Към съдържанието

КОНФИСКУВАТ МОТОПЕДИТЕ ОТ ДЕЦАТА - вестник Телеграф

• Please log in to reply
35 отговора на тази тема

#21 aleks777

aleks777

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 210 Мнения:

Публикувано 25 January 2012 - 11:02

[quote author=dido_bg link=topic=56826.msg958450#msg958450 date=1327481049]
[quote author=Gallardo link=topic=56826.msg958391#msg958391 date=1327441361]
Айде бе големите шофьори сте станали на по 14-15 години.Като станете правоспособни тогава ще си отстоявате правата.В момента сте прости нарушители!!!
[/quote]

И какво от това  като са на 14-15 години !!! има някой карат по съобразително от  хора които са на 20 21 !!!
като си нарушител зимат ти мотора и ти го връщат като си платиш глобата
А не в полза на скапаната държава !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Единственият момент в който се чувствам истински свободен е момента в който двигателят ми е достигнал максималният си въртящ момент,каската ми е смачкана от въздушната струя а завоят приближава застрашително към мен,това е и моментът в който всичко в корема ми се преобръща и осъзнавам колко скъп е човешкият живот и колко крехко е тялото ми...в този момент аз съм истински щастлив! ^_^

scooterhouse.net

#22 dido_bg

dido_bg

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 3496 Мнения:
  • МестонахождениеДобрич

Публикувано 25 January 2012 - 11:06

Цитирал си моя пост но не го виждам??? Та, въпроса не е дали 14-15 годишните карат по-внимателно от тези които са ПРАВОСПОСОБНИ водачи, а в това че по закон нямат право да управляват МПС. И трябва да бъдат наказани, всички виждаме че с АКТ-ве нестава. Еми трябва вече по-сериозно мерки да се вземат явно!

#23 aleks777

aleks777

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 210 Мнения:

Публикувано 25 January 2012 - 11:17

Цитат

Цитирал си моя пост но не го виждам??? Та, въпроса не е дали 14-15 годишните карат по-внимателно от тези които са ПРАВОСПОСОБНИ водачи, а в това че по закон нямат право да управляват МПС. И трябва да бъдат наказани, всички виждаме че с АКТ-ве нестава. Еми трябва вече по-сериозно мерки да се вземат явно!

Ами като не става с актове да измислят нещо друго с по големи глоби ли нз но не и такива глупости !!! !!!
Единственият момент в който се чувствам истински свободен е момента в който двигателят ми е достигнал максималният си въртящ момент,каската ми е смачкана от въздушната струя а завоят приближава застрашително към мен,това е и моментът в който всичко в корема ми се преобръща и осъзнавам колко скъп е човешкият живот и колко крехко е тялото ми...в този момент аз съм истински щастлив! ^_^

#24 dido_bg

dido_bg

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 3496 Мнения:
  • МестонахождениеДобрич

Публикувано 25 January 2012 - 11:30

Какви глоби да измислят. Има деца с по 4-5 акт-а и пак не ги спират да карат.  А я сметни 5 акта Х 100-150лв = минимум 500лв. Това малка глоба ли е?
Все едно да кажем, че  като нямаш преглед на колата или е с изтъркан протектора на гумите под 2мм, е глупаво да се спират от движение. Айде моляви се. Вече всеки може да си купи мотопедче или мотоциклет и да тръгне да кара без нужната категория или изобщо да не притежава книжка. На мен това изобщо не ми харесва!!! :down

#25 ilko397

ilko397

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 964 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 25 January 2012 - 11:37

Много глупости писани тука, лично имущество независимо движимо или недвижимо се отнема много трудно защото е защитено от конституцията. Точно там е проблема на властимащите мераклии да прокарат подобни мерки,трябва да се промени главния закон. Иначе всеки адвокат дори с купена диплома връща "взетото" имущество за 30 мин. Иначе нямаше да има  комисия "Кушлев" и да се проточват с години делата за доказани престъпници. Има си наказания предвидени от закона за шофиране на МПС без правоспособност, и докато са тези всякакви натягания на разни местни полицейски "величия" си остават медиен шум с цел да изпъкнат пред началството.

#26 Gallardo

Gallardo

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1311 Мнения:
  • МестонахождениеПлевен

Публикувано 25 January 2012 - 13:06

Такава ни е държавата момчета и момичета.Всичко е разпасано до краен предел и всеки мисли че може да прави каквото иска.В белите държави законите се спазват.Стана дума за прегледите на колите извинявайте ама в момента вкараха нова програма за изпълняването им която уж да ограничи нарушенията.Еми да ви кажа същият смях е като преди само че в момента уж се снима с камера.На въпроса ми няма ли да погледнат окачването  на колата ми отговориха това е модерна кола няма смисъл.Докато всеки нарушава системно закона ще има хора като ВАС млади уж внимателни шофьори,но все пак неправоспособни.Хората,който ме познават лично от форума(малко са)знаят колко спокоен и уравновесен шофьор съм,и като се върна 5 години назад когато започнах да карам скутер ми е страх да си го припомня-тоест още нищо не сте видели деца.Но за това са виновни не само законите,но и родителите,възпитанието и манталитета.
Лек ден.
Освен цялата менделеева таблица в резервоара, има и бензин. И пак не е достатъчно силен.
Skype-angelpleven
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#27 Jaotnotu

Jaotnotu

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 582 Мнения:
  • МестонахождениеМорската Столица

Публикувано 26 January 2012 - 12:16

Цитат

Такава ни е държавата момчета и момичета.Всичко е разпасано до краен предел и всеки мисли че може да прави каквото иска.В белите държави законите се спазват.Стана дума за прегледите на колите извинявайте ама в момента вкараха нова програма за изпълняването им която уж да ограничи нарушенията.Еми да ви кажа същият смях е като преди само че в момента уж се снима с камера.На въпроса ми няма ли да погледнат окачването  на колата ми отговориха това е модерна кола няма смисъл.Докато всеки нарушава системно закона ще има хора като ВАС млади уж внимателни шофьори,но все пак неправоспособни.Хората,който ме познават лично от форума(малко са)знаят колко спокоен и уравновесен шофьор съм,и като се върна 5 години назад когато започнах да карам скутер ми е страх да си го припомня-тоест още нищо не сте видели деца.Но за това са виновни не само законите,но и родителите,възпитанието и манталитета.
Лек ден.
Много съм съгласен с теб !
Продавам Опел Вектра А на части

http://www.opelclub-...showtopic=65541

#28 hari 0222

hari 0222

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 53 Мнения:
  • Местонахождениеdragalevci

Публикувано 28 January 2012 - 01:04

Цитат

Чакай чакай пич ? какво искаш да кажеш че тези които нямаме книшки неможем да караме и сме неграмотни ли ? защо поставяш въпроса така аз мисля , че има хора без книжки които карат много по добре от тези с книжки немислиш ли ? пък колкото до конфискуването 20-то левките всичко оправат :) аз при документите на мотора винаги нося 40-50лв за всеки случей :Д хахаха
аз също нямам книжка и също тъка само казвам че  конфискуването в полза на държавата е страшна простотия ако този който е карал като му вземат мотора е решение на проблема веднага ти казвам че не е отива и си купува пак някоя бракма за 300лв и е отново в играта има други решения според мен по-ефективни

#29 dragomir4o7o

dragomir4o7o

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 350 Мнения:

Публикувано 28 January 2012 - 01:12

Какво ли няма да измислят..... ЩОМ ЩЕ МИ КОНФИСКУВАТ СКУТА КОНФИСКУВАТ И МЕН!!!!
Колата вози тялото ,  А мотора душата!
Не карам много бързо,просто летя твърде ниско...
ЕБИ,ЕБАВАЙ,ПРЕЕБАВАЙ,НО ЗАРАДИ П*ТКА,П*ТКА НЕ СТАВАЙ!!!

#30 _HoNdAtA_

_HoNdAtA_

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 338 Мнения:
  • МестонахождениеPazardjik
  • Скутер:Yamaha Neo's, Yamaha Jog, Aprilia Scarabeo

Публикувано 28 January 2012 - 01:25

Всички пишат и всички се карат, но и правоспособните особенно от форума  не са почнали  да карат на 16. Повечето си купуваме скутери/мотори доста преди М категорията и трябва да ни ги конфискуват ли?
[URL=http://dobavi.info/cars/Mercedes/]Публикувано изображение

#31 Gallardo

Gallardo

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1311 Мнения:
  • МестонахождениеПлевен

Публикувано 28 January 2012 - 12:31

Я споделете какви са по-ефективните решения за разрешаване на проблема.Да ви друснат 2-3 акта по 500лв и да не може да вземете книжка докато не ги платите това е решението.
Освен цялата менделеева таблица в резервоара, има и бензин. И пак не е достатъчно силен.
Skype-angelpleven
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#32 wingmanz

wingmanz

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 334 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 11 March 2012 - 20:04

ЕВАЛА! На 12 13 дрисльовците карат скутерчета аз тогава бутах колички бе еееей :D
Тва е супер безотговорно от страна на родителите, а недай си боже да блъснеш някое такова леке и да го лежиш защото баща му и майка му нямат акъл!
Подкрепям 100%!

#33 bankow

bankow

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 188 Мнения:

Публикувано 20 March 2012 - 19:50

Абе попринцип аз си купих 2 мотора без наще да знаят ... така че не мисля че родителите могат да те спрат щото и те не знаят къде си и кво праиш по цял ден ... ама ако вкарат некой да спи в районното и го побият малко с палките ше се замисли дали да кара без книжка пак :)
Публикувано изображение

Проекта ми : http://scooterclub-b...project-bankow/ :)

#34 bandela

bandela

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 323 Мнения:
  • Скутер:Peugeot Jet Force 50 C tech

Публикувано 24 June 2012 - 15:43

Цитат

Цитат

Айде бе големите шофьори сте станали на по 14-15 години.Като станете правоспособни тогава ще си отстоявате правата.В момента сте прости нарушители!!!

Подкрепям идеята която мислят или са вкарали вече.  :up
ти едно време спазвал ли си правилата не нали или тогова си нямал мотор, а във ваща област софиискта, съм чувал че за моторчета педалетки искали Реристрация и КНИЖКА!

#35 krisko92

krisko92

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 221 Мнения:
  • МестонахождениеСтара Загора

Публикувано 24 June 2012 - 20:01

Напълно съм съгласен с конфискацията, но скутера да се връща при платени глоби и представяне на валидно свидетелство от лицето, от което е конфискувано, а не от баща му например, защото ситуацията може да се повтори. Изобщо днешната младеж не осъзнава на кой свят се намира и че има правила и отговорности, които трябва да се спазват. Оправдания от сорта на - карам добре, Михаел Шумахер съм и т.н. не минават когато удариш някой или му причиниш телесна повреда. Когато си навършиш годините има компетентни органи, които да ти дадът право да управляваш МПС.
Публикувано изображение

#36 QINGQI

QINGQI

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 113 Мнения:

Публикувано 04 July 2012 - 22:26

Цитат

link=topic=56826.msg913335#msg913335 date=1316633800]
Много правилно бих казал!
+1

Напълно подкрепям. Пияни и надрусани келемета на скутери на никого не му трябват.
QINGQI RS 450
Година: 2006
Тип: QM50QT-6A
Двигател: 139QMB

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни