Към съдържанието

ОБЩА ТЕМА ЗА ПОДФОРУМ МАКСИ СКУТЕРИ

• Please log in to reply
3771 отговора на тази тема

#1 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2036 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Sh300i

Публикувано 25 July 2014 - 20:52

Аз веднъж излизах извън града :D  и понеже се отвори път взех да ускорявам да видя колко ще вдигне, с триста зора докара към 70 което реално по ГПС е към 65 ама то..... дали щото съм свикнал все на градско с 50-60 макс на 70 като ме духа вятъра 15 минути и ми се видя дори досадно, та се замислих кво ли е по дълъг преход с по висока скорост, със сигурност не става по къси гащи , а си иска екип от до :) Между другото оня ден си взех мнооо готино яке за есения сезон и до де е сухо през по зимния :)

scooterhouse.net

#2 jorko8111

jorko8111

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2328 Мнения:
  • Местонахождениепазарджик
  • Скутер:PCX 125cc 2014г MAJESTY400cc2011г

Публикувано 25 July 2014 - 20:54

Моето малагути400цц дигаше140 луда работа само ги вдигнах и пуснах яко е но та скорост по нашите пътища е мн рискова

#3 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 782 Мнения:
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

Публикувано 25 July 2014 - 20:54

малагутито на равно, надолу и нагоре вдига почти еднакво.. мн е къс вариятора... иначе се кара почти постоянно на цялата газ. Имам една вила на 80км от софия и редовно си ходя със скутера ей така да поджиткам.. Под 100км/час почти не падам и свикнах с насрещния вятър който отначало ме дразнеше а и съм скъсил слюдата че ми грознееше с нея. Лятото карам по бермуди и дълъг ръкав

Този пост е редактиран от mad.max: 25 July 2014 - 21:10

#4 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2036 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 25 July 2014 - 21:28

Явно си е до свикване, ако и аз имах вила и време да ходя сигурно още утре щях да запиша А кат. и да почвам да ровя мобилето за Хситинг :) или какато там му е името :)
    Ама чакаи като стана дума за късите гащи  от няколко места познати ме посъветваха да съм си вземел наколенки или поне да не съм карал все по къс крачол особено като е по хладно че щял съм след време да имам дертове с колената. Чак пък толкова?! за 3-4 км в града?! аи ако карам като тебе по 80 км до вилата наистина бих се замислил, ама има ли нещо вярно в това? до сега не съм видял някои да кара с наколенки още повече скутер.

#5 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 782 Мнения:
  • МестонахождениеСФ

Публикувано 25 July 2014 - 21:47

малко се отклонихме от темата... при скутера краката са прикрити за разлика от моторите и при топло време нямаш проблем. Иначе като е мн студено карам с термо бельото ми за ските

#6 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2036 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 25 July 2014 - 21:56

Тя темата одавна е отклонена :) бе не знам колко са пририти ама така завихря въздуха че доволно си ми духа на краката като карам :) Та сега навличам един анцуг върху късите гащи да ми е добре и като пристигна на работа го свалям :) щото сутрините тва лято са си бая хладни и не ми е особено комфортно в 8 часа сабалян по къси гащи :)
п.п. Трябва да си отворим тема "общи приказки" :)

#7 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 657 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

Публикувано 25 July 2014 - 23:42

Сега е ОК с вятъра, но напролет и зимата  при ниските температури, имах известни схващания по коленете...все едно някакво разтежение си получил и понаболва като ходиш. А под дънките слагам и термоклин. Не е ташак работа. Трябва да се инвестира в добра екипировка, за да не се инвестира после в болници. От тия неща не трябва да пестим!

Този пост е редактиран от juslen: 25 July 2014 - 23:45

Публикувано изображение

#8 ilko397

ilko397

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 962 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 26 July 2014 - 06:33

Дори лятото слагайте по една лека грейка без ръкави, но с яка . Това се отнася специално за тези които имат слюда . Аз скутер без слюда не признавам , останало ми е от Италия , но слюдите имат един дефект , завихрят въздушния поток и той после те удря в гърба , точно във врата и между плешките . Не знам дали някой е усещал едно схващане след 20-30 км. пробег ?  Но го имайте предвид .

#9 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 782 Мнения:
  • МестонахождениеСФ

Публикувано 26 July 2014 - 08:03

Предлагам тук да си чатим за нещата незасегнати в другите теми.
Отн екипировката...да важна е, но лятото ако човек кара навлечен си е торзмоз за охлаждането на тялото. За мен формулата е лятото да се кара с прикрити лакти и колене, а зимата си карам с грейка яке, ръкавици и термобельо! В преходните сезони според - случая.

#10 jorko8111

jorko8111

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2328 Мнения:
  • Местонахождениепазарджик
  • Скутер:PCX 125cc 2014г MAJESTY400cc2011г

Публикувано 26 July 2014 - 09:15

В градско в по малките градове може и по къси гащи лятото но на дълги разстояния трябва да си облечен дори и лятото климата понякога се сменя доста рязко трагваш в града при темперагура35градуса след 20-30км разваля се времето и става на около20

#11 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2036 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 26 July 2014 - 13:04

Аи да ни е честита новата тема :)
    Относно екипировката, въпреки че карам предимно в града и на късо 3-4-5 км  малко след като взех мотора се убедих че ми трябва и яке, беше пролетния сезон и валеше всеки ден, не че сега пропуска, та след като 2-3 пъти подгизнах яко си купих първото текстилно лекичко яке, с протектори на лакти и на рамене, с него ме валя доста дъжд и винаги се прибирах сух, с изключение на тая част на тялото ми дето е под гъза, ама за нея не ми пречеше особено хахах :) Скоро в продавалника попаднах на хубава оферта на още по практично мото яке, тоя път и с протектор на гърба, то е с сваляема подплата и дори сваляеми ръкави по желание. И това за скромната сума от 50 кинта, старото явно ще го продам че ми е и леко малко, пък и защитите му ми идват малко в повече, не стига че сложили влагозащитни ципове ми над тях и капаци с лепенки велкро, един ключ да пуснеш в джоба и после няма вадене половин час до де успееш да разкопчееш всичко :) От кръста на долу сега сутрин върху късите гащи нахлузвам анцуг и като стигна го свалям, на връщане вече е жега и не е проблем по къс ръкав и шорти. Дано обаче да не дава господ с такъв екип да срещаш асфалта :) Намислил съм да си взема и наколенки за под анцуга когато се застуди повече, но все още не мога да намеря подходящи и не много големи.

#12 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2036 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 26 July 2014 - 13:08

Не е от слюдата, моя няма слюда и си ми духа във врата доволно, ама вече има друга ОБЩА тема по тоз въпрос ела да пишем там :) http://scooterclub-b...-макси-скутери/

#13 genchev_f12

genchev_f12

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2528 Мнения:
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

Публикувано 26 July 2014 - 14:28

Виж мнениетоmad.max написа на 26 July 2014 - 08:03 :

Предлагам тук да си чатим за нещата незасегнати в другите теми.
Отн екипировката...да важна е, но лятото ако човек кара навлечен си е торзмоз за охлаждането на тялото. За мен формулата е лятото да се кара с прикрити лакти и колене, а зимата си карам с грейка яке, ръкавици и термобельо! В преходните сезони според - случая.
Идеята за темата си я бива като цяло
webkit-fake-url://ca3558ff-2d77-4e5d-b32b-ea5706bddba7/imagejpeg

Този пост е редактиран от genchev_f12: 07 December 2016 - 16:50

image.gifimage.png image.gif

#14 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2036 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 26 July 2014 - 15:30

Там ще ни налазят тинеджърите и ще стане мазало :) тука сме по "олегналите" на възраст  :)  всичките ми опити да получа някаква информация в различен от този раздел завършваха меко казано смехотворно, дори се бях отказал и от форума, но благодарение на раздела Макси останах, тук има по зрели хора :)

Този пост е редактиран от zero: 26 July 2014 - 15:31

#15 Тодоров

Тодоров

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4087 Мнения:
  • МестонахождениеБанкя
  • Скутер:Нямам.

Публикувано 26 July 2014 - 20:23

Темата ви не е за този раздел.Престанете с глупавите теми и намалете спама по другите теми в раздела.
Honda Nc 750xd

#16 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2036 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 26 July 2014 - 21:29

Тодоров моите уважения към тебе но нещо не схващам какво Ви пречи темата. Ако не ме лъжат очите тя е озаглавена "ОБЩА ТЕМА ЗА ПОДФОРУМ МАКСИ СКУТЕРИ" Перефразирам: "Общи приказки за големите скутери :)"  Раздела е Макси скутери, нормално е и темата за общи приказки за макси скутери да е в него, ако греша някои да ме поправи ама и да са обоснове. Мога да дам  примери с много други форуми където почти всеки раздел за различен клас машини има не тема а дори под раздел "общи приказки". Ако заглавието и не е коректно какво ще стане ако я прекръстите "Офф топик макси скутери" или " На лафче за маски скутери" и тем подобни знаете ги от другите форуми,  така запазвате останалите теми чисти от спам а в тази колегите си пишат общи приказки и не цапат останалото в раздела. Стегнете се бре момци :) аз ли да ви уча как се опазва форума от спам по темите :)

#17 musster

musster

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 722 Мнения:
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Kymco xciting 500 carburetor

Публикувано 26 July 2014 - 22:02

Виж мнениетоzero написа на 26 July 2014 - 21:29 :

Тодоров моите уважения към тебе но нещо не схващам какво Ви пречи темата. Ако не ме лъжат очите тя е озаглавена "ОБЩА ТЕМА ЗА ПОДФОРУМ МАКСИ СКУТЕРИ" Перефразирам: "Общи приказки за големите скутери :)"  Раздела е Макси скутери, нормално е и темата за общи приказки за макси скутери да е в него, ако греша някои да ме поправи ама и да са обоснове. Мога да дам  примери с много други форуми където почти всеки раздел за различен клас машини има не тема а дори под раздел "общи приказки". Ако заглавието и не е коректно какво ще стане ако я прекръстите "Офф топик макси скутери" или " На лафче за маски скутери" и тем подобни знаете ги от другите форуми,  така запазвате останалите теми чисти от спам а в тази колегите си пишат общи приказки и не цапат останалото в раздела. Стегнете се бре момци :) аз ли да ви уча как се опазва форума от спам по темите :)

:thumbup: :thumbup: :thumbup:  Съгласен напълно! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

#18 Тодоров

Тодоров

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4087 Мнения:
  • МестонахождениеБанкя
  • Скутер:Нямам.

Публикувано 26 July 2014 - 22:34

Форум се пази от спам с редовно посещение на модератор,който в случая липсва и А това плъзват подобни,бих казал не ненужни теми(използвам тази дума ,че другата е доста обидна )
Honda Nc 750xd

#19 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2036 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 27 July 2014 - 07:51

Тодоров спи ти се, виж колко грешки си допуснал в един ред :)
    Добре дошъл в темата за общи приказки в "Макси раздела" :) Ако ти харесва може всеки ден да споделяш по нещо та дори и то да е упрек :), ще се радваме да го четем, защото и без това сме малко хората които пишем тук почти всеки ден, и винаги ми е приятно когато има ново мнение по някоя тема :)  Ако някои мод прецени че темата не е за тук ще я затрие а ние щем не щем ще продължим в останалите теми.

#20 veno81

veno81

Модератор

• МОДЕРАТОР
  • 1500 Мнения:
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

Публикувано 27 July 2014 - 09:06

Аз модерирам раздела и мисля,че всичко си е в нормални граници от към спам и заяждане в темите.Все пак е Форум и всеки може да си сподели мнението дори и под формата на Спам.Затова подкрепям тази Тема,по този начин ще се намали Спама в другите теми.
Публикувано изображение

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни