Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

SYM is made in Taiwan!!!

• Please log in to reply
33 отговора на тази тема

#1 Teo_Maxsym

Teo_Maxsym

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 67 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:SYM MAXSYM 400I

Публикувано 14 June 2012 - 11:33

SYM не са китайска компания и мястото на тази и други подобни теми не е в този раздел! Sym е тайванска компания която е с десетилетна традиция, прозвежда дори автомобили, за Хюндай! Факт е, че e малко позната в Бг-то, но е гигант също като Kymco, дори с по-високо качество!
Жалко е, че вносителя за България не предлага новите модели на компанията (включително максискутерите), това бе и една от причините да си купя моя SYM от Италия.
Моля модераторите да направят корекция и поставят SYM в отделен раздел както са направили с Kymco.
Хубав ден!

Casual Ninja

scooterhouse.net

#2 QINGQI

QINGQI

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 113 Мнения:

Публикувано 14 June 2012 - 20:14

Говорят на китайски. И производствените им бази не са само в Тайван, а също в Китай и Виетнам.

Искаш нови подраздели "Виетнамски скутери" и "Тайвански скутери" ли?  ::)
QINGQI RS 450
Година: 2006
Тип: QM50QT-6A
Двигател: 139QMB

#3 Teo_Maxsym

Teo_Maxsym

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 67 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 14 June 2012 - 21:43

То каквото искам съм го написал, само трябва да се чете! Не е въпроса да си чешем езиците с теб, а доколко информацията която се предоставя на хората е вярна и доколко подвеждаща. А това къде има заводи е въпрос на мениджмънд на корпорацията, седалището на която не е нито в Китай, нито във Виетнам. Ако пък не правиш разлика м/у Китай и Тайван, чекни из уикипедия, насам, натам, може и да излезе нещо  :up
Casual Ninja

#4 QINGQI

QINGQI

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 113 Мнения:

Публикувано 14 June 2012 - 22:16

SYM са много хубави машинки, не споря. Просто не можеш да ме убедиш, че има разлика между един SYM (Sanyang) и един Baotian, например - нито в качество, нито в нищо. А моята уикипедия бяха книжките в училище, ама ето един линк за младото поколение.
QINGQI RS 450

#5 Teo_Maxsym

Teo_Maxsym

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 67 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 14 June 2012 - 22:49

Стабилен си, не мърдаш!  :lolol
Накратко, и за последно: Sym е тайванска компания. Точно такава е и Kymco. Поради факта, че Kymco е по-популярният в БГ-то производител (но може и поради други причини), е поставен в отделен раздел както повечето марки.
Т.е. или и двете марки трябва да са в раздел китайски стоки (което няма да е вярно), или SYM трябва да има собствен раздел както е положението с Kymco в момента!

P.S. 1. Явно от книжките не е имало много файда, разликата м/у КНДР и Република Китай е огромна, много подобна на разликата м/у Северна и Южна корея, но хайде както кажеш халал да ти е
      2. Разликите м/у посочените от теб марки са толкова много (производствена гама 50-125сс срещу 50-400сс, продължителност на гаранцията, дилърска/сервизна мрежа в Европа, и не на последно място сертификация за продажба в САЩ), и всичките плюсове сещай се къде отиват! Но както сам казваш: "Просто не можеш да ме убедиш, че има разлика между един SYM (Sanyang) и един Baotian, например - нито в качество, нито в нищо."
      3. Нито теб, нито който и да било убеждавам в нещо (агитирам за съветска власт му викахме на времето, нали :biggrin), само се опитвам да коригирам една неточност!

ПОздрави и safety first!
Casual Ninja

#6 ilko397

ilko397

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1140 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 15 June 2012 - 07:40

Не разбрах само каква е целта на неубедителния " езиков" паралел , да се принизи марката Sym до китайските бангии ли?  Или така да се извисят те до един доказан производител , за самочувствие на собствениците си? :lolol

Sym си е доказан и утвърден производител от години в цял свят , а непознаването на марката от (както се вижда) доста хора отчасти е добро, така цените на скутери от марката втора употреба са изкуствено занижени .

#7 QINGQI

QINGQI

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 113 Мнения:

Публикувано 15 June 2012 - 17:08

Не се заяждам, казвам само, че и италианско да е, и немско да е, и японско, китайско, тайванско - все държави с десетилетия опит. Ако се грижиш за машината, ще ти служи дълго, ако не се грижиш и я караш в червеното постоянно - каквато и да е, ще сдаде багажа за 2-3 годинки. Днес всеки краде от всеки, а китайците произвеждат за всеки. Китайците Jinan Qingqi, например, от 1956-та насам правят милиони мотори, голяма част от които се брандират като Peugeot, Suzuki, Kreidler... Тях в китайския раздел ли да ги слагаме, във френския, немския или в  японския?

Цитат

да се принизи марката Sym до китайските бангии ли?

Има китайски бангии, има и тайвански бангии, Илко, не ми ги превъзнасяй все едно са Harley Davidson.
QINGQI RS 450

• Guests

Публикувано 06 July 2012 - 12:50

Ами именно де! Ти сам си противоречиш!!! В Китай се правят много машини, включително и от най реномираните, но не ги пишат че са китайски нали? Човека точно това искаше. Едно справедливо разграничение нищо повече...Няма място за зъбене...Първият ми скуетер беше СИМ 2000 г. 150 ! По "кораво животно" не съм карал.... Няма нищо общо с представените у нас китайски скутери , които всички запознати знаят че се саморазпадат на 3000 хил. километра....Няма база за сравнение между СИМ-а и внасяните у нас китайски скутери!!! А хората се бъркат, махат с ръка и казват ааа онези китайските бангии ли?....СИМ не заслужава това отношение, защото е от здраво по здраво.!!!  :scooter

#9 ilko397

ilko397

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1140 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 08 July 2012 - 21:01

Цитат

Не се заяждам, казвам само, че и италианско да е, и немско да е, и японско, китайско, тайванско - все държави с десетилетия опит. Ако се грижиш за машината, ще ти служи дълго, ако не се грижиш и я караш в червеното постоянно - каквато и да е, ще сдаде багажа за 2-3 годинки. Днес всеки краде от всеки, а китайците произвеждат за всеки. Китайците Jinan Qingqi, например, от 1956-та насам правят милиони мотори, голяма част от които се брандират като Peugeot, Suzuki, Kreidler... Тях в китайския раздел ли да ги слагаме, във френския, немския или в  японския?

Цитат

да се принизи марката Sym до китайските бангии ли?

Има китайски бангии, има и тайвански бангии, Илко, не ми ги превъзнасяй все едно са Harley Davidson.

Ти точно хЪрлито ли ми слагаш за пример ? Ма верно си начинаещ.

#10 QINGQI

QINGQI

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 113 Мнения:

Публикувано 08 July 2012 - 22:10

Цитат

На лисицата май гроздето й е кисело :lolol

Иначе си прав - нямам самочувствието на напреднал в муторити.. за разлика от някои други хора  :shutup
QINGQI RS 450

#11 Fish

Fish

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2406 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 14 July 2012 - 08:02

Найстина Тайванците са добри:)

Твойто Чинчи какво е ?
скутер мотор scooter сервиз

ПАЗИ СКУТЕРА    www.scoot.bg       ПРЪВ във..

#12 kanadeca

kanadeca

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 106 Мнения:

Публикувано 14 July 2012 - 10:09

4 години съм карал такова и НИТО ВЕДНЪЖ не съм имал проблеми. Над 10 000км съм минал. Всичките ми познати с разни Ямахи, Хонди и Априлии постоянно бяха по гаражите, моя си вървеше. Ей четете тук какво казват: http://scooterclub-b....html#msg341574

#13 bandela

bandela

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 323 Мнения:
  • Скутер:Peugeot Jet Force 50 C tech

Публикувано 03 November 2012 - 13:05

чичо symkite не са ли холандско испанско производство :)

#14 moris111

moris111

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 47 Мнения:
  • Скутер:SYM-Тайван

Публикувано 14 July 2013 - 08:14

ето го моя СУМ-Тайван-за сега e оса!!!Всеки ме пита каква марка е? Отговор от мен:–СУМ(ХОНДА) ТАЙВАН :thumbup: :scooter: МНОГО СА ДОБРИ!!! ПРОЧЕТЕТЕ ИСТОРИЯТА НА СУМ -ТАЙВАН!!! :P :thumbup: :scooter:

Този пост е редактиран от moris111: 27 July 2013 - 16:36

#15 moris111

moris111

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 47 Мнения:

Публикувано 28 July 2013 - 13:36

Виж мнениетоKolobarKoka написа на 06 July 2012 - 12:50 :

Ами именно де! Ти сам си противоречиш!!! В Китай се правят много машини, включително и от най реномираните, но не ги пишат че са китайски нали? Човека точно това искаше. Едно справедливо разграничение нищо повече...Няма място за зъбене...Първият ми скуетер беше СИМ 2000 г. 150 ! По "кораво животно" не съм карал.... Няма нищо общо с представените у нас китайски скутери , които всички запознати знаят че се саморазпадат на 3000 хил. километра....Няма база за сравнение между СИМ-а и внасяните у нас китайски скутери!!! А хората се бъркат, махат с ръка и казват ааа онези китайските бангии ли?....СИМ не заслужава това отношение, защото е от здраво по здраво.!!!  :scooter
може ли да ми дадете малко повече информация за СУМ -Тайван-моят е Ред Девил 1998год. 50кб. http://www.google.bg...375105704216081

Този пост е редактиран от moris111: 28 July 2013 - 16:00

#16 moris111

moris111

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 47 Мнения:

Публикувано 28 July 2013 - 16:04

Виж мнениетоilko397 написа на 08 July 2012 - 21:01 :

http://www.google.bg...375105704216081

#17 moris111

moris111

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 47 Мнения:

Публикувано 28 July 2013 - 16:05

Виж мнениетоbandela написа на 03 November 2012 - 13:05 :

чичо symkite не са ли холандско испанско производство :)
http://www.google.bg...375105704216081

#18 moris111

moris111

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 47 Мнения:

Публикувано 28 July 2013 - 16:06

Виж мнениетоQINGQI написа на 08 July 2012 - 22:10 :

На лисицата май гроздето й е кисело :lolol

Иначе си прав - нямам самочувствието на напреднал в муторити.. за разлика от някои други хора  :shutup
http://www.google.bg...375105704216081 :P

#19 moris111

moris111

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 47 Мнения:

Публикувано 28 July 2013 - 16:07

Виж мнениетоKolobarKoka написа на 06 July 2012 - 12:50 :

Ами именно де! Ти сам си противоречиш!!! В Китай се правят много машини, включително и от най реномираните, но не ги пишат че са китайски нали? Човека точно това искаше. Едно справедливо разграничение нищо повече...Няма място за зъбене...Първият ми скуетер беше СИМ 2000 г. 150 ! По "кораво животно" не съм карал.... Няма нищо общо с представените у нас китайски скутери , които всички запознати знаят че се саморазпадат на 3000 хил. километра....Няма база за сравнение между СИМ-а и внасяните у нас китайски скутери!!! А хората се бъркат, махат с ръка и казват ааа онези китайските бангии ли?....СИМ не заслужава това отношение, защото е от здраво по здраво.!!!  :scooter
http://www.google.bg...375105704216081 :thumbup: :scooter:

#20 moris111

moris111

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 47 Мнения:

Публикувано 28 July 2013 - 16:09

Виж мнениетоQINGQI написа на 15 June 2012 - 17:08 :

Не се заяждам, казвам само, че и италианско да е, и немско да е, и японско, китайско, тайванско - все държави с десетилетия опит. Ако се грижиш за машината, ще ти служи дълго, ако не се грижиш и я караш в червеното постоянно - каквато и да е, ще сдаде багажа за 2-3 годинки. Днес всеки краде от всеки, а китайците произвеждат за всеки. Китайците Jinan Qingqi, например, от 1956-та насам правят милиони мотори, голяма част от които се брандират като Peugeot, Suzuki, Kreidler... Тях в китайския раздел ли да ги слагаме, във френския, немския или в  японския?

http://www.google.bg...375105704216081 :P

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни