•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

двутактово масло..съвет!!!

масло kymco двътактово

#1 petyo8506

petyo8506

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 41

06 септември 2013 - 18:19

Колеги купих си Кимко Кобра 50 двутактово е с отделно казанче за маслото но ми казаха че е по добре да "меша" бензина с маслото но според мен защо да го правя в едно като си има отделен резервоар и също така препоръчаите ми хубаво масло с което да го карам (сега го карам с "Хускварна"двутактово) :)

scooterhouse.net

#2 steelftw

steelftw

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 366
  • МестонахождениеДобрич
  • Скутер:Malaguti F12 чипосано

06 септември 2013 - 18:44

карай си с хускварната :)

#3 shadow_sk

shadow_sk

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 9
  • МестонахождениеRuse
  • Скутер:Honda Dio

06 септември 2013 - 18:48

До колкото разбрах "Хускварна" става.2Т масло естествено,че ще го наливаш в казанчето за масло,скутера сам си го смесва.Аз лично знам,че е добре и да слагаш съвсем малко масло във резервоара за бензин,чувал съм че е добре за двигателя.

#4 kokozzz

kokozzz

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 254
  • Телефонен номер:0885 708 155
  • МестонахождениеСофия кв.Васил Левски
  • Скутер:Aprilia Sr 50 94г.

06 септември 2013 - 19:26

Здравейте и моя е с отделно казанче и няма проблем , само там си сипвам масло и газ.
А що се отнася до маслото мисля , че хускварна е добро, аз карам с лукойл и няма проблем.

#5 steelftw

steelftw

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 366
  • МестонахождениеДобрич
  • Скутер:Malaguti F12 чипосано

06 септември 2013 - 19:56

карай си с това масло на Хускварна.Сипвай в казанчето и малко в резервоара най-добре :)

#6 petyo8506

petyo8506

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 41

06 септември 2013 - 20:09

Колеги а дали ще е по-добре ако го карам с "Мотул" или "Репсол"  ако ДА (с полусинтетик или пълна синтетика) или няма смисъл и колко малко масло да сложа в резервоара (мисля че е 5л.) като слагам и в казанчето за масло?

#7 Atanas4y

Atanas4y

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 1335
  • МестонахождениеПетрич
  • Скутер:Piaggio x9 500i EVO

06 септември 2013 - 20:17

абе не слагай никакво масло в бензина нали си има микс помпа  само си смесва бензина с маслото аз мойта ямаха толко години я карам така нищо и няма не ги слушай другите слагай си масло в казанчето и си бръмчи
по-добре е да се кара с пълна синтетика (въпреки че аз карам с масло от лукойл)

#8 Пламен.

Пламен.

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 478

06 септември 2013 - 20:22

http://www.bike-hous...ven-filtar.html    карам с такова масло и съм повече от доволен даже имам разлика и в вървежа :scooter: :thumbup:

#9 kokozzz

kokozzz

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 254
  • Телефонен номер:0885 708 155
  • МестонахождениеСофия кв.Васил Левски
  • Скутер:Aprilia Sr 50 94г.

06 септември 2013 - 20:30

Атанасчу е прав и аз така си карам нали ти казвам изобщо не сипвам в резервоара.

#10 niccky

niccky

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 853
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Някога карах "Посинената Маги"

06 септември 2013 - 20:43

? като има микс помпичка и един чудесен ден тази помпичка ако спре да работи какво става? Мотора задира..Миналата година си карах моя мотор с помпичка.Един ден сипах един литър масло в казанчето,след по-малко от месец свалих казанчето за почистване и вътре нямаше и една капка масло..свалих цилиндъра и беше адски надран.
В момента сам си мешам и мога да кажа,че така е най-сигурно,че мотора няма да остане без масло.
П.п и аз карам само с масло Хускварна и до сега абсолютно никакви проблеми не съм имал.

#11 Anton S.A.

Anton S.A.

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 69
  • Скутер:Yamaha

07 септември 2013 - 07:18

Карал съм с масла на Щил и Хускварна, няма проблеми, върви си мотора, НО те са за бензинови резачки а не за скутери. ЗА скутерите има други масла......

#12 sho4ka

sho4ka

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 230
  • Скутер:Piaggio Zip

07 септември 2013 - 07:58

Останал съм с добро впечетление от ' MOTOREX ', и подкрепям напълно nicky.
Меша си го сам да ми е мирна главата :)

#13 SkyRevers

SkyRevers

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2309
  • МестонахождениеPyce
  • Скутер:CBR600RR

07 септември 2013 - 09:57

и аз от скоро ги меша сам, за да съм по сигурен и карам с Repsol Moto Competition пълна синтетика и съм доволен

#14 parandjata

parandjata

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1272

07 септември 2013 - 10:02

Относно Хускварната,тя е предназначена за резачки и няма това мазане което предлагат другите масла :) Motul 510 си вземи,или iPone.Всеки се оплаква от Хускварна не знам как може да карате с това масло.

#15 Anton S.A.

Anton S.A.

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 69
  • Скутер:Yamaha

07 септември 2013 - 11:32

A какво ще кажете за рициново масло.....??? Това дето го продават в аптеката....

#16 Atanas4y

Atanas4y

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 1335
  • МестонахождениеПетрич
  • Скутер:Piaggio x9 500i EVO

07 септември 2013 - 11:33

? като има микс помпичка и един чудесен ден тази помпичка ако спре да работи какво става? Мотора задира..Миналата година си карах моя мотор с помпичка.Един ден сипах един литър масло в казанчето,след по-малко от месец свалих казанчето за почистване и вътре нямаше и една капка масло..свалих цилиндъра и беше адски надран.
В момента сам си мешам и мога да кажа,че така е най-сигурно,че мотора няма да остане без масло.
П.п и аз карам само с масло Хускварна и до сега абсолютно никакви проблеми не съм имал.
Ники моторчето ми е 93г. за двайсет години не е спряла да работи тая помпичка та сега ли ще спре
а като не си имал масло в казанчето нямаш ли лампичка на таблото да ти светне
моята само един път ми светна и докато не купих масло не съм го карал

#17 niccky

niccky

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 853
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Някога карах "Посинената Маги"

07 септември 2013 - 11:44

Наско,карам със "спортно" кормило.Нямам лампичка на таблото.А за половин месец дали е нормално 1л. масло просто да изчезне.Да наистина карам всеки ден,но не всеки ден зареждам. :)
П.п Пича по-горе с Husqvarna-та .. брато карам с такова масло целия сезон.До сега проблеми не съм имал.? също не съм видял човек , който да се оплаче от Husqvarna-та. ;)

#18 Anton S.A.

Anton S.A.

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 69
  • Скутер:Yamaha

07 септември 2013 - 11:49

А тая Хускварна(маслото)  синтетика ли е или полу синтетика ???А пуши ли ?

#19 niccky

niccky

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 853
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Някога карах "Посинената Маги"

07 септември 2013 - 12:19

Води се пълна синтетика.? не пуши..поне моя мотор не пуши. :)

#20 Atanas4y

Atanas4y

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 1335
  • МестонахождениеПетрич
  • Скутер:Piaggio x9 500i EVO

07 септември 2013 - 12:21

аз преди карах с едно синьо масло като на хускварната но не помня каква марка беше литъра е 11лв и на него пишеше "бездимно" и пушека намаля на половина но пак си пушеше няма как :) :)