Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Каране без книжка ...

• Please log in to reply
121 отговора на тази тема

#81 ivorado

ivorado

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 309 Мнения:

Публикувано 17 March 2012 - 00:02

Цитат

Цитат

Цитат

Цитат

ДА ГИ Е** за без книжка 2 години а за убииство 2 години ...

Малко са ви 2 години за тия дето карате без книжки
aliaz небива така да говорим и ние сме били така :) на всеки му се кара :p

Ти недей да ми обясняваш как да говоря.Малко са им 2 години на тия дето карат без книжки, щото точно такива отнемат животи и осъкатяват хората, защото не знаят кой е с предимство и кой не, защото няма кой да прочете правилника

Добре бе ПИЧ! АЗ кво съм виновен, че държавата е СМОТАНА?! Аз съм навършил 16 години още миналата година АВТОШКОЛА- ВЪТРЕШЕН ИЗПИТ също съм минал, но в смотаното даскало дават дипломата след завършен 9 клас почти към началото на 10ти, а аз в момента съм 9 клас и защото съм в езиково нямам ДИПЛОМА ЗА ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ, която се изисква при издаване на книжка за М КАТ, АЗ КВО СЪМ ВИНОВЕН?! Кажи ми, КВО СЪМ ВИНОВЕН!! Като искам да карам скутер мотор или квото и да е откакто се помня, това беше моята малка мечта, която наскоро се сбъдна!!

П.С. - ТОВА ЧЕ ИМАШ КНИЖКА НЕ ГАРАНТИРА ЧЕ МОЖЕШ ДА ШОФИРАШ! Вие знаете най-добре, че в БГ книжки могат да се изкарат по всякакъв начин.. Най-честите случаи на катастрофи са от невнимание от непрочитане на знаци от недооглеждане и т.н. НИЩО ОБЩО С КНИЖКАТА!!
Публикувано изображение

scooterhouse.net

#82 shofera

shofera

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 17 March 2012 - 00:13

хахахах Нищо общо каза...

Цитат

Най-честите случаи на катастрофи са от невнимание от непрочитане на знаци от недооглеждане и т.н. НИЩО ОБЩО С КНИЖКАТА!!
Еми нали тези неща се учат там, за това се кара шофьорския курс и се полагат всичките изпити! Това до каква степен отделните индивиди са усвоили нещата и ги прилагат по правилата е съвсем отделен въпрос!

#83 ivorado

ivorado

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 309 Мнения:

Публикувано 17 March 2012 - 14:55

Книжката попринцип е свидетелство за това че можеш да управляваш МПС, както вече казах това нещо може да се вземе по много начини, повечето от тях които не са честни. А и наскоро гледах по новините, че половината от шофьорите в София карат без книжки.. или няккаъв процент не си спомням точно, но не беше малък.
Публикувано изображение

#84 SkyRevers

SkyRevers

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • МестонахождениеPyce
  • Скутер:CBR600RR

Публикувано 17 March 2012 - 23:07

Не знам за вас, но аз в най скоро време ще имам вече книжка, в Понеделник започвам курса и до Май месец най сетне ще съм правоспособен макар че сега си карам достатъчно примерно за човек без книжка
Публикувано изображение

#85 ivorado

ivorado

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 309 Мнения:

Публикувано 19 March 2012 - 00:00

И аз искам да съм като теб но още нямам диплома за средно.. годините отдавна съм ги навършил.
Публикувано изображение

#86 Hard-Target

Hard-Target

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1925 Мнения:
  • Скутер:Yamaha Aerox MHR 2008 nightmare

Публикувано 19 March 2012 - 17:31

Цитат

И аз искам да съм като теб но още нямам диплома за средно.. годините отдавна съм ги навършил.
То се иска основно образование не средно ;) и М-категория се изкарва на 16г не на 18+ :)

#87 dwarfer23

dwarfer23

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 241 Мнения:

Публикувано 19 March 2012 - 17:43

Кажете ми последно за М категория основно или средно образование . Защото сега уча в частна гимназия нещо подобна на езикова гимназия но имам завършен 7 ми клас .
Публикувано изображение

#88 delux4e

delux4e

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1722 Мнения:
  • МестонахождениеHaskovo

Публикувано 19 March 2012 - 18:06

Цитат

Кажете ми последно за М категория основно или средно образование . Защото сега уча в частна гимназия нещо подобна на езикова гимназия но имам завършен 7 ми клас .
Трябва ти диплома за завършено средно образование.

#89 Hard-Target

Hard-Target

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1925 Мнения:
  • Скутер:Yamaha Aerox MHR 2008 nightmare

Публикувано 19 March 2012 - 18:13

Цитат

Цитат

Трябва ти диплома за завършено средно образование.
На мен ми е чудно как тогава едно момче си изкара М без средно и също Б категория без средно. И до сега не съм чувал някой на 16г да има средно :О. Просто и какъв е смисъла щом повечето на 18, че и повече го взимат. Кой глупак ще си изкара М, а не направо Б :X

П.П. Да не бъркате нещо образованията? Основно по принцип е завършен 8 клас, а средно 12-ти. Има изключения, но това зависи от училищата.

#90 badxboy0

badxboy0

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1310 Мнения:
  • МестонахождениеSofia

Публикувано 19 March 2012 - 18:24

хаха средно е 12-ти клас бе .. Трябва диплома за основно образование
Развален скутер->лош скутер->скутер->хубав скутер->уникален скутер->перфектния скутер->боинг 747->бугати вейрон->ямаха АЕРОКС

SPRINT Mystique ECO 20
SPRINT Parallax ECO 26
Drag ZX-2
Moni BMX 1665
Sprint Crazy 12 до 10 км/ч

#91 SkyRevers

SkyRevers

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • МестонахождениеPyce
  • Скутер:CBR600RR

Публикувано 19 March 2012 - 21:46

Точно така основно се изисква и много се кефя, че не уча в езикова гимназия :D
Лошото, че съм 2 седмици теория, а си мислех, че съм 1 :Х
Публикувано изображение

#92 dwarfer23

dwarfer23

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 241 Мнения:

Публикувано 19 March 2012 - 22:42

Яко ти е на тебе :Д аз чак 9 ти клас ще вадя М :Д понеже сегашната (подготве не се сметя като 8 ми клас :Д )
Публикувано изображение

#93 ivorado

ivorado

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 309 Мнения:

Публикувано 20 March 2012 - 10:34

Обърках се за средното бързах като го писах.. аз нямам основно, защото съм в езикова и съм 9 клас.. пич теорията трябва да ти е 1 седмица после правиш вътрешния изпит (аз дотук стигнах) и ако имаш всички нужни док. се записваш за изпит пред ДАИ.. ако си от София мога да ти кажа една много свястна автошкола, където като отидеш даже ако си подготвен може да седиш 1-2пъти и да си поискаш да направиш вътрешният изпит..
Публикувано изображение

#94 bobilv

bobilv

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 195 Мнения:
  • МестонахождениеЛовеч

Публикувано 09 April 2012 - 11:01

Аз също съм карал доста време без книжка и от опит знам, че в града има по-малка вороятност да те хванат полицаите отколкото по селата или по-малките градове . Относно книжките добре е поне да имаш някъква представа за правилника като караш в града и катастрофите ги правят тези които карат с над 100 във и извън населените места !!! (Това си е мое мнение)

#95 dwarfer23

dwarfer23

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 241 Мнения:

Публикувано 09 April 2012 - 20:19

Ами аз попринцип лятото карам на село (там ми е скутера)  и понеже карам в градската градина докато стигна до пътя към село ,от нас до градската градина има доста път и си бутам скутера по булевардите и са ме виждали полицаи и никакъв проблем не са ми правили но иначе си я най-добре като познаваш кварталния на село черпиш го една бира и ти е мирна главата
Публикувано изображение

#96 airoh55

airoh55

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 85 Мнения:

Публикувано 07 June 2012 - 20:23

Мен ме спряха първия път без каска без регистрация и извикаха баща ми,не беха лайна тия,втория път беха едни лайна  и се правиха на важни но имах каска регистрация и вс тогава бях с 2 фр,а третия път понеже където се събира компанията има камери на богаташи и понеже е чакъл един от компанията не спре  да пили да върти и да дига шум са ги извикали.И кои да бъдат същите лайна които ме спряха 2рия път но понеже са клиенти на този дето пили и върте му казаха да бега, а аз и приятеля с който ни хванаха заедно 2рия път да викаме родител,и после лъгаха и на двамата бащите ни че са ни засичали и спирали всеки ден по 6 пъти,а това въобще не се е случвало ако ни бяха спирали нямаше ли да викат родителите ни безброй пъти.

#97 SAMITo

SAMITo

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 284 Мнения:

Публикувано 07 June 2012 - 20:30

Значи полицаите са лайна,защото те глобавят за това, че не спазваш закона  :waw: Боже, България няма никъкво бъдеще с такива като вас

#98 airoh55

airoh55

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 85 Мнения:

Публикувано 07 June 2012 - 21:58

Цитат

Значи полицаите са лайна,защото те глобавят за това, че не спазваш закона  :waw: Боже, България няма никъкво бъдеще с такива като вас
Не просто точно тези двамата и като хора са лайна.Има мн други полицай дето не се правят на разбирачи от всичко и на много големи,първите които ме спряха и да ме бяха глобили първите нямаше да им викам че са лайна,защото се държат много точно и човешки за разлика от много други,а освен това не мисля че е нормално този на който са клиенти в магазин да го пускат ако бяха истински полицай щяха се разправят и с него,а не да му кажат:А ти нямаше книжка аре бегай,,да ти пускат лафчета да им даваш пари,или както се случи днес единия дава на другия пакетче със определено вещество в него,а другия да вади оцб и да го пита горе ли ще свиваме.

#99 badxboy0

badxboy0

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1310 Мнения:
  • МестонахождениеSofia

Публикувано 07 June 2012 - 22:09

Ебати изречението 5 реда .............

Да мерна некой като тебе на живо да говори така, няма да му се верва ..
Развален скутер->лош скутер->скутер->хубав скутер->уникален скутер->перфектния скутер->боинг 747->бугати вейрон->ямаха АЕРОКС

SPRINT Mystique ECO 20
SPRINT Parallax ECO 26
Drag ZX-2
Moni BMX 1665
Sprint Crazy 12 до 10 км/ч

#100 levskarya

levskarya

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 274 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 09 June 2012 - 14:15

Колеги, имам 1 въпрос. Имам М категория.  На 17 години съм, и когато ходя при баба и дядо ( в един краен квартал) понякога подкарвам малко колата. Ако ме спре полиция и аз съм с колан, фарове и всичко е изрядно, какъв акт или фиш могат да ми съставят? Хора който ще ми говорят, (е не е правилно да карам без книжка и тнт. нека да не спамят напразно! Защото може да нямам 18 но ме е учил инструктор!!! И смея да твърдя че карам по добре от много хора които имат Б категория !!! Просто искам да знам какво могат да ми направят  :) :) :)
Публикувано изображение
Сутрин,вечер моторизъм - здрав и бодър организъм
Какво е мотоциклетизма?Две колела върху, които лежи едно метално сърце ,белите дробове на митичен дракон, в чийто дълбини клокочат огън и лава

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни