Към съдържанието

Kawasaki ZZR 400 - Първи мотор след скутера ?

• Please log in to reply
27 отговора на тази тема

• Guests

Публикувано 13 March 2010 - 13:58

Здравейте , харесал съм си едно kawasaki zzr 400 . Прочетох много различни мнения , познати и приятели ми казват се различни неща и не мога да реша. Това ще ми е пърия мотор  (след скутера, който карах само едно лято и ми омръзна), затова исках да е нещщо по скромно. Неискам 250 затова се насочих към класа 400 понеже са горе долу едни коне .  Някой ако е карал ZZR400 или притежава , моля да сподели личния си опит , или някой ако  има наблюдения от познати за този мотор :) Добри ли са технически ? Правятли проблеми по двигателите? За визията то е ясно :) мерси

#2 Turboman

Turboman

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2024 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 13 March 2010 - 14:02

Директно се мятай на нещо 600+ като начин на каране няма да е по труден, а 400 ще ти умръзне много бързо

#3 Тодоров

Тодоров

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 3123 Мнения:
  • МестонахождениеБанкя
  • Скутер:Honda Foresight 250 Honda Silverwing 600

Публикувано 14 March 2010 - 01:37

Цитат

Директно се мятай на нещо 600+ като начин на каране няма да е по труден, а 400 ще ти умръзне много бързо
Ти па кога си виждал ЗЗР?Камо ли да си карал?
ЗЗР-ра е към 60 коня.Много е нервен особено в високите обороти.Тои е спорт турист.Ако го натискаш разхода минава 10.Технияески този които карах не беше пипано нищо по двигателя от както е купен повече от 50 хиляди.Знаеш как е.Всичко е на касмет.Мотора е много удобен.Двете гърнета вадят звук като от 600+.Визуално не можеш да кажеш че е под 600.Доста си е едар.
Публикувано изображение
Honda Foresight 250
GIVI Tank Bags  T463
GIVI Saddle Bags T479
GIVI Scooter screens D214KIT
Hot Grips Oxford
Garmin zumo 550
K&N Air duster

#4 ЛудЮ с Тайфуно

ЛудЮ с Тайфуно

ЖИС

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 9150 Мнения:
  • МестонахождениеНякъде в България
  • Скутер:HONDA FES 250

Публикувано 14 March 2010 - 01:43

Това не е ли като на гаджето на Крис ???
Ако е същото за 400сс си върви доста прилично,и май е към 82 коня по спомен :)

Цитат

Марто,съвети от теб за кубатура и омръзване ???
Ти който качваш кубатурата през 50-100сс и всеки следващ го караш по 3 месеца с не повече от 60км/ч ???

Хахахаххаа   (>:
Караше Тайфун със спортни мигачи ,сега Хонда със спортни крушки  :lolol
Правило при мотоциклетизма: започваш с пълна торба късмет и празна торба опит. Номерът е да напълниш торбата с опита преди да си изпразнил тази с късмета :) .

#5 mnh

mnh

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 5204 Мнения:
  • МестонахождениеВарна

Публикувано 14 March 2010 - 02:04

крис има гадже ли бе  :ulqlq
Това е само спорт...Замисли се,заслужава ли си да умреш за някакви секунди...Всеки преценява сам за себе си...Ще се видим на финала
Публикувано изображение

#6 strakov_m

strakov_m

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1495 Мнения:
  • Телефонен номер:0878450063
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Burgman 650

Публикувано 14 March 2010 - 02:18

Един приятел има ЗЗР 400 и да ти кажа като визия си старичък но мен ме кефи за вървенето неговия е малко дараче и чат пат прай дребни проблемчета не му се пали някой пат 2 свещи му изгори но нищо сериозно вози ме един пат пред нас на улицата и го изряза на 1 и направо  :-X :-X :-X сичко ми се размаза брат , а като габарити си е голям сериозен мотор ако не се лъжа с 600 са едни габарити и вози добре ,може би от 50 цц скутер на този кораб ще ти дойде малко тежък но ако си карал с скорости преди тва 1-2 сед по пенсионерската карай и ще му свикнеш и после газ да ручи яко  :D :D :D Аз съм за ,даже и аз се замислям за въпросния звяр понеже е и доста ефтин моя приятел пр го продава за 1100 за 2000 ще си земеш доста добър .Аиде това е от мен успех с покупката. ;)
Димитър Страков Тел:0878450063 Skype:starkov887
http://keep4u.ru/img...79b007ee5f5.jpg
Публикувано изображение

#7 mst

mst

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 12 Мнения:

Публикувано 14 March 2010 - 08:17

Колега, като цяло Кавазаки не е много марка,не случайно са най-евтини на втора ръка.
А както са те посъветвали метни се директно на нещо по голямо,за да не се налага и ти след 2 месеца да сменяш "кубатурата"

#8 Guest_Yamahaa_*

Guest_Yamahaa_*
  • Guests

Публикувано 14 March 2010 - 08:41

Абе не знам хора.. от скутер на сериозен мотор да го качите, според мен е малко изсилено. Както на мен ми викат абе за да не сменяш по 10 пъти мотора вместо 125ца направо си вземи 1000дарка ,нищо че до сега 50цц съм карал. Според мен си вземи 400 и си свикни ,ако решиш по-бързо тогава вземай, че по някой път от много "бързо" остават некролози по шосетата !

#9 Turboman

Turboman

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2024 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 14 March 2010 - 08:49

Цитат

Да ве, много яка мацка,само дето вечено е малко не до-такована,ама това си е вече заради Крис

#10 kamen71

kamen71

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 3267 Мнения:
  • МестонахождениеНа улицата
  • Скутер:YAMAHA TMAX 500CC

Публикувано 14 March 2010 - 09:10

Цитат

Колега, като цяло Кавазаки не е много марка,не случайно са най-евтини на втора ръка.
А както са те посъветвали метни се директно на нещо по голямо,за да не се налага и ти след 2 месеца да сменяш "кубатурата"
Според мен няма, не марка или марка.Лош или хубав.
Има НОВ и СТАР мотор. Има на 50000км има и на 250 000км.
Това е.

пс.  И най-вече всичко става "малко" на кубатура. Важното човек да има и акъл в главата да мисли с нея   :ulqlq

#11 Turboman

Turboman

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2024 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 14 March 2010 - 09:18

Е-па вземи си китайски нов,тогава
На Лудио талигарника като е на няколко стотин хиляди километра,що няма грижи...

Няма лош мотор,има само лош собственик!

Колега кажи колко пари ти се дават за мотор,дали може да ти препоръчаме нещо различно от кава...

#12 ilko397

ilko397

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 473 Мнения:
  • МестонахождениеРусе

Публикувано 14 March 2010 - 09:44

ZZR-400 ,килограми на 600 с к.с. на 400,голям хамбар голямо нещо,дъртият мотор от GPZ-та със всичките му проблеми,ангренаж,касета на съединител,електроника......пълен мъртвец под 3000об. после го докарва поне на звук.
Колега ако не е до 5годишно бягай от всичко зелено.

• Guests

Публикувано 14 March 2010 - 09:55

Имам около 1700 и  това лято ставам на 20 , затова се насочих към 400

#14 Turboman

Turboman

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2024 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 14 March 2010 - 10:29

За тея пари май ZZR-а е най доброто решение,нека и другите да се изкажат по въпроса
Най-добре си задай въпроса и в мотозоната,а не слушай "специалистите" тука,дето на повече от симсон не са се качавали през живота си

• Guests

Публикувано 14 March 2010 - 11:13

Цитат

:lolol :lolol :lolol :lolol :lolol :lolol  точно като на Киро е :ulqlq  :lolol :lolol
Мисля, че е 50-тина коня, не 80, но както и да е. Мотора наистина си върви доста прилично. Само единственото кофти е, че над 170-180 км/ч доста вдига разхода и харчи повече от 600-ка. Мотора наистина е доста голям на габарити и е доста тежък - по-голям и по-тежък е от моя и наистина по нищо не може да се разбере, че е 400сс.
Това за омръзването на 400сс всеки го казва, но всичко си зависи от човека. На повечето хора наистина бързо им омаляват 400-ките, но примерно аз ако трябва да говоря за себе си, мисля, че перфектният вариант за мотор(или скутер) е точно това - около 50-тина коня. На мен лично не ми трябва нищо повече. Тази мощност ти позволява да поддържаш нормални скорости 150-170 км/ч, а също ти дава и достатъчно пауър като искаш до изпреварваш коли, рейсове, тирове и т.н. Така, че това с омръзването е много относително.

• Guests

Публикувано 14 March 2010 - 11:23

Цитат

Пепел ти на езика..  :grandpa

#17 mnh

mnh

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 5204 Мнения:
  • МестонахождениеВарна

Публикувано 15 March 2010 - 14:25

Цитат

Цитат

:lolol :lolol :lolol :lolol :lolol :lolol  точно като на Киро е :ulqlq  :lolol :lolol
Мисля, че е 50-тина коня, не 80, но както и да е. Мотора наистина си върви доста прилично. Само единственото кофти е, че над 170-180 км/ч доста вдига разхода и харчи повече от 600-ка. Мотора наистина е доста голям на габарити и е доста тежък - по-голям и по-тежък е от моя и наистина по нищо не може да се разбере, че е 400сс.
Това за омръзването на 400сс всеки го казва, но всичко си зависи от човека. На повечето хора наистина бързо им омаляват 400-ките, но примерно аз ако трябва да говоря за себе си, мисля, че перфектният вариант за мотор(или скутер) е точно това - около 50-тина коня. На мен лично не ми трябва нищо повече. Тази мощност ти позволява да поддържаш нормални скорости 150-170 км/ч, а също ти дава и достатъчно пауър като искаш до изпреварваш коли, рейсове, тирове и т.н. Така, че това с омръзването е много относително.
поздрави на киро,на сватбата бебето и количката от мен!  :waw:

Крис,напълно нормално е малкия двигател да гори повече от по-големия си събрат при висока/като за 400цц/ скорост- около 170.В крайна сметка на ЗЗР 400 колко му е максималната?Нещо около 200,сега пресметни горе долу с какви обороти ще се движи на последна предавка с 170км/ч и какво съпротивление му прави вятъра при тая засилка :)

Както е САМО 400 кубика,в ръцете на някой карач,с лекото може да догонва по-големия клас по завои,да не кажа дори и да му гледат номера.Е на правата нещата седят по друг начин.400кубиковите са по около 60коня.

Това е само спорт...Замисли се,заслужава ли си да умреш за някакви секунди...Всеки преценява сам за себе си...Ще се видим на финала
Публикувано изображение

• Guests

Публикувано 15 March 2010 - 17:53

Милене, ти не си ме разбрал правилно - аз не казвам, че не е нормално да гори повече - напротив, абсолютно нормално си е всеки двигател да гори повечко като го караш на ръба на възможностите му или на максимум. За това и по-малките кубатури си похапват наравно или дори повече от по-големите. То и при колите е почти така.
И пак ще кажа - за мен тоя мотор въобще не е слаб и никъде не съм казал САМО 400сс или САМО 50-тина коня. За мен е напълно достатъчно един мотор да е 50-60 коня - повече не му трябва на нормален човек. Важното е да е лилав!!!   :P

#19 Turboman

Turboman

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2024 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 15 March 2010 - 18:21

разхода е като на 600
подръжката е като на 600
Защо тогава да взимаш 400 ?!!

• Guests

Публикувано 15 March 2010 - 19:28

Цитат

разхода е като на 600
подръжката е като на 600
Не е точно така.. мислиш ли, че гума 160 струва колкото 180?  :ulqlq

Цитат

Защо тогава да взимаш 400 ?!!
10 пъти го повторих и пак ще го кажа - на нормален човек не му трябва нищо повече от мотор 50-60 коня. Ако имаше мотор 50-тина коне, който да ме кефи, никога нямаше да карам мотор 110 коня. Та на мен колата ми е 100 коня и са ми абсолютно достатъчни  ;)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни