•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

NEW!Roxanna's Project.From poor to beauty :)

Aerox Yamaha Scooter tuning Malossi Polini Yamaha Aerox nyneto Mbk Nitro Nitro

#121 nyneto

nyneto

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 160
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha Aerox 70cc

29 юли 2013 - 20:53

Колеги от днес официално съм в разработка. В началото гледахме горе долу да настроим мотора и се оказа ,че му е добре на най - високо иглата (да пуска най - малко бензин) и се оказа ,че иглата ми има само 3 положения . Мотора върви УН?КАЛНО добре , сравнение с преди (сравнявам го до 40км) ,защото повече не му вдигам.. ?скам да попитам , пробвахме да сложим 1 филтър,та той скутера неискаше да тръгне направо се дави яко(върви само без филтър хубаво),както и да пипаме въздуха каквото и да правим неиска да тръгне.Другият въпрос ми е ,защо нещо се бъзикат оборотите,не подържа обороти ,а като му пипна съвсем леко смукача ги държи супер :?
Поздрави , чакам мнения !!

scooterhouse.net

#122 anggeorgiev

anggeorgiev

    НАЧ?НАЕЩ

  • МОДЕРАТОР
  • 855
  • Скутер:Yamaha Aerox 70cc Stunt

29 юли 2013 - 23:41

НЕ ГО КАРАЙ БЕЗ Ф?ЛТЪР !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Купи си нов карб 17ка , ще се оправи :)

#123 niccky

niccky

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 853
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Някога карах "Посинената Маги"

30 юли 2013 - 00:10

Не карай без филтър..Освен с 17.5 ,също и с хубава насторйка на твоя може пак да върви. :)

#124 nyneto

nyneto

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 160
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha Aerox 70cc

30 юли 2013 - 07:39

Ще видя какво мога да направя колеги.. ?наче жиглиорите на 12ката са ми 35(или 36) нещо такова , 46,86 .. Аз разбрах ,че някои жигл.били портвани допълнително и пускало гориво с тоя жиглиор 86 колкото с 17.5. ?ма ли смисъл от 17.5ца , откъм вървеж и разхода страховит ли ще е ? Някой може ли да ми каже и жиглиорите на 17ката какви са попринцип?

#125 motostyler

motostyler

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3260
  • Скутер:Aprilia rally,Aprilia rs,Husqvarna wr125

30 юли 2013 - 08:03

с 17.5 ще имаш разлика във вървежа,разхода няма да се повиши много.

#126 nyneto

nyneto

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 160
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha Aerox 70cc

02 август 2013 - 21:45

Колеги , добри новини.От няколко дни имах проблем с магнета (развиваше се нещо) и стържеше ,днес го оправихме и всичко е ок сега.Цял ден карам няма проблеми,моторчето върви много и учудващо разхода го смятах 3,28л/100 км с ръчка до 40-50 обаче :D Разработката вече е на около 130км.До няколко дни ще гледам да ударя 400.

Поздрави !

#127 nyneto

nyneto

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 160
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha Aerox 70cc

03 август 2013 - 20:36

Здравейте колеги :) От днес мотора има нови задни накладки (испански).Също така тези дни ме тормози нещо пружината при манивелата и днес г/д се задържа да видим до кога.Също така гарнитурата за гърнето ми замина ,а новата ми не и напасват точно дупките и трябва да се разпробива.Преди няколко дни смених старото деферинциалното масло с масло на Castrol . Днес сложих и нова спирачна течност пак на Castrol Responsive Dot 4 .

#128 anggeorgiev

anggeorgiev

    НАЧ?НАЕЩ

  • МОДЕРАТОР
  • 855
  • Скутер:Yamaha Aerox 70cc Stunt

03 август 2013 - 20:38

:thumbup:  супер е

#129 nyneto

nyneto

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 160
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha Aerox 70cc

12 август 2013 - 14:20

Колеги от днес имам нов стоп.Диоден е на БГМ купих го от колегата ELF който продава Аерокса си на части :) Много съм доволен всичко работи :)

#130 anggeorgiev

anggeorgiev

    НАЧ?НАЕЩ

  • МОДЕРАТОР
  • 855
  • Скутер:Yamaha Aerox 70cc Stunt

12 август 2013 - 15:24

Снимай

#131 nyneto

nyneto

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 160
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha Aerox 70cc

12 август 2013 - 15:38

Аз както виждаш не съм снимал от много време счупен ми е телефона и съм с някаква тухла кво да направя :D Снимки ще има рано или късноо :D

#132 DENN

DENN

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 131
  • Местонахождениеqmbol
  • Скутер:yamaha aerox

10 ноември 2013 - 19:09

колега има ли развитие по мотора :)