Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК

яз. Искър- 09.10.2010г. Закриване на сезон 2010.

• Заключена тема Тази тема е заключена
74 отговора на тази тема

Анкета: Ще присъствате ли на закриването на сезона? (67 потребител(и) са гласували)

Ще присъствате ли на закриването на сезона?

1. Да (17 глас(а) [25.00%])

Процент гласували: 25.00%

2. Не (31 глас(а) [45.59%])

Процент гласували: 45.59%

3. Не е сигурно (20 глас(а) [29.41%])

Процент гласували: 29.41%

Глас

#41 ExZi

ExZi

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 678 Мнения:
  • Телефонен номер:0899889804
  • МестонахождениеSofiq
  • Скутер:T-max

Публикувано 08 October 2010 - 21:34

Големите Членове решиха ли кога последно ще има нещо като закриване или като каране защото наистина нашата организация изобщо скутеристите е мн. слаба ако някои не каже че ще има със сигурност нещо никои не ебава да доиде или да покараме за този сезон като цяло слаб .... имаше една скутер среща със съдеиствието на scooterattack която беше на ниво вс. друго .... но комет АЗ УТРЕ ИДВАМ С 2та мотора които му е студено да не идва .... ЕДИНСтвено ДЪЖДА може да преебе вс... !

scooterhouse.net

#42 kiriaka

kiriaka

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2573 Мнения:
  • МестонахождениеSofia

Публикувано 08 October 2010 - 21:37

Да, Големите Членове решиха и казаха, ние ще закриваме според времето, предпочитаме да си изкараме добре, вместо да го направиме, само защото сме казали, че ще е еди кога си. Не го правиме в работен ден, че другата седмица да сте на работа и да не можете да дойдете. Предполага се, че закриването ще е другата седмица, всичко зависи от времето. А сезона беше отличен, срещи и карания имаше почти всяка седмица, аз лично имам на моторите над 150 000км този сезон, като се има в предвид, че понякога не съм идвал, така че стига сте се оплаквали, това, че не идвахте, си е лично ваш проблем!
Шефа на боса на мафията :D :D :D

#43 ExZi

ExZi

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 678 Мнения:
  • МестонахождениеSofiq

Публикувано 08 October 2010 - 21:42

това че вие си се разбирахте и никои не обявяваше е лично наш проблем не знам защо когато ние имахме збирки на бояна се сабирахме между 10-15 човека вс. четвъртак да не говора за събота и неделя ..... няма какво да спора ....с когото и да било...... които е идвал знае за какво ставаше на въпрос :) а относно времето не можеш да го поръчаш лека вечер на вс.... !

#44 kiriaka

kiriaka

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2573 Мнения:
  • МестонахождениеSofia

Публикувано 08 October 2010 - 21:47

Цитат

това че вие си се разбирахте и никои не обявяваше е лично наш проблем не знам защо когато ние имахме збирки на бояна се сабирахме между 10-15 човека вс. четвъртак да не говора за събота и неделя ..... няма какво да спора ....с когото и да било...... които е идвал знае за какво ставаше на въпрос :) а относно времето не можеш да го поръчаш лека вечер на вс.... !
Ама гледай сега, на вас ви е приятно да се съберете и да си говорите, или да карате в София, като ти звънна примерно и кажа, опааа хайде към Търново, почти съм сигурен какъв ще е отговора. Това, че не се събирахте си е ваш проблем. Не целя да се заяждам, просто това е моето мнение, всеки си е виновен сам, ние, че изкарахме чудесно лято, вие обратното :))))

#45 ExZi

ExZi

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 678 Мнения:
  • МестонахождениеSofiq

Публикувано 08 October 2010 - 21:55

говора за това че няма съобразителности големите членове с големите скутери никога не се съобразяват с 50ките или с когото и да било това е моето мнение не искам и аз да се заяждам ,но ми кажи или пусни тема която да пита членовете кои скутер срещи са по яки тези котио се патува някаде или тази с наградите гинките или вобще и стънт шоу да има .... не се правя на разбирач но гледам доста скутер срещи в streetbuzz и мога да ти кажа че нещата там са делч по добри не казвам че ние сме на тяхното ниво но поне да се стремим да го правим като тях ..... ще съм доволен поне 1 път да има някаде на писта или да има стънт шоу или да има нещо ищак да се ядосаш да караш и да си правиш машината ИНАЧЕ и аз обичам да ям кебапчета и кифтета ... и да спя на палатка в гората това си е питник с моторетките и не се ЗАЯЖДАМ това е мое мнение :) и наистина се извинявам ако някои съм обидил не го правя умишлено :)

#46 kiriaka

kiriaka

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2573 Мнения:
  • МестонахождениеSofia

Публикувано 08 October 2010 - 22:06

Това е от разликата в годините, знам, че не го казваш с цел да обиждаш и тн. Ами веднага ти казвам, да доста са ми глупави срещите, на които се състезавате, стънт да не говорим. Има 2 типа мотористи, едните се състезават, карат заради адреналина, заради тръпката, другите карат заради карането, заради природата, заради приятелите. Аз съм от вторите, както и всички от Големите. Замисли се защо си взимаме големи и удобни скутери, а не малки и бързи, или бързи като цяло. Не трябва да бъркаш двата типа мероприятия, за това има мото събори, има и мото състезания, всеки ходи на това, което му харесва. При нас си има организатори, при вас няма защото още не сте свикнали да организирате, а на нас такива срещи не са ни интересни, следователно няма да се занимаваме да организираме. Надявам си ме разбрал, изглеждаш ми като умно момче ;)

#47 ExZi

ExZi

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 678 Мнения:
  • МестонахождениеSofiq

Публикувано 08 October 2010 - 22:20

разбирам те напълно, но ми кажи като вие с големите и удобни мотори занемарявате малките и бързи 50ки котио не издържат на дълго.... кое ще се развива именно повече... както каза ти има мото събори а това е скутер фором със средна възраст 14-18 и хората се кефат повече на това което виждат в интернет.....за това ти казвам че няма никакво развитие при нас.. сега искам да ти пратя едно клипче което да изгледаш с интерес и да ми кажеш дали наистина няма да е яко макар и 1път да стане но да стане и в българия ?
това е саита на хора с наи големите събития в скутер срещите http://www.streetbuzz.net/de/
а това е клипче което може да те надъха да вложиш пари пот и знания по своята машина
и ми кажи не е ли добро предложение ... имам ли пари някои ден ще присъствам или в Германия или в Италия за да видя наистина за какво става на въпрос :)  ! ! ! ! ! Кажи си мнението ?

#48 kiriaka

kiriaka

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2573 Мнения:
  • МестонахождениеSofia

Публикувано 08 October 2010 - 22:36

Да, разбира се, че е интересно и ще бъде чудесно да се случи и у нас, но първо не сме се развили толкова и второ няма организация. Сега кажи кой да организира, аз ли трябва да организирам, при положение, че изобщо не ми се присъства на подобен тип мероприятие, трябва да намерите човек, който му се занимава, има време и желание. Човек от вашите редици. Аз предпочитам да карам, предпочитам този уикенд да обиколя половината България, от колкото да седя и да гледам състезания. + това съм перфекционист, ако искате мога да направя организация на много срещи, мероприятия и състезания, но трябва нещата да се пораздвижат, не съм Рокфелер, че да вадя парите от джоба си. Ако направя едни членски карти, с примерно 5лв месечна такса, за участие в клуба, как мислиш, дали ще са повече от 3-ма участниците. Така се организират големите мероприятия, така се рпавят големите срещи. Кажи си мнението.

#49 ExZi

ExZi

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 678 Мнения:
  • МестонахождениеSofiq

Публикувано 08 October 2010 - 22:50

лично аз бих давал и по 20лева стига да има поне веднъж такова нещо ..... има хора от вашия екип които биха се нагърбили и дали едно рамо ... имам много познати със 50ки и тунинг скутери ..... хора с голямо желание които вобще не влизат тука ходят си хората неделя да си кара на писта и всеки си е доволен ..... за това няма да има развитие в българия ... по тази тема и няма смисъл да се пишато 100000 отговори към тази тема..... трябва да се стегнем и да не говориме сериозно и лично обещавам че др. година ще направим скутер среща която да се запомни а не питник с палатки не че имам нещо против но са ни в повече питниците от колкото екстремното каране и вс. друго което забавлява по малките машинки и карачи надявам се да не съм убидил никои защото давам моито лично мнение което споделям с хора които могат да помогнат и се надявам наистина да се измисли някакъв начин да се сабират пари като членски вносове а не всеки да се бие в гардите аз сум от скутер форум българия .... никъв не си едно събиране не се дължи на тебе иначе се бие в гърдите ..... не се хваля но по силни скутер срещи от наще на бояна няма и тази която беше тази година с скутер аттак......нз дали някои от тук е присъствал но има именна като KINDO FOXSI EXZI LU4KO VIOKO J.STOEV и мн. др ненормалници които наистина знаеха как се кара из софия и какво се случваше .... спускания от копитото каране до по 3-4чеса вечерта дразнене на куките .... знаеше се как се кара жалкото е че един нелеп инциден прекрати вс...  но ранно или късно вс. ще се възроди ! :~\ :~\

#50 kiriaka

kiriaka

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2573 Мнения:
  • МестонахождениеSofia

Публикувано 08 October 2010 - 23:00

Ами действай тогава, събери ми 30 човека плащащи ежемесечен членски внос и нещата ще са различни ;)

#51 mst

mst

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 12 Мнения:

Публикувано 08 October 2010 - 23:04

Казвайте кога се събираме да доида да се запозная с скутер ентусиастите

#52 Liteto

Liteto

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 179 Мнения:

Публикувано 08 October 2010 - 23:04

Съгласна съм и с двама ви. Всеки има различна представа и усещане за скутерите. На мен ми харесва да карам из София с голяма тайфа скутери или както обичам да казвам: "цяло стадо скутери". Но както отбелязва колегата @ExZi, повечето искат да се състезават, да показват мощността и качествата на машините си, уменията си. На големите мероприятия, дори организираните, колкото и да се стараят "водачите" на групата да усмиряват и въвеждат ред не се получава, именно защото трябва да се кара бързо. Ако не караш с 70-80км/ч си никой и нямаш място там. Кара се хаотично, никой не спазва правила, всеки се провира от ляво, от дясно, минават от горе и от къде ли не. Аз не обичам да карам хаотично, а и не смятам, че е безопасно. И да - винаги бях накрая или доста след края на групата, защото нямаш тунинг или нов, скъп скутер, с който да се бягам. Виждам, че доста хора искат състезание или някаква среща със стънт. Питам, защо никой не от заинтересованите не организира нещо? Освен няколкото опита на Хаджийски май никой друг не си направи труда да организира дори и едно каране в София. Не става само с чакане и прехвърляне на отговорности. Не е вярно, че не са опоменавани и обявявани каранията, даже мотокалендар имаше.
Някои колеги отидоха до В. Търново с 50-тки, караха сами и нищо не ги е спирало.  А защо "големите" не се присъединяват към 50-тките ли? Не е, защото им загряват машините, а заради начина на каране на именно тези 14-16-17 годишни. Защото всичко е хаос, рисково и опасно и ако не дай си боже нещо стане......"Големите" ще сърбат попарата и ще помагат, защото всички останали ще си тръгнат.
Както и @kiriaka отбеляза нашата група е с друга ориентация - ние искаме да посещаваме нови места, да караме, да подобряваме техниката си, да седим край лагерния огън. В тази връзка, от всички бързи 50-тки само Хаджийски е идвал по-далече с нас.
За всички има място под слънцето.  Просто сме се групирали според интересите си и увлеченията си,, но това не означава, че не можем заедно да прекараме времето си добре. Просто всяка група трябва да направи някакъв компромис, за да протече събирането според очакванията :)
Повече да четем и по-малко да пишем!Запази учтивия тон :)

#53 Liteto

Liteto

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 179 Мнения:

Публикувано 08 October 2010 - 23:13

Само да добавя още нещо:
Ако наистина се събира внос, тогава клубът би имал средства, с които да финансира състезания, да наеме писта, да закупи награди или да плати сметката за телефон, която се е навъртяла в търсене на спонсори. Но пък и самите членове трябва да са активни, да са напористи, да организират. Ако се разчита на 2-3-ма човека да дърпат напред всички не става. Работата в екип е по-лесна и приятна. Поправете ме, ако греша!
Повече да четем и по-малко да пишем!Запази учтивия тон :)

#54 hristo1

hristo1

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4605 Мнения:
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Gilera runner vxr

Публикувано 08 October 2010 - 23:19

Цитат

Само да добавя още нещо:
Ако наистина се събира внос, тогава клубът би имал средства, с които да финансира състезания, да наеме писта, да закупи награди или да плати сметката за телефон, която се е навъртяла в търсене на спонсори. Но пък и самите членове трябва да са активни, да са напористи, да организират. Ако се разчита на 2-3-ма човека да дърпат напред всички не става. Работата в екип е по-лесна и приятна. Поправете ме, ако греша!

От 2 срещи разбрах ,че набирането на спонсори е най-малкия проблем . Последно утре ОФИЦИАЛНО няма да има нищо така ли

#55 kiriaka

kiriaka

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2573 Мнения:
  • МестонахождениеSofia

Публикувано 08 October 2010 - 23:22

Официално не, неофициално ще ходят хората да карат.

#56 malak_banan

malak_banan

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 32 Мнения:

Публикувано 09 October 2010 - 07:52

Кире, нещо не сте се доразбрали. Май не си звънял на всички от Големите. Те решиха да не го отлагат. Обади им се.

Пиши на кирилица!

#57 ExZi

ExZi

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 678 Мнения:
  • МестонахождениеSofiq

Публикувано 09 October 2010 - 11:53

днес имаше условия за каране но шанс ...... Навит съм за членски внос +1 трябва просто да сме сериозни и моля ви пуснете тема която да направи или да заитересова вс. които се занимават с това аз бих го направил но моите предложения едва ли ще заинтересоват някои ...... ако ме питате мене човека с голяма съвес е Хаджииски макар и малко тъп хахаха не се убиждаи брат....... но е съвесно коп*еле и прави вс. за развитието ако ме питате мене правиме членски внос .... почваме от др. месец и за др. откриване ще е лудница !

#58 hristo1

hristo1

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4605 Мнения:
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Gilera runner vxr

Публикувано 09 October 2010 - 15:19

Днес в 11:10 бях на НДК и нямаше никой . Ние цял ден караме 3 скутера така,че нз ...

#59 ExZi

ExZi

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 678 Мнения:
  • МестонахождениеSofiq

Публикувано 09 October 2010 - 20:30

кажете дата на която ще има хора ????? независимо от атмосферните условия :)

#60 I am Shy

I am Shy

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 432 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 09 October 2010 - 21:47

Можете само да съжалявате че не закрихте сезона с нас днес ! Времето беше уникално и си прекарахме супер яко ! Христо ние 11:05 някъде тръгнахме от НДК явно си ни изпуснал :D

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни