Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Каране без книжка ...

• Please log in to reply
121 отговора на тази тема

#101 krisko92

krisko92

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 221 Мнения:
  • МестонахождениеСтара Загора

Публикувано 09 June 2012 - 22:31

Цитат

Колеги, имам 1 въпрос. Имам М категория.  На 17 години съм, и когато ходя при баба и дядо ( в един краен квартал) понякога подкарвам малко колата. Ако ме спре полиция и аз съм с колан, фарове и всичко е изрядно, какъв акт или фиш могат да ми съставят? Хора който ще ми говорят, (е не е правилно да карам без книжка и тнт. нека да не спамят напразно! Защото може да нямам 18 но ме е учил инструктор!!! И смея да твърдя че карам по добре от много хора които имат Б категория !!! Просто искам да знам какво могат да ми направят  :) :) :)

По-добре не смей да твърдиш нищо. Някой ден ще ти изиграе лоша шега самочувствието, че можеш да караш. Иначе могат да съставят дсота солиден акт на собственика на колата(че предоставя МПС за управление на лице, което не е правоспособно), както и на вашите, тъй като нямаш 18. Говори се, че могат да те лишат от 2 години право да вземеш свидетелство за управление, но не е сигурно колко е вярно. Не разчитай обаче на късмет и милостиня. Никой полицай няма да направи компромис с теб :)
Публикувано изображение

scooterhouse.net

#102 levskarya

levskarya

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 274 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 09 June 2012 - 23:33

Цитат

Цитат

Колеги, имам 1 въпрос. Имам М категория.  На 17 години съм, и когато ходя при баба и дядо ( в един краен квартал) понякога подкарвам малко колата. Ако ме спре полиция и аз съм с колан, фарове и всичко е изрядно, какъв акт или фиш могат да ми съставят? Хора който ще ми говорят, (е не е правилно да карам без книжка и тнт. нека да не спамят напразно! Защото може да нямам 18 но ме е учил инструктор!!! И смея да твърдя че карам по добре от много хора които имат Б категория !!! Просто искам да знам какво могат да ми направят  :) :) :)

По-добре не смей да твърдиш нищо. Някой ден ще ти изиграе лоша шега самочувствието, че можеш да караш. Иначе могат да съставят дсота солиден акт на собственика на колата(че предоставя МПС за управление на лице, което не е правоспособно), както и на вашите, тъй като нямаш 18. Говори се, че могат да те лишат от 2 години право да вземеш свидетелство за управление, но не е сигурно колко е вярно. Не разчитай обаче на късмет и милостиня. Никой полицай няма да направи компромис с теб :)

Явно грешно си ме разбрал! Нямам самочувствие на професионален шофьор или нещо подобно !! Просто когото попитам и започва да ми дава съвети да не карам и тнт. Ам доколкото знам не трябва ли да се пише за несъответствие на категорията... Просто предполагам :)) Иначе мерси за отговора :)
Публикувано изображение
Сутрин,вечер моторизъм - здрав и бодър организъм
Какво е мотоциклетизма?Две колела върху, които лежи едно метално сърце ,белите дробове на митичен дракон, в чийто дълбини клокочат огън и лава

#103 SkyRevers

SkyRevers

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • МестонахождениеPyce
  • Скутер:CBR600RR

Публикувано 10 June 2012 - 16:14

Правилно предполагаш :)
Публикувано изображение

#104 wingmanz

wingmanz

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 334 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 10 June 2012 - 16:53

Несъответствие в категорията е ако примерно караш кола (КАТ.Б) със ремарке (каравана) над 750кг без категория Б+Е
Ако караш кола с М категория не се води несъответствие, а неправдноспособност! С други думи караш без книжка, акта е към 300лв. Същата е ситуацията ако караш С Б1 кола изискваща Б категория...

#105 levskarya

levskarya

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 274 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 11 June 2012 - 16:39

Благодаря много колеги  :) :) :)
Публикувано изображение
Какво е мотоциклетизма?Две колела върху, които лежи едно метално сърце ,белите дробове на митичен дракон, в чийто дълбини клокочат огън и лава

#106 Hard-Target

Hard-Target

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1925 Мнения:
  • Скутер:Yamaha Aerox MHR 2008 nightmare

Публикувано 11 June 2012 - 23:22

Изкарвайте си книжки при първа възможност да ви е мирна главата.

#107 levskarya

levskarya

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 274 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 13 June 2012 - 14:05

Цитат

Изкарвайте си книжки при първа възможност да ви е мирна главата.
Дам това го чакам с нетърпение. Въпреки, че казах на наще че не искам кола а някой пистак.  :) :P
Публикувано изображение

#108 magicmantorch

magicmantorch

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 163 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Jawa 350

Публикувано 05 February 2013 - 16:34

dwarfer23 написа на 09 April 2012 - 20:19 :

Ами аз попринцип лятото карам на село (там ми е скутера)  и понеже карам в градската градина докато стигна до пътя към село ,от нас до градската градина има доста път и си бутам скутера по булевардите и са ме виждали полицаи и никакъв проблем не са ми правили но иначе си я най-добре като познаваш кварталния на село черпиш го една бира и ти е мирна главата
Еми то е ясно че нищо няма да ти кажат като те видят че го буташ...
Ако те видят само да го буташ ни се водиш пешеходец тъй че нищо немогат да ти кажат !

#109 magicmantorch

magicmantorch

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 163 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Jawa 350

Публикувано 05 February 2013 - 16:36

levskarya написа на 13 June 2012 - 14:05 :

Дам това го чакам с нетърпение. Въпреки, че казах на наще че не искам кола а някой пистак.  :) :P
И аз така :D Те много искаха като направя 17-18 да ми купят кола за да се уча и да изкарам нижка, но  аз им казах че неискам кола а някъв крос :)

#110 asakura95

asakura95

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1654 Мнения:

Публикувано 11 February 2013 - 13:01

До пича в началото където кара колата при баба и дядо акта ти е 200 лв и 8 точки и се пише на твое име :)
Секи шут отзад,е крачка напред.

#111 dwarfer23

dwarfer23

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 241 Мнения:

Публикувано 11 February 2013 - 20:23

Купих си крос и си продавам скутера 75цц 600 лв да ми пише някой ако иска от Добрич съм. А така по темата купих си крос ;д и сега вече никой не може да ме барне ;д кво то и да става
Публикувано изображение

#112 iWin

iWin

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 22 Мнения:
  • Телефонен номер:0884065882
  • МестонахождениеБяла
  • Скутер:Cpi Generic

Публикувано 07 July 2014 - 10:31

хах, колеги аз се чувствам късметлия! От Бяла/Русенско съм, спирали са ме полицаите 1 път (тогава бях без каска) и ми викат
- кат те гледам и регистрация нямаш, поне каска носи и няма да си имаме проблемите!
Ест, сега без каска не карам и многократно се засичам със същите полицаи , че и други и само ме подминават дори с някой от тях се и поздравяваме :D
на 14 години съм , мотора поне е с документи
btw: За останалите ''мъже'' които имат книжки и се хулят по нас ''пуберите'' за това , че сме неправоспособни ,проблеми не правим (поне аз) мога дори да кажа , че съм по-внимателен и стриктен от някой ''правоспособни'' ;) !

Този пост е редактиран от iWin: 07 July 2014 - 10:37

#113 Rider.98

Rider.98

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 121 Мнения:
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:Априлиа ср

Публикувано 07 July 2014 - 10:47

Незнам колеги аз лично да ви кажа докато нямах книжка всеки път когато карах бях на тръни дали ще ме спрът дали не защото тогава нямах абсулютно никакви докоменти нито на мотора нито мои тогава гледах да карам по пътища кадето няма полиция, но сега когато искарах книжка ми е се тая много по спокойно ми е а и сега си карам абсулютно на всякаде спряха ме веднъж проверихаме и повече не са ме спирали. Такаче ако можете да искарате книжки по добре си искараите да ви е спокойно ;)

#114 Hfm10

Hfm10

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 64 Мнения:
  • Скутер:Honda Forza 250 fm10,

Публикувано 13 August 2014 - 20:14

iWin написа на 07 July 2014 - 10:31 :

хах, колеги аз се чувствам късметлия! От Бяла/Русенско съм, спирали са ме полицаите 1 път (тогава бях без каска) и ми викат
- кат те гледам и регистрация нямаш, поне каска носи и няма да си имаме проблемите!
Ест, сега без каска не карам и многократно се засичам със същите полицаи , че и други и само ме подминават дори с някой от тях се и поздравяваме :D
на 14 години съм , мотора поне е с документи
btw: За останалите ''мъже'' които имат книжки и се хулят по нас ''пуберите'' за това , че сме неправоспособни ,проблеми не правим (поне аз) мога дори да кажа , че съм по-внимателен и стриктен от някой ''правоспособни'' ;) !

На оная с косата не й пука  дали си пубер или мъж, жена, старец или дете. За нея няма значене дали имаш или нямаш книжка, дали с мислиш, че можеш да караш или можеш. Пред нея всчки са равни. Тя е Великия изравнител. За съжаление съм виждал помляни на пътя както малки деца ползващи скутери, така и голем мъжаги - рокери каращи мотори от 30 години, които в бърза помощ изглеждат все едно са излезли от месомелачката.........
Без значение кой сте и за какъв се мислите, карайте разумно, без излишни рискове и внимателната. Разбира се по-добре е да имате книжка и всичката документация да Ви е изрядна. Но това не Ви спасява от опасностите на пътя. Кнжката не кара МПС-то, само удостоверява правоспособността, но не и способността.
Ако си търсите белята рано или късно ще си я намерите. И аз съм бил пубер без книжка, сега съм с доста петилетки стаж и изрядни документи. Това което ме е спасявало до сега на пътя е Господ и основният ми принцип при шофирането - да карам така че да не блъсна никой и да не ме блъснат мен, което значи Внимателно!!!

#115 VARNA-Anton

VARNA-Anton

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 793 Мнения:
  • Скутер:FJ 1200

Публикувано 13 August 2014 - 21:27

Точно и вярно...С книжка или без книжка карайте ВНИМАТЕЛНО !!!!!!!!!!

#116 mi4o

mi4o

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 18 Мнения:
  • Телефонен номер:0893441691
  • Местонахождениевраца
  • Скутер:aprilia sr

Публикувано 10 July 2015 - 12:30

Minalata godina bqh na 14 i me sprqha 2 puti ediniqt put bqh bez kaska
kazah im che drugiq mesec shte zimam knishkata i gotovo
samo me nakaraha da go butam do nas
NE SE PRAVETE NA GAZARI I NQMA DA VI GLOBQT
a i zavisi i ot chengeto

#117 motoristo0

motoristo0

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 613 Мнения:
  • Телефонен номер:0897224941
  • МестонахождениеПерник
  • Скутер:Etz 250

Публикувано 14 July 2015 - 22:41

требват си годинки и аз си карам без книшка и без регистрация ама сам си 6

#118 winless

winless

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • Местонахождениеkj
  • Скутер:aprilia

Публикувано 19 July 2015 - 12:30

В кърджали няма как да караш с книжка, тъй като нито един инструктор не иска да ми я изкара, "Защото нямало печалба за него"

#119 ivan-69

ivan-69

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1253 Мнения:
  • Телефонен номер:0876240807
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Всички японски и италиански скутери

Публикувано 19 July 2015 - 13:38

Дай ги на КЗП  , нарушават ти правото като човек навършил определена възраст да стане правоспособен да управлява МПС !
Публикувано изображение

#120 Бандата

Бандата

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:honda sh 150

Публикувано 24 May 2016 - 19:29

Здарвейте, и аз така карам без категория и то доста време около 30 години вече,спирали са ме , но нямам акт за това , но имах друг проблем един ме удари  и аз си бях в правото а той в нарушение , не спази предимство. мотора отпред беше на осмица.Аз се отървах с лека драскотина , но гадното беше , че той е виновен и нищо не последва за него защото аз нямам книжка.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни