Към съдържанието

Съобщение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Регистрация/Пререгистрация на МПС

• Please log in to reply
463 отговора на тази тема

#1 Liteto

Liteto

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 179 Мнения:

Публикувано 31 May 2010 - 20:46

http://www.kat.mvr.bg/RegDoc.htm
В първия линк ще намерите информация за документите, последователността и цените при Регистрация или Пререгистрация на МПС.

Законът гласи:
           мотори от 50 до 350 кубика и ремаркета до 10 тона, имаш право да не са заверени при нотариус а само с договор покупко- продажба между купувача и проавача и наи-добре, и двама свидетели.
Чл. 144.  (1) Собствеността на моторните превозни средства се прехвърля с писмен договор.
    (2) (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили, на регистрирани ремаркета с товароносимост над 10 тона, на регистрирани колесни трактори и на регистрирани мотоциклети с работен обем на двигателя над 350 куб. см подписите на страните трябва да бъдат нотариално заверени.

С договор за покупко-продажба (без нотариална заверка) в рамките на 3 работни дни, от сключването на договора, може да се отиде до КАТ и МПС-то да бъде пререгистрирано или регистрирано.

Сега ще ви дам още два линка. Първият - директно можете да си свалите договор-образец, вторият е скрийншот на съответният.
http://www.econ.bg/l...icle115423.html

http://storage2.albu...2b_23470654.jpg Не се вижда идеално, но ще добиете представа.  ::)

Ако някой иска мога да му изпратя бланката по скайп или мейл. За всичко останали още един линк:
http://www.google.bg...ор за &gs_rfai=

Успех на всички!

П.П. До колкото съм чувала, не е проверена информация. Можете да се споразумеете с продавача и нотариуса, ако ползвате услугите му, да се впише в договора по-ниска цена на МПС-то. Така и данъка после ще е по-малък. Ако това не е вярно, моля компетентните да ми пишеат едно Л.С., за да редактирам информацията! Благодаря!
Повече да четем и по-малко да пишем!Запази учтивия тон :)

scooterhouse.net

#2 IVELIN

IVELIN

Admin

• Администратор
  • 3890 Мнения:
  • Телефонен номер:0894236363
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:TMAX

Публикувано 16 February 2011 - 20:18

регистрация на скутер до 350кубика.полезна информация!!!  от - martis77

отивам значи аз да си регистрирам ямахата-250кубика и си нося всички нужни документи,и когато подавам на служителката нотариално заверения договор за покупко-продажба,тя под секрет ми доверява, че всъщност за скутери до 350кубика договора не е нужно да е нотариално заверен!!! ставало и само със собственоръчно написан договор между продавача и купувача Smiley смятам че това си е доста полезна информация,като се има в предвит, че най евтиното прехвърляне излиза 60 кинта.та да знаете, че не е нужно да ходите при нотариус!
Публикувано изображение
Работно време:
От Понеденик до Петък: 10:00ч. - 19:00ч
Събота: 10:00ч - 15:00ч
Неделя - почивен ден.

#3 SKF

SKF

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 23 February 2011 - 00:50

Колеги, много  важно условие е да има номерата на личните карти на продавач и купувач вписани в договора !!!
Миналата седмица ме върнаха от КАТ София за това

#4 diorstoyanov

diorstoyanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 46 Мнения:
  • МестонахождениеКюстендил
  • Скутер:Aprillia Amico

Публикувано 26 March 2011 - 15:01

Да попитам , това ли се води малкия талон на скутера ?И този номер който е записан там ли е номера на рамата ?

Прикачени файлове

#5 diorstoyanov

diorstoyanov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 46 Мнения:
  • МестонахождениеКюстендил
  • Скутер:Aprillia Amico

Публикувано 26 March 2011 - 16:52

up

#6 infinity

infinity

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 275 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 13 May 2011 - 07:20

Цитат

Да попитам , това ли се води малкия талон на скутера ?И този номер който е записан там ли е номера на рамата ? Моля кажете ако знаете нещо :)  [img][/img]

Колега това което си дал не е талона на мотора! Това е документ за технически преглед. Аз преди два дена ходих до КАТ София да регистрирам едно 50 cc Малагути с първа регистрация 1998 г. и имах същия документ+ договор за покупко- продажба написан на Италянски. Скутера го взех от София от търговец който ми каза че нямало да има проблеми в КАТ. След като отидох горе на гишетата жената почна да въвежда на компютъра и след като огледа добре листчето, ми каза "Ама къде пише кой е предишния собственик?" след като на листа няма написано такова нещо тя се разходи до разни колеги да разпита и ми каза..." Ама това не е талона на мотора!" и се запъна.. неще да ми направи талон. Прати ме до каналите да съм питал там специалистите дали можело с това да се регистрира скутера. Аз отидох и добре е че имам познат там и му обясних как са работите. Той също поразпита и се стигна до извода, че имало преди наредба с която се казвало че тези талони важали, но няколко пъти била забранявана/разрешавана и умниците от КАТ са толкова объркани че не знаят кое е вярното в момента. Също така се оказа че при закупуване на скутер от Италия ако е произведен преди 2006-2007 година можело да се мине с тоя хвърчащ лист и договор на Италиански, но ако мотора е по-нов тоест след 2007 вече трябва задължително да имаш и талон! Но също така ми последно ми казаха че тази наредба била забранена наново, тоест и аз не би трябвало да можех да мина и иначе трябвало да се пишат разни нови заявления, които били малко фалшиви. Така че ако си от София може и да минеш, но в другите градове чух че едва ли ще те пуснат.

Ако си от София и ходиш до КАТ, не ходи на гишета 69-70 , ами влез през вратата и ходи най в дъното в дясно има едно гише с две жени, аз там си направих документите, те са по запознати явно с нещата и минах между капките при тях, но пак казвам не без помощта на познатия който работеше на каналите..
И последен съвет- най-добре ходи първо до канал 4 и питай някой там дали може да минеш с тези този документ. Дано да ти помогнат и да не те отпратят.

А и ходи рано в КАТ защото иначе ще чакаш. Има големи опашки. КАТ София отваря в 7:30 часа. Първо се взима заявление отвънка, има една сграда точно срещу сградата с гишетата от там го взимаш и после ходиш да ти бият печата за канал където ще влезеш. След това можеш бързо да отидеш до каналите и да ги питаш за листа който имаш. Чак после ходи на гишетата като те посъветват хората там къде и как.

Иначе номера на рамата или мотор трябва да я пише евентуално някъде около двигателя, или до задната гума, набит върху метала. При мене имаше два номера единия явно номер на двигателя беше набит върху самия него, а другия беше скрит под едно капаче точно на кората под кормилото, точно пред краката като седнеш на мотора.
Карам Malaguti F12 1998 въздухарка...

https://www.erepubli...ferrer/Neykovbg

#7 gushtera

gushtera

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 82 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 25 May 2011 - 11:48

Здравейте, днес ходих да пререгистрирам скутера си в КАТ.Става въпрос за 50 кубика.Процедурата мина по следния начин: Първо се отива в т.н Компютърна зала, която се намира точно до бариерата за каналите в дясно, където трябвало да се подаде заявление, оказа се че за мотопед не е нужно заявление, направо влизаш вътре с документите, които се състоят от Договор за покупко продажба/без нотариална заверка/, носете си и копие, че искат един екземпляр за тях, големия и малкия талон и задължително ГО.Аз имах и бележка за платен данък, но не ми я поискаха.Там жената ти обработва документите, плащаш 3 лева и жената ти дава документите с едно номерче 12, което е за мотори и отиваш в сградата за регистрации/пререгистрации, която се намира точно до главната сграда.Там даваш отново всичките документи, после отиваш на касата плащаш 15 лева и чакаш да те извикат за да си получиш талоните.Тако беше при мен, надявам се да съм бил полезен.

• Guests

Публикувано 26 May 2011 - 09:50

До колко време след прехвърлянето може да стане пререгистрацията колеги :? :)  Смисъл разполагам ли с определени дни

#9 papo1

papo1

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 487 Мнения:
  • Скутер:Kawasaki ER 500

Публикувано 27 May 2011 - 16:37

ами вярно ли е че от скоро е вляазъл някакъв закон че не можело в българия да се регистрират яапонски скутери

#10 dailyal

dailyal

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 29 May 2011 - 12:16

Здравейте на всички във Форума!Има следния въпрос закупи един скутер 150 кубика,3 дни преди да го купя обаче сопственика му го беше бракувал в КАТ,така и не разбрах защо!Имаше малки дефекти,стегнахго и го приведох в перфектно състояние!Та въпроса ми е каква е процедурата за да го пусна отново в движение и да го регистрирам(преди брака е бил регистриран в България,имам големия талон)?!
Благодаря предварително!

#11 galti

galti

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 29 May 2011 - 17:44

Здравейте незнам дали е подходяща темата,но имам проблем,купих скутер Ямаха Айрокс за синами но в КАТ бил регистриран като мотоциклет и неможе да го кара с М категория,възможноли е да го пререгистрирам като мотопед и какъво трябва да направя,благодаря

#12 papo1

papo1

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 487 Мнения:

Публикувано 30 May 2011 - 09:27

ами вярно ли е че от скоро е вляазъл някакъв закон че не можело в българия да се регистрират яапонски скутери

#13 delux4e

delux4e

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1722 Мнения:
  • МестонахождениеHaskovo

Публикувано 30 May 2011 - 09:51

Цитат

Здравейте на всички във Форума!Има следния въпрос закупи един скутер 150 кубика,3 дни преди да го купя обаче сопственика му го беше бракувал в КАТ,така и не разбрах защо!Имаше малки дефекти,стегнахго и го приведох в перфектно състояние!Та въпроса ми е каква е процедурата за да го пусна отново в движение и да го регистрирам(преди брака е бил регистриран в България,имам големия талон)?!
Благодаря предварително!
Доколкото знам щом е бракуван,за да го пуснеш в движение мисля,че трябваше да се мине някакъв техно тест.

#14 papo1

papo1

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 487 Мнения:

Публикувано 30 May 2011 - 14:49

ами вярно ли е че от скоро е вляазъл някакъв закон че не можело в българия да се регистрират японски скутери

#15 papo1

papo1

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 487 Мнения:

Публикувано 30 May 2011 - 14:52

ами вярно ли е че от скоро е вляазъл някакъв закон че не можело в българия да се регистрират японски скутери

#16 papo1

papo1

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 487 Мнения:

Публикувано 31 May 2011 - 19:26

#17 delux4e

delux4e

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1722 Мнения:
  • МестонахождениеHaskovo

Публикувано 31 May 2011 - 19:32

Цитат

Добре де,колега,стига с тоя СПАМ с едно и също нещо. Ако някой знаеше щеше да ти каже,не мислиш ли ?

#18 papo1

papo1

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 487 Мнения:

Публикувано 31 May 2011 - 19:58

Цитат

Цитат

Добре де,колега,стига с тоя СПАМ с едно и също нещо. Ако някой знаеше щеше да ти каже,не мислиш ли ?
е да ве ама е спешно та за това спамя !

#19 papo1

papo1

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 487 Мнения:

Публикувано 09 June 2011 - 22:02

Цитат

уп

#20 papo1

papo1

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 487 Мнения:

Публикувано 10 June 2011 - 12:43

Цитат

???

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни