•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Всичко за Kymco Xciting 250/500 cc

Kymco Xciting 250 500 cc

#401 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

16 март 2021 - 10:37

Здравейте
От скоро имам Кимко ексайтинг 300i 2008г и явно имам проблем с термостата колкото и да го карам не иска да загрее от време на време на светофар вдига стрелката до средата ала като тръгна и стрелката слиза на студено..На място като работи повече време загрява и се включва перката.Намислил съм да смена термостата и антифриза повече ме притеснява обезвъздушаването и откъде точно се налива антифриза :)
Колега, ако е италиански, тези пичове много мразят термостатите. Струва ми се, че още при първа смяна на маслото къртят и термостата. ?наче поведението му е нармално като за мотор без термосат.

scooterhouse.net

#402 metropolix

metropolix

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • МестонахождениеСофия

16 март 2021 - 17:59

Не държа да загрява ала ми се стори странно така да изтива ..За обезвъздушаването в книжката пише че се налива до горе пали се за няколко минути и се долива при нужда дали само така ще се размина или има някъде за обезвъздушаване и най важното тапата на радиатора има ли си отвор за нея или трябва разглобяване .

#403 KonstantinBG

KonstantinBG

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 13
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Kymco Xciting 500 AFI

17 януари 2022 - 21:51

Здравейте, колеги! ?нтересува ме дали има някои с Xciting 500 инжекцион. ?нтересува ме конкретно един болт на дросела за какво е. Поздрави и благодаря!

#404 Yasho

Yasho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 332

19 януари 2022 - 21:58

Ако е болтът, за позицията на дросела (т.е. ако го навиеш вдигаш оборотите на празен ход, а обратно развивайки го ги намаляваш) не те съветвам да го въртиш

#405 KonstantinBG

KonstantinBG

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 13
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Kymco Xciting 500 AFI

20 януари 2022 - 07:23

Ако е болтът, за позицията на дросела (т.е. ако го навиеш вдигаш оборотите на празен ход, а обратно развивайки го ги намаляваш) не те съветвам да го въртиш
Не, този за дросела ми е ясен и него го въртях. До MAP сензора има едно капаче с малко болтче, под него има един голям болт, за него става въпрос.

Според мен този болт за позицията на дросела е само да се регулира клапата да не дере в корпуса, а другия големия е за регулиране на оборотите на празен ход. Понеже скутера ми го набутаха с ECU от Downtown 300i и не работеше мапа. Скоро му сложих оригинално екю, но в студа нямах време да се занимавам. От там ми тръгнаха проблемите докато разбера, че не е с неговото екю.

Купих и Kymco Fi diagnostic tool, но още не съм пробвал да я закача и да видя какво ще покаже.

Свалил съм всичко за кимко като инструкции и тем подобни, но този болт го няма никъде описан. Дадено е само капачето като резервна част. По-късно ще кача снимка на капачето за ориентир.

Ако е болтът, за позицията на дросела (т.е. ако го навиеш вдигаш оборотите на празен ход, а обратно развивайки го ги намаляваш) не те съветвам да го въртиш

На схемата капачето е с номер 10, под него е въпросния болт, които ме интересува.

На схемата капачето е с номер 10, под него е въпросния болт, които ме интересува.