Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Ежегодната разходка до гр. Копривщица - 20.06.2021г: линк към темата

Yamaha Majesty 400 YP

• Please log in to reply
1395 отговора на тази тема

#1361 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha majesty 400

Публикувано 05 April 2021 - 12:20

Части 23 25 ги изхвърляш,гумената мембрана 24 дори и скъсана я оставяш в ролята на гарнитура. Не си спомням дали скъсана мембрана влияе на празния ход но при подаване на газ мотора глъхне на ход и липсва мощност. Накратко откачаш задните амортисьори, за да отвиеш 2та болта на капака на мембраната, отвиваш и почистваш моторчето на празния ход и може да занесеш дюзата на инцекциона на ултразвуково почистване. Разглабя се всичката пласмаса без предната маска и поставките за краката.

scooterhouse.net

#1362 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 05 April 2021 - 12:34

Напиши в професор Гугъл
Yamaha Majesty 400 error code 37 и почни първо с иформацията която ще излезе за да си спестиш допълнителни главоболия, успех и да пишеш за резултата.

#1363 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:
  • Скутер:Yamaha YP Majesty 400

Публикувано 05 April 2021 - 14:35

Виж мнениетоРадослав Тодоров написа на 05 April 2021 - 12:20 :

Части 23 25 ги изхвърляш,гумената мембрана 24 дори и скъсана я оставяш в ролята на гарнитура. Не си спомням дали скъсана мембрана влияе на празния ход но при подаване на газ мотора глъхне на ход и липсва мощност. Накратко откачаш задните амортисьори, за да отвиеш 2та болта на капака на мембраната, отвиваш и почистваш моторчето на празния ход и може да занесеш дюзата на инцекциона на ултразвуково почистване. Разглабя се всичката пласмаса без предната маска и поставките за краката.

Да, вчера го разглобих и стигнах спокойно до дросела, следващите дни, като почивам направо ще го сваля и ще го "обслужа". Исках да го прегледам от- до за сезона. Установих доста, но съвсем нормални неща за смяна и облужване. Едно от тях е гарнитура на капака на главата. Омаслена е в долната част. Всичко друго съм поръчал, което е за смяна, остана само проблема с дросела и гарнитурата, но в Ямаха е 98лева. Вие колеги от къде купувате части? Не са ли много 98 лева за гарнитура на капака на главата, звънях на 5- 6 магазина и отговора е само оригинална от Ямаха :D

#1364 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 05 April 2021 - 14:50

Пласмасата която регулира подаването на въздух и пружината в дросела както писа се изхвърлят в кофата. Много колеги по чужди форуми ги махат. Скутера става с една идея по пъргав. Нищо не се нарушава. Японските инженери са поставили ограничител на въздуха да предпазят ремъка и вариатора от рязка мощност. Лично аз също съм я махнал и карам 2 години без тази система. Всъщност твоята гумена мембрана здрава ли е? Части купувам през магазина на скутер хаус като така си спестявам доставка от чужбина.

#1365 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 05 April 2021 - 15:05

Виж мнениетоРадослав Тодоров написа на 05 April 2021 - 14:50 :

Пласмасата която регулира подаването на въздух и пружината в дросела както писа се изхвърлят в кофата. Много колеги по чужди форуми ги махат. Скутера става с една идея по пъргав. Нищо не се нарушава. Японските инженери са поставили ограничител на въздуха да предпазят ремъка и вариатора от рязка мощност. Лично аз също съм я махнал и карам 2 години без тази система. Всъщност твоята гумена мембрана здрава ли е? Части купувам през магазина на скутер хаус като така си спестявам доставка от чужбина.

Ами тези дни ще отворя да видя дали е здрава мембраната, но предния собственик я е сменил преди 3 години, имам старата мембрана която е скъсана, следователно моята трябва да е още здрава, но не се знае, като отворя ще погледна и дано да е здрава. Инак не се усеща глъхнене или промяна в подаването на газ, просто оборотите падат доста бавно или понякога изобщо не падат, стоят си на 2000 -2100, а ако паднат ще паднат повече от обикновените, почти да гасне. А този "стъпков мотор" ако така се води при моторите, към самия дросел ли е?

#1366 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 05 April 2021 - 15:11

Да като гледаш кормилото от задната страна на скутера е закрепен на дросела от дясно с два болта и има букса.

#1367 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 05 April 2021 - 15:51

Виж мнениетоРадослав Тодоров написа на 05 April 2021 - 15:11 :

Да като гледаш кормилото от задната страна на скутера е закрепен на дросела от дясно с два болта и има букса.
Много благодаря за информацията и помощта, ще го сваля да погледна за какво става въпрос и ще пиша в темата, радвам се, че има хора, като вас да дискутираме проблемите и да си помагаме. Сега чакам и оферта за гарнитурата на капака на главата от скутер хаус, момчето каза около 24- 5 евро. Подготвил съм му, накладки, нова спирачна течност, ще изчистя и апаратите, нова свещ, масло и всички филтри, антифриз, задна гума, преди мен момчето е сменило ролки (малоси 12 грама) плюс пружини на съединителя (бели), ремъка е добре, остава проблема с оборотите и гарнитура на капака. Живи и здрави засега е това.

#1368 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1473 Мнения:
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

Публикувано 07 April 2021 - 14:49

....а тази пластмаса не е ли хваната здраво за мембраната.....

#1369 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 07 April 2021 - 15:59

Не отделни детайли са.

#1370 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 08 April 2021 - 15:24

Здравейте, колеги! Действам по облужването на Маджести- то. Да Ви питам: Вие какво масло използвате за предавките? Досега не съм го сменял. За двигателното използвам Yamalube 10W40. В сервизната книжка за трансмисията пише: SAE 10W30 type SE, но не намирам такова на Yamalube. В нета срещам много различни мнения, някои използват Oil Transmission Final Gear Scooter Original Yamalube 80W90 GL5, а други карат с двигателното 10W40..

Този пост е редактиран от YamahaYamaha: 08 April 2021 - 15:50

#1371 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 08 April 2021 - 16:01

Чел съм по чужди форуми, че най-здравото място на маджестито е редуктора. Повечето карат с двигателно масло,други сипват трансмисионно с всякъкъв вискозитет и нямат проблеми. Моята дойде с трансмисионно, смених го пак с такова а сега съм с двигателно 10w40.

#1372 Balabanov

Balabanov

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 996 Мнения:

Публикувано 08 April 2021 - 16:16

В сервизната инструкция и на моя x-max пише същото, аз му сипах Motul трансмисионно SAE10W30.  Yamalube на тия стари машини не съм убеден, че е оправдано да се налива...
Публикувано изображение

Този пост е редактиран от Balabanov: 08 April 2021 - 16:19

#1373 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 08 April 2021 - 17:42

Готово и аз заложих на Мотул САЕ 10В30, да спазим спецификациите и препоръките на производителя. Благодаря за информацията, колеги!

#1374 Balabanov

Balabanov

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 996 Мнения:

Публикувано 08 April 2021 - 19:53

Разбира се и го зарежи тоя Yamalube, при тези цени и ниския сервизен интервал хич не си заслужава за нашата вехта техника...

#1375 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 08 April 2021 - 22:22

Някой освен мен да е модифицирал спирачната система? Имам предвид комби брейк систем (CBS). Разбирайте, че при натискане на лява спирачна ръчка към предна гума се подава усилие около 30% и 70 на задна гума. Точно като на хонда силвер уинг, пиаджо бевърли 400/500сс.

#1376 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1473 Мнения:
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

Публикувано 09 April 2021 - 13:27

Е как си го направил колега. Фабрично действа само отзад

#1377 Balabanov

Balabanov

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 996 Мнения:

Публикувано 09 April 2021 - 19:15

Разправия е с маркучи, клапани и т. н. но си е екстра евала на колегата нека да сподели при възможност че и на мен ми е интересно...

#1378 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 10 April 2021 - 09:32

Ако бях снимал процеса само с 5 снимки всеки би разбрал как се модифицира спирачната система.В случая с маджестито се прилага схемата така както е на пиаджо бевърли 400-500.Скутерите са сходни по мощност и килограми и са с по 2 спирачни диска на предно колело,изключвам маджести от 2004г.Там е необходимо да се смени спирачният апарат с подходящ такъв с два спирачни маркуча и отделни бутала за всеки маркуч.Закупува се втора употреба клапан,разпределител или дявол знае как се казва часта от пиаджо или априлия скарабео 400-500.Втора употреба е желателно защото нов е по спомени е мрачна сума около 200-300 лв.Моя го взех от сервиз за скутери в София на ул.Цар Симеон ъгала с Одрин за скромната сума от 10лв.Само да знаеше търговеца колко е нов!Трябва да се вземе и дългия 10 мм спирачен болт към него защото ще трябва по нататък.Минаваме към най–сложното маркучите който трябва да са подбрани по дължина желателно армирани.Има 3 варианта в случая.Първият най лесния e закупуване на такива от али експрес на цена м-у 3 и 10 гущера в зависимост от дължината.Сладващия вариянт е ,че някъде в София (не знам къде но го правят)срещу вашите стари маркучи ползвайки само металната им част получавате армирани нужната ви дължина.Последно и най-качествено е да закупите спирачен армиран маркуч на метър и бързи връзки към него с които да го билднете на нужната ви дължина.Цената в Бг е смразяваща налага се пак да се обърнете към жълтите човечета през алито.За сега ще спирам,че имам неотложни семейни задължения.Ще има и втора част скоро.

#1379 Гошко2

Гошко2

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1083 Мнения:

Публикувано 10 April 2021 - 09:46

Спирачни армирани маркучи изработват в Ханзафлекс. Дължина, ъгли - всичко.
Единствената уловка е в различните габарити на кербовъчните втулки, но не са проблем, ако се преценят предварително.

#1380 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 10 April 2021 - 11:27

Да вметна, че всички маркучи за улеснение може да са със стандартни 28 градусови накрайници.

2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни