Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Колко пъти сте падали с вашите скутери

• Please log in to reply
477 отговора на тази тема

#461 Калата-600

Калата-600

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 31 Мнения:
  • Скутер:Piaggio Typhoon 50

Публикувано 04 June 2013 - 11:08

НЕ ПИТАЙТЕ Posted Image

scooterhouse.net

#462 steelftw

steelftw

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 366 Мнения:
  • МестонахождениеДобрич
  • Скутер:Malaguti F12 чипосано

Публикувано 04 June 2013 - 19:40

Калинчо,ти си се потрошил бе

#463 edinstwen256

edinstwen256

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 427 Мнения:
  • Телефонен номер:0895324837
  • МестонахождениеРазград

Публикувано 22 September 2013 - 23:50

1 път когато се опитвам да напрая бурноут и 2 рия път натиснах преднатаспирачка и боом :D :D

#464 Vasss

Vasss

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 83 Мнения:
  • МестонахождениеРаковски

Публикувано 23 September 2013 - 15:24

И аз направих сефтето на 9-ти този месец. На остър десен завой мотора ми поднесе и се търкалях с него до близкия канал
Малко надрасках десния крак, лявата ръка и за съжаление мотора. Добре нямаше нещо срещу мен, че ....

Публикувано изображение

#465 kar4ooo

kar4ooo

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 312 Мнения:
  • МестонахождениеLeft lane, I look death in the face
  • Скутер:Superbike 900rr

Публикувано 23 September 2013 - 15:46

View Poststeelftw, on 04 June 2013 - 19:40, said:

Калинчо,ти си се потрошил бе
Който кара без екипировка, тип 'гол райдър' е така. Като гледам и каска не е имал...та,захапал е асвалта.
Нека !!! Само така ще се научи !!
ДА МИ ЯДЕТЕ ГУМАТА :angry:

Единственият момент, в който се чувствам истински свободен е момента, в който двигателят ми е достигнал максималният си въртящ момент, каската ми е смачкана от въздушната струя, а завоят приближава застрашително към мен. Това е и моментът, в който всичко в корема ми се преобръща и осъзнавам колко скъп е човешкият живот и колко крехко е тялото ми...в този момент аз съм истински щастлив !

#466 edinstwen256

edinstwen256

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 427 Мнения:
  • Телефонен номер:0895324837
  • МестонахождениеРазград

Публикувано 23 September 2013 - 22:23

View Postkar4ooo, on 23 September 2013 - 15:46, said:

Който кара без екипировка, тип 'гол райдър' е така. Като гледам и каска не е имал...та,захапал е асвалта.
Нека !!! Само така ще се научи !!
без екипировка става но без каска моторист не се става!!!

#467 vesko97

vesko97

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 470 Мнения:
  • Местонахождениес.Ъглен
  • Скутер:Aprilia Sr 50 R

Публикувано 23 September 2013 - 23:33

това беше преди 2 месеца за пръв път опитах да карам задна гума и вдигам го всичко точно и вече предницата се сваля а аз бях завил кормилото и слезе с гумата настрани мотора се заигра и аз се хвърлих по очи :Д разминах се без драскотина но след това видях че там където стъпва втория човек се е изкривило исках да го изправя и изведнъж замириса на печено прасе и какво да видя два слоя кожа върху ауспуха :Д демек това ми се води 2-ра степен изгаряне

#468 racheff

racheff

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Dio AF28

Публикувано 23 September 2013 - 23:42

Аз карам скутер от 8 години и определено съм имал и тежки и леки падания....Но слава богу не съм чупил нищо.... Имал съм сериозни травми и белези , но скутера е чук! Най-тежките травми се получават най-вече заради екипировката...Колеги, стягайте каските и дрехите и газ :))

#469 suzuki qingqi

suzuki qingqi

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 215 Мнения:
  • Телефонен номер:0885811383
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:suzuki qingqi, yamaha jog и електричка самоделка

Публикувано 24 September 2013 - 01:29

А аз си имам 2 произшествия само с електричката за 7 години.
Още на първия ми завой след като я купих един Шумахер се опита да ме вземе и аз скочих от скутера(движих се с около 40 преди идиота да ми изкочи насреща) и се разминах само с ожулвания по една страна на ръка, крак и феис, и миналата година един дядо толкова беше впечатлен от моето произведение та чак ми скочи отгоре и за да го избегна се забих в бордюр и 3 месеца се възстоновявах(с охлузени пръсчета на левия крак). Крайна равносметка= по- добри спирачки(след случката), по- ниска скорост около пешекодци(все пак не се знае с какъв акъл са те) и другото е майсторско и разумно каране(колкото повече падане, толкова повече "експириънс").
Извинявайте, ако спамя, но това за мен си е чиста измама ако някой каже, че не  е падал никога(дори скока от скутера си го броикам за падане, все пак имаше доста щети и по мен и по малко по скутера,ама си ги имаше) от скутера си.

#470 tio_tio

tio_tio

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 71 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:sunsto ceres

Публикувано 10 October 2013 - 13:07

И аз да се разпиша. Има две падания със старият ми скутер една вехта Веспа на 14 години. На ляв завой поднесе гумата върху релсите на трамвая и се пльоснах като жабок, че и здраво стисках кормилото на мотора та ме и затисна (само желязо баше стареца). Добре, че каската ми беше с брада, че така се ударих в асфалта, та две седмици брадата ми беше синя (но по-добре от разбита). Скъсах панталоните, маратонките издрах си ръцете... гадно, но и поучително. Вторият път пак на ляв завой без видимост :blush: се сбутахме с една кола, но тогава директно сама си скочих от скутера и го оставих да се удря и да пада където му е най-сгодно. :(  След тази случка, продадох Веспата и си взех нов скутер и паданията на ляв завой секнаха... B) Надявам се да нямам повече, че  е гадно да се влачиш по асфалта.

#471 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 664 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

Публикувано 25 June 2014 - 08:22

С настоящия 2 падания до момента, като държа да подчертая, че ми е първи мотор и това се случи първите месеци след придобиването (зимата), в етапа на преценяване на възможностите. Първото беше при потегляне от светофар в обилен дъжд - загуби сцепление, издрифти и се пльосна на земята. Веднага след това смених задна гума (старата беше в окаяно състояние и носеше по завоите при накланяне). Последствията по мотора бяха минимални. По мен никакви. Следващото падане, ако може да се нарече такова, беше при експеримент да прекося яко разкаляна и мазна поляна, направо мочурище (нямаше друг път), при което мотора в един момент се изпързаля и си легна в мъзгата, а аз изскочих понеже не можах да го удържа в тая хлъзгава гняс. Щети нямаше, само кал по мотора. Извадих си доста поуки от тези 2 скромни падания и да чукна на дърво, за 3000км от тогава не ми се е случвало.
Публикувано изображение

#472 ilianbmx

ilianbmx

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 124 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Gilera Runner 50, Honda Hornet 600

Публикувано 03 August 2014 - 10:57

За 2 год, 0 . Два три пъти съм изпускал завой по пътя към яз.Искър, на магия в банкета съм се спасявал. Няколко пъти ми поднася предната гума, купих си нови гуми и се пооправиха нещата. Е пак ми е поднасял, дори веднъж на дъжд влизам в едно еко и там нали е хлъзгаво едвам го овладях, добър дрифт се получи. Няколко пъти едвам съм спирал зад коли с пързаляне на задницата като го изправиш на предна и веднъж щях да бутна едни пешеходци, карах с над 80 и нямаше спиране. Абе все на косъм, но падна ли някъде няма да е леко недай боже. А пък е малко смешно със скутер и екипировка за още 1000лв.

#473 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 664 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

Публикувано 05 August 2014 - 07:00

Не е смешно. Няма значение колко ти струва скутера, а колко биха ти стрували травмите.
Публикувано изображение

#474 boda

boda

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 818 Мнения:
  • Телефонен номер:0888207794
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:HondaNX250Dominator,Yamaha Virago535,750

Публикувано 05 August 2014 - 21:40

e много ясно че който не е падал още нищо не знае. залитания, изпускане на пътя, избягвания на препятствия от всякакъв вид /вкл.пешеходци/, опити за измъкване от водачи-спортисти на автомобили с много коне или просто с купена книжка и без уважение към останалите участници в движението...за последно паднах преди 3 седмици на бул.стамболийски.слава богу и на 3-те ми ръчички няма щети по мен. моторетката се подпря на тапата на кормилото отпред и на голямата стойка отзад,а аз претичах над това цялото нещо. просто за инфо ето този човек от клипа обяснява нещата мнооого добре.колеги внимавайте все пак и безаварийно на всички!  

#475 Evgeni Gatev

Evgeni Gatev

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 171 Мнения:
  • Телефонен номер:0899147146
  • Местонахождениеplovdiv
  • Скутер:sh150 2004

Публикувано 03 May 2015 - 08:28

И аз имам едно падане от майстор който се опита дс ми скъси хода на жилото на спирачката с една самонарезна видия.видията попадна в един,улей и законтри,спирачката а бях тръгнал по тениска за хот дог.добре че се движех с около 10км/ч правейки ляв завой на стадион,Ботев пловдив.ожулвайия по лагатя скъсани,дънки и удар в каската.без каска и до,магазина не ходя вече.без коженото яке не излизам ако,ще да е жега ако ще да се вмириша.лично мое решение де.
Някой ми,беше казал че рокерите не слагат кожени,якета само за лоша миризма:) поне ще предпазим себе си от паважна екзема или ожулвания на кожата до,месо.което си е гадно и парещо.

#476 Georgi Zahariev

Georgi Zahariev

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 14 February 2017 - 22:29

Тежка катастрофа при мен карах 2 седмици и в един хубав слънчев ден излязох да покарам отивам до бензиностанцията спивам бенизн всичко е точно и ме удариха 10 минути по-късно (отнемане на предимство) Равносметка - Счупен крак(бедро) 45 сантиметров пирон възтановяване 3 месеца пазете се !!!

#477 vaniooo17

vaniooo17

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 548 Мнения:
  • Местонахождениеvarna
  • Скутер:Piaggio Beverly 200cc,LC,4T & Piaggio XV 150cc LC

Публикувано 15 February 2017 - 10:39

най лошото е че като си с мотор/скутер,много хора не те считат за участник в движението,масово отнемане на предимство,и т.н.,по едно време си мислех че съм станал невидим,буквално така се чувствах,една девойка дори мина на червено и ми сече пътя,и се ударих в нея,добре че очите са ми на четири като карам и за миг ми мина през акъла че няма да спре тя,и намалих,инъче щеше да стане много грозно,много бях изнервен ама като я видях колко е изплашена горката,и я пуснах,жал ми стана
yamaha champ(SOLD),honda dio(SOLD),lifan 125cc 4t(SOLD).BENELI NAKED tuning(SOLD),piaggio xv 150 cc 2t LC(USE),Piaggio Beverly 200cc 4T LC(USE)

#478 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• МОДЕРАТОР
  • 5841 Мнения:
  • Скутер:GSX-R750

Публикувано 15 February 2017 - 11:45

Много трябва да се внимава,никой не е застрахован.

Този пост е редактиран от kappo: 15 February 2017 - 11:45

Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни