Към съдържанието

Всичко за "АМ" категория! Инфо и въпроси.

• Please log in to reply
100 отговора на тази тема

#1 IVELIN

IVELIN

Admin

• Администратор
  • 3912 Мнения:
  • Телефонен номер:0894236363
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:TMAX

Публикувано 16 February 2011 - 20:15

Ето всичко точно, кратко и ясно за М категорията:

1 Записвате се на курс в най-близката автошкола, можете да започнете курса един месец по-рано и да го вземете първия понеделник след рождения ви ден, ако от въпросната школа успеят да вземат дата от ДАЙ (при мен трябваше да е така, рождения ми ден е на 7ми Февруари, трябваше да го взема на 9ти... Е взех го, ама на 9ти Март... :ulqlq Просто имаше празници почивни дни и т.н.)

2 За да се запишете в автошкола ви трябват: лична карта, 100лв. кеш, снимка и копие за завършено основно образование

3 След като се запишете в автошколата трябва да си намерите листовки и правилник, на мен ми ги дадоха безплатно от автошколата и след като си взех изпита им ги върнах.

4 Листовките за М категория са същите като за Б, самоче на изпита решавате с 10 въпроса по-малко, демек 50.

5 Четете правилника, решавате листовки, ходите на лекций (аз лично ходих само 1 път).

6 Когато теоритика (това е човека, който ще ви преподава) реши, че сте готови вече ви пускат на вътрешен изпит.

7 На вътрешния изпит си теглите две  листоки А и Б и ги решавате, ако го вземете ви записват за изпит пред ДАЙ (по принцип, ако решат че си добър могат да ти помагнат за листовките за вътрешния изпит. Накратко казват ти отговорите).

8 След като вземете вътрешния изпит, ще ви запишат на изпит пред ДАЙ, тези изпити се правят само в Понеделник

9 Ако ви скъсат на изпита пред ДАЙ продължавате да учите и после пак се явявате, ако имате 5 или по-малко от 5 грешни занчи минавате!

10 Резултата от изпита се разбира веднага след приключването му, след това ако сте го взели от въпросната автошкола ви дават едно листче, в което пише че сте взели курса успешно! Сега следва БЧКто.

11 БЧКто можете да го вземете преди изпита, ако сте от София трябва да отидете на бул. “Дондуков” №61, записването става на лично и на място! Трябва да носите 40лв. и лична карта, отивате там, влизате вътре и има една втара на която пише "КАСА", влизате казвате, че искате да се запишете за курс по БЧК и че ви трябва, защото ще взимате книжка. Оттам ви дават ви питат кога искате и ви изброяват дати и часове, избирате си една дата и час, давате лична карта и плащате. Оттам ще ви дадът касова бележка с часа,датата и залата в която трябва да сте. Курсовете са от 8 и 15 часа и продължават 6 часа!

12 На курса по БЧК ви обясняват как трябва да постъпите в дадени ситуаций, правите превръзки на едни кукли, и гледате едно филмче (съвет: вземете си някой приятел с вас, който трябва да взима БЧК, защото иначе е много тъпо и не се издържа..). Накрая на курса ви дават един тест, не се притеснявайте препишете от някой или те ще ви дадат отговорите, той просто е формалност.

13 След като вземете курса ще ви дадат едно картонче  и си тръгвате.

14 Сега започва подготвянето на дукоменти за КАТ, трябват ви: лична карта, медицинско от личния лекар, свидетелство за завършено основно образование + копие, бележката от автошколата, актуална снимка,картончето от БЧК и пари (стандартна услуга до 30 дни - около 23лв., експресна до 10 дниц- около 44лв.

15 Сега трябва да отидете в КАТ (няма да ви обяснявам къде е защото ще стане много дълго, в Дървеница е)

16 Отивате там къде се плащат актове и се издават книжки, ако не знаете къде е питайте все някой ще ви каже.

17 Като влезнете там точно пред входа има една черна машинка, на нея щракате "С", за да си вземете номерче. Не всеки път става от първия път, но натискайте там и по някое време ще излезне.

18 Като вземете номерче отивате надясно, там къдета са 26,27,28,29 гише, сядате някъде и гледате горе едно електронно табло, на което отляво пише номера на листчето което сте взели а отдясно гишето. Например ако пише 246    26,  и вие сте номер 246 отивате на гише 26, оттам си давате докумените, ще ви дадат една бланка за полълване, попълвате я.

19 Дават ви бележка и ви пращат в банката, плащате таксата

20 Връщате се на гишето

21 Късат ви листа и с тази половина, който ви дадат после си взимате книжката. ;)

По-подробно обяснение от това еднвали има... Ако съм сгрешил някъде или се сещате нещо друго, пишете и ще го оправим  ;)

Линк към старата тема:
http://scooterclub-b...pic,1541.0.html
Публикувано изображение
Работно време:
От Понеденик до Петък: 10:00ч. - 19:00ч
Събота: 10:00ч - 15:00ч
Неделя - почивен ден.

scooterhouse.net

#2 D3nKa7a

D3nKa7a

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 166 Мнения:

Публикувано 30 March 2011 - 20:39

Не искам да ти спамя темата но само искам да допълня
Не трябва да носят снимка във кат ще ва снимат.
В живота ако не си прекарал поне една минута с мотор то тогава за какво си живял.

#3 slavista

slavista

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 820 Мнения:
  • МестонахождениеИуроп

Публикувано 12 April 2011 - 22:16

Скоро някой да си е подавал документите в кат ? Има ли бърза поръчка ? Или са като преди 10 дни и 20 ???
Публикувано изображение

#4 AkyLA

AkyLA

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1988 Мнения:
  • Местонахождениеvarna

Публикувано 12 April 2011 - 22:38

Подадохме поръчка за 10 дена във Варна на 3-ти ден беше готова
Кара супермото 50,супермото 125,Gilera Stalker

#5 bik3p

bik3p

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 414 Мнения:

Публикувано 12 April 2011 - 22:46

Аз искам да попитам,колко ще ми струва за 10 дни ?
[quote author=Horor1991 link=topic=49473.msg827124#msg827124 date=1301909057]
Джаните В Момента са запазени!Части От Скутера Имам Предни Амонтресиори,Цял Двигател без цикиндър! Карбуратор!Вариатор Оргинален! Сайдинител И тва спойлери мига4и предни задни!Багажника Седалката е скъсана! и тва са остан

#6 automaniac

automaniac

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 899 Мнения:

Публикувано 12 April 2011 - 22:53

Експресната книжка струва два пъти повече от нормалната.
Демек ако нормалната е 26лева, експресната е 52лева, поне толкова бяха когато аз си взимах моята.
СОФИЙСКИ ненормалник с ПЕРНИШКИ номер !!!

#7 bik3p

bik3p

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 414 Мнения:

Публикувано 13 April 2011 - 12:22

Цитат

Демек ако нормалната е 26лева, експресната е 52лева, поне толкова бяха когато аз си взимах моята.
Мерси а обикновена поръчка 20 дни ли е ?
[quote author=Horor1991 link=topic=49473.msg827124#msg827124 date=1301909057]
Джаните В Момента са запазени!Части От Скутера Имам Предни Амонтресиори,Цял Двигател без цикиндър! Карбуратор!Вариатор Оргинален! Сайдинител И тва спойлери мига4и предни задни!Багажника Седалката е скъсана! и тва са остан

#8 aliaz

aliaz

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1713 Мнения:
  • МестонахождениеUK

Публикувано 13 April 2011 - 13:16

Цитат

Цитат

Мерси а обикновена поръчка 20 дни ли е ?

30 дни е, но обикновенно са готови 1 седмица преди 30-тия ден.

#9 Super(b)Mario

Super(b)Mario

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 28 April 2011 - 17:52

Въпросът ми е следният - мога ли да регистрирам скутера си при условие, че нямам 16 години?
То е ясно, че ако не ми направят проверка за книжката ще мога, но предполагам, че не са толкова глупави за да не забележат че ще правя 16 на 5 Септември...?
Също така видях, че се изисква митническа декларация ако ще регистрирам нов скутер - всички ли идват с такава, тъй като на мен не са ми давали подобно нещо когато го купувах..?
Благодаря предварително на отзовалите се!

#10 aliaz

aliaz

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1713 Мнения:
  • МестонахождениеUK

Публикувано 28 April 2011 - 17:55

Цитат

Въпросът ми е следният - мога ли да регистрирам скутера си при условие, че нямам 16 години?
То е ясно, че ако не ми направят проверка за книжката ще мога, но предполагам, че не са толкова глупави за да не забележат че ще правя 16 на 5 Септември...?
Също така видях, че се изисква митническа декларация ако ще регистрирам нов скутер - всички ли идват с такава, тъй като на мен не са ми давали подобно нещо когато го купувах..?

При регистрация не искат книжка. Нужна е лична карта и документите за регистрация на мотора.

#11 Super(b)Mario

Super(b)Mario

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 28 April 2011 - 17:58

Цитат

Цитат

При регистрация не искат книжка. Нужна е лична карта и документите за регистрация на мотора.
Благодаря за бързият отговор!
Знам, че попринцип не искат книжка, но все пак - ще ми направят ли проблем виждайки, че все още не съм навършил 16, или зависи от това в какво настроение са?
Също така всеки нов скутер ли идва с митническа декларация.. то е ясно, че всички са внасяни от някъде, но като го взимам чисто нов от фирма не е задължително, нали?

#12 aliaz

aliaz

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1713 Мнения:
  • МестонахождениеUK

Публикувано 28 April 2011 - 18:08

Цитат

Цитат

Цитат

Знам, че попринцип не искат книжка, но все пак - ще ми направят ли проблем виждайки, че все още не съм навършил 16, или зависи от това в какво настроение са?
Също така всеки нов скутер ли идва с митническа декларация.. то е ясно, че всички са внасяни от някъде, но като го взимам чисто нов от фирма не е задължително, нали?

Мисля че ако го регистрираш на твое име и си под 18 години, трябва декларация от ваще,че са съгласни.

Ако е от фирма , трябва митническа декларация за да се докаже как е вкаран в страната.

#13 Super(b)Mario

Super(b)Mario

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 28 April 2011 - 18:16

Цитат

Цитат

Цитат

Цитат

Мисля че ако го регистрираш на твое име и си под 18 години, трябва декларация от ваще,че са съгласни.

Ако е от фирма , трябва митническа декларация за да се докаже как е вкаран в страната.
Още веднъж големи благодарности за оказаната помощ!
Възможно е да е дошъл с декларация, но най-вероятно съм я забутал някъде, ще я потърся.
Декларацията, че майка ми (тъй като тя е настойника) е съгласна ще напишем, дано само да не съм забутал декларацията някъде.

• Guests

Публикувано 12 May 2011 - 14:32

Задавам малко тъп въпрос обаче уча в ПГТЕ "Хенри Форд" и книжката ми е много ефтина затова ви питам на колко месеца и години трябва да си за да се запижеш да караж М категория?

#15 delux4e

delux4e

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1722 Мнения:
  • МестонахождениеHaskovo

Публикувано 12 May 2011 - 14:36

Цитат

Задавам малко тъп въпрос обаче уча в ПГТЕ "Хенри Форд" и книжката ми е много ефтина затова ви питам на колко месеца и години трябва да си за да се запижеш да караж М категория?
Трябва да имаш навършени 15 години и 11 месеца.

#16 BiKeR BoYz

BiKeR BoYz

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 229 Мнения:
  • МестонахождениеМонтана

Публикувано 16 September 2011 - 15:49

Как мога да следя кога ще ми стане книжката, като съм подал документите?Имам някакъв Рег. номер....
Публикувано изображение

#17 aliaz

aliaz

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1713 Мнения:
  • МестонахождениеUK

Публикувано 16 September 2011 - 18:47

Цитат

Как мога да следя кога ще ми стане книжката, като съм подал документите?Имам някакъв Рег. номер....

Хвърляй боб

#18 SRBG96

SRBG96

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2332 Мнения:
  • Телефонен номер:0897449697
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Piaggio Typhoon 150cc AC

Публикувано 19 September 2011 - 21:28

Цитат

Цитат

Хвърляй боб

Хаха това ме разби...
Доста добра тема прочетох е ми стана ясно..
След около 8,9 месеца ставам на 16 и ще си изкарам книжка...  С тази тема ми стана доста ясно..
Има и също така онлайн листовки чрез който може да се упражняваш..
Не са кой знае колко трудни иска се малко логика.. :D
Нямам търпение да си изкарам книжка и едно скутерче да си взема [Yamaha Aerox 50cc] и малко тунинг и полудявам по града.. :D

Искам да Ви попитам нещо относно моторите втора ръка.
Как стоят нещата при тях.
Някой беше ми казал,че километража трябва да е до 40км. Не трябва да вдига мотора повече от 40км.
Някой може ли да обясни по-добре?

#19 miss

miss

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1357 Мнения:
  • МестонахождениеШумен

Публикувано 20 September 2011 - 17:35

Много полезна тема. Обаче имам един въпрос http://www.svetofar....action=listovki имат ли грешки листовките в този сайт, тъй като доста хора казват, че във интернет били грешни  ???
Не спори с глупак, ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит.
Публикувано изображение

#20 BiKeR BoYz

BiKeR BoYz

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 229 Мнения:
  • МестонахождениеМонтана

Публикувано 22 September 2011 - 18:53

Цитат

Цитат

Цитат

Хвърляй боб

Хаха това ме разби...
Доста добра тема прочетох е ми стана ясно..
След около 8,9 месеца ставам на 16 и ще си изкарам книжка...  С тази тема ми стана доста ясно..
Има и също така онлайн листовки чрез който може да се упражняваш..
Не са кой знае колко трудни иска се малко логика.. :D
Нямам търпение да си изкарам книжка и едно скутерче да си взема [Yamaha Aerox 50cc] и малко тунинг и полудявам по града.. :D

Искам да Ви попитам нещо относно моторите втора ръка.
Как стоят нещата при тях.
Някой беше ми казал,че километража трябва да е до 40км. Не трябва да вдига мотора повече от 40км.
Някой може ли да обясни по-добре?

Ами, когато купуваш мотора виж във талона да пише, че е МОТОПЕД.Ами километража мисля, че трябваше да е до 45км, но полицията не прави проблеми.Примерно на моята F12 километража е до 100км :D
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни