Към съдържанието

Съобщение

Публикувано изображение

Yamaha Majesty 400 YP

• Please log in to reply
1147 отговора на тази тема

#41 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 657 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

Публикувано 12 May 2014 - 19:57

Това само в случай на нов, със съмнително качество, съединител. На стар може и да има омекнали пружини. При мен също се получава едно леко притрисане понякога при потегляне.

Имам въпрос. Според изложените тук тези, притрисането се получава ако има асиметрия в износването на 3-те плочи или разлика в силата на пружините. Какви са признаците тогава за крайно износен съединител? Тогава няма ли притрисане при потегляне или само трудно зацепва?

Този пост е редактиран от juslen: 12 May 2014 - 19:58

Публикувано изображение

scooterhouse.net

#42 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1414 Мнения:
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

Публикувано 12 May 2014 - 20:43

Тази асиметрия на челюстите води до неедновремено зацепване т.е.както го е обяснил колегата челюстите се отварят и опират камбаната с една малка част от повърхнината си която не е достатъчна да принесе въртеливото движение.В този момент една или няколко челюсти започват да удрят и стържат камбаната при тези удари се получават вибрации която се предава на рамата.В следващият момент под действието на центробежната сила трите челюсти зацепват и вибрациите изчезват. Вибрациите са по големи когато съединителя е износен тъй като хода на челюстите е по голям и съответно и ударите по силни и обратно по малки при нов съединител с по дебело феродо. От Ямаха са определили минимум на феродото 2,5мм когато е ново е 4мм.  Единственото обяснение защо нов съединител за 150лв. на RMS да има такова изместване на трите челюсти, е в това , че все пак това е най евтиният съединител и съответно той е с по ниско качество. Може би в такава ситуация е по добре да се налепи феродо на старият съединител.Относно омекналите пружини не съм съгласен тъй като все пак това е пружина а такива има във всички сутери, Защо няма оплаквания за омекнали пружини при другите скутери в крайна сметка вършан едно и също нешо.  Съгласен съм причината да е в пружината само ако счупена или ако някой се е правил експерименти.

Този пост е редактиран от dimitar1234: 12 May 2014 - 21:00

#43 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 755 Мнения:
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

Публикувано 12 May 2014 - 21:17

Един съединител за да не тресе трябва да е с меко феродо и еднаква дължина на пружините. Ако има някоя разтегната я коригирайте до дължината на другите като подвиете крайчето и  с клещи примерно. При мен като феродото беше малко преди финала почна да тресе при потегляне..сложиха ми ново феродо и уеднаквих дължината на пружините и нещата станаха. Умишлено не взех афтърмаркет съединител понеже предполагах какво ме чака.

Този пост е редактиран от mad.max: 12 May 2014 - 21:19

#44 tony553

tony553

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 13 May 2014 - 14:07

"малко" съм объркан..........

Виж мнениетоilko397 написа на 12 May 2014 - 14:46 :

........................... купи си само тунинг по-твърди пружинки ....................

Виж мнениетоgenchev_f12 написа на 12 May 2014 - 16:23 :

Явно не-можем да се разберем.Аз ти предлагам да опиташ със меки пружини , а пък проблема си е твой ,т.е. както си решиш... :) :thumbup:

.......... последно твърди или меки !?!
Относно шлайфането с риск да се повторя, но смятам, че колкото и прецизно да се изшлайфат, калпавото феродо си остава и след неопределено време пак ще се изпече. Аз търся по-генерално решение на въпроса и за жалост единственото за което се сещам ще бъде с много пари (полини или малоси)

Но както мама ме е учила те хубавите и евтините неща обикновено се продават на различни щандове :)
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш !
Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители.
Професионалистите са построили Титаник.

#45 genchev_f12

genchev_f12

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2521 Мнения:
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

Публикувано 13 May 2014 - 17:08

пробвай със най-меките ,нищо не ти коства..
image.gifimage.png image.gif

***Ако нищо друго не помага - прочети Service Manual***n010.gif

#46 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1414 Мнения:

Публикувано 13 May 2014 - 20:45

Колеги имаме ли биалета на нашите мотори, че нещо не мога да я видя.

#47 ilko397

ilko397

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 925 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 14 May 2014 - 10:30

Виж мнениетоtony553 написа на 13 May 2014 - 14:07 :

"малко" съм объркан..........

.......... последно твърди или меки !?!
Относно шлайфането с риск да се повторя, но смятам, че колкото и прецизно да се изшлайфат, калпавото феродо си остава и след неопределено време пак ще се изпече. Аз търся по-генерално решение на въпроса и за жалост единственото за което се сещам ще бъде с много пари (полини или малоси)

Но както мама ме е учила те хубавите и евтините неща обикновено се продават на различни щандове :)

Ами помисли малко , с меки пружинки ще тръгва на още по-ниски обороти , двигателя ще е още по-слаб в този режим и доста по-неуверен , с по-твърди ще тръгва на по-високи от сегашните обороти , с повече мощност и въртящ момент в запас.
Ти продължаваш да си вярваш ,че проблема ти е във феродото ,а не в пружинките ,  мен пък тате ме е учил никога да не споря или да се мъча да убеждавам някого ,който не показва признаци ,че може да бъде убеден с разумна приказка или довод .
Оттеглям съвета си , твоят изход е Малосси или Полини или каквото там си си наумил . Успех!

#48 tony553

tony553

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 14 May 2014 - 13:21

Виж мнениетоilko397 написа на 14 May 2014 - 10:30 :

Ами помисли малко , с меки пружинки ще тръгва на още по-ниски обороти , двигателя ще е още по-слаб в този режим и доста по-неуверен , с по-твърди ще тръгва на по-високи от сегашните обороти , с повече мощност и въртящ момент в запас.
Ти продължаваш да си вярваш ,че проблема ти е във феродото ,а не в пружинките ,  мен пък тате ме е учил никога да не споря или да се мъча да убеждавам някого ,който не показва признаци ,че може да бъде убеден с разумна приказка или довод .
Оттеглям съвета си , твоят изход е Малосси или Полини или каквото там си си наумил . Успех!

Колега струва ми се, че леко си се обидил. Искрено благодаря на всички отзовали се.
В крайна сметка написаното остава и вярвам, че някой след нас ще изчете писаното по проблема и ще му е от полза.

Този довод звучи абсолютно разумно и ще търся твърди пружинки за опит преди да пристъпя към генерални деиствия.

Проблемът е, че аз не си разглобявам сам мотора, плащам за това и от толкова проби да не се получи накрая, от финансова гледна точка да си бях купил оригинален съединител и да се приключи.

Относно феродото, няма как да не съм убеден, че там е заровено кучето, при положение, че след грубо зашлайфане и отнемане на горният пласт тресенето изчезна напълно! Ако успея да реша проблема с по-твърди пружинки то това не отменя калпаво феродо, просто те няма да позволяват зацепване при по-ниски обороти.

#49 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 755 Мнения:
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

Публикувано 14 May 2014 - 13:59

Значи е мн твърдо феродото, това ти е проблема

#50 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1414 Мнения:

Публикувано 16 May 2014 - 18:42

Колега tony553 справи ли се с тресенето и ако да сподели.

Този пост е редактиран от dimitar1234: 16 May 2014 - 18:43

#51 tony553

tony553

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 17 May 2014 - 07:24

Виж мнениетоdimitar1234 написа на 16 May 2014 - 18:42 :

Колега tony553 справи ли се с тресенето и ако да сподели.

Все още не, валят дъждове всеки ден и не съм ходил до моят човек да го разглобим.

Естествено, че когато  има някакво развитие ще пиша какво съм сътворил.

#52 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1414 Мнения:

Публикувано 17 May 2014 - 10:12

Дано по бързо отстраниш проблема, ако има нещо питай

#53 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1414 Мнения:

Публикувано 01 June 2014 - 18:57

Направих седелката да се отваря от ключа. Трябва ви 1 бр. кухненски амортисьор 120 N , 17 см в свито положение е 26 см в разтегнато положение.

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Този пост е редактиран от dimitar1234: 01 June 2014 - 19:01

#54 genchev_f12

genchev_f12

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2521 Мнения:

Публикувано 01 June 2014 - 19:09

браво... :) :thumbup:

Виж мнениетоdimitar1234 написа на 01 June 2014 - 18:57 :

Направих седелката да се отваря от ключа. Трябва ви 1 бр. кухненски амортисьор 120 N , 17 см в свито положение е 26 см в разтегнато положе

#55 genchev_f12

genchev_f12

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2521 Мнения:

Публикувано 01 June 2014 - 20:22

Мите ,не се ли усуква само със един от едната страна ,заради тежеста

#56 dimitar1234

dimitar1234

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1414 Мнения:

Публикувано 02 June 2014 - 10:56

Не не се усуква даже сега по лесно ми се затваря, тъй като амортисьора се явява водач, ако избираш амортисьор можеш да го вземеш пак 120 N но с 2-3 см по дълъг тъй като сега има ограничение в отварянето.

Този пост е редактиран от dimitar1234: 02 June 2014 - 10:58

#57 NIki Ilkov

NIki Ilkov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • МестонахождениеPirdop
  • Скутер:YAMAHA Majesty 400

Публикувано 15 July 2014 - 17:52

Здравейте Колеги,

Този weekend си купих скутерче - YAMAHA Majesty 400 (Ноември 2005). :D
Това ми е първия скутер който ще карам, до сега съм и продължавам да карам ендуро, но реших да си взема нещо за градско каране.
Та по този повод ще ми бъде много полезно да ме посъветвате какво е задължително да бъде сменено и проверено при покупка на скутер втора употреба и евентуално надеждни магазин от който да поръчам консумативи, гуми, масла ... и т.н..
На първо чете мотора ми се струва добре, работи стегнато, ускорява добре и няма странични шумове, но ми направи впечатление, че след като го покарах няколко километра и паркирах пред гаража на цимента имаше няколко капчици масло капнали от маслените отдушниците, това нормално ли е?

Предварително Ви благодаря за коментарите и се надявам да съм попаднал на хубава машина :rolleyes:

#58 genchev_f12

genchev_f12

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2521 Мнения:

Публикувано 15 July 2014 - 19:19

Виж мнениетоNIki Ilkov написа на 15 July 2014 - 17:52 :

Здравейте Колеги,

Този weekend си купих скутерче - YAMAHA Majesty 400 (Ноември 2005). :D
Това ми е първия скутер който ще карам, до сега съм и продължавам да карам ендуро, но реших да си взема нещо за градско каране.
Та по този повод ще ми бъде много полезно да ме посъветвате какво е задължително да бъде сменено и проверено при покупка на скутер втора употреба и евентуално надеждни магазин от който да поръчам консумативи, гуми, масла ... и т.н..
На първо чете мотора ми се струва добре, работи стегнато, ускорява добре и няма странични шумове, но ми направи впечатление, че след като го покарах няколко километра и паркирах пред гаража на цимента имаше няколко капчици масло капнали от маслените отдушниците, това нормално ли е?

Предварително Ви благодаря за коментарите и се надявам да съм попаднал на хубава машина :rolleyes:
Ами щом вече си го купил , проверяваш му...Масла (двиг.+редуктор) ,ролки + ремък (износване) ,съединител (феродо) ,филтри (маслен ,въздушен).  Аз бих сменил , охладителната и спирачна течност.Това е основното... :thumbup: Честито и  със здраве да го караш .... :scooter:

#59 NIki Ilkov

NIki Ilkov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • МестонахождениеPirdop
  • Скутер:YAMAHA Majesty 400

Публикувано 16 July 2014 - 18:21

Виж мнениетоgenchev_f12 написа на 15 July 2014 - 19:19 :

Ами щом вече си го купил , проверяваш му...Масла (двиг.+редуктор) ,ролки + ремък (износване) ,съединител (феродо) ,филтри (маслен ,въздушен).  Аз бих сменил , охладителната и спирачна течност.Това е основното... :thumbup: Честито и  със здраве да го караш .... :scooter:
Благодаря Колега!
:scooter:

#60 genchev_f12

genchev_f12

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2521 Мнения:

Публикувано 16 July 2014 - 19:01

Виж мнениетоNIki Ilkov написа на 16 July 2014 - 18:21 :