Към съдържанието

Регистрация/Пререгистрация на МПС

• Please log in to reply
472 отговора на тази тема

#461 yanko78

yanko78

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 37 Мнения:

Публикувано 22 August 2018 - 13:20

След продажбата на хвърчащ лист, мотопеда до (350 кубика) се отписва в КАТ, те автоматично го отписват от данъчното. Така вече, наистина е продаден и прехвърлен, иначе, данъци и глоби, ще пристигат на сметката на продаващия.

scooterhouse.net

#462 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4833 Мнения:
  • Скутер:GSX-R750

Публикувано 22 August 2018 - 16:41

Странното е ,че са му отказали от местния КАТ да му отпишат мотора/мотопеда след като е отишъл с договора за ПП.Явно във всеки местен КАТ ,си правят каквото им е удобно.

пс по принцип се попълва 1 заявление,оставяш копие на договора за ПП в КАТ и си тръгваш!

Този пост е редактиран от kappo: 11 January 2019 - 18:18

Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#463 Baroto77

Baroto77

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 267 Мнения:
  • МестонахождениеДобрич
  • Скутер:Хонда

Публикувано 23 August 2018 - 17:03

"Прехвърлянето на собствеността на автомобила, респ. моторното превозно средство, става с подписване на писмен договор, като е задължителна нотариалната заверка на подписите на продавача и купувача, страни по договора. Това е регламентирано в чл. 144, ал. 1 от Закона за движението по пътищата (ЗДвП). Изключение прави прехвърлянето на собствеността на ремаркета с товароносимост под 10 тона и мотоциклети с работен обем на двигателя под 350 куб. см, като в тези случаи не е необходима нотариална заверка на подписите на страните по сделката."

Ето Ви Цитат от Закона, и престанете с един и същи въпрос !!!!! До 350 кубика подписите под договора НЕ СЕ ЗАВЕРЯВАТ ПРЕД НОТАРИУС !!!!!!!!

#464 stefanrodin

stefanrodin

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 10 October 2018 - 14:47

Здравейте закупих скутер от човек който го е вкарал от Англия и като отидох в Кат ми казаха че талона е за скутер който е бил бракуван и трябва собственика да си го регистрира . Въпроса ми е дали найстина може да се регистрира?

#465 bore

bore

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 7 Мнения:
  • МестонахождениеВидин

Публикувано 11 January 2019 - 17:14

Имате ли информация,от коя година в талоните се нанася категорията(например l1e)?Искам да си купя скутер до 50 кубика и да го карам с категория АМ.Както се очертава най-сигурния подход за Видинския кат е в талона да е посочена категорията.

#466 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4833 Мнения:

Публикувано 11 January 2019 - 18:21

Ами най-добре с да е регистриран вече като мотопод(кат.АМ),иначе ако е внос то в неговите документи,гледай да пише до 50сс за да можеш след това да си го регистрираш като скутер и караш а кат.АМ.

Този пост е редактиран от kappo: 11 January 2019 - 18:22

#467 bore

bore

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 7 Мнения:
  • МестонахождениеВидин

Публикувано 12 January 2019 - 14:18

kappo написа на 11 January 2019 - 18:21 :

Ами най-добре с да е регистриран вече като мотопод(кат.АМ),иначе ако е внос то в неговите документи,гледай да пише до 50сс за да можеш след това да си го регистрираш като скутер и караш а кат.АМ.

Регистриран като скутер,ама от коя година да е тая регистрация?Кат ги гледам тук как работят веднага ще се заядат,че например на километража пишело над 45 километра в час.Най-ме е страх да е ида там с нещо регистрарано като скутер,а те да го изкарат "совалка"

#468 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4833 Мнения:

Публикувано 12 January 2019 - 14:25

bore написа на 12 January 2019 - 14:18 :

Регистриран като скутер,ама от коя година да е тая регистрация?Кат ги гледам тук как работят веднага ще се заядат,че например на километража пишело над 45 километра в час.Най-ме е страх да е ида там с нещо регистрарано като скутер,а те да го изкарат "совалка"
Ами без значение коя година е регистриран.Много странно вече регистриран като скутер(мотопед) и отидеш само за смяна на собственост в КАТ как някой ти гледа километража ,колко пишело.Ми аз мога да си сложа и километраж от HONDA дето пише 280km/час .Кой го интересува това ,след като в талона е ясно записано мотопед!Освен във вашия КАТ да си правят каквото им е кеф "началниците".

#469 bore

bore

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 7 Мнения:
  • МестонахождениеВидин

Публикувано 13 January 2019 - 20:03

Много благодаря.Да не ти се налага да имаш работа с нашия КАТ.

#470 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 57 Мнения:
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

Публикувано 13 January 2019 - 23:56

Прав си колега, и не само в кат преди 2-3 години ме спират по-нагорно стабилен байр гледам светлините и викам и неми се бягаше спирам 2 ма пичаги слава богу беха ( не бях правил никав тунинг ) много варви тоя скутер, викам е така са го направили в Италия, пичаги беха и ми размина че бех без документи без каска абе без нищо, гледат иначе винаги нещо се заядат.

П.С да не пускам нова тема някоя правил ли е граждански тая година за 50цц (СО) за 6 или за 12 месеца има ли някой идея кви са цените ?

#471 mb0y

mb0y

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 97 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Хонда NSS250X

Публикувано 15 January 2019 - 08:16

Виж мнениетоStealshot написа на 13 January 2019 - 23:56 :

Прав си колега, и не само в кат преди 2-3 години ме спират по-нагорно стабилен байр гледам светлините и викам и неми се бягаше спирам 2 ма пичаги слава богу беха ( не бях правил никав тунинг ) много варви тоя скутер, викам е така са го направили в Италия, пичаги беха и ми размина че бех без документи без каска абе без нищо, гледат иначе винаги нещо се заядат.

П.С да не пускам нова тема някоя правил ли е граждански тая година за 50цц (СО) за 6 или за 12 месеца има ли някой идея кви са цените ?
Можеш спокойно да провериш в някой онлайн брокер за да се ориентираш...без да правя реклама в сди онлайн си ги проверявам редовно

#472 Stealshot

Stealshot

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 57 Мнения:
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

Публикувано 15 January 2019 - 17:40

130лв за една година за 50цц скутер 2008 собственик с книжка от 10+ години без произшествие последните 3 години ми се вижда някак си обир май ще го ду*ат и ше си карам така.

#473 mb0y

mb0y

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 97 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Хонда NSS250X

Публикувано 16 January 2019 - 07:07

Stealshot написа на 15 January 2019 - 17:40 :

130лв за една година за 50цц скутер 2008 собственик с книжка от 10+ години без произшествие последните 3 години ми се вижда някак си обир май ще го ду*ат и ше си карам така.
Пускаш си ге на 2 или 4 вноски така излида по скъпо верно е но към 10-15лв.Но пък няма да си натоварен толкова много в даден момент.Препоръчвам ти ако караш редовно да си я направиш,защото все по често ни проверяват,а нямаш ли лошо ти се пише.Аз лично ги правя на 2 вноски и в различни месеци,защато плащам за 2 коли и 2 мотора,така ми е доста по лесно

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни