Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Каране без книжка ...

• Please log in to reply
121 отговора на тази тема

#1 SkyRevers

SkyRevers

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • МестонахождениеPyce
  • Скутер:CBR600RR

Публикувано 05 June 2011 - 20:42

Здравейте!Знам, че има хиляди теми, но не ми става много ясно какво ще стане ако куките ме хванат да карам скутера (М категория) без книжка все още нямам.Всички други документи са изрядни просто нямам книжка.Какво ще стане със собственика на скутера (брат ми) ?
Публикувано изображение

scooterhouse.net

#2 kifnoto96

kifnoto96

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1047 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 05 June 2011 - 20:57

Нищо ве пич на мен и на колега от форума ни спряха той имаше всичко без книжка а аз нямах нищо освен документ че е закупен скутера от Италия и ни написаха АКТ на майките ни за 120 лева че са дали на непълнолетен МПС трябва човек с книжка да дойде да те оправи ако те хванат за това не им спирам вече !!
NEVER BACK DOWN...

#3 SkyRevers

SkyRevers

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • МестонахождениеPyce

Публикувано 06 June 2011 - 06:02

Гадна работа да нямаш книжка бахти и глобата аз 120 кинта, че то толкова струва и книжката долу-горе :D
Публикувано изображение

#4 kifnoto96

kifnoto96

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1047 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 06 June 2011 - 17:20

Ами ти си решаваш но аз си карам отново :)
NEVER BACK DOWN...

#5 SkyRevers

SkyRevers

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • МестонахождениеPyce

Публикувано 06 June 2011 - 20:38

Не то въпроса е не дали да карам или не просто исках да знам какви са глобите :D
То че ще карам си е пределно ясно :)
Публикувано изображение

#6 kifnoto96

kifnoto96

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1047 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 06 June 2011 - 20:44

Закона е направен да се прекрачва давай смело и ако имаш късмет няма да те спират ;)
NEVER BACK DOWN...

#7 badxboy0

badxboy0

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1310 Мнения:
  • МестонахождениеSofia

Публикувано 06 June 2011 - 20:48

абе не расъждавайте много много така .................................. прочетете поне малко правилника за движение по пътищата ..... и не ви го казвам, като някъв заухав, който го е страх да кара без книжка и прочие .. също съм без книжка .. Но на пътя очите не са ми на 4 ми са на 8 .. Има ги всякви луди .. и нали занете, че недай си боже някой се напие и ви бутне вие ще си го отнесете .. не че ако имаш книжка и ти се изпречи някой пиян, ще е различно, но поне после няма ти да си виновния .. от такава гледна точка ви го говора ..
Развален скутер->лош скутер->скутер->хубав скутер->уникален скутер->перфектния скутер->боинг 747->бугати вейрон->ямаха АЕРОКС

SPRINT Mystique ECO 20
SPRINT Parallax ECO 26
Drag ZX-2
Moni BMX 1665
Sprint Crazy 12 до 10 км/ч

#8 aliaz

aliaz

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1713 Мнения:
  • МестонахождениеUK

Публикувано 06 June 2011 - 20:55

Цитат

абе не расъждавайте много много така .................................. прочетете поне малко правилника за движение по пътищата ..... и не ви го казвам, като някъв заухав, който го е страх да кара без книжка и прочие .. също съм без книжка .. Но на пътя очите не са ми на 4 ми са на 8 .. Има ги всякви луди .. и нали занете, че недай си боже някой се напие и ви бутне вие ще си го отнесете .. не че ако имаш книжка и ти се изпречи някой пиян, ще е различно, но поне после няма ти да си виновния .. от такава гледна точка ви го говора ..

Че ти правилника чел ли си го ?

#9 badxboy0

badxboy0

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1310 Мнения:
  • МестонахождениеSofia

Публикувано 06 June 2011 - 20:56

Цитат

Цитат

Че ти правилника чел ли си го ?
хахах ти най-добре знаеш, какво е из София .. то си е за мене си все пак  :)
Развален скутер->лош скутер->скутер->хубав скутер->уникален скутер->перфектния скутер->боинг 747->бугати вейрон->ямаха АЕРОКС

SPRINT Mystique ECO 20
SPRINT Parallax ECO 26
Drag ZX-2
Moni BMX 1665
Sprint Crazy 12 до 10 км/ч

#10 nos11

nos11

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 140 Мнения:
  • Местонахождениеsofia

Публикувано 06 June 2011 - 20:58

3 -пъти сами спирали имам 1 акт! на едни и дадох 20 лева ! а сшто така и имам едно до дупка тунинговано дио в 1-рво раионо  които нмога да сиго искарам  но това пореди нередности с докоментите

#11 kifnoto96

kifnoto96

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1047 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 06 June 2011 - 21:01

Цитат

Не говориме да се пази това всеки го знае и всеки си преценява как да се пази аз казвам за полицайте ;)
NEVER BACK DOWN...

#12 AkyLA

AkyLA

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1988 Мнения:
  • Местонахождениеvarna

Публикувано 06 June 2011 - 21:13

Над 15 пъти са ме спирали лято 2010 с М-ка а карам мотоциклет и нямам нито 1 акт и нито 1лв даден на полицай.Ако не се правиш на мъж няма ядове
Кара супермото 50,супермото 125,Gilera Stalker

#13 SkyRevers

SkyRevers

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • МестонахождениеPyce

Публикувано 07 June 2011 - 10:43

И аз внимавам много спирам на всеки стоп спазвам си правилата стриктно, но аз карам в много малък град обаче тука почти никой няма скутер и нещо полицията взе много да обикаля в района където карам аз ... и все малко да ме е шубе да не ми лепнат някой акт, че сега нямам изобщо излишни пари за актове ...
Публикувано изображение

#14 turbonetix

turbonetix

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 458 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 07 June 2011 - 11:29

Цитат

Eдно момче го удариха, момчето без книжка однесе няква мижава сума а тоя с колата яко го е однесъл защото той всъщност е бил виновен. ;)
[quote author=Webolt link=action=profile;u=14244 date=1319054231]Нали се Сеш мое на външен вдид да е почупен обаче твоето леонардо е нищо пред ср от 0 до 100 за 7сек

• Guests

Публикувано 24 June 2011 - 22:27

Всъщност, който няма книжка е винаги виновен..  :down дори и на практика да не е точно така той отнася всичкото.
По темата: Брат ти е в нарушение на закона ако дава МПС негова собственост на неправоспособен водач, така че той ще го отнесе, а ти вероятно ще минеш с обществено порицание- поне първият път..  :))y

#16 Power4Gear

Power4Gear

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 26 June 2011 - 13:06

Аз карам Kymco Bet and Win 150cc с М категория и още не са ме спирали. Мене не ме ебе, но наще не ми дават да карам извън градско, но си мисля да си събера пари за акта и да си карам докато ме глобят. Ако знаете колко пари е акта и какво друго могат да ми направят ми кажете :)

#17 miss

miss

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1357 Мнения:
  • МестонахождениеШумен

Публикувано 26 June 2011 - 22:16

Карах китаец със изрядни документи, на името на баща ми без книжка... Спряха ме актче ми написаха глобата е до 200 лв. за неправоспособния и до 300 лв. за този който е предоставил МПС-то на неправоспособен (демек на който се води превозното средство) 2ри акт същата работа, при 3тия същите глоби до 200 за неправоспособен и до 300 за предоставилия мпс на неправоспособен и до 2 години лишаване от свобода за неправоспособния мисля ... Ако си малолетен в ТВУ ако не в затвора ... Актовете се анулират след 1 година. Примерно хванали са те 2ри път, че караш без книжка написали са ти акта на 01.06.2011 да речем и 2та акта отпадат на 01.06.2012 смисъл не че не ги плащаш ами просто след 2рия акт си застрашен от лишаване от свобода, а след като отпаднат не си почваш актчетата отново .. ;D
Не спори с глупак, ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит.
Публикувано изображение

• Guests

Публикувано 26 June 2011 - 22:21

ДА ГИ Е** за без книжка 2 години а за убииство 2 години ...

#19 aliaz

aliaz

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1713 Мнения:
  • МестонахождениеUK

Публикувано 26 June 2011 - 22:24

Цитат

Малко са ви 2 години за тия дето карате без книжки

#20 miss

miss

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1357 Мнения:
  • МестонахождениеШумен

Публикувано 26 June 2011 - 22:27

Цитат

Еми така е, но не забравяй, че след като си неправоспособен неможеш да докажеш с нищо, че си чел правилник, че си решавал листовки и т.н. В такъв случай ти представляваш опасност за всички участници в движението, което също може да доведе до сериозни инциденти ... Ако няма нещо, което да те накара да спреш както 2те години лишаване от свобода на никой няма да му пука и ще си кара... На мен например ми написаха 2 акта и като разбрах какво следва се спрях малко ... :)
Не спори с глупак, ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит.
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни