Към съдържанието

Съобщение

СЕГА ВСИЧКИ ЧАСТИ СА НА ЗИМНА ПРОМОЦИЯ В
Публикувано изображение

www.scooterhouse.net

ВЪЗПОЛЗВАЙТЕ СЕ!

Размишления, препоръки и избор на хубава гума.

• Please log in to reply
182 отговора на тази тема

#41 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2072 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Sh300i

Публикувано 04 August 2014 - 12:42

Еии тея от гуми 7 за никъв чеп не стават, на 21 си поръчах гумата, днес е 4-ти, пише ДО! 10раб дни, днеска е 11 тия гума нема :) Тва как да е, уж не бързам ама и на телефоните си не отговарят на ГСМ постоянно ми дава - абоната разговаря изчакаите и цял ден така, стационарния никои го не вдига. Още един два дена ще ги почакам и ще им тегля маините да си я продават после.

scooterhouse.net

#42 musster

musster

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 722 Мнения:
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Kymco xciting 500 carburetor

Публикувано 04 August 2014 - 13:37

:D Споко ще дойде и аз тъй ги псувах на 12тия ден дойдоха. Даже им се обадих, че няма да съм в къщи да ги оставят в офиса на спиди ама тъпанарите не казали на шофьора и човека дошъл до нас и ми звънна по телефона та се разбрахме и си ги взех от офиса.

#43 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2072 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 04 August 2014 - 19:44

Ти мани, днес издумка акумулатора на ланчата хахаха, и  купих друг и ся се надявам да не доиде утре че нема с ко да я платя, трябва да се забави до четв-пет :D

#44 boda

boda

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 817 Мнения:
  • Телефонен номер:0888207794
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:HondaNX250Dominator,Yamaha Virago535,750

Публикувано 04 August 2014 - 21:40

колеги и аз като вас  гледам тия и ония фирми,цени и цолажи. но в четвъртък миналата седмица ме настигна неволята в дъжда!за 17 км път помпах 3 пъти. и после в магазина за нова! сега си карам и не ми дреме-и без това старата гума беше с изхабен до крайност протектор. сновата ми струва 85 лв. и 9 за монтаж/демонтаж защото е до нас и занесох джантата само. гумата е уникално добра и определено си заслужава цената! Michelin power pure sc.на следващият ден я пробвах на път за работа /пак дъжд/. за да не правя реклама ще кажа,че магазина се намира на околовр.шосе посока люлин от дясно след като подминете кв.овча купел.момчетата са любезни и ще ви продадат това за което сте дошли.или малко по-добро

#45 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 662 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

Публикувано 04 August 2014 - 22:09

Говориш за АДИ95 (заслужават си рекламата). И аз там им носих 2-те джанти.

Този пост е редактиран от juslen: 04 August 2014 - 22:13

Публикувано изображение

#46 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2072 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 07 August 2014 - 08:43

Най-после гумата доиде, след 14 работни дни  или 18 календарни ДОТ 21/14 сега остана утре и други ден да я монтирам и аре :) Абе тук колеги постнаха че карат с такава гума, странни ми се виждат маркерите за посоката на въртене на гумата, ето ви две снимки, я ми кажете вашата как е монтирана.
Вариант А е както са си дадени маркерите на самата гума за посока на въртене.
Вариант В е по пътя на моята логика за въртене, с идеята че каналите изхвърлят водата на вън от центъра на гумата.

п.п. Хм, интересно е че задната е с посока на въртене по моята логика, но предната е с обратна посока, така излизат по саитовете и в ютуб клипчетата. Странно, ама те си зная, нямал съм и намерение да сменям на моя глава посоката :)

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от zero: 07 August 2014 - 08:59

#47 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 662 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 07 August 2014 - 09:11

На гумата си пише каква е посоката. Не те съветвам да мислиш по въпроса. :D Тази гума е специално проектирана за каране на мокро. Предполагам, че обратната посока на шарката спомага главно сцеплението в завой. Тук центъра на гумата е овален и плътен, не е като автомобилната гума, чиято контактна повърхнина е плоска, т.е. мисля, че тук ефекта на аквапланинг е пренебрежимо по-малък и шарката основно гарантира сцепление в завой. Освен това четох някъде за City Grip, че гумата в центъра е по твърда, съответно по-износоустойчива, докато тази отстрани по-мека, отново с цел по-добро сцепление в завой.

И двете съм ги сложил с указаната посока.

Този пост е редактиран от juslen: 07 August 2014 - 09:33

Публикувано изображение

#48 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2072 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 07 August 2014 - 09:42

Прав си, сега като прочетох какво си написал си представих гумата легнала в завои, и по този начин граифера посреща завоя така да се каже и сцеплението му е много по голямо от това ако е монтирана както аз си мислех, тогава щеше да се лъзга :) Все пак трябваше да намеря логичното обяснение.

#49 genchev_f12

genchev_f12

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2532 Мнения:
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

Публикувано 07 August 2014 - 17:40

Виж мнениетоzero написа на 07 August 2014 - 08:43 :

Най-после гумата доиде, след 14 работни дни  или 18 календарни ДОТ 21/14 сега остана утре и други ден да я монтирам и аре :) Абе тук колеги постнаха че карат с такава гума, странни ми се виждат маркерите за посоката на въртене на гумата, ето ви две снимки, я ми кажете вашата как е монтирана.
Вариант А е както са си дадени маркерите на самата гума за посока на въртене.
Вариант В е по пътя на моята логика за въртене, с идеята че каналите изхвърлят водата на вън от центъра на гумата.

п.п. Хм, интересно е че задната е с посока на въртене по моята логика, но предната е с обратна посока, така излизат по саитовете и в ютуб клипчетата. Странно, ама те си зная, нямал съм и намерение да сменям на моя глава посоката :)
предната ми е мишелинка със обратна шарка вариант-(А) , а задната City Grip (като на снимката) , е сложена вариант В.... B)

Този пост е редактиран от genchev_f12: 07 August 2014 - 17:46

image.gifimage.png image.gif

#50 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 662 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 07 August 2014 - 23:04

Да, такава им е конфигурацията. И моите са така.
Публикувано изображение

#51 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2072 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 08 August 2014 - 07:44

Смених гумата, ама трябва да ви кажа че за скутер  а и не само, може да си ги сменяте почти на всеки вулканизатор, аз съм тръгнал да търся такъв за мото гуми, ми то кво му е мотото , машината за демонтажа е същата, баланс така или иначе не можаха да ми направят щото нямат такива фланци, а хем отидох в най- препоръчвания сервиз за монтаж на мото гуми, е те щом нямат баланс....., тя другата машина за монтаж демонтаж всеки я има. И така, другия път при комшията, тои хубаво ми викаше даи ти я сложа ама аз Неее, в специализиран ще ида, абдал :)
п.п. Явно си има нужда от баланс щото като я сложа на оста и леко се завърта и стига до едно и също място, забравих да тествам старата да са ева у главата да видя тя на къв хал беше, та може баланса да си го направя сам, ако въобще е нужен, съмнявам се че при 50-60 км ще се усети нещо  :)

Този пост е редактиран от zero: 08 August 2014 - 07:46

#52 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 839 Мнения:
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

Публикувано 08 August 2014 - 14:31

Да питам нормално ли е нов метзелер задна гума да се износи за няма 3к км!!

#53 burza4eto

burza4eto

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1121 Мнения:
  • Телефонен номер:0878260445
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:StreetNrg (powered by polini)

Публикувано 08 August 2014 - 14:44

Аз съм с метзлер и карам вече 600км без никакви проблеми държи се много добре на сухо и на мокро също така само, че като карам на мокро внимавам много и не настъпвам.. :)

П.П.    А по темата ако е за задна гума се слага като снимка "B" ако я слагаш отпред ще трябва да е като снимка "А" :) Дано да съм помогнал ;)

#54 jorko8111

jorko8111

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2328 Мнения:
  • Местонахождениепазарджик
  • Скутер:PCX 125cc 2014г MAJESTY400cc2011г

Публикувано 08 August 2014 - 21:17

Zero иди и си направи баланс там при офроуд магазина до сервиза мерцедес изхода за магистралата мн съм доволен разбират и работят внимателно ако си свалиш джантата цената е 5лв на малагутито правих имаше едно биене в кормилото към80-100км как направих баланса заспа не трепваше се едно се бях качил на друг скутер

#55 jorko8111

jorko8111

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2328 Мнения:

Публикувано 08 August 2014 - 21:19

А за гумите на скутерите може да ги монтира и демонтира всеки вулканизатор за автомобили

#56 jorko8111

jorko8111

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2328 Мнения:

Публикувано 08 August 2014 - 21:27

Метзелера е мн добра гума

Този пост е редактиран от jorko8111: 08 August 2014 - 21:28

#57 boda

boda

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 817 Мнения:
  • Телефонен номер:0888207794
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:HondaNX250Dominator,Yamaha Virago535,750

Публикувано 11 August 2014 - 20:36

колеги и мен ме притесняваше посоката на монтажа, но си е така. изглежда малко наобратно, но не се притеснявайте. колкто до баланса моята лепна точно, момчето ми я показа на машината,че не мърда и нямам тежести. на старата китайска марка "дуро" също нямаше тежести..инженерите са го измислили! ние просто го ползваме. нека се научим да го ползваме по правилния начин.!

#58 ЛудЮ с Тайфуно

ЛудЮ с Тайфуно

ЖИС

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 9202 Мнения:
  • МестонахождениеНякъде в България
  • Скутер:Honda Silver Wing 600 Kymko Dink 200 classic

Публикувано 20 December 2014 - 07:54

Това с баланса само си чешете езиците/клавиатурите,Баланс се прави на МОТОР ,който е с 16 цола и нагоре и развива скорост недостижима дори във най мокрите ви сънища.
Направете си проба. Ако ти е балансирана маркирай мястото на тежеста,махни я и подкарай пак . 100% до 80-90 ня
Правило при мотоциклетизма: започваш с пълна торба късмет и празна торба опит. Номерът е да напълниш торбата с опита преди да си изпразнил тази с късмета :) .

#59 ЛудЮ с Тайфуно

ЛудЮ с Тайфуно

ЖИС

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 9202 Мнения:
  • МестонахождениеНякъде в България
  • Скутер:Honda Silver Wing 600 Kymko Dink 200 classic

Публикувано 20 December 2014 - 07:54

Това с баланса само си чешете езиците/клавиатурите,Баланс се прави на МОТОР ,който е с 16 цола и нагоре и развива скорост недостижима дори във най мокрите ви сънища.
Направете си проба. Ако ти е балансирана маркирай мястото на тежеста,махни я и подкарай пак . 100% до 80-90 ня
Правило при мотоциклетизма: започваш с пълна торба късмет и празна торба опит. Номерът е да напълниш торбата с опита преди да си изпразнил тази с късмета :) .

#60 pres

pres

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 117 Мнения:
  • Скутер:kimco downtown 125

Публикувано 20 December 2014 - 11:46

Аз съм с Пирели Диабло доволен съм от държането им ,но и двете са балансирани предната 14''задна 13'' и мога да кажа 4е преди баланса нещата бяха коренно различни,така 4е не мисля че баланса е само за пистарки.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни