Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК

Всичко за Piaggio X9

• Please log in to reply
1860 отговора на тази тема

#1801 ichi

ichi

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 185 Мнения:
  • Скутер:Aprilia Atlantic 500

Публикувано 01 May 2020 - 11:16

Защо ти е спорт в скутер? Ако искаш адреналин, си вземи мотор. Скутера изначало е мислен да се движиш в града и да хвърлиш торбата с картофите и хляба под седалката, когато напазаруваш. Всеки спортно ориентиран скутер обезмисля идеята за му.

scooterhouse.net

#1802 васко-57

васко-57

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 170 Мнения:
  • Телефонен номер:0898738866
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Hornet, Innova 125i, Honda VT 750C

Публикувано 01 May 2020 - 14:03

Има си и по-спортно ориентирани скутери. Онзи ден се наложи да закарам скутера на зета от Пловдив до Созопол. Не бях карал Т-макс 530 никога, но за три часа и малко пристигнах без да ползвам магистрали. Карал съм какво ли не, но на бърз скутер за първи път попадам. Поддържах 120-140, на места до 160 - еми той си е удобен и вървящ, аз и Хорнета си карам пак така, но Т-макса ми идва една идея по-удобен. Почнах да се замислям.....

#1803 byldera

byldera

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 245 Мнения:
  • Местонахождениепловдив
  • Скутер:Piaggio x9 500evo 2006

Публикувано 02 May 2020 - 18:01

Виж мнениетоichi написа на 01 May 2020 - 11:16 :

Защо ти е спорт в скутер? Ако искаш адреналин, си вземи мотор. Скутера изначало е мислен да се движиш в града и да хвърлиш торбата с картофите и хляба под седалката, когато напазаруваш. Всеки спортно ориентиран скутер обезмисля идеята за му.
Защото според мен по удобен от мотор ,а аз карам предимно градско , има място за багаж както и грозен куфар , като всички останали ,когато ти потрябва .
2 цилиндъра по малко вибрации , по хубав звук за ушите . И знаеш като ти е кеф можеш да го караш като спортен мотор както се казва .Преди 1 месец направих едно кръгче на един градски мотор Дукати Монстър 900cc ... Нищо впечатляващо освен ,че набира повече  , далеч е от комфорта на макси скутер ...
Не съм решил още окончателно да го сменям. ще си помисля , защото една от причините да взема евтин скутер е че го държа пред блока ...

#1804 ichi

ichi

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 185 Мнения:

Публикувано 03 May 2020 - 08:19

Да, за вибрациите си прав. Аз силно се замислям за Интегра. Не змам само колко литрова бутилка ще се хване под седалката 😂

#1805 byldera

byldera

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 245 Мнения:
  • Местонахождениепловдив

Публикувано 03 May 2020 - 11:15

Ти само за газифициране мислиш 😁 , явно доста караш и вършиш работа с моторетката .Аз карам само за удоволствие  за това се опитвам да подобря ускорението постоянно 🛩... Най ме бърка че в Пловдив вдигнаха гаражите и няма къде да си държиш скъпата играчка...
Иначе интеграта са хубави , ама са скъпи 😅 не съм карал , но съм виждал на живо

Този пост е редактиран от byldera: 03 May 2020 - 11:16

#1806 Гошко2

Гошко2

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1068 Мнения:

Публикувано 03 May 2020 - 11:55

Виж мнениетоichi написа на 03 May 2020 - 08:19 :

Да, за вибрациите си прав. Аз силно се замислям за Интегра. Не змам само колко литрова бутилка ще се хване под седалката 😂
При разход 3/100, по-ценно ти е мястото.
А под седалката на интеграта няма ли резервоар?

#1807 ichi

ichi

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 185 Мнения:

Публикувано 03 May 2020 - 14:03

Да резервоара е там, но има и място за багаж. Отворена каска се хваща, шлем не може.

#1808 Гошко2

Гошко2

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1068 Мнения:

Публикувано 03 May 2020 - 14:20

Аз съм сериозен фен на газовите горива. Много силно ме привлича идеята да газифицирам Хондата с течна фаза, но ме спират две неща.
Първото е смешният разход на бензин. Ако беше 4 или 4,5, нямаше да се замисля, но тези мотори падат и под 3...
Второто е мястото за багаж. Пътувал съм много с мотор без такова и знам колко полезно е да има къде да мушнеш борсетата с документи и портфейл. Иначе почва филма с топкасите и т.н. Не, че е проблем, но защо да мъкна куфар, при положение, че багажът ми тежи по-малко от куфара?
Имам пълен фабричен комплект куфари за мотора си и съм ги ползвал само веднъж, колкото да напазарувам и да ги пробвам...

#1809 MilenDichev

MilenDichev

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 76 Мнения:
  • МестонахождениеHarmanli
  • Скутер:Jetforce,Husqvarna TE300

Публикувано 05 May 2020 - 21:07

Виж мнениетоgenchev_f12 написа на 29 April 2020 - 15:24 :

Има и един скрит във стартерното реле , проверили и него
Прикрепен файл image.jpeg
Проблема е решен,благодаря!

Този пост е редактиран от MilenDichev: 12 May 2020 - 07:50

#1810 Atanas4y

Atanas4y

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• МОДЕРАТОР
  • 1329 Мнения:
  • МестонахождениеПетрич
  • Скутер:Piaggio x9 500i EVO

Публикувано 30 May 2020 - 15:50

След като изчетох целия интернет и не можах да намеря някакъв подобен проблем като със моя х9  500 ево го бях зарязал че ми  се беше отворило  много работа и последния път когато го палих и карах мотора стана още по-зле  , защото започна зверски  да прекъсва и пука и да няма мощност ,че и на празен ход гаснеше , но днес последно свалих горивната помпа ,че само тя остана не проверена а преди  бях разфасовал целия скутер за да премеря всичко по него и всичко работеше в стойности по мануал , та помпата свалих я разглобих филтъра и регулатора на нялягането , филтъра не беше мръсен ,но все пак го продухах със обезмаслител "спрей за спирачки" , свалих регулатора и какво  да видя едно малко парченце пластмаса стои във него , въпросното парченце е от щипката която  законтря маркуча на кошницата през който горивото  се връща във резероара и явно предполагам в италия е сваляна кошницата защото не му работеше нивомера на горивото и някой е чупил парченце и без да го е видял е паднало , махнах го събрах помпата и мотора заработи като никой път , върви много добре и в завой ако има леко прахолясало и дадеш пълна газ занася задницата , работи супер и на ниските обороти вече не гасне общо  взето си реших проблема  , ако някой има подобен проблем с липса на ускорение и пукане са си проверява помпата дали държи нужното налягане в системата то по мануал е 3-3.2 атмосфери .

#1811 ilko397

ilko397

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1104 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 31 May 2020 - 08:00

Виж мнениетоbyldera написа на 02 May 2020 - 18:01 :

.Преди 1 месец направих едно кръгче на един градски мотор Дукати Монстър 900cc ... Нищо впечатляващо освен ,че набира повече  , далеч е от комфорта на макси скутер ...

Монстър 900 не те е впечатлил ???!  На базата на какво го сравняваш ?

#1812 byldera

byldera

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 245 Мнения:
  • Местонахождениепловдив

Публикувано 01 June 2020 - 19:49

Не ме впечатли да . Нито като визия , нито като стойка на водача . За набиране набира , но не това е най важното , все пак е 900 то биваше и да не върви 😁.
Сравнявам го на база kawasaki er6n , ( за скутерите които съм карал няма да споменавам тъй като са говорим за мотор )
И двата са турър , но кавата е много по удобен за каране , буквално за няколко часа се сливаш с мотора и сте едно цяло . Дукатито беше доста шумно от към двигател и съединител , собственика казва ,че съединителя е сух и за това е по шумен .Не удобен за крака, ръце , смяна на скорости , просто не е моя мотор висок съм 185 може и това да има значение .

#1813 ilko397

ilko397

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1104 Мнения:
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

Публикувано 02 June 2020 - 06:35

Боже , мотор проектиран от Мигел Анхел Галуцци и носител на една камара награди за дизайн отделно баща на цял нов клас мотоциклети и да го сравнявам с незабележимата пейка ЕР6 ???!

#1814 ichi

ichi

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 185 Мнения:

Публикувано 02 June 2020 - 09:09

Виж мнениетоilko397 написа на 02 June 2020 - 06:35 :

Боже , мотор проектиран от Мигел Анхел Галуцци и носител на една камара награди за дизайн отделно баща на цял нов клас мотоциклети и да го сравнявам с незабележимата пейка ЕР6 ???!

Това НЕ означава че е най-удобният мотор за всички. Ако беше така, нямаше да има други марки и модели!

#1815 Гошко2

Гошко2

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPip
  • 1068 Мнения:

Публикувано 02 June 2020 - 15:34

Тези два мотора просто няма как да бъдат сравнявани.

#1816 byldera

byldera

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 245 Мнения:
  • Местонахождениепловдив

Публикувано 02 June 2020 - 19:50

Питахте ме на каква база го сравнявам е отговорих ви , това съм карал , това съм установил .
След като не ми допада като визия и комфорт на каране  , не ме вълнува кой го е конструирал , каква марка е и т.н
Не робувам на хорското мнение , камоли на марка мотоциклети .

#1817 genchev_f12

genchev_f12

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • PipPipPipPip
  • 2545 Мнения:
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

Публикувано 21 June 2020 - 16:30

...Карате ли групата , разтривате ли моторетките ...🤓
image.gifimage.png image.gif

#1818 byldera

byldera

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 245 Мнения:
  • Местонахождениепловдив

Публикувано 27 June 2020 - 17:53

Имам един проблем от доста време , преди да почна да разглобявам искам да го споделя .
Зареждам бензин догоре ,като мотора е на голяма степенка , слагам капачката , отивам да плащам и на връщане под резервоара струйка бензин , не да капе ами направо тънка струя като под налягане ...
Прави едно гьолче отдолу около 100мл , може и повече да е и спира ...Интересното е че като заредя ,чак след 20тина секунди почва да тече отдолу , след това няма проблеми ...Някакви идеи ?

#1819 mad.max

mad.max

НАЧИНАЕЩ

• Активни
  • PipPip
  • 911 Мнения:
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

Публикувано 28 June 2020 - 07:56

Препълваш го

#1820 Atanas4y

Atanas4y

НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБИТЕЛ

• МОДЕРАТОР
  • 1329 Мнения:
  • МестонахождениеПетрич
  • Скутер:Piaggio x9 500i EVO

Публикувано 06 July 2020 - 11:53

Карате ли колегии.. , предполагам и при други може би е така ,късите светлини  и дългите светят горе долу във една равнина ,само дето дългите правят точка и това е защото фара се регулира нагоре надолу само от едно болтче към което са закачени и 2та рефлектора , само че оня ден монтирах ксенон на късите и светна много добре много по силно от халогенната крушка и не заслепява , рефлектора