Към съдържанието

Съобщение

Публикувано изображение
От 01.12.2017г. магазин SCOOTER HOUSE предлага сервизна дейност с високо ниво на обслужване и достъпни цени!
Бъдете от първите и се възползвайте от специалните предложения за труд и части!

ОЧАКВАМЕ ВИ!

SCOOTER HOUSE
гр.София, бул. Константин Величков 1
тел.: 0894 23 63 63

Могат ли LED крушките да работят с променлив ток?

• Please log in to reply
37 отговора на тази тема

#1 Kristaliano

Kristaliano

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 384 Мнения:

Публикувано 12 May 2014 - 15:58

Питам защото съм със крушка н4 ксенон снимка в долния линк но тя направо стапя пластмасата на фара и мислех да купувам крушката в долния линк но се замислих дали може да работи с променлив ток или да я свържа някак си към акумулатора...?   http://olx.bg/xenon-...h7-h4-i34869523   http://automotomix.com/1/146/1519.html

Този пост е редактиран от Kristaliano: 12 May 2014 - 16:01

scooterhouse.net

#2 Kristaliano

Kristaliano

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 384 Мнения:

Публикувано 12 May 2014 - 16:25

up

#3 marto_vd

marto_vd

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 157 Мнения:
  • МестонахождениеВидин
  • Скутер:Piaggio X9

Публикувано 12 May 2014 - 16:51

ако ще я слагаш на мотор,кола,трактор и т.н. няма да и стане нищо се пак за тази цел е направена , не мога баш да те разбера какво имаш в предвид да не би да имаш променлив ток в мотора/колата?
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#4 default_pz

default_pz

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 194 Мнения:
  • МестонахождениеPA
  • Скутер:Burgman 400 K7

Публикувано 12 May 2014 - 17:05

На други модели LED крушки за фарове си пише, че се захранват само с постоянно напрежение. Тук нищо не са писали. Най-добре ще е да им звъннеш да ги питаш за това. Само да не послъжат. Ако я поръчаш (по куриер), отваряш преди да платиш, трябва да пише, че работи с AC, или с AC и с DC. Някои модели вървят с отделен драйвер, тогава това трябва да го пише на него.

#5 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 651 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

Публикувано 12 May 2014 - 17:12

Светодиод, освен ако не е за битова употреба с мрежово напрежение, не вярвам да е за АС. Има си драйвери DC-DC. Но според мен ще останеш разочарован от резултата.

100W топи рефлекторите на кола, камо ли на скутерче. :D Вземи си лампа с номинална мощност. Не знам колко е фабричната. Ако е 55/60, взимай NB Unlimited или направо ксенон.

Този пост е редактиран от juslen: 12 May 2014 - 17:14

Публикувано изображение

#6 marto_vd

marto_vd

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 157 Мнения:
  • МестонахождениеВидин
  • Скутер:Piaggio X9

Публикувано 12 May 2014 - 17:44

има си LED крушки за бита но те са съвсем друго нещо имат си разни изправители или релета в тях а на обикновените светодиоди променливият ток ги изгаря
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#7 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 651 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

Публикувано 12 May 2014 - 19:52

Наясно съм, затова и написах горното. Автора на темата нещо се е объркал.

Няма обикновени и необикновени светодиоди. Всичките са еднакви. Различно е само конвертирането до желаното входно напрежение.
Публикувано изображение

#8 Kristaliano

Kristaliano

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 384 Мнения:

Публикувано 13 May 2014 - 07:43

Смятах да монтирам L E G крушката на скутера си, но фара ми работи заедно с оборотите при подаване на газ светлината се усилва това за мен е променлив ток, а колкото до настоящата ми крушка тя е подобна на тази от снимката в първия линк който видяхте и на нея си пише 55/60w но когато разглобявах мотора направо се учудих как не съм се запалил докато карам просто всичко беше окадено в черно а пластмасата която държи крушката се беше стопила като шоколад във купа на котлона и точно поради тази причина се насочих към L E G крушка защото те не са нагревателни със жички като моята но знам че им е нужно постоянно напрежение за да работят и точно затова създадох темата за да питам тези които разбират...   п.п. със по слаба крушка не виждам нищо на пътя особено когато съм със каска направо щях да се пребия на един завой

#9 default_pz

default_pz

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 194 Мнения:
  • МестонахождениеPA
  • Скутер:Burgman 400 K7

Публикувано 13 May 2014 - 08:24

Променливото напрежение на фара ти много лесно (и евтино) се преобразува в постоянно, трябва ти някой, който мааалко поназнайва от токове и ще го направи със затворени очи. Само не знам дали свети както трябва тази крушка, която  искаш да купиш. Купувал съм си светодиоди 10W (само LED елементи, не крушки) и трябва да ти кажа, че светят зверски силно на максимална мощност. Но в крушките за битова употреба, с които съм се сблъсквал, светодиодите се пускат на по-ниска мощност, имат лошо охлаждане, светят доста слабо за мощността си и греят доста (което им скъсява живота). С крушки за фарове нямам опит. Прави ми впечатление само, че светодиода за късите свети нагоре, а светодиода за дългите - надолу. При обикновение крушки жичката за дълги свети и нагоре и надолу, какво ще се получи ще трябва сам да разбереш (евентуално).

#10 Kristaliano

Kristaliano

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 384 Мнения:

Публикувано 13 May 2014 - 08:49

Или да не си правя опити и да си хвърлям парите, мисля да лепна две парчета кухненско фолио на пластмасата отвътре на фара тъкмо ще има по хубав рефлектор от сегашния и ще си реша проблема, действаше на стария ми мотор ще подейства и сега който е нагрявал пластмаса през алуминиево фолио ще знае какво имам предвид с тази идея за облепянето.. благодаря ви много за отзивите колеги! :beers_02:

#11 PeSh070

PeSh070

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 137 Мнения:
  • МестонахождениеШумен
  • Скутер:Yamaha Slider

Публикувано 13 May 2014 - 11:50

Пич и аз съм с такава крушка и нямам ядове Н4 65/70 W, и аз съм с променлив ток, може крушката да е била дефектна, аз смених една такава дето направо се стопи, с тази карам вече 5 6 месеца няма ядове

#12 GeMGeorgiev

GeMGeorgiev

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • МестонахождениеPernik
  • Скутер:Balkan LF50Q-2A

Публикувано 23 May 2014 - 11:37

Крушката, която си показал на снимката не е ксенон, а най обикновен халоген за тов и "пече" толкова. Ксенона е "студен" и няма да ти топи рефлектора, но за него трябва задължително баласт за да запали крушката.
Дано съм бил полезен.

#13 Atanas4y

Atanas4y

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• МОДЕРАТОР
  • 1267 Мнения:
  • МестонахождениеПетрич (с.Беласица)
  • Скутер:Kymco Bet&Win 150 , Yamaha cr50

Публикувано 23 May 2014 - 11:56

Виж мнениетоGeMGeorgiev написа на 23 May 2014 - 11:37 :

Крушката, която си показал на снимката не е ксенон, а най обикновен халоген за тов и "пече" толкова. Ксенона е "студен" и няма да ти топи рефлектора, но за него трябва задължително баласт за да запали крушката.
Дано съм бил полезен.

ти пипал ли си ксенонова крушка която работи или поне стъклото на  фарове с ксенон да видиш дали е студена

ксенона си грее  не е студен  все едно си е обикновена халогенна крушка само че свети в бяло

не си мисли че е студен това не е светодиод

#14 Kristaliano

Kristaliano

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 384 Мнения:

Публикувано 23 May 2014 - 20:11

Мерси колеги полезни ми бяхте, но аз вече облепих отгоре и отдолу рефлектора на фара със кухненско алуминиево фолио и стана чудесно, нямам никакви проблеми,поздрави! :beers_02:

#15 bo4ko

bo4ko

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 55 Мнения:

Публикувано 23 May 2014 - 20:32

и аз сам с диодна лампа от таван 6вата  и чесно казано се родих преди това карах като къртица но сам лакум и ще слагам 2 по12вата а за греенето  не е проблем можеш да си я даржиш в ръката
по хубавото е че се слага без проблем в фар на ф12 ф15  но проблема е че трудно се намира фокус на лупата и се разсеива светлината много встрани и доста нагоре

#16 GeMGeorgiev

GeMGeorgiev

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • МестонахождениеPernik

Публикувано 04 June 2014 - 20:17

Ето това http://www.ebay.com/...4то.m1497.l2649 си поръчах от ebay-а. Като пристигнат ще видим дали ги бива.

#17 Kristaliano

Kristaliano

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 384 Мнения:

Публикувано 07 June 2014 - 14:58

пиши за резултати

#18 GeMGeorgiev

GeMGeorgiev

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • МестонахождениеPernik

Публикувано 12 June 2014 - 21:25

Днес ми пристигнаха крушките, но за съжаление цокъла на фара няма нищо общо с Н - 4 нито с какъвто и да било стандарт. Явно ще отидат на колата.

#19 Kristaliano

Kristaliano

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 384 Мнения:

Публикувано 12 June 2014 - 22:10

Жалко, така е това са рисковете от поръчките в интернет

#20 Atanas4y

Atanas4y

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• МОДЕРАТОР
  • 1267 Мнения:
  • МестонахождениеПетрич (с.Беласица)
  • Скутер:Kymco Bet&Win 150 , Yamaha cr50

Публикувано 13 June 2014 - 10:39

Виж мнениетоGeMGeorgiev написа на 12 June 2014 - 21:25 :

Днес ми пристигнаха крушките, но за съжаление цокъла на фара няма нищо общо с Н - 4 нито с какъвто и да било стандарт. Явно ще отидат на колата.
поне може ли да ги снимаш как светят така
за да видим

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни