•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Проблем с Booster

mbk карбуратор проблем

#1 yanevch0

yanevch0

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • МестонахождениеКазанлък
  • Скутер:MBK Booster Spirit

07 декември 2014 - 14:33

Здравейте имам проблем със скутера откакто смених жиглюрите на карбуратора с уж същите такива от ремонтен комплект имам един проблем скутера пали и върви но достигна ли няква скорост все едно съм го изгасил връщам газта и се оправя и трябва да го карам с много малко газ че да се придвижвам наляво надясно понякога гърми през аспуха забелязах че края на аспуха е доста по влажен отколкото преди. Пробвах да махна филтъра пак същото но като почне да глъхне ако си сложа ръката на карбуратора за 1-2 секунди тръгва и след малко пак почва. Пробвах да вдигна иглата 1 положение без резултат, настройх карбуратора доколкото мога но пак същото.

scooterhouse.net

#2 hristonikola

hristonikola

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • Местонахождениеdupnica,resilovo
  • Скутер:Fantic Caballero 70

07 декември 2014 - 15:21

Здравейте имам проблем със скутера откакто смених жиглюрите на карбуратора с уж същите такива от ремонтен комплект имам един проблем скутера пали и върви но достигна ли няква скорост все едно съм го изгасил връщам газта и се оправя и трябва да го карам с много малко газ че да се придвижвам наляво надясно понякога гърми през аспуха забелязах че края на аспуха е доста по влажен отколкото преди. Пробвах да махна филтъра пак същото но като почне да глъхне ако си сложа ръката на карбуратора за 1-2 секунди тръгва и след малко пак почва. Пробвах да вдигна иглата 1 положение без резултат, настройх карбуратора доколкото мога но пак същото.
настройка карба много бедна ти е сместа много въздух малко бензин и за тва гарми и глахне се еедно изгасва и варнеш масура се оправя нова настроика ти трабва пусни му пове4е бенз.

#3 yanevch0

yanevch0

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • МестонахождениеКазанлък
  • Скутер:MBK Booster Spirit

07 декември 2014 - 15:37

Вдигах с 1 положение иглата още ли да я вдигна

#4 hristonikola

hristonikola

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • Местонахождениеdupnica,resilovo
  • Скутер:Fantic Caballero 70

07 декември 2014 - 16:16

Вдигах с 1 положение иглата още ли да я вдигна

врътни болта за сместа с два оборота навъртре и запали и пробваи ако пак глахне пак го навии още токо и така докато се оправи ако не се оправи ти трябва по голям горивен жиглор ти със спортен филтер ли си

#5 yanevch0

yanevch0

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • МестонахождениеКазанлък
  • Скутер:MBK Booster Spirit

07 декември 2014 - 18:40

не филтъра си е оригиналния болта пробвах да го въртя до край пак същото. ще потърся стария жиглюр и ще го сменя този посредата дето е точно под иглата за него ли става дума

#6 hristonikola

hristonikola

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • Местонахождениеdupnica,resilovo
  • Скутер:Fantic Caballero 70

08 декември 2014 - 21:48

не филтъра си е оригиналния болта пробвах да го въртя до край пак същото. ще потърся стария жиглюр и ще го сменя този посредата дето е точно под иглата за него ли става дума
da

#7 jordi20002

jordi20002

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 101
  • Телефонен номер:0877888440
  • МестонахождениеДупница
  • Скутер:Mbk Booster

10 декември 2014 - 19:12

Значи .. ––> както каза колегата навърти болта (този който е отляво е за бензина ) с 2 оборота на вънка , а не на вътре ..и пробвай ако не се получи можее най-слъчайно да си запушил някой жиглюр.. направи си настройка на карба и си готоззз. ако не разбираш примерно носи на някой майстор който разбира ;дд :)

#8 yanevch0

yanevch0

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • МестонахождениеКазанлък
  • Скутер:MBK Booster Spirit

10 декември 2014 - 19:33

Пробвах всякакви положение на тоя болт като го въртя навънка по зле става не мога да го запаля.
Гледах за жигльори по голям размер но най малкия който намерих е 105 а тоя е 58 :lol:  или нещо от сорта. Пък и е 10 лв просто няма да ги дам за нещо такова и намерих майстор който да ми го разпробие до 80 примерно защото стария беше 70 или 75 но не мога да го намеря :mellow:. Като го разширят ще ви кажа за резултата. Преди това пък понякога като тръгвам с цялата газ прекъсва няколко пъти и тогава чак изчезвам това от какво се получава казаха ми че трябва да се намали нивото на поплавъка ама то няма как просто.

#9 yanevch0

yanevch0

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • МестонахождениеКазанлък
  • Скутер:MBK Booster Spirit

12 декември 2014 - 18:45

?звинете за двойния пост. Значи днеска резширихме жиглюра до около 80 микрона и иглата е в най горно положение мотора е пушка ама се притеснявам за разхода пък сега :D . ?ма някъв друг дерт който ме дразнеше но не съм се наемал да видя от какво е, като е студен не двигателя а вариатора си дърпа добре при всякаква газ но след като карам около 3-4 километра и почва да прави някви работи на тръгване е добре после сякаш доста бързо качва ремъка и мотора губи обороти и много зор докато се наеме пак :huh: ролките са сменени преди няма и 250-300км не вярвам да е от тях ремъка също.