•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Съвет за покупка на скутерче

скутер съвет покупка скутерче ново какво купя

#1 unreax

unreax

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 120
  • Местонахождение___Попово/Варна
  • Скутер:Piaggio Zip 2T 50

19 май 2013 - 18:48

Здравейте колеги. Нов съм във форума по простата причина, че до сега никога не съм имал скутер или какъвто и да било мотор. ?мам автомобил но за градски условия ще ми е по-изгодно да си купя някакво скутерче. ?мам приятел който може да ми донесе от ?талия на по ниска цена от тези които се продават в България, като търся нещо което да ми стъпи до 500лв. До колкото видях тези модели които може да ми ги достави от ?талия и да струват 500лв в България вървят по около 700-1000лв. Но и тук идва въпроса какво точно да си купя, понеже не разбирам почти нищо от скутерчета...марки модели и така нататък. За това ми е нужен съвет от разбиращи хора, каквито съм сигурен че има в този форум. ?скам 50 кубиков скутер който да е икономичен и с евтина поддръжка. Всеки съвет би ми бил от полза.
Благодаря предварително!

scooterhouse.net

#2 6foot7foot

6foot7foot

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1252
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:jog r

19 май 2013 - 19:08

Карам Malaguti F12 и съм доволен. ?мам и Piaggio Zip, преди имах Honda Tact и от тях съм останал доволен. Вървят, харчат малко, не съм имал сериозни проблеми. Какъвто и скутер да си вземеш, ако е поддържан добре и му работи всичко ще останеш доволен.
Във форума лидерите са Malaguti F12, Aprilia SR, Yamaha Aerox, Gillera Runner... Който и да си избереш няма да сбъркаш, зависи на какъв ще попаднеш.
Успех!

#3 sety

sety

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 440
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Aprilia area 51 Aprilia leonardo 150

19 май 2013 - 20:05

препоръчвам да е с минарели двигател, части колкото искаш и цени каквито искаш :D
Публикувано изображение
  

#4 unreax

unreax

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 120
  • Местонахождение___Попово/Варна
  • Скутер:Piaggio Zip 2T 50

19 май 2013 - 20:09

Окей ще го имам в предвид, благодаря ви много колеги :)

#5 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

20 май 2013 - 17:41

хвърли око и на китайските скутери. Малко са с лоша слава, но ако се настрой с някоя друга част,  върви супер и гори доста малко и не наливаш масло в бензина!

#6 6foot7foot

6foot7foot

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1252
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:jog r

20 май 2013 - 19:30

 

хвърли око и на китайските скутери. Малко са с лоша слава, но ако се настрой с някоя друга част,  върви супер и гори доста малко и не наливаш масло в бензина!
Че кой налива масло в бензина?
?ли говориш на 4т?

#7 unreax

unreax

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 120
  • Местонахождение___Попово/Варна
  • Скутер:Piaggio Zip 2T 50

21 май 2013 - 16:32

А какво мислите за марката Derbi...имало някакво скутерче за продаване 50 кубика Derbi и било с Piaggio двигател, което нищо не ми говори. Утре ще ходя да го огледам но дайте мнение дали тази марка е хубава?

#8 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

21 май 2013 - 16:43

 

Че кой налива масло в бензина?
?ли говориш на 4т?

За 4-такт

#9 medicamentosa

medicamentosa

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 167
  • Телефонен номер:0894628580
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Кракомобил

21 май 2013 - 17:06

колега аз имам Gilera Runner с Piaggio двигател ,досега не съм му правил никакви ремонти ,само съм му взимал консумативи (накладки ,масла .... ) и като цяло съм много доволен от него ,но както всеки мотор си има и недостатъци ,за да смениш водната помпа ,трябва да му цепиш двигателя

по темата колегата горе е написал кои моторчета са водещи ,но какъвто и да си вземеш ще ти върши работа (само гледай да е водно охлаждане)

за това дерби дай повече инфо (година ,пари ,модел) иначе и те са добри ,особено Derbi GP-1 е много красив и е с Piaggio двигател

#10 unreax

unreax

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 120
  • Местонахождение___Попово/Варна
  • Скутер:Piaggio Zip 2T 50

21 май 2013 - 17:26

Ами казаха ми Derbi с Piaggio двигател, 2007 или 2008 година 50 кубика 700лв. Утре ще ходя да го оглеждам.

#11 Aprilia Sr (Di-Tech)

Aprilia Sr (Di-Tech)

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 38

21 май 2013 - 17:33

Аз имам Aprilia SR (Di-Tech) с morini  двигател 50 кубика варви доста добре гори ми от 2 до 2,5 литра на 100 но ако го карам по нормално може да падне и още поради причината че е с дюза и е инжекция до сега сам минал 11 000 хиляди киометра и сам правил един ремонт шлаиф на цилндара и смяна на буталото защото скутера и преди мен са го карали 25 000 хиляди киометра и за това. Много здрава машина!!! ;)

#12 medicamentosa

medicamentosa

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 167
  • Телефонен номер:0894628580
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Кракомобил

21 май 2013 - 17:41

 

Ами казаха ми Derbi с Piaggio двигател, 2007 или 2008 година 50 кубика 700лв. Утре ще ходя да го оглеждам.

ами най-вероятно ще е GP-1 ,ако е запазен ,има документи и всичко по двигателя е 6 ,направо го взимай ,просто няма такава цена 700лв ,тука един запазен струва по 1500+++

до колкото тея априлии D-Tech ,такава машина в къщата ти да не влиза ,от опит ти го казвам

#13 siskobg

siskobg

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 117
  • МестонахождениеПопово

21 май 2013 - 18:07

Аз пък съм си много доволен от DiTech-а засега.. Прилично върви, малко гори, почти не пуши и не е целия в масло като карбураторите, не се занимаваш с нагласяне на смеси и други глупости... Проблема е, че почти никой не знае как им се прави диагностиката и затова ги плюят. ?мам и Ямаха Неос, от която също съм много доволен, като изключим това, че понякога пуши много и се налага от време на време да се човърка карба :)
Yamaha & Opel фен :)

#14 medicamentosa

medicamentosa

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 167
  • Телефонен номер:0894628580
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Кракомобил

21 май 2013 - 20:16

че моя като е карбуратор да не би да е целия в масло?? това че твоя е в масло не значи че всички са такива (нищо лично)

#15 Polini__

Polini__

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 163
  • МестонахождениеПерник

21 май 2013 - 20:25

Какъвто и да е,само да бъде с двигател минарели,за предпочитане е защото са здрави двигателчета,а ако нещо се обърка частите не са кой знае колко скъпи и дори можеш да ти намериш в хранителните стоки (казано на майтап защото са много масови)!Аз лично карам Малагути Ф12 от което съм адски доволен,защото не е много малко като Honda Dio,Yamaha Jog,гори малко и има много добра возия и за сток върви много добре!

#16 6foot7foot

6foot7foot

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1252
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:jog r

21 май 2013 - 20:27

 

Какъвто и да е,само да бъде с двигател минарели,за предпочитане е защото са здрави двигателчета,а ако нещо се обърка частите не са кой знае колко скъпи и дори можеш да ти намериш в хранителните стоки (казано на майтап защото са много масови)!Аз лично карам Малагути Ф12 от което съм адски доволен,защото не е много малко като Honda Dio,Yamaha Jog,гори малко и има много добра возия и за сток върви много добре!
:thumbup:

#17 unreax

unreax

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 120
  • Местонахождение___Попово/Варна
  • Скутер:Piaggio Zip 2T 50

21 май 2013 - 20:40

Ами добре, препоръчайте ми и вие нещо до 700лв което знаете че се продава и си заслужава, било то тук във форума, било то в mobile.bg или някой ваш приятел. Всичко би ми било от полза :)

#18 siskobg

siskobg

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 117
  • МестонахождениеПопово

21 май 2013 - 21:42

 

че моя като е карбуратор да не би да е целия в масло?? това че твоя е в масло не значи че всички са такива (нищо лично)

Никога не е бил в масло, защото се почиства редовно, но колкото карбуратори са минали през мен, винаги са омаслявали въздушния филтър, от там и кутията и навън... Като се замисля това са около 100-на миксера, а може и повече да са, през времето в което ги продавах. Но наистина, като за човек който не е имал скутер досега, и не е наясно с нещата и аз препоръчвам минарели хоризонтал, поради простата причина, че ги има навсякъде... А основен ремонт му се прави със затворени очи :)
Yamaha & Opel фен :)

#19 spider

spider

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 956
  • Скутер:Yamaha Aerox Polini Sport

21 май 2013 - 22:13

 

А какво мислите за марката Derbi...имало някакво скутерче за продаване 50 кубика Derbi и било с Piaggio двигател, което нищо не ми говори. Утре ще ходя да го огледам но дайте мнение дали тази марка е хубава?
derbi са с пиаджо двигател но са испанско производство , но иначе братовчед ми имаше хонда дио малко нямат вид и са доста малки но са големи кучета и горят малко , а иначе гледай да е минарели хоризонтал защото счупи ли се нещо части бол :)

#20 unreax

unreax

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 120
  • Местонахождение___Попово/Варна
  • Скутер:Piaggio Zip 2T 50

21 май 2013 - 23:18

Това минарели марка двигатели ли е, както примерно това Derbi с двигател на Piaggio ? Тоест трябва да търся Derbi с двигател Минарели така ли ?