•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Всичко за YAMAHA T-MAX 500 / 530сс

Не пали

#3401 danmaxi

danmaxi

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1

13 август 2018 - 13:09

Привет на всички , имам скутера /2003 г. карбуратор/от два три дни /и от толкова чета  темата/ . ?ма си проблеми мотора но ще ги отстраня до седмица /благодарение на отзивчиви колеги/. Ще се радвам да се запознаем и покараме заедно /макар че съм от севера/ България е малка.
Благодаря че споделяте тук инфо . Снимки на моторетката в близко бъдеще.
Поздрави .

scooterhouse.net

#3402 NlCK

NlCK

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 8
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Т-Max '07

19 август 2018 - 23:48

Здравейте колеги,

?ма ли място за още един член на клуба?


:scooter:

#3403 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

29 август 2018 - 08:23

Здравейте колеги,

?ма ли място за още един член на клуба?


:scooter:
Колега, търси  в "Сурат тефтера"/Facebook/. Там е преместена основната активност май. Аз не ползвам Фейсове и не мога даже да съм категоричен, но тук се пише от дъжд на вятър.

#3404 Lancer4o

Lancer4o

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3727
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Aprilia Leonardo 300

22 септември 2018 - 09:07

Здравейте, "колеги". Вече официално и аз се присъединих към Т-макс клуба. Писах във фейсбук страницата, но не получих отговор, за това смятам и тук да попитам... дано да имам повече успех. ?мам Т-макс, 3-то поколение, щатски. Може ли да му се обърне километража от мили в километри? Пробвах да задържам селект и ресет, по отделно и заедно, но никакъв ефект. :/

#3405 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

22 септември 2018 - 14:25

Здрасти, Честито и със здраве да го караш!!!!
Не може да смениш от Мили в км.Свиква се и моя е от Англия и е в мили и въобще не ми пречи.Ако толкова искаш си търсиш табло втора употреба.

#3406 Lancer4o

Lancer4o

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3727
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Aprilia Leonardo 300

07 октомври 2018 - 22:28

Момчета, имам едно гадно дрънчене някъде в предната част на скутера, като минавам бавно през някоя дупка. Ходих на "чичо доктор" да погледне да не е нещо по предното окачване, но ми каза, че всичко е наред. Предните пластмаси, фарове и т.н. не се клатят и не треперят като карам по неравности. Свалях "прашката"(над фаровете) и отдолу всичко изглежда здраво закрепено. Просто като карам бавно (до 20км/ч) и мина през някоя цепнатина на пътя или малко по-дълбока дупка се чува дрънчене на пластмаса. ?мам съмнения, че може да е предния калник, понеже при потупване с ръка издава почти същия звук. Въпроса ми е има ли някое слабо място по предните пластмаси, което да се чупи или разхлабва след време? Също така болтчетата, които държат предния калник, трябва ли да имат гумени шайби или нещо друго, което да обира вибрациите? Карал съм Аерокс на времето и там има една планка под фара, която се чупи при повече блъскане от задни гуми и други такива. Та мисълта ми е да не би и тук да има нещо подобно.

#3407 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

08 октомври 2018 - 08:09

Привет,
Болтовете  на предният калник са с дистанционери и се затягат дограй. Не юнашката естествено! При мен бяха отпуснали и дрънчеше тънко и гадно точно като на калник. ? аз имам някакво по силно единично чукане като на пластмаса,но не мога да установя от къде е. Подозирах ключовете и ключодържателя, но май не е от тях. Тропа ми рядко на павета с ниска скорост или големи дупки. Не мога  да го "хвана" и аз от къде е. Пиши като установиш нещо, ще е полезно.

#3408 Super Mario

Super Mario

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2
  • Телефонен номер:0883357741
  • МестонахождениеГр.Драгоман
  • Скутер:Yamaha tmax 500

10 октомври 2018 - 21:57

Здравейте група от лятото и аз съм собственик на Темакс 500 2001 год имам няколко въпроса към вас Ако може да ми отговорите

#3409 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

12 октомври 2018 - 16:11

Е хайде, питай! Виж как генерирам празни постове с които само да губя времето на колегите.

