•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Новият ми макси скутер Yamaha Maxster 125cc

yamaha maxter

#1 Dragostin

Dragostin

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 40
  • МестонахождениеРазград
  • Скутер:Yamaha Maxster 125cc

12 февруари 2014 - 20:47

Здравейте на всички!!! Нов съм във форума отпреди седмица съм собственик на Yamaha Maxter 125cc чета форума отдавна и днес най сетне седнах да драсна някои ред. преди около месец се бях решил на покупка на макси по ред причини пък и ми е мания отдавна нопо ред причини неполучила се досега. Първоначално се бях прицелил в Жилера Рънър 180 цц, но в последствие ме разубедиха заради това, че е 2Т че горяла много и не била мотор за моите години. предлоьиха ми Ямаха Маджести 125цц. но в магазина в който я видях беше в състояние което не ми допадна. Започнах да търся в нета. След няколко дена попаднах на перфектно Маджести 125 внос от Швейцария мотора беше страхотен ходих да го гледам в най- големия сняг собственика ми каза че няма акумолатор и няма как да го запалим в момента и му обещах че в понеделник ще се върна с акумулатор, предложих му капаро и той отказа нямало нужда. В понеделник сутринта му се обадих, че съм готов да го пробваме и да го взема, а той ми каза: Вчера след тебе минаха едни момчета с един бус натовариха го и го вземаха...........много тъпо. Стана ми тъпо но си казах, че всяко зло е за добро и се зарових отново в обявите. ? така намерих сегашният мотор страхотен е много му се кефя и е по хубав откъм външен вид от маджестито(мое мнение) двигателя е същия. Вчера го регистрирах и последните два дни го тествам. Много върви и много ме радва. Дано не съм ви отегчил. надявам се други пичове с такива мотори да пишат. етои една снимка.



scooterhouse.net

#2 6foot7foot

6foot7foot

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1252
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:jog r

12 февруари 2014 - 20:52

Дай още снимки, готин е скутера, коя година е?
Моделът му не е ли Тъндър (Thunder)

#3 Dragostin

Dragostin

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 40
  • МестонахождениеРазград
  • Скутер:Yamaha Maxster 125cc

12 февруари 2014 - 20:56

В моемнта само това имам като снимки не съм имал време да изляза за повечко време да го нащракам повече. Да хубав е модела е Макстер 125 моя е 2003 а модела се е произвждал от 2001 до 2003 двигателя е като на маджести разликата е в пластмасите

#4 6foot7foot

6foot7foot

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1252
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:jog r

12 февруари 2014 - 20:59

Определено изглежда по - добре от маджестито...
Пробвал ли си му максималната скорост?
С А1 се кара нали? ? ако не е тайна колко го взе?

#5 Dragostin

Dragostin

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 40
  • МестонахождениеРазград
  • Скутер:Yamaha Maxster 125cc

12 февруари 2014 - 21:06

Да пробвал съм му максималната скорост по продалжително изкачване нагоре само с мен а аз съм 110кг в момента и с насрещен вятър направи 90 и продължи да ускорява. Като не знам в какво състояние са му ролките, ремъкът му е за смяна зашото е с 1-2 мм по малко от първоначалното, този weekend ще ги погледна и тях защото у дома не можах да развия гайката на вариатора. Като обслужване му смених маслото, свща и филтрите въздушния и тоя на перката на вариятора(дунапренения) както и спирачната течност. Антифриз не съм пипал защото го премерих и не мисля че в момента е за смяна.

#6 Dragostin

Dragostin

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 40
  • МестонахождениеРазград
  • Скутер:Yamaha Maxster 125cc

12 февруари 2014 - 21:08

да с А1 се кара цената е над 1000 лв., но в рамките на нормалното колкото е средна цената и за маджеститата нов внос е от Франция

#7 genchev_f12

genchev_f12

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2551
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

13 февруари 2014 - 05:03

Здравейте на всички!!! Нов съм във форума отпреди седмица съм собственик на Yamaha Maxter 125cc чета форума отдавна и днес най сетне седнах да драсна някои ред. преди около месец се бях решил на покупка на макси по ред причини пък и ми е мания отдавна нопо ред причини неполучила се досега. Първоначално се бях прицелил в Жилера Рънър 180 цц, но в последствие ме разубедиха заради това, че е 2Т че горяла много и не била мотор за моите години. предлоьиха ми Ямаха Маджести 125цц. но в магазина в който я видях беше в състояние което не ми допадна. Започнах да търся в нета. След няколко дена попаднах на перфектно Маджести 125 внос от Швейцария мотора беше страхотен ходих да го гледам в най- големия сняг собственика ми каза че няма акумолатор и няма как да го запалим в момента и му обещах че в понеделник ще се върна с акумулатор, предложих му капаро и той отказа нямало нужда. В понеделник сутринта му се обадих, че съм готов да го пробваме и да го взема, а той ми каза: Вчера след тебе минаха едни момчета с един бус натовариха го и го вземаха...........много тъпо. Стана ми тъпо но си казах, че всяко зло е за добро и се зарових отново в обявите. ? така намерих сегашният мотор страхотен е много му се кефя и е по хубав откъм външен вид от маджестито(мое мнение) двигателя е същия. Вчера го регистрирах и последните два дни го тествам. Много върви и много ме радва. Дано не съм ви отегчил. надявам се други пичове с такива мотори да пишат. етои една снимка.
Със здраве да си го караш ,и много безаварийни км. :) :thumbup: :scooter:
image.gifimage.png image.gif

#8 Dragostin

Dragostin

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 40
  • МестонахождениеРазград
  • Скутер:Yamaha Maxster 125cc

13 февруари 2014 - 15:41


genchev_f12 Благодаря!!! ? на теб също!