•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Съвет за покупка на скутерче

скутер съвет покупка скутерче ново какво купя

#21 Polini__

Polini__

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 163
  • МестонахождениеПерник

21 май 2013 - 23:33

До колкото знам всички Дербита са си с Piaggio двигател,и да минарели си е марка двигатели,които наистина оправдават очакванията и хвалбите,но и по-нагоре е казано,че предишния собственик е от голямо значение,защото не може примерно да е карал скутера с Олио и да е в перфектно състояние..Но това Derbi не е за изпускане,доста красив и хвален скутер е,а и гледай ако не ти допада,700 лева е една доста добра цена,ако е с докумети го пускаш на 1100лв. (ако не те кефи) правиш коментар за 1000 и вземаш нещо друго..Аз лично така бих постъпил! http://nfs.mobile.bg...ls&slink=30huh9 ето така изглежда!

scooterhouse.net

#22 kopiran

kopiran

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 85

21 май 2013 - 23:52

Ако взимаш мотор нека да бъде  някой от тези yamaha aerox (за мен те са класика ) ,malaguti f12 ( С една дума кучета са ) , apriliq sr (която и да вземеш ще си доволен но да не е от новите диетеч или инжекцията) тези 3те модела са напълно еднакви и части за тях бол само марките са им различни.,piaggio nrg гледаи да е минерали хоризонтал или да не е пак са самолети ...,piaggio typhoon (добър и издражлив скутер) ,peugeot speedfight (за него нямам мнение но знам че достигат нивото на италянците (априлия ,малагути ,ямаха).....gilera runner (същата работа като априлия ,малагути ,ямаха aeroks


#23 medicamentosa

medicamentosa

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 167
  • Телефонен номер:0894628580
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Кракомобил

21 май 2013 - 23:56

Ако взимаш мотор нека да бъде  някой от тези yamaha aerox (за мен те са класика ) ,malaguti f12 ( С една дума кучета са ) , apriliq sr (която и да вземеш ще си доволен но да не е от новите диетеч или инжекцията) тези 3те модела са напълно еднакви и части за тях бол само марките са им различни.,piaggio nrg гледаи да е минерали хоризонтал или да не е пак са самолети ...,piaggio typhoon (добър и издражлив скутер) ,peugeot speedfight (за него нямам мнение но знам че достигат нивото на италянците (априлия ,малагути ,ямаха).....gilera runner (същата работа като априлия ,малагути ,ямаха aeroks

колега ,човека е писал ,че му трябва мотор до 500лв ,а ти го хвърляш на мотори по 1000+ ,иначе си прав ,а за 500лв не знам какъв читав мотор може да си вземе ,но той си решава :)

#24 kopiran

kopiran

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 85

21 май 2013 - 23:59

Брат за 500 лв може да си намери една априлия ср или някои от тези които казах и е готов аз си я взех моята за 340 а пък малагутито го взех за 500 такаче на къвто попадне

#25 unreax

unreax

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 120
  • Местонахождение___Попово/Варна
  • Скутер:Piaggio Zip 2T 50

22 май 2013 - 07:45

Ами днес ще ходя да огледам това Derbi, малко ме самнява за 700лв да е модела GP-1 но ще видим, по-скоро ще е някой смотан модел на Derbi. Ако е GP-1 го взимам директно :)

#26 unreax

unreax

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 120
  • Местонахождение___Попово/Варна
  • Скутер:Piaggio Zip 2T 50

22 май 2013 - 18:18

Такааа вече съм и аз от мотористите :D Ходих днеска с един приятел който разбира да го огледаме... скутерчето е 2007 година Derbi Atlantis 50 2T и е с отличен външен вид на 15000км внос от Швейцария. Замерихме му компресията и показа 9, което изобщо не знам дали е добре дали е зле но ми казаха че е добре. Спазарих го за 600лв пали от раз и върви като ненормално. Много съм доволен от покупката и дано да нямам проблеми. Единствено ми се струва че е малко шумно от към колектора и се чудя дали ако му сменя гарнитурката която е между колектора и тръбата на гърнето няма да се пооправи но ще видим. Ще кача снимки тия дни :)
Благодаря на всички колеги които ми помогнаха с избора и ми даваха съвети :scooter: