Към съдържанието

Всичко за Honda SH125/150/300

• Please log in to reply
1492 отговора на тази тема

#141 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2056 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Sh300i

Публикувано 08 March 2015 - 14:08

Как бе, утре ако всичко е на ред го вземам :), вие не знам къде живеете ама тука нема сняг :) , малко попръшка де викат на село, колко да побелее :) Тои е само на 2 км от мене, и според прогнозата може и да имам късмет ако не в вторник :)

scooterhouse.net

#142 jorko8111

jorko8111

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2328 Мнения:
  • Местонахождениепазарджик
  • Скутер:PCX 125cc 2014г MAJESTY400cc2011г

Публикувано 09 March 2015 - 20:56

Мерака е по силен от снега :D

#143 genchev_f12

genchev_f12

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2530 Мнения:
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

Публикувано 10 March 2015 - 06:10

Виж мнениетоjorko8111 написа на 09 March 2015 - 20:56 :

Мерака е по силен от снега :D
и от съня .. ;)
image.gifimage.png image.gif

#144 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2056 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 10 March 2015 - 06:55

А добрутро, прав е Генчев, виж колко часа е а съм станал преди 30 мин, мислех да мина КАТ от меерак ама няма да е днеска, за тва и не се похвалих вчера като го взех :) Викам аи направо с номерата да се хваля, ама курци, в тва време няма стане, ако прогнозата е верна ще се пробвам в четвъртък и после го зазимявам хахаха. 30-40 дни само ще го лъскам :) мотора де :) и обслужвам едно по едно до де взема китапа :) Иначе от снощи бараката изглежда така, едва ги напъхах и двата :)
п.п. Гледам че гумите са Metzeler FelFree почти нови, ама що за марка е това на мен не ми е познато, като цена гледам че е колко Мишелина ама бива ли ги ?

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от zero: 10 March 2015 - 07:11

#145 genchev_f12

genchev_f12

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2530 Мнения:

Публикувано 10 March 2015 - 06:58

Виж мнениетоzero написа на 10 March 2015 - 06:55 :

А добрутро, прав е Генчев, виж колко часа е а съм станал преди 30 мин, мислех да мина КАТ от меерак ама няма да е днеска, за тва и не се похвалих вчера като го взех :) Викам аи направо с номерата да се хваля, ама курци, в тва време няма стане, ако прогнозата е верна ще се пробвам в четвъртък и после го зазимявам хахаха. 30-40 дни само ще го лъскам :) мотора де :) и обслужвам едно по едно до де взема китапа :) Иначе от снощи бараката изглежда така, едва ги напъхах и двата :)
:thumbup:

#146 Тодоров

Тодоров

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 4101 Мнения:
  • МестонахождениеБанкя
  • Скутер:Нямам.

Публикувано 10 March 2015 - 08:13

Повярвай ми ако мецелера е нов много ще ти хареса.Пробвал съм всички производители на гуми на нашия пазар.От слончето съм очарован.

Honda Nc 750xd

#147 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 661 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

Публикувано 10 March 2015 - 08:16

Айде честито! Гумите доколкото съм чувал са добри.
Публикувано изображение

#148 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2056 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 10 March 2015 - 10:02

Виж мнениетоТодоров написа на 10 March 2015 - 08:13 :

Повярвай ми ако мецелера е нов много ще ти хареса.Пробвал съм всички производители на гуми на нашия пазар.От слончето съм очарован.
Ами задната  е ДОТ 13, предната по спомен е 12 но може и да греша за нея ще я видя, в най лошия случаи е 11. Но има много граифер така че мисля да изкарам още 1-2 год с нея, без да прекалявам много със старостта и, видимо изглежда свежа не е като да е изпечена и бодлите и седят. Стария собственик хич не е влизал в "страхливата зона" , ама нормално все пак е 66 ти набор, олегнал, не некои тинеджър :) Чакам с нетърпение съб и неделя да сваля малко капаци за да разбера наистина как се е грижил за моторетката :) След кратка консултация с магазините в интернет, реших че доста неща ще си поръчам от ибеи, свеща тук е 32 лева, наи евтино, хубаво че не е 4 цилиндъра :) Филтъра е ок но за някои лев отгоре ще си викна оригинален, ремъка според състоянието, ролките също не са скъпи на вън ако са за смяна, та ще разочаровам тукашните търговци за съжаления. маслен филтър ще взема  на МАН и масло от хонда дирекно 17 лева клитъра за 10W30
. Ako някои има по добри препоръки съм готов да ги чуя.
  п.п. Неугледното състояние на "гаража" е по независещи от мен причини :) няма ви казвам как изкарах един варел от там за да мога да вкарам и хондата дядото (88годишен зевзек) ако види ще получи шокинг че варела му е преместен :)

#149 juslen

juslen

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 661 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

Публикувано 10 March 2015 - 10:29

Иридиева NGK предполагам?

Редукторното си го знаеш, спирачната също. Антифриза син ли е? Ще слагаш ли червен?
Публикувано изображение

#150 васко-57

васко-57

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 164 Мнения:
  • Телефонен номер:0898738866
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Hornet, Innova 125i, Honda VT 750C

Публикувано 10 March 2015 - 10:44

Честита нова играчка и много безаварийни километри с нея. Моторетката е нов внос и няма срок, в който да си длъжен да я регистрираш, а с това време навън спокойно можеш да изчакаш поне да е сухо платното, че да не се гъбаркат тези в КАТ с "лош външен вид".
Не каза коя година е моторчето, ама това е без особено значение де, важно е да се слушате дълги години!  :thumbup:

#151 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2056 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 10 March 2015 - 10:52

Васко, забравил съм, 2007 е, от първите :) КАТ мога да го отложа и чак до де взема книжка ама пусто не съм свикнал така, искам всичко да си е оправено да знам че е ОК :) Та сигурно ще се пробвам в първия подходящ ден :) Бояне свеща е неква странна, и няма иридиев заместител за нея, щото е с много дълга резба, поне така като съм я гледал по снимки. Инак бих сложил иридиика, антифриза е зелен, и ще почака последен за смяна, най вероятно ще бъде заменен с червен лонглаиф на IGAT  или друг производител, може и хондовски ако е на прилична цена :).Спирачната също ще почака по на пролет, за нея купувам на Феродо Дот4. Сега само най важното :) че малко се охарчих и ще трябва да спра черния хаивер за извесно време :)

#152 bjrov

bjrov

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 154 Мнения:
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Т-Max

Публикувано 10 March 2015 - 18:29

Е честито вече като собственик, спирай хаивера и влагай смело.

#153 jorko8111

jorko8111

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2328 Мнения:
  • Местонахождениепазарджик
  • Скутер:PCX 125cc 2014г MAJESTY400cc2011г

Публикувано 10 March 2015 - 22:16

Опаа взел си я ами честито и от мен с здраве да си я караш

#154 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2056 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 10 March 2015 - 22:30

Мерси колеги, надявам се утре да я регна.

#155 Alpha1

Alpha1

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 64 Мнения:
  • МестонахождениеПо вода и у нас

Публикувано 12 March 2015 - 17:51

И от мен честито!

SH300 е чудесен скутер за голям град, а и за извънградско не е зле.

#156 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2056 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 12 March 2015 - 19:02

Ти къде се губиш бре младеж :)

#157 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2056 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 13 March 2015 - 19:00

Така, денска се върнах по светло от работа и до де децата тичат реших да видя аку държи ли ток след като не е пален 3 дни, мернах го показваше 12,75 по него гледам имаше някъв стикер отгоре с иероглифи, ама понеже мотора беше в "гаража" и полузатиснат от по малкия му събрат не можах да видя ква марка е аку. Обаче така и така бях махнал тоя капак реших да сваля свеща да видя на къв хал е и започвам все повече да харесвам стария собственик :) Ето и снимки с телефона, вижда се съвсем малко износване в задния и краи кажи речи почти нова е, разстоянието си е като по книга 0.85 ( по книга 0.8-0.9) Чакам неделята с нетърпения да разфърлям капаците да видим там как е дережето по вариатори ремъци и филтри. Не знам на кво се дължи ама свеща като се развиваше затягаше в едната част на оборота и така чак до де се развии. Когато  я напънах да се развие беше малко хлабава ми се стори, развих с минимално усилие, при завиването малко я мацнах с масълце но пак така в едната част на оборота затягаше, видимо резбата и на нея и на цилндъра е ок но може да има някво изкривяване я в дупката я в резбата на свеща, как да е, ето снимките.
https://www.dropbox....180713.jpg?dl=0
https://www.dropbox....180727.jpg?dl=0
https://www.dropbox....180739.jpg?dl=0
https://www.dropbox....180756.jpg?dl=0

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от zero: 13 March 2015 - 19:07

#158 pljoko66

pljoko66

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 645 Мнения:
  • Телефонен номер:0889387287
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:T-max'05

Публикувано 13 March 2015 - 19:50

Виж мнениетоzero написа на 13 March 2015 - 19:00 :

Така, денска се върнах по светло от работа и до де децата тичат реших да видя аку държи ли ток след като не е пален 3 дни, мернах го показваше 12,75 по него гледам имаше някъв стикер отгоре с иероглифи, ама понеже мотора беше в "гаража" и полузатиснат от по малкия му събрат не можах да видя ква марка е аку. Обаче така и така бях махнал тоя капак реших да сваля свеща да видя на къв хал е и започвам все повече да харесвам стария собственик :) Ето и снимки с телефона, вижда се съвсем малко износване в задния и краи кажи речи почти нова е, разстоянието си е като по книга 0.85 ( по книга 0.8-0.9) Чакам неделята с нетърпения да разфърлям капаците да видим там как е дережето по вариатори ремъци и филтри. Не знам на кво се дължи ама свеща като се развиваше затягаше в едната част на оборота и така чак до де се развии. Когато  я напънах да се развие беше малко хлабава ми се стори, развих с минимално усилие, при завиването малко я мацнах с масълце но пак така в едната част на оборота затягаше, видимо резбата и на нея и на цилндъра е ок но може да има някво изкривяване я в дупката я в резбата на свеща, как да е, ето снимките.
https://www.dropbox....180713.jpg?dl=0
https://www.dropbox....180727.jpg?dl=0
https://www.dropbox....180739.jpg?dl=0
https://www.dropbox....180756.jpg?dl=0
...а може ли да ти е малко крив клююча

#159 zero

zero

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2056 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив

Публикувано 13 March 2015 - 21:21

Тц :) първо почнах с оригиналния в комплекта, но с него много бавно се развива щото свеща е странично, и се качих да взема дълбока вложка 14 на форсе и тресчотка и продилжих с нея. При монтажа после я хванах на ръка направи 4-5 оборота и после вече с ключа пак на ръка още малко и пак позатегна, зави си се без проблем с леки затягания.  Стегнах я с дино ключа и тва беше, не мисля че е някъв проблем, нищо чудно и вложката да е закачала в капака на главата заради неудобното място и накривяването на ключа при въртене евентуално.

#160 genchev_f12

genchev_f12

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2530 Мнения:

Публикувано 13 March 2015 - 21:30

Споко .......Щом си мазнал резбата със масълце ,свеща ще я разкара ...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни