Към съдържанието

HONDA Форсайт, Forza, Reflex, Джаз

• Please log in to reply
1367 отговора на тази тема

#21 Тодоров

Тодоров

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4096 Мнения:
  • МестонахождениеБанкя
  • Скутер:Нямам.

Публикувано 21 July 2013 - 10:12

За съжаление с често срещания проблем на джаза с таблото до сега не съм се сблъсквал.Мой приятел имаше подобен проблем,но не успях да му помогна навреме и така продаде мотора.Новия собственик го реши.Сподели,че било заминало 1 пластмасово зъбно колело.Ето ти схема на таблото.Отваряй смело.
Публикувано изображение
Honda Nc 750xd

scooterhouse.net

#22 demisa

demisa

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 18 Мнения:
  • Телефонен номер:0883 308 198
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Hornet 600cc

Публикувано 21 July 2013 - 10:29

Колега Тодоров,
Има ли някакъв шамс да се свържем с този човек за да сподели къде са му го ремонтирали. Аз схемата е видях в ръководството и ми стана ясно че ще е някое колелце но и да го разчапатя като нямам частта какво от това. Трябва да намеря майстор по километражи в Пловдив който да има съответното колелце.
Гледах в хонда се продава инструмента N:8 струва 196долара. Ако се продаваха отделни детайли щях да си ги купя.

#23 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1452 Мнения:
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

Публикувано 21 July 2013 - 12:19

Добре  дошъл значи таблото трябва да се свали  според мен и да се види кое е заминало и тогава  да се тьрси иначе няма как.За да свалиш таблото махаш видимите болтове на предният капак 2 броя и 2 бр.отпред  откъм таблато на километража последните горе ,след това болтовете на стьклото по спомен 6 или 8 бр откачаш  буксата на габарита . Когато махнеш всички капаци ,таблото е хванато на 4 болта развиваш ги и тях след това развиваш пръстена на жилото махаш буксите и това е.Трябва ти за всичко една кръстата отвертка.До сега не ми се е налагало да разглобявам самото табло но според мен няма невъзможни неща вземи един вестник и отваряй смело и търси причината за повредата. Една забележка когато завиваш болтовете  на капаците и стъклото внимаваи да не ги превъртиш защото са на едни пластмасови и гумени фтулки и лесно се чупят и измъкват.

Този пост е редактиран от dimitar1234: 21 July 2013 - 12:52

#24 Тодоров

Тодоров

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4096 Мнения:
  • МестонахождениеБанкя

Публикувано 21 July 2013 - 13:35

В София има много места на които може да отидеш с детайла на сол и да ти го възтановят.Било то от алуминий или друг лесен за обработка метал.Човека каза,че така е направил.И сега колелцето е алуминиево.В Пловдив не може да няма подобни фрезисти.Другия вариант е да потърсиш 2-ра ръка табло.В Владая покрай София има двама братя с много голяма морга.По спомени имаха 5 равта с табла за скутери.
Honda Nc 750xd

#25 demisa

demisa

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 18 Мнения:
  • Телефонен номер:0883 308 198
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Hornet 600cc

Публикувано 21 July 2013 - 14:54

Колега Тодоров,
Както обещах седнах и почетох малко от ръководството на мотора (за хонда джаз 250) и на страница 3-8 точно и ясно е написано: insert the dipstick into the filler hole without screwing it in.  Това е последния ред на страницата.
В превод: поставете щеката в отвора без да е завинтвате.

Ако желаеш поразгледай го и ти и ще прочетеш сам стъпките които дават как се мери. Аз само написах последната за самото отчитане.

Относно това колелце аз по случайност съм ОТК на инструментален цех и това го имам като резервен план момчетата да ми врътнат едно такова колело. Другата Събота ще го разколача и ще видя какво точно е. Ще направя и снимки за да мога да съм в помощ на някой друг колега като мен.

#26 go4hell

go4hell

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 284 Мнения:

Публикувано 21 July 2013 - 16:34

Колега това само за Хонда джаз ли е че се мери без да се завива щеката?Или важи и за фортсайд.P.P Така и не успях да стигна до въздушния филтър. Гледах гледах и не успях да разбера как се свалят тези пластмаси :wub: . Другия въпрос е какво масло да му сложа и колко. Маслото само от едно место ли се точи. Въпросите станаха много...ама... :wub: :wub:  P.P2 Това пише в мануала.
Place the scooter on its center stand.
Stand the engine and let it idle for a few minute.
Stop the engine, remove the oil filler cap/dipstick and wipe the oil from the dipstick with a clean cloth.
Two or three minutes after stopping the engine; insert the dipstick into the oil filler hole without screwing it in.
If the oil level is below or near the lower level mark on the dipstick, add the recommended oil up to the upper level mark.
Демек се мери на загрял двигател, без да се завива пръчката!!.

Този пост е редактиран от go4hell: 21 July 2013 - 20:58

#27 go4hell

go4hell

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 284 Мнения:

Публикувано 21 July 2013 - 23:23

Никой нищо не пише.... Хайде дайте по някоя снимка на скутера си и кажете какви доработки сте правели.

#28 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1452 Мнения:

Публикувано 28 July 2013 - 17:19

Ето една скоба за сваляне и слагане  на вариатора и съединителя на джаза, форсайта и пантеона, размерите се в мм.Трябва ви една шина с дебелина 5мм и ширина 30мм дължина 600 мм.,след което се разкроява и разпробива по чертежа .Трябват 3бр. болтове с резба м6, и 3бр. гайки ,като двата болта който влизат в отворите на шайбата на вариатора трябва да са с дължина 30мм , а другият може да е по къс 20мм
http://dimitar999.sn...589232.31095881

Този пост е редактиран от dimitar1234: 28 July 2013 - 21:24

#29 go4hell

go4hell

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 284 Мнения:

Публикувано 22 August 2013 - 21:14

Колеги взех масло за мотора репсол 5в40 , и ме интересува дали няма да е прекалено тънко. Да го слагам ли? Как мислите ? Другият ми въпрос е как се гледа дали има масло в трансмисията и сменя ли се? Моля ви за бързи отговори че ме чака пътуване за морето с мотора.....

Този пост е редактиран от go4hell: 22 August 2013 - 21:19

#30 Тодоров

Тодоров

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4096 Мнения:
  • МестонахождениеБанкя

Публикувано 22 August 2013 - 22:03

Щом си го взел го слагай.Няма да го хвърляш я.Малко му е тънко,но предполагам,че няма да го хапне много бързо.
А за редуктора,маслото се сменя от пробка м/у капака на вариатора и задната гума.
На първата снимка се вижда болт в дясно от табелката.Той е за източване,а се налива от пробка,която е под съидинителя.За да го налееш трябва да свалиш капака и съидинителя.
Ако не ти се разправя сега го остави като се върнеш.
Пробката за наливане е и ниво.Пълниш докато почне да изтича от нея.Естествено изправен на централна стоика и в относително равно положение да е мотора.
Гъзтотата не помня колко беше,но да е гъсто нещо от рода на 75w80

Публикувано изображение

Това нещо се намира ето тук

Публикувано изображение
Honda Nc 750xd

#31 go4hell

go4hell

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 284 Мнения:

Публикувано 22 August 2013 - 22:45

Благодаря много колега! Само кажете какво масло да си приготвя за следващата смяна на двигателя, и какво масло да взема за трансмисията , и колко, че изобщо не знам дали има :( . Имате ли вибраций от скутера докато го карате. На моят осещам доста особенно когато се возя на него при определена скорост. Зимата мисля да му закарам каплите на баланс и да ги видят дали са прави, за да вида дали е от тях.

#32 Тодоров

Тодоров

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4096 Мнения:
  • МестонахождениеБанкя

Публикувано 22 August 2013 - 23:56

Маслото да е 10W40 За редуктора ти трябват около 300 мл.
Honda Nc 750xd

#33 ЛудЮ с Тайфуно

ЛудЮ с Тайфуно

ЖИС

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 9202 Мнения:
  • МестонахождениеНякъде в България
  • Скутер:Honda Silver Wing 600 Kymko Dink 200 classic

Публикувано 23 August 2013 - 06:44

Също така вибрациите може и да са от ремъка
Правило при мотоциклетизма: започваш с пълна торба късмет и празна торба опит. Номерът е да напълниш торбата с опита преди да си изпразнил тази с късмета :) .

#34 go4hell

go4hell

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 284 Мнения:

Публикувано 23 August 2013 - 19:52

Kолеги днеска бях до морето, мотора се представи блестящо. Още не съм сменил маслото но ще му сложа 10на40.  Светна ми лампата за маслото, доколкото гледах в мануала тя е като напомняне на смяната му. Бутам ключа но не ще да минава на зелено. Дайте съвет как да го преместя на зелено??? Също така смених въздушния филтър с нов, че стария беше мноооого мръсен, но не беше пропуснал изобщо боклучи навътре в кутията. На дъното на филтърната кутия имаше малко масло. Нормално ли е ?  Отворих и ремака преди да тръгна, отвих пробката за маслото в трансмисията и потече. Значи масло има. Но ми направи впечатление че ремака е удрял доло, явно прави резонанс и удря по стените.Нормално  ли е ?Продавача ми каза че го е сменял скоро, дано наистина е така. Иначе не ми се видя напукан или нещо подобно. Много въпроси станаха,амаа.....

#35 Тодоров

Тодоров

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4096 Мнения:
  • МестонахождениеБанкя

Публикувано 23 August 2013 - 23:00

За лампичката пробвай с нещо по-тънко.Ключа е много дебел.Маслото в кутията е нормално.Има маркуче за източването му без да сваляш капака.През лятото махай тапата която е на маркучето парите да излизат навън.Ремъка може това жулене да е от стария ремък.Щом са го сменяли скоро карай и не му мисли.
Honda Nc 750xd

#36 viking

viking

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 24 August 2013 - 06:45

Някой може ли да публикува схема как се разглабят всички пластмаси /цялостно оголване/ на Форсайд?
Ще ми се наложи боядисване,надраха ми красивия мотор жестоко :( :angry:

Този пост е редактиран от viking: 24 August 2013 - 06:46

#37 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1452 Мнения:

Публикувано 24 August 2013 - 09:13

Спомням си , че разглобяването почваше отзад от към номера и вървеше напред за страничните капаци стр. 63 от User manual в първият пост, преди това махни седалката и дръжките, след като ги махнеш се сваля пласмасата под кормилото тя е на видии към предната част след това се сваля голямата пласмаса между краката, като преди това махаш  гумената капачка за антифриза и металната за резервоара и видиите около тях.Махат се гумените стелки и под тях се развиват болтовете за праговете и двата лимбусни болта отстрани, под праговете има видии и болтове които държат страничните най отдолу капаци,за тях пак е хваната най долната кора под самият мотор.Преди това се развиват болтовете под степенката и от другата старана .Не е трудно просто гледай внимателно кое какво държи. Все пак трябва да се внимава пласмасата старее .Най много се чупат гнездата на видиите, които държат кората под кормилото особенно ако мотора а падал .Отпред се махаша капака над фара и цялото закрепване на слюдата там вече нямам спомени, но не трудно .Успех и ако нещо не ти е ясно снимай с телефона за да ти е по лесно после.

Този пост е редактиран от dimitar1234: 24 August 2013 - 09:18

#38 go4hell

go4hell

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 284 Мнения:

Публикувано 24 August 2013 - 22:05

Колега разглобяването почва отзад. В мануала е посочено как се разглобява. Внимавай че пластмасите са чупливи. Моят на доста места е хванат с самонарезни винточе, че ушите на болчетата са очупени. Тази зима и аз ще пребоядисвам моторчето, затова приемам мнения как става най-качествено, под боята какво се пръска?

#39 go4hell

go4hell

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 284 Мнения:

Публикувано 24 August 2013 - 22:05

Колега разглобяването почва отзад. В мануала е посочено как се разглобява. Внимавай че пластмасите са чупливи. Моят на доста места е хванат с самонарезни винточе, че ушите на болчетата са очупени. Тази зима и аз ще пребоядисвам моторчето, затова приемам мнения как става най-качествено, под боята какво се пръска?

#40 go4hell

go4hell

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 284 Мнения:

Публикувано 26 August 2013 - 19:22

Колеги търся жило за километража на форсайт. Ако някой има, или знае къде продават да свирка :)

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни