•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Таблото на Gilera DNA не работи???

километраж не работи как поправя Gilera DNA оборотомер

#1 Валентин

Валентин

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 19
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Gilera DNA 80cc

05 май 2014 - 17:24

Значи от скоро съм собственик на Gilera DNA 80cc и километража ми спря да работи. Всичко свети като например: когато иска бензин, лампичката за маслото, фарове (дълги, къси) и мигачи. Светят лампичките на оборотомер, свети ел. километраж, но нито работи стрелката на оборотомера, нито ми изписва с колко КМ се движа. На километража трябва поне да излиза една 0 или нещо др., но Н?ЩО само свети и нищо др. (ПРАЗНО).Как да го поправя?

?мам и един др въпрос. Под седалката точно зад акумулатора има една букса която няма къде да я вкл. ? въпроса ми е къде да го вкл. и да не би да е имало някакъв компютър който да управлява таблото(километража и оборотомера) който да е изчезнал? :)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Съжалявам ако има грешки и хора които няма да ми отговорят по темата въобще да не пишат :) Благодаря ви! :)

scooterhouse.net

#2 Валентин

Валентин

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 19
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Gilera DNA 80cc

07 май 2014 - 17:10

Тука никой ли не може да ми отговори на въпроса? :( :( :(

#3 Валентин

Валентин

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 19
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Gilera DNA 80cc

08 май 2014 - 15:08

Поне някакви идеи от какво може да е ???

#4 mirodichev

mirodichev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 35
  • Скутер:Aprilia Mojito

29 юни 2014 - 22:23

Здрасти и аз взех скоро DNA 50 със сущия проблем с таблото. Значи разглобяваш до платка , после почистваш със спирт пътечките и процесорите абе цялата платка. После виж буксата как контактува,дали не са позеленели крачетата и ги почисти. Буксата е от аларма оригинална ,не ти пречи .Успех с таблото при мен се оправи.

#5 kraso CT-50S

kraso CT-50S

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 64
  • МестонахождениеPlovdiv
  • Скутер:yamaha ct 50s

29 юни 2014 - 22:53

Съжалявам но това е най проблемния скутер с най скъпата поддръжка и с най красивата визия...........

#6 The Lexer

The Lexer

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 344
  • Местонахождениеварна

30 юни 2014 - 23:48

2 букси има на километража, една за осветлението и една за уредите, ако имаш поставен акумулатор, като дадеш на контакт издава звук стрелката. Буксата отзад я погледни да не дава нещо на късо и около нея трябва да има един бушон.