Към съдържанието

ОБЩА ТЕМА ЗА ПОДФОРУМ МАКСИ СКУТЕРИ

• Please log in to reply
3771 отговора на тази тема

#21 perso

perso

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 336 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 27 July 2014 - 10:48

За облеклото ?
Аз се обличам според сезона и маршрута под 15 С задължително кожено яке а при по-ниски температури и панталон.
Лятото карам задължително с дънки и яке - асфалта хапе и не прощава!
Лошо ми става, когато видя колеги особено с пистарки, облечени по къси гащи, потник и джапанки :)) наистина, изглежда тарикатско но .... всики си прави сам избора.

scooterhouse.net

#22 jorko8111

jorko8111

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2325 Мнения:
  • Местонахождениепазарджик
  • Скутер:PCX 125cc 2014г MAJESTY400cc2011г

Публикувано 27 July 2014 - 11:32

Темата е екстра

#23 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2015 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Sh300i

Публикувано 27 July 2014 - 13:12

perso ти мани по потници и джапанки, но ми прави впечатление че в нашия град масово се кара без каски било то скутер или голям мотор, явно няма какво да пазят в главите си :)

#24 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 657 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

Публикувано 27 July 2014 - 13:58

Слюдата е хубаво нещо - колкото по-голяма, по-добре. Обаче голямата слюда, като моята, има един голям недостатък лятото. Пречи на охлаждането на тялото, а аз съм от тия дето много не понасят жега. Разтичам се доста бързо, особено с екипировка. Затова сега лятото съм я свалил. Стане ли обаче над 25-30* дори без слюда, пак ми е  страшна жега с якето. Затова в такива моменти го пъхам отзад в куфара и пердаша по тениска, за да не стигна до т.Б вир-вода вмирисан. Махам и ръкавиците, когато положението е доста "зле". Това само в града, при кратки курсове. На дълго, жега, не жега, нахлузвам всичко. Без каска никога, освен всичко останало, е и незаконно.

btw Това яке уж се води водоустойчиво...обаче в 2-3 пороя ми пусна вода на някой места - около лактите и в областта на корема. Затова до няколко дни чакам да заредят от тия и си взимам.

Ръкавиците, които ползвам са едни промоционални от Lidl, които взех преди няколко години и известно време си карах колелото с тях зимата при -5/-10*. На студено са добри, държат топло, обаче сега в жегата запарват яко. Освен това не са водоустойчиви. Иначе като цяло за 25лв. вършат идеална работа, здрави са и ще изкарат още доста. Някой има ли наблюдения върху някакви по-дишащи и водоустойчиви ръкавици, в бюджетния/среден клас?
Публикувано изображение

#25 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2015 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 27 July 2014 - 14:30

Готино яке :) Моето едното е еи такова http://www.coatesmot.../658/image/584/ обаче и на мен ми пуска вода в лактите, сега новото което взех още не ме е валяло с него та ще го видим. Ръкавици аз си взех от тук тези: http://www.aliexpres...6066623361.html много са лекички и удобни и наи вече все едно си без ръкавици, не знам каква е материята но през тях си духа яко на ръцете, спокоино може да караш лятото с тях и няма да ти се спарят ръцете. За по хладното ползвам едно лидълски ама за велосипед, то моята моторетка е един по голям велосипед, ама като вън е 7-8 градуса малки ми става студено с тях ако карам повече от 3-4 км, за това дебна да си взема и някъкви по зимни. И нещото което наи ми харесва от всичко което имам с цел безопасност е това: http://www.aliexpres...6056024994.html По препоръка на колегата Христо от Варна и си карам постоянно с нея, било то върху якето или върху тениска, и да ви кажа много по забележим съм :) то и аз като се замисля като съм с колата и видя този цвят го забелязвам от километри да не е некои катаджия :)

#26 ilko397

ilko397

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 951 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 27 July 2014 - 15:59

Виж мнениетоjuslen написа на 27 July 2014 - 13:58 :

Слюдата е хубаво нещо - колкото по-голяма, по-добре. Обаче голямата слюда, като моята, има един голям недостатък лятото. Пречи на охлаждането на тялото, а аз съм от тия дето много не понасят жега. Разтичам се доста бързо, особено с екипировка. Затова сега лятото съм я свалил. Стане ли обаче над 25-30* дори без слюда, пак ми е  страшна жега с якето. Затова в такива моменти го пъхам отзад в куфара и пердаша по тениска, за да не стигна до т.Б вир-вода вмирисан.

Аз съм същия модел , лесно "хвърлям антифриза " от топло . Но с годините каране осъзнах един прост факт , когато карам по фанелка и къси панталони , в движение дори зад слюдата , тялото свиква  и когато спреш ти става горещо и започваш да се потиш , няма я струята вятър която да те охлажда . А когато имаш нещо колкото и да е леко облечено над фанелката , и го съблечеш , един вид лъжеш тялото си , и го няма потенето .
За леко хладно време ползвам  американска военна куртка , има много добра ветроустойчивост  и горе-долу водоустойчивост . За под 10 градуса вече текстилно яке от кордура с мембрана и протектори както си му е редът . Имам много лоши спомени от кожа и гледам на кожените екипи като на моден ,а не защитен аксесоар . Единственото  ми кожено нещо са един чифт ръкавици Siba с протектори на над 15 г. които слагам в наистина студено време , от години се каня да ги сменя с текстилни , но не се късат пущините за да ми дадат повод да ги сменя . Зад слюдата карам с каска и са ми странни колегите със максита зад слюди с шлемове , за мен шлема е за мотоциклет  , дори в най-топлите дни съм една такава  :  Публикувано изображение
това е единствената каска с която мога да говоря по телефона и в движение , или бързо да спра и да говоря с каската на главата . Иначе докато изляза от трафика и намеря место да спра ,човека се отказал. В Италия се кара целогодишно и застудее ли ползват Tukano  тук не съм виждал колеги с подобно .
Публикувано изображение

#27 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 657 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 27 July 2014 - 17:59

Аз си взех преди време full face каска основно, защото пази ченето/зъбите/носа при падане и като цяло е по-сигурно предпазно средство. В студено време също върши чудна работа, особено при темп. под 5-10*. Дори зад слюда, като тръгнеш рано сутрин и не си се наспал, студено ти е...иска ти се по-бързо да нахлузиш "шапката". Дори си трябва и боне за врата. Без слюда пък изобщо не я виждам отворената каска. Тук-таме се забива по някое насекомо, камъче или нещо друго, а често и птичките се разтоварват върху й.

Така и така от доста време се каня да взема 1 оборотна каска за пасажера отзад...ще взема една "паница" или пък отворена само със стъкло и ще я изтествам как ми се отразява.  

Такива покривала за краката съм виждал да се ползват из София, обаче по мои наблюдения, трябва да се инвестират към 200лв. за тая благина. Иначе е готино. Сигурно пази и от дъжд и не се налага да обуваш специални обувки/панталон. Друг е въпроса дали ще си намеря покривалото, ако паркирам мотора в центъра и го оставя без надзор за 3-4 часа...

Този пост е редактиран от juslen: 27 July 2014 - 18:00

Публикувано изображение

#28 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2015 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 27 July 2014 - 20:53

Като стана дума за каски и аз си мисля че фул феис за студа ще е много добре, не съм си взел такава само щото пътя ми до работата зимата е 1800 метра и съм карал с моята и няма проблем, въпреки че завихря въздуха и ми обдухва бузата и челото :) Но много умувах преди да се спра точно на този фасон каска, задължително беше визьора да покрива цялото лице за да не ми духа и да не ме блъскат буби. Ето тази е http://mototribu.com...ack001_2012.jpg
Като стана дума за безопасност мислите ли че тази каска като покрива цялото лице ще пази носа и брадата ?

#29 ilko397

ilko397

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 951 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 27 July 2014 - 22:22

Всички подобни каски които съм ползвал имат един дефект , ако караш без слюда има едни много гадни завихрения на вятъра и те блъска в гърлото . Ако караш със слюда пък визьора става излишен , тогава наистина е по-добре със фул-фейс шлем . Намирам приложение за подобна каска с визьор за макситата с малка слюда като Ямаха Маджести 125/150/180 и подобни , там слюдата вдига въздушния поток на нивото на носа и очите ,особено ако си висок над 170 см. , аз когато карам такава и се привеждам надолу точно поради тази причина .

#30 musster

musster

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 722 Мнения:
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Kymco xciting 500 carburetor

Публикувано 28 July 2014 - 04:14

Това скоро ще излезе на пазара. http://ammo1.livejou...com/384312.html

#31 steppenwolf

steppenwolf

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 93 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:T Max

Публикувано 28 July 2014 - 10:31

Лятото сутрин и вечер, когато е по хладно-задължително наколенки и яке ветровка. Това в града. На извънградско задължително панталон и яке. Убедил съм се, че винаги е по добре да обуеш панталона, отколкото да зъзнеш. Купих си от т.н. Overpants, който можеш да го носиш върху бермуди, дънки. Като спра-свалям го и съм casual. Супер удобни са!

#32 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2015 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 28 July 2014 - 10:55

Колега я го покажи да го видя, също така ще се радвам да покажеш и какви наколенки ползваш че и аз се оглеждам но нещо все не мога да си харесам понеже не искам да са много големи като тези които покриват почти целия крак на долу. Искам по спретнати които мога да сложа дори под широк панталон или анцуг.

#33 steppenwolf

steppenwolf

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 93 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:T Max

Публикувано 28 July 2014 - 11:39

Наколенки ползвам ето тези: http://motoboom.bg/n...ixs-dennis.html  Гледам, че са поскъпнали, бяха май 100лв. като ги взимах. Но са много добри! Свалят се вътрешните меки подложки, ако искаш да ги переш, добре се регулират ластиците и това, което най много търсех и ми хареса е, че се закопчават с куки, не се нахлузват, не е необходимо да разлепяш и лепиш ластиците. Супер удобно!

Панталона е е то този:
https://www.fc-moto....xtile-Pant-0001

Както казах-търсех Оverpant. Поръчах от ФЦ Мото, но нямаха моят размер и трябваше да чакам 1 месец. Мислех, а и от таблиците, по които мерих, че Овърпант трябва да е една идея по голям, за да се носи върху дънки. Взех си "М" Но понеже бързах, отидох в Зедмото, които внасят Ревит, мерих, казаха ми, че за 5 дни ще е тук. Много коректни бяха. И най важното, мерих на място, а и собственика беше там и каза, че Оverpant е сметнат да се носи върху нещо и дефакто е по голям от нормален същият размер. Което ме спаси! Отказах от ФЦ Мото, поръчах от ЗедМото точният размер и след 4 дни пристигна! Панталончето е супер. Може да се носи само то, или с нещо отдолу. Има регулация на наколенките.
Дрехи, особенно мото, където протекторите трябва идеално да ти паснат, без да се мерят предварително не трябва да се поръчват!

#34 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2015 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 28 July 2014 - 13:22

Благодаря за изчерпателната информация :)

#35 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 657 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 28 July 2014 - 21:58

И аз ще си взема някакъв такъв панталон. За зимата ще е доста полезен, щом се нахлузва без да се преобличаш, а и за дълго. Изглежда ще трябва да заделя към 200лв. за него. Известно време съм в дилема за протекторите на краката. Панталон ли да взимам, отделни наколенки ли...то пък само с едното не става. Панталон + отделни наколенки ~ 300лв. И хубави боти си трябват за защита на глезените ~200лв.

Градското каране си е малко айляшка работа. Все гледаш да минеш метър, по-бързо, а можеш във всеки един момент да паднеш достатъчно фатално...счупена/пукната кост, охлузване - прекалено висока цена. Дори днес един пичага с турър се изсипа пред мен. Малко намокрило, мацката пред него спирачки...пързалка по афалта. Добре, че нямаше в какво да се спре нито той, нито мотора. Мотора имаше протектори, а тоя само с яке, ръкавици и каска...някак съумя да се пързулне на ръце и маратонки без да се ожули. И после "абе, момче, ти не видя ли, че отбивам?!"...кел файда.

Този пост е редактиран от juslen: 28 July 2014 - 22:01

Публикувано изображение

#36 jorko8111

jorko8111

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2325 Мнения:
  • Местонахождениепазарджик
  • Скутер:PCX 125cc 2014г MAJESTY400cc2011г

Публикувано 28 July 2014 - 22:58

И мен днес един пенсионер щеше да ме отнесе отървах се на косъм.Ето как стана наближавам кръстовище свети червено на кръстовището спряла астра чака зеленото мигачи не мигаха значи тръгва направо да ама не светва зелено и аз газ с ляв мигач почнах да го изпредварвам решава рязко да изведнаж да завие на ляво и бронята му ми мина на косъм от номера ми изтръпнах добре че го усетих с периферното зрение та опнах газта после се оказа че му изгоряла крушката така че внимавайте много някой те вижда друг не трета скоро взела книжка абе ужас :D

Този пост е редактиран от jorko8111: 28 July 2014 - 23:00

#37 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 772 Мнения:
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

Публикувано 29 July 2014 - 08:17

Пичове, понеже някой от вас беше споменал за спортен вариатор Кусо (май така се казваше)  бива ли го и от къде е закупен?

#38 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2015 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 29 July 2014 - 08:45

Бате ми кво да ти кажа, поне на вид и като изработка много ми хареса а и цената му беше 40 лева за моята моторетка при положение че обикновен китайски стоков е 37 лева. Та кусото направо е бинго с линия. Преди да го купя четох за него, руснаците много го купуват и са доволни, в щатите попаднах на една тема в която се оплакваха но се оказало от калпава партида, огледалната му повърхност не била полирана а доста грапава и изяждал ремъка за 1 месец, но както казах това е единичен случаи. Иначе наи евтино го намерих в Благоевград, това е саита http://motochasti.eu...ds=koso&x=0&y=0 но дали ще има за тебе не знам, тук са наи евтини щото има аидуци дето ги продават почти на двоина цена. Нямат в комплекта обаче втулка а моята от моя вариатор доиде малко дебела и влизаше с голям зор, добре че един познат дето продава китайци ми подари една от китаец и заспа :) Първо го пробвах с 5 грама ролки но после се оказа че с неговите които са 7 грама в комплекта мотора се държи много по добре. По книга са 6 грама.

#39 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 772 Мнения:
  • МестонахождениеСФ

Публикувано 29 July 2014 - 08:48

Моя мисля да го сменям понеже яде ролките за няма 2к км

Този пост е редактиран от mad.max: 29 July 2014 - 08:49

#40 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 772 Мнения:
  • МестонахождениеСФ

Публикувано 29 July 2014 - 09:03

сега им звънях..предлагат ремък тенсай и вариатор топспиид или нещо подобни беше..бива ли ги
Иначе сега съм с ремък Атена който му навъртях няма 2к км и вече е за боклука,, не е истина направо

Този пост е редактиран от mad.max: 29 July 2014 - 09:05

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни