Към съдържанието

HONDA Форсайт, Forza, Reflex, Джаз

• Please log in to reply
1367 отговора на тази тема

#1361 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1452 Мнения:
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

Публикувано 03 August 2019 - 12:18

Пробвай за всеки случай със смяна на капачката преди да правите някакви генерални изводи.Но и ако тогава не помогне явно двигателя е прегряван и от горивната камера надува и влиза в антифриза изгорели газове. На често се изкривява главата.

Този пост е редактиран от dimitar1234: 03 August 2019 - 12:21

scooterhouse.net

#1362 Polkut

Polkut

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 148 Мнения:
  • МестонахождениеКарлово

Публикувано 04 August 2019 - 08:47

Колеги, май се оказа запушен радиатор. Вчера проверих термостата, импалата на водната помпа изглеждаше добре и остана радиатора. Свалих го и с копмресор, и пароструйка пръсках, и излезнаха още гадории и някакви люспи. Вчера го покарах малко и на първо четене е добре. Ще видим тея дни дали пак ще загрява. Дано да е било от него, че по едно време се бях примирил, че надува и главата е за ремонт.
Piaggio X9 250cc Honda

#1363 Гошко2

Гошко2

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 725 Мнения:

Публикувано 04 August 2019 - 10:47

Ако е каран с чешмяна вода, е натрупал котлен камък. Лекува се с накисване със слаб кисел разтвор - оцет или лимонена киселина.

Накисването трябва да продължи поне час и да се повтори минимум 3 пъти.

Ако е каран с кофти антифриз, се лекува със слаб алкален разтвор (обезмаслител). Тук вече е опасно и трябва да се внимава, тъй като основите разяждат алуминия. Лично аз ползвам 1-3% разтвор на Supermafrasol 3 пъти по 30 минути.

Всичко това трябва да се приложи не само на радиатора, а на цялата охладителна система.

Как можеш да разбереш какви са отлаганията?
Просто - вземи проба и виж кое ги "яде" - дали оцета или обезмаслителя.

#1364 Polkut

Polkut

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 148 Мнения:
  • МестонахождениеКарлово

Публикувано 05 August 2019 - 07:47

Доста полезна информация. На 80% съм сигурен, че е каран с вода. Това с промивките може да го оставя за зимата, че 3 седмици вместо да карам, аз разглабям и сглабям щуротии.
Piaggio X9 250cc Honda

#1365 dand79

dand79

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 14 Мнения:
  • Телефонен номер:0888990244
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda Foresight 250

Публикувано 10 September 2019 - 22:58

Honda foresight 250 губи вода? Видях се в чудо, не капе от никъде. Като загрее до средата и отворя капачката направо изригна опариме абе мани. Дали пак надува или е нещо друго?

#1366 Тодоров

Тодоров

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4096 Мнения:
  • МестонахождениеБанкя
  • Скутер:Нямам.

Публикувано 11 September 2019 - 11:30

Капачката при загрял двигател не се отваря. Системата работи под налягане от 1.1 бара. Виж маркучето което отива в карбуратора. То често се пука
Honda Nc 750xd

#1367 Велизар Марек

Велизар Марек

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 436 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:HONDA SILVER WING 600

Публикувано 11 September 2019 - 19:22

Виж мнениетоPolkut написа на 01 August 2019 - 15:58 :

Колеги форсайдът държи висока температура. Докато карам стрелката най-често седи на 3/4 (между средата и макса), ако след каране спра и го оставя да работи (примерно ходил съм някъде и спирам пред гаража да го прибирам) температурата за няма и минута отива в бялата чертичка преди червената. До червено не съм стигал, но няма да е трудно да влезе и в червеното. Също след, като съм изгасил мотора антифриза в разширителния съд се е покачил до капачката и клокочи (излизат балончета), на пипане е хладък, не е врял. След като изстине двигателят, антифриза спада. Правена е промивка на охладителната система, налят е нов антифриз, обезвъздушен е. Дайте съвет от къде да започна с откриването на проблема.
Пробвай го без термостат.Махни го и карай без него.

#1368 dand79

dand79

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 14 Мнения:
  • Телефонен номер:0888990244
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda Foresight 250

Публикувано 11 September 2019 - 20:19

Маркучите всички са смесени с нови, държи температурата на средата а като го подкараш даже пада малко. Днес открих че има бензин в маслото. Направо ми писна откакто съм го купил само веднъж съм го карал.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни