Към съдържанието

Колко струва регистрация на мотор?

• Please log in to reply
9 отговора на тази тема

• Guests

Публикувано 21 February 2011 - 23:00

Искам да си купя АЕРОX от Стара Загора и да го регистрирам мотора е 70 куб.нов внос от Италия не е регнат ,но е бил с докумети за 50 куб. чувал съм че трябва де се дава по 300-400лв. това вярно ли е.Интересиваме колко пари трябвададам на КАТ за го регна ,но не съм го купил още.Така трябва ли да правя договор за покупко-продажба,трябва ли собствиника да идва с мен до Хасково,като не е регнат и не знам дали е записан върху друг.Гледах в сайта на КАТ пише,че за рег. трябва и гражданска,но собственика каза,че не го е карал много и не е платена. Не знам какви документи има... чакам помощ от вас.

scooterhouse.net

#2 Dass

Dass

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 115 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 22 February 2011 - 00:55

Регистрацията в КАТ е около 40 лв., ако мотора е купен в БГ (EU)...
Публикувано изображение

• Guests

Публикувано 22 February 2011 - 17:24

мотора е в  Стара Загора има обява в форума пиши  че има документи за регистрация и е нов внос от Италия

• Guests

Публикувано 26 February 2011 - 17:41

..извинявам се за повторението

#5 delux4e

delux4e

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1722 Мнения:
  • МестонахождениеHaskovo

Публикувано 26 February 2011 - 17:51

Трябва да имаш договор за покупко-продажба.
А относно цената аз преди 2 седмици си регистрирах мотора и цената беше около 45 лева (+ - 2-3 лева).

• Guests

Публикувано 10 March 2011 - 21:30

Цитат

Трябва да имаш договор за покупко-продажба.
А относно цената аз преди 2 седмици си регистрирах мотора и цената беше около 45 лева (+ - 2-3 лева).

А ако мотора е вкаран от чужбина( Италия) и все още няма първа регистрация в БГ какви документи да поискам от продавача?

#7 Princa

Princa

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 47 Мнения:
  • МестонахождениеSofia

Публикувано 04 April 2011 - 11:08

Здравей,
днес регистрирах "италиански" скутер. Носих следните документи:
1. Гражданска отговорност
2. Два документа на Италиански - единият документите (талона) на моторетката и още един ... не го знам какъв е :) можеби за отрегистриране...
3. Договор за покупко продажба (с италианеца), ако го купуваш от фирма вносител - фактура;
4. Там на място подпълваш една декларация и тръгваш по пътеката
За цялата обиколка някъде около 40-50лв общо и около 2 часа.
Успех!

#8 DESISLAV GALINOV

DESISLAV GALINOV

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • Телефонен номер:0878267887
  • МестонахождениеШумен
  • Скутер:Yamaha

Публикувано 21 December 2018 - 17:59

А гражданската колко е

#9 Baroto77

Baroto77

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 281 Мнения:
  • МестонахождениеДобрич
  • Скутер:Хонда

Публикувано 21 December 2018 - 19:03

Човече, ако толкова ти е проблем колко точно струва Гражданската си купи КОЛЕЛО, не мотор.........Мотора харчи бензин, износва гуми, а те са скъпи, има да му се прави Гражданска, а това явно не е за теб........Вземи си колело....

#10 DimitarDDR

DimitarDDR

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 164 Мнения:
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

Публикувано 21 December 2018 - 21:22

Baroto77 написа на 21 December 2018 - 19:03 :

Човече, ако толкова ти е проблем колко точно струва Гражданската си купи КОЛЕЛО, не мотор.........Мотора харчи бензин, износва гуми, а те са скъпи, има да му се прави Гражданска, а това явно не е за теб........Вземи си колело....
Хахаха подкрепям. Момчето иска да си сметне точно разходите, ама с тея тънки сметки най-много да му излезе по-скъпо.Тоя другият документ от Италия е нещо като потвърждение, че не е откраднат. Четох преди , че така правят далавери, италианеца го продава без този документ, чака 2-3 месеца и го обявава за краден. Имаше даже теми на потърпевши българи, отива да регистрира мотора и се оказва обявен за краден. Ама нали си е платен вече...Застраховките тъкмо гледам, че са ги вдигнали доста. Излиза 40-50 лв за 3 месеца. Хм...а плащах толкова за 6 месеца. Както и да е, правиш му на 4 вноски плащаш първата и го регистрираш. Това е.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни