Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Ежегодната разходка до гр. Копривщица - 20.06.2021г: линк към темата

Yamaha Majesty 400 YP

• Please log in to reply
1395 отговора на тази тема

#1381 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1473 Мнения:
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

Публикувано 10 April 2021 - 12:06

По скоро пиши какво е усещането при спиране на двете спирачни системи,защото предишният ми мотор Honda Jazz беше с (CBS) и не намерих кой знай каква разлика в спирането когато минах на Маджестито. Т.е. и при двата мотора спирачката работеше добре при плавно спиране и блокираше колелата при рязко спиране, водещо до неприятно поднасяне.

Този пост е редактиран от dimitar1234: 10 April 2021 - 12:09

scooterhouse.net

#1382 Balabanov

Balabanov

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 996 Мнения:

Публикувано 10 April 2021 - 18:33

Ми все пак е CBS без ABS. CBS-а като поведение на дали ще намериш кой знае какви разлики, въпроса е че при "екстремно" спиране, когато човек се скове и скочи рязко на спирачката помага, особено при "пресните" водачи.

Този пост е редактиран от Balabanov: 10 April 2021 - 18:34

#1383 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:
  • Скутер:Yamaha YP Majesty 400

Публикувано 13 April 2021 - 11:24

Здравейте колеги! Карам маджестито предимно градско, Вие например извън града, колко километра изминавате на каране? Налага ми се да пътувам лятно време по 150- 60км, през 3-4 дни, как Ви се струва на дълги разстояния, сигурен ли е или да помисля за нещо друго, честно казано не ми се разделя с този мотор. Притеснява ме това, че е едноцилиндров и не с чак толкова голям двигател. Поздрави!

Този пост е редактиран от YamahaYamaha: 13 April 2021 - 11:28

#1384 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1473 Мнения:

Публикувано 13 April 2021 - 14:39

Ако мотора е в кондиция нищо му няма, аз лично много пъти съм го карал примерно до Гърция и не съм усетил нещо да се задъхва.

#1385 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha majesty 400

Публикувано 16 April 2021 - 13:52

Виж мнениетоdimitar1234 написа на 10 April 2021 - 12:06 :

По скоро пиши какво е усещането при спиране на двете спирачни системи,защото предишният ми мотор Honda Jazz беше с (CBS) и не намерих кой знай каква разлика в спирането когато минах на Маджестито. Т.е. и при двата мотора спирачката работеше добре при плавно спиране и блокираше колелата при рязко спиране, водещо до неприятно поднасяне.
.

Може и да съм имал късмет с начина на реализиране на спирачната система, но до 70-80 км спира ефективно без блокиране на предна гума дори и на мокра настилка. От 80 на горе някой път помагам и с дясната спирачна ръчка. Като цяло съм доволен.Имал съм три мотора с комбинирани спирачки и на никой не ми е блокирала предна гума.

https://img321.com/p...e6-6be8292cf484

Този пост е редактиран от Радослав Тодоров: 16 April 2021 - 14:10

#1386 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 18 April 2021 - 08:02

Здравейте отново, колеги!  Прегледах по- назад в темата, но не намерих решение. Свалих и изчистих дросела, успях да сваля и ИСЦ клапана, който не функционираше и оборотите бяха доста високи. След почистване на всички части мотора заработи, оборотите падат до нормални и стоят стабилно, но проблема е че го прави много бавно. Държи близо 2000 оборота, не падат веднага, светва чека и след секунда, две(понякога и много повече) си падат до нормални и чека гасне. В паметта записва грешка 37. Поне вече коригира, но не достатъчно бързо и правилно според мен. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и знае ли от къде мога да се сдобия с този клапан, не го намирам като нова част или да търся цял дросел от по- нова година?
  А положението на клапата е 13 при затворена и 93 при напълно механично отворена. Гледах стойности в интернет я дават 15- 17 затворена и 97- 100 отворена, но няма как да я регулирам чрез датчика. Тези стойности дали са правилни? След почистването на дросела газта стана доста по ряска и реагира доста бързо при подаване на газ, но оборотите се коригират доста бавно.

Този пост е редактиран от YamahaYamaha: 18 April 2021 - 08:08

#1387 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 18 April 2021 - 13:40

Това моторче според мен не работи коректно. Тъй като не се предлага като резервна част ще се наложи да рискуваш с втора употреба. Цял дросел не е необходимо да се купува. Прегледах в YouTube и при всички случай с грешка 37 приблема е свързан с клапана за празен ход.

#1388 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 18 April 2021 - 17:27

Виж мнениетоРадослав Тодоров написа на 18 April 2021 - 13:40 :

Това моторче според мен не работи коректно. Тъй като не се предлага като резервна част ще се наложи да рискуваш с втора употреба. Цял дросел не е необходимо да се купува. Прегледах в YouTube и при всички случай с грешка 37 приблема е свързан с клапана за празен ход.
Клапана на празен ход е самото моторче към дросела нали? Да не бъркам аз нещо? Ще се пробвам да потърся втора употреба от по- нова година. Има ли нещо общо с горивната система, помпи, инжектори и т.н.

Този пост е редактиран от YamahaYamaha: 18 April 2021 - 17:30

#1389 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 18 April 2021 - 18:28

Да точно така нареченият клапан. Който всъщност е електрически мотор с клапан управляван от компютъра на мотоциклета. Да се надяваме по-малко вероятна и според мен почти изключена в случая причина с проблем в компютъра.

#1390 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 18 April 2021 - 19:48

Виж мнениетоРадослав Тодоров написа на 18 April 2021 - 18:28 :

Да точно така нареченият клапан. Който всъщност е електрически мотор с клапан управляван от компютъра на мотоциклета. Да се надяваме по-малко вероятна и според мен почти изключена в случая причина с проблем в компютъра.
Благодаря колега! И аз така мисля, дано да намеря втора употреба, изправен клапан и да се оправят нещата. Ще пиша като се задвижат нещата какво се е получило. Живи и здрави, поздрави!

Този пост е редактиран от YamahaYamaha: 18 April 2021 - 19:50

#1391 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1473 Мнения:

Публикувано 19 April 2021 - 15:52

Моя го купих преди две години от тук и сега всичко е наред, на самата част има номер и по номера ми излезе това
https://aliexpress.r..._id=64714458935

Този пост е редактиран от dimitar1234: 19 April 2021 - 15:57

#1392 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 20 April 2021 - 18:11

Здравейте, колеги. След като мотора извади грешка номер 37, установих и с ваша помощ, разбира се, грешката беше неизправност с ISC клапана, който не функционираше изобщо. Свалих дроселовото тяло, разглобих го, изчистих всичко, върнах го обратно на мотора и клапана си заработи, но не перфектно, много бавно коригираше оборотите, понякога светваше и "чека". Успях да намеря втора употреба клапан, изчистих го, монтирах го и всичко си дойде на мястото, оборотите "заспаха". Но гледам стойностите на другият датчик за положението на дроселовата глапа и те са: 13- при напълно затворен дросел и 93 при напълно механично отворен дросел. В интернет гледах стойности: 15- 17- затворена и 97- 100- отворена. Немога да ги коригирам чрез наместване на самият датчик. Трябва ли да го сменя, след като не е в граници? Има ли вероятност с тези стойности да прецакам новият клапан, комуникират ли си по някакъв начин и да не би проблема да идва от него или си е съвсем отделен? Като цяло сега си коригира добре оборотите, не са високи когато е в покой, и не падат по- ниско от обикновените. Като е студен ги държи по- високи и след това си падат до нормални. Единствено се притеснявам за стойностите на датчика за положение на дроселовата клапа. Вашите стойности какви са? Имате ли наблюдения? Благодарности за помощта!

Прикачени файлове

#1393 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 20 April 2021 - 19:30

Сега погледнах  стойностите на моят скутер. 14 на 91,работи добре, даже не знаех, че съм извън нормите.Пробега е над 70000 хиляди реални и работи както часовник.

Този пост е редактиран от Радослав Тодоров: 20 April 2021 - 19:32

#1394 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 20 April 2021 - 20:22

Виж мнениетоРадослав Тодоров написа на 20 April 2021 - 19:30 :

Сега погледнах  стойностите на моят скутер. 14 на 91,работи добре, даже не знаех, че съм извън нормите.Пробега е над 70000 хиляди реални и работи както часовник.
Супер, чудесно, 70000 км. звучат много добре. Някакви ремонти по двигателя правил ли си? Регулиране на клапани?

#1395 Радослав Тодоров

Радослав Тодоров

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 20 April 2021 - 21:03

Клапаните бяха в норма миналият сезон.Двигателя съдейки по болтовете на главата не е отварян никога. Не гори масло но има болеста на модела, изхвърля по малко масло в голямият въздушен филтър при обороти над 6000.Само да не се окаже и вашите машини да са на мойте километри без да знаете ): .

#1396 YamahaYamaha

YamahaYamaha

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 20 April 2021 - 21:34

Виж мнениетоРадослав Тодоров написа на 20 April 2021 - 21:03 :

Клапаните бяха в норма миналият сезон.Двигателя съдейки по болтовете на главата не е отварян никога. Не гори масло но има болеста на модела, изхвърля по малко масло в голямият въздушен филтър при обороти над 6000.Само да не се окаже и вашите машини да са на мойте километри без да знаете ): .
В единият филтър и аз имам омасляване, моя е на 60000км в момента, незнам дали е "въртян", но засега върви добре, каквото сабя покаже :D

2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни