•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Всичко за Kymco Xciting 250/500 cc

Kymco Xciting 250 500 cc

#381 dragunata

dragunata

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 11
  • Скутер:Kymco Xciting 250 2005

06 юли 2018 - 20:38

Проблемъм е решен.Замерих с мултицета двата диода и се оказа че единият е сдал багажа.След замяна всичко е точно и стопът ми вече свети.


scooterhouse.net

#382 dragunata

dragunata

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 11
  • Скутер:Kymco Xciting 250 2005

17 септември 2018 - 10:57

Здравейте колеги,вчера се сблъсках с нов проблем на 250ката ми.Реших да проверя нивото на маслото как е ,и след няколко минути на учудване,установих че от 900гр.масло ми е останало 10-15гр.само за 1800км.Най-вероятно ще отварям двигателя и ще се сменят гумички и сегменти.По-интересния въпрос за мене е дали ще мога да шлайфам цилиндъра,ако се наложи?!!Дали въобще е възможно при тези двигатели?Надявам се дали има някой колега наясно с това.Може ли да се шлайфа, къде и п.р.

Поздрави,

#383 krasiwd

krasiwd

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 10
  • Скутер:kymco

17 септември 2018 - 21:09

Може да се шлайфа, цилиндъра е обикновен няма никакви покрития, има и ремонтни бутала с по големи размери. Гумичките на клапаните също са евтини и ги има на много места. Ремонта като цяло е много лесен. Буталото е под 100 лв.

#384 dragunata

dragunata

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 11
  • Скутер:Kymco Xciting 250 2005

18 септември 2018 - 17:30

Преди малко му замерих компресията.Манометъра показа 12 атмосфери!????Доста добре ми се вижда.Ще сменя гумичките на клапаните и ако не намаля загубите на масло ще доливам по-често и това е.

#385 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

18 септември 2018 - 23:11

да не са омекнали маслените сегменти

#386 matzy

matzy

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1
  • Скутер:Kymco Xciting R300

19 октомври 2018 - 12:49

Здравейте колеги, имам кимко екстайтинг р300 2011г., някой може ли да ми каже кой друг двигател е съвместим с този (SB60)? По -точно ме интересува картерната кутия. Благодаря!

#387 dragunata

dragunata

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 11
  • Скутер:Kymco Xciting 250 2005

25 ноември 2018 - 10:30

Здравейте, колеги.

Реших наскоро да отворя двигателя на моята 250ka,  и да проверя какво е положението с бутало,сегменти..глава и пр.Проверих и разпределителния вал, и хоп...вътрешния лагер->заминал.Проверих в нета за разпределителен вал,но "греда".Мина ми през ума да проверя в ръководството дали се избиват лагерите му...и пак греда.Спорет тайванците, вала не подлежи на ремонт,а се сменя с нов.Закарах до приятел, който има преса и каза че може и да успее да избие лагерите, но има риск за зъбното колело да се изкриви.Някой има ли опит с подобен ремонт и как се е справил с проблема.Моля, Ви помагайте плс.

Поздрави,

#388 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

25 ноември 2018 - 11:15

Аз съм го правил няколко пъти. Колелото се избива лесно. Трудно е да се запази положението му.
За целта се изработва приспособление, което да гарантира точността при зацепване.

? да - с преса или скоба колелото СЕ ?ЗКР?ВЯВА!  ?збива се САМО с удар.

Би трябвало да е заминал само лагерът до колелото, а другият не. Сменят се и двата.

Прави се и една лека модификация на вала, защото е въпрос на време да замине и новия лагер - той страда от влошено мазане.
За целта валът се разпробива до лагера вътрешно и в края на отвора се добавят отвори, насочващи маслото към лагера.
Валът е разпробит донякъде, за да маже кобилиците, но за лагера не е помислено. Масов конструктивен пропуск е.

#389 dragunata

dragunata

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 11
  • Скутер:Kymco Xciting 250 2005

25 ноември 2018 - 11:50

 

Аз съм го правил няколко пъти. Колелото се избива лесно. Трудно е да се запази положението му.
За целта се изработва приспособление, което да гарантира точността при зацепване.

? да - с преса или скоба колелото СЕ ?ЗКР?ВЯВА!  ?збива се САМО с удар.

Би трябвало да е заминал само лагерът до колелото, а другият не. Сменят се и двата.

Прави се и една лека модификация на вала, защото е въпрос на време да замине и новия лагер - той страда от влошено мазане.
За целта валът се разпробива до лагера вътрешно и в края на отвора се добавят отвори, насочващи маслото към лагера.
Валът е разпробит донякъде, за да маже кобилиците, но за лагера не е помислено. Масов конструктивен пропуск е.


Колега, помагаш ми страшно много с напътствията си.Оста на която се набива колелото има някакъв прорез.Мислех че втулката със зъбното колело се вклинява в прореза на остта, и няма как да се разцентрова при сглобяване.Но щом не е точно така, би ли ме насочил какво трябва да представлява приспоспблението,гарантиращо точността при зацепване.Ти как постигаш точното зацепване...? Благодаря ти предварително.

Поздрави,

#390 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

25 ноември 2018 - 12:04

Снимай го да погледна!
Прати ми на вайбър снимката и ще ти кажа какво мисля и как евентуално може да се постъпи.
Прорез имат повечето, но той е за заводската сглобка. Там го прави машина и тя трябва да "знае" как да хване оста, за да набие колелото.
Пратих ти вайбър на л.с.

#391 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

25 ноември 2018 - 14:36

Надвечер ще се постарая да снимам приспособлението, което си изработих за свои нужди.

#392 Стоян Стоянов

Стоян Стоянов

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1

25 ноември 2018 - 21:04

Здравейте колеги. ?мам Kymco Xciting 500 от скоро. Въпросът ми е как да обезвъздуша охладителната система и колко точно събира тя.
Благодаря предварително.

#393 pa4oti_618

pa4oti_618

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2
  • Телефонен номер:0883405710
  • Местонахождениевелико търново
  • Скутер:kymco xciting 500

21 юни 2019 - 09:19

здравейте отскоро съм собственик на
Kymco Xciting 500

,та въпроса ми е следния след смяна на задната гума скоростомера отчита само до 60 км/ч,а си върви повече къде да търся проблема в жило ли и ако да къде се намира то.благодаря предварително
  • 0


#394 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

20 февруари 2020 - 23:16

?ма ли все още колеги с Кимкото. Следя обявите, сериозно варират цените, от 900 до 2000 лв. Не са ли хубави, или просто не ги знаят хората тук.Преди години, познат си купи Кимко. Казах си, как може да вземе такава марка. След някоя друга годинка и аз си взех, че сега и гледам пак такива.

#395 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

23 февруари 2020 - 16:34

Търси друга марка.

#396 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

24 февруари 2020 - 15:27

Глупости. 2011 взех моето скутерче Кимко, досега едно реле за стартер сменям 2 пъти. Масла,гуми,акумулатори не ги смятам. Ей това, че може би няма много резервни части. ?мам връзки с Гърция и това няма да е проблем, мога да поръчам. Xciting е супер. Бъргман 2007 също, Маджести 400 и той. Ама пусти му пари, за едно Кимко стигат.... :)

#397 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

24 февруари 2020 - 17:57

Те за това са евтини

#398 batsawa

batsawa

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 40
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Honda Sh300 i, Yamaha T-MAX 500 I 2006

03 юни 2020 - 23:24

Здравейте колеги ,Харесал съм си едно Кимко ексайтинг 500, може би 2008-2010г,не знам още.
Та,прочетох доста противоречиви мнения за модела ,но ме интересуват някокко неща:
Разход градско долу-горе
Болежки за модела,какво да гледам, като купувам?
Как стои въпроса с частите-има ли ги?
Досега съм имал сузуки сикстийн и хонда SH300.
?деята ми е да го карам в града предимно .Хондата ми върши перфектна работа,но вече ми омръзна.
Видът на скутера и стойката на водача при кимкото ми харесват повече.
Благодаря предварително на отзовалите се.

Honda SH 300 2008г.

#399 metropolix

metropolix

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • МестонахождениеСофия

15 март 2021 - 20:11

Здравейте
От скоро имам Кимко ексайтинг 300i 2008г и явно имам проблем с термостата колкото и да го карам не иска да загрее от време на време на светофар вдига стрелката до средата ала като тръгна и стрелката слиза на студено..На място като работи повече време загрява и се включва перката.Намислил съм да смена термостата и антифриза повече ме притеснява обезвъздушаването и откъде точно се налива антифриза :)

#400 ilko397

ilko397

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1153
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

16 март 2021 - 09:14

Кимко не грее , така са , ако искаш да грее - Ямаха или Априлия .