Към съдържанието

Всичко за HONDA SILVERWING 400/600 SW-T

Silver Wing 400

• Please log in to reply
847 отговора на тази тема

#841 vladko33

vladko33

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 165 Мнения:

Публикувано 21 March 2019 - 13:43

Здравейте, вчера ми светна FI лампата. По 8-те премигвания стигнах до извода, че Throttle position sensor -а, който се намира на дроселовата клапа, или страда от замърсени конектори, или е за смяна. Почистих и пръснах с контактен спрей и към момента лампата изгасна, но искам да сменя въпросния сензор. Проблема е , че не го намирам в парт каталога като отделна част. Като форма и размери е идентичен с TPS сензорите на десетки леки коли Хонда, но дали в мотоциклетния има нещо специфично ? Някой сменявал ли е този датчик и ако да, от къде мога да си купя?
2007 Silver Wing 600
2015 KTM EXC 450 Six Days

scooterhouse.net

#842 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1442 Мнения:
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

Публикувано 21 March 2019 - 14:57

Едва ли всеки го чисти и продължава нали вече не ти мига индикатора.

Този пост е редактиран от dimitar1234: 21 March 2019 - 14:59

#843 vladko33

vladko33

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 165 Мнения:

Публикувано 21 March 2019 - 15:00

Самият сензор не съм го свалял. Почистих клемите му и буксата, както е написано в мануала. От тогава 50-60 километра лампата не е светвала. Искам да го подменя въпреки всичко, защото често пътувам извън София и държа скутера да е сигурен
2007 Silver Wing 600

#844 HondaJazz250

HondaJazz250

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 50 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda FJS 400; Jazz 250

Публикувано 28 March 2019 - 20:38

Виж мнениетоdarec написа на 19 March 2019 - 22:20 :

Благодаря. Можете ли да ми препоръчате гуми? Ще се кара смесено извънградско/градско

Много безаварийни километри.
А за гумите аз на моя отзад сложих каквото си му дават по каталог Bridgestone Hoop B2.
За миналия сезон има 11К км. и е на 50 % примерно.
Предна Pirelli Diablo Rosso и тя вече към 50%.
За предната някакси ми се иска като сложа друга да видя как ще е .
Следващата мисля отпред да е City Grip.Бях доста доволен на Honda Jazz 250.

Този пост е редактиран от HondaJazz250: 28 March 2019 - 20:40

#845 kotsaka

kotsaka

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 30 March 2019 - 21:36

Виж мнениетоТодоров написа на 13 February 2012 - 13:29 :

Смяна на маслото на предните колове
След като свалите гумата от коловете,трябва да ги освободите от трипътника.
Горният болт трябва да бъде развит напълно,тъй като той служи и като клин.
Публикувано изображение
За по-лесна работа кола е вързан неподвижно към менгеме.
Публикувано изображение
Най-лесно и бързо става с пистолет,но ако нямате,капачките не са стегнато много.Камък № 22Само ги разхлабете после продължете на ръка като натискате силно надолу.
Публикувано изображение

Публикувано изображение
Капачката е вече развита
Публикувано изображение
Извадете буфера и пружината
Публикувано изображение
Ако кола никога не е отваряни разбира се не тече,при събрано положение,въздушната камера която трябва да има до ръба е 11см.
Публикувано изображение
Хубаво изсипете маслото.То може да съдържа множество стружки.
Публикувано изображение
След това налейте малко от новото с цел да изплакнете хубаво кола.
Публикувано изображение
Раздвижете хубаво кола нагоре/надолу, за да може добре да се изплакне.След което отново изсипете съдържанието.
Публикувано изображение
Вече сме готови за наливане на масло в коловете.Всеки кол събира 250 мл,НО помнете,че има и разходи за плакнене.Ако мислите да минете с 500мл,то ще е крайно недостатъчно.
Публикувано изображение
Сега можем да си ''играем" с твърдостта на кола.Ако желаете той да е мек оставете 10см въздушна камера.За комфортен 9см въздушна камера,и за твърд 8см въздушна камера.Използваме масло 15W
Публикувано изображение
Връщаме пружината обратно,но я поставяме ОБЪРНАТА.   -защо трябва пружината да е обърната?
Публикувано изображение
Внимавайте с навиването на капачката.

Тъй като в този пост се говори за масла мисля тук да споделя взаймозаменяеми те маслени филтри който съм открил:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Всичките са с клапани и са 1:1 с оригиналния по размер и вместимост.Цените са им от 6 до 13 лв.

#846 darec

darec

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 8 Мнения:
  • Скутер:Honda Silver Wing 400

Публикувано 07 April 2019 - 12:24

Здравейте. Препоръчайте масло за хондата..Castrol power  1 4t 10w40, Motul scooter exper 4t 1w40, Honda api sj 4 stroke 10w30. Насочил съм се към тези масла. Благодаря предварително.

#847 vladko33

vladko33

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 165 Мнения:

Публикувано 07 April 2019 - 17:54

Доста километри съм минал с Кастрол, но 10W50, понеже карам ендурото с такова. Никога не съм доливал и съм доволен като цяло. Сега сложих Репсол, което е горе-долу същото, но някаква скутер серия 5W40. 10W30 не ти го препоръчвам, защото лятото все пак си става горещо, пък и по задръстванията температурите съвсем се вдигат.
2007 Silver Wing 600

#848 kotsaka

kotsaka

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 13 April 2019 - 19:30

Здравейте колеги вече няколко месеца не мога да се преборя с проблем в таблото- отказаха да работят километража, оборотомера и тотал километри , като на трип 1 и трип 2 отмерва буквално метри т.е. много бързо а когато дам на тотал стои празно полето. прегледах кабели пробвах с друго табло тръгна само оборотомера и нз какво се случва. Някой имал ли е подобен проблем или ако някой има идея може да сподели каква е насоката и какъв би могул да е проблема ще бъда благодарен:)))

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни