 dan

dan

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 11
  • Скутер:YAMAHA T-MAXX 2012

30 юни 2014 - 14:48

Направо ми се ще да разкажа за Малдезарчо, дето му се ще да се подиграва, че не караме или колко караме и така нататък. Хубаво е всеки да кара каквото му е на сърцето и по възможностите, но тук си пишеме и общуваме на тема Т-МАКС, така че е добре да имаме представа от нещата. ? понеже се правиме на големи фенове  да Ви кажа, че съм си  купил след Т-МАКСА корейчеее, а не съм умрял за кинти.... Така, че аз лично не мога да счета такъв фен за фен.Аз сега взех един Т-МАКС 2012 и ми се ще да обсъдим техниката с всеки, който е чел или е карал модела. Ще се радвам да споделя моите впечатления и да прочета за вашите.Карал съм всичко с това име, и не само...!

#1074 maldezzar

maldezzar

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 176
  • Скутер:Yamaha T-max

01 юли 2014 - 11:32

Направо ми се ще да разкажа за Малдезарчо, дето му се ще да се подиграва, че не караме или колко караме и така нататък. Хубаво е всеки да кара каквото му е на сърцето и по възможностите, но тук си пишеме и общуваме на тема Т-МАКС, така че е добре да имаме представа от нещата. ? понеже се правиме на големи фенове  да Ви кажа, че съм си  купил след Т-МАКСА корейчеее, а не съм умрял за кинти.... Така, че аз лично не мога да счета такъв фен за фен.Аз сега взех един Т-МАКС 2012 и ми се ще да обсъдим техниката с всеки, който е чел или е карал модела. Ще се радвам да споделя моите впечатления и да прочета за вашите.Карал съм всичко с това име, и не само...!
Нещо не те разбрах ама хич какво искаш да кажеш ??  Първо Киро къде видя заяждане ? Второ на кое ще се смееш ? Всеки кара каквото може , не може всички като тебе да сме паралий ? Карам Хонда ЦБР 919 1999 година айде посмей се щом ти е толкова смешно и Кимко Пипъл С200и 2009 година , смей се още . А за Т-макса ще купя зимата друг ,ама то това тебе не те интересува , ти нали си имаш . Тука е тема да се обсъждат неща и да се дават някакви съвети , хич не ми се занимава да спориме и спамиме темите, а пък с никого не съм се заяждал за разлика от други  ;)
П.С А за да си фен на нещо , не значи че трябва да го притежаваш . А ако си мислиш  ,че си продадох карбураторния Т-макс защото много харчи или заради някакви разходи много се лъжеш причината беше друга .

#1075 maldezzar

maldezzar

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 176
  • Скутер:Yamaha T-max

01 юли 2014 - 16:06

ЕЕЕ, НАЙ - ПОСЛЕ С? ПР?ЗНА, ЧЕ ХАРЧ?, А РАЗПРАВЯШЕ, ЧЕ НЕ ХАРЧ?.ТОЧНО ЗА ТОВА С? ГОВОР?МЕ ТУКА ДА СПОДЕЛЯМЕ ВПЕЧАТЛЕН?Я А НЕ ДА СЕ ПРАВ?МЕ НА ТЪРГОВЦ?.Т? НЕ БЕШЕ Л? М?Л?Ц?ОНЕР, КАК ТАКА С? ОСТАНАЛ БЕЗ ПАР? !?ЧУДНА РАБОТА!
ЗА МОДЕЛА Т-МАКС Т? СПЕЦ?АЛНО С? ПРЕДАТЕЛ, КОРЕЙСК? ШП?ОН?Н.
Ти нали си карал 10 модела Т-макс и ми ги разправяше ,че харчи по 10л/100 ,че и отгоре , дай си впечатленията от всички айде(аз не казвам , че имам много километри ама и не парадирам никъде ) .А имам свиделели как напълних на бензиностанцията до горе и след 130 км пак до горе и имаше 5 човека с мене , дето карахме заедно и заедно зареждахме и знаят как карах и с какво темпо и пак даде 6,6 за 130 км. Ти може да си говориш каквото искаш , хич не ме вълнуваш , айде гледай се тебе и не забравяй ,че аз съм на 23 години , а ти 45-50г. ?зказвай се по темата и хич не се занимавай с мене , написах ти и по-горе че нямам намерение да спориме или да ни гледат сеира , затова спирам да пиша и няма да отговарям на нищо дето не е свързано с темата .
П.С Може да питаш и момчето дето му го продадох , и той влиза тука какъв му е разхода .

#1076 steppenwolf

steppenwolf

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 124
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:X Max

01 юли 2014 - 16:17

На извънгадско ми дава 4.5 и не го жаля. Ако пестя-4, ако съвсем го настъпвам-5, може и малко отгоре. На градско май е по към 5.5-6.

#1077 shapala

shapala

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 108
  • МестонахождениеMezdra

02 юли 2014 - 07:24

Относно разхода: При мен от Мездра до Драгичево-Шела, с два пасажера и куфар с багаж, каране в група 100-120км/ч ми даде 4.2л/100км. Засичал съм пълен - пълен.
Ако нещо може да се обърка, винаги ще се намери някои да го свърши!

#1078 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

02 юли 2014 - 07:39

Разхода на гориво според мен зависи от няколко показатела.Първо дали всичко е наред с машината,като свещи,карбуратори,филтри и т.н.Второто е качеството на горивото,сигорно всеки е попадал на някаква,"боза" която вдига доста разхода.? последното е "тежката дясна ръка" и стила на каране,който при врски е различен.За проба аз съм постигал 3,9 л. на 100 иначе ми харчи около 5,а градско 5,7л.

#1079 bjrov

bjrov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 160
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Т-Max

02 юли 2014 - 09:20

Цитираните от вас разходи са за карбуратор нали или някои са за инжекциона?

#1080 dan

dan

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 11
  • Скутер:YAMAHA T-MAXX 2012

02 юли 2014 - 09:36

Да се спори е полезно, но все пак има написани и книжки по въпроса.Прочетете, покарайте и пак може да напишете.Както каза Вено различно е и зависи от много неща, но не става да кажеш, че си карал с писти и не ти харчи.С пистите хем ще ти похарчи хем ще видиш, че не върви.Да слушате батковците ей...