#3410 veso-o

veso-o

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 122

12 октомври 2018 - 18:38

Ми къ ту го е срам....

#3411 Lancer4o

Lancer4o

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3727
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Aprilia Leonardo 300

14 октомври 2018 - 09:25

Момчета, имам едно гадно дрънчене някъде в предната част на скутера, като минавам бавно през някоя дупка. Ходих на "чичо доктор" да погледне да не е нещо по предното окачване, но ми каза, че всичко е наред. Предните пластмаси, фарове и т.н. не се клатят и не треперят като карам по неравности. Свалях "прашката"(над фаровете) и отдолу всичко изглежда здраво закрепено. Просто като карам бавно (до 20км/ч) и мина през някоя цепнатина на пътя или малко по-дълбока дупка се чува дрънчене на пластмаса. ?мам съмнения, че може да е предния калник, понеже при потупване с ръка издава почти същия звук. Въпроса ми е има ли някое слабо място по предните пластмаси, което да се чупи или разхлабва след време? Също така болтчетата, които държат предния калник, трябва ли да имат гумени шайби или нещо друго, което да обира вибрациите? Карал съм Аерокс на времето и там има една планка под фара, която се чупи при повече блъскане от задни гуми и други такива. Та мисълта ми е да не би и тук да има нещо подобно.

Намерих проблема :) Едното ухо от вътрешната част на калника се е сцепило и от там през дупки дрънчи.

#3412 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

24 октомври 2018 - 09:41

Да се пооплача, защото щеше да ми гръмне акумулатора. Буквално! Беше станал на топка от налягането вътре. Фучеше е и не можеше да се пипне от топлина. Защото е стар мислех, че окъсява вътре, защото грееше и пушеше пара още около 2 часа след като го махнах. Не можех да докарам мотора до вкъщи  и купих нов Yassa. До тук добре! Прибрах се/ 6км/ и добре, че пипнах батирията-пак топла. Меря волтаж на празен ход- 13.6-14.1V-тоест ОК! Давам газ леко-пак ОК. Давам повече и гумата почва да врътка-19-20V. Ясна работа! Търся реле оригинално над 250лв. Някакъв луд от Пловдив с правени релета-120лв. Китайски 50-60лв. Накрая купих Tourmax някакъв/за първи път чувам, но ми ги препоръчаха/ с гаранция-105лв.
Сложих и всичко заспа-13.6-14V. Тъпото е, че съм с LED фарове и не можах да разбера, че е толково високо напрежението заради драйвърите на крушките. Добре, че не изпуши CDI и другите чувствителни неща. Важно е да се премери и напрежението от звездата, защото ако са различни или няма някъде между трите- значи е звезда.
Поправих и зазимих!

#3413 pljoko66

pljoko66

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 669
  • Телефонен номер:0889387287
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:GSXR k8 750

02 ноември 2018 - 18:56

Да се пооплача, защото щеше да ми гръмне акумулатора. Буквално! Беше станал на топка от налягането вътре. Фучеше е и не можеше да се пипне от топлина. Защото е стар мислех, че окъсява вътре, защото грееше и пушеше пара още около 2 часа след като го махнах. Не можех да докарам мотора до вкъщи  и купих нов Yassa. До тук добре! Прибрах се/ 6км/ и добре, че пипнах батирията-пак топла. Меря волтаж на празен ход- 13.6-14.1V-тоест ОК! Давам газ леко-пак ОК. Давам повече и гумата почва да врътка-19-20V. Ясна работа! Търся реле оригинално над 250лв. Някакъв луд от Пловдив с правени релета-120лв. Китайски 50-60лв. Накрая купих Tourmax някакъв/за първи път чувам, но ми ги препоръчаха/ с гаранция-105лв.
Сложих и всичко заспа-13.6-14V. Тъпото е, че съм с LED фарове и не можах да разбера, че е толково високо напрежението заради драйвърите на крушките. Добре, че не изпуши CDI и другите чувствителни неща. Важно е да се премери и напрежението от звездата, защото ако са различни или няма някъде между трите- значи е звезда.
Поправих и зазимих!
Нищо не разбрах

#3414 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

05 ноември 2018 - 09:31

Кое точно не разбра колега, че става въпрос за реле-регулатора  или...?
Ако има и  други нерезбрали ще се опитам да обясня по-простичко. Все пак мисля, че споделих на неособено висок стил, ситуация която възникна с моето возило. Ако съм помогнал на някой -добре! Ако не, живи и здрави!

#3415 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

05 ноември 2018 - 10:23

Апропо, "лудият" от Пловдив прави най-добрите регулатори, които съм виждал.

#3416 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

05 ноември 2018 - 10:52

Не мога да се редактирам относно "луд". Нямам нищо против човека /ако говорим за един и същ!/ и  не го познавам! Просто цената ми се стори ненормално висока! Не смятам, че със силна самореклама в един друг форум трябва да свличаш кожи. За тези които не знаят ще напиша, че труда, времето и частите в никакъв случай не струват 120лв! Мога да съм точен до няколко лева, но елементите от една схема на колегата ?ван Спиридонов от мото форума струват от порядъка на 15-20лв. Схемата работи отлично и е точно за нашият модел алтернатори/трифазни с постоянно подмагнитване/. В тази ситуация нямаше как да  направя релето на ?. Спиридонов, защото нямах време.
Не ми харесва и никога няма да ми хареса, когато  имам проблем някой да ме вкарва в ъгъла  и да ме дере с пари. Другото, което не написах е, че с това реле-пловдивското трябваше да преправям-жици, куплунзи и т.н. Рално си реших проблема с едно позвъняване-ново реле, което си е супер+ две години гаранция. Махнах куплунга от старото, включих новото и проблема изчезна.
Това е! Не искам да давам насоки на никой, преценката е Ваша. Просто трябва да се мисли и преценява. Аз така прецених!
Поздрави.

#3417 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

05 ноември 2018 - 14:16

В Пловдив познавам лично само Марто.

Цените му започват от 60 лева и зависят от корпуса. Човекът не прави бизнес от това. Казвам го, тъй като по-добре направен регулатор бих могъл да си направя само аз, при това за самият мен.
? обяснявам: регулаторите на мотоциклетите са изключително терсене възел. Термично натоварени и най-често с лошо охлаждане. Няма моторист, който да не се е сблъсквал с проблема. В почти всички случаи става дума или за стареене, или за изгаряне, вследствие на системно влошено охлаждане.

Елементите струват 3 лева... но могат да струват и 40. Зависи от аршина и от това колко време искаш да ти изкара. Заливка става и от пяна... но качествената смола, която няма да остарее след 3-4години струва 160 лева килото.
Лично аз не бих се навил да правя регулатори и да ги продавам за 100 лева с 3 годишна гаранция. Не съм толкова смел.

#3418 pljoko66

pljoko66

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 669
  • Телефонен номер:0889387287
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:GSXR k8 750

08 ноември 2018 - 19:12

Давам и аз един голям  '+ ' за Марто от Филибето.Поне 10 релерегулатора ми е направил и съм много доволен.

#3419 zorkovp

zorkovp

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4
  • Скутер:honda dio af34

15 декември 2018 - 15:18

Здравейте след 5 години мъки с леонардо 250 и аз реших да мина на Т-Макс .. Скутера го закупих от ?вомотърс 2006 година е моторчето много запазено без липси чупени пласмаси и прочие ... върви доста добре въпреки студеното време му навъртях от мерак 40км. смених му филтри . предстой смяна на ремък че е 30мм и ролки на вариатор .... и го заземявам   че не е сменено маслото а за да му важи гаранцията на двигателя от 1 сезон трябва да го закарам да му сменат маслото в сервиза ... общо взето това е страхотна машина която ме кара да се усмихна щом се кача на него .....

#3420 dimitar1234

dimitar1234

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1496
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

15 декември 2018 - 16:37

Честито ,безаварийни километри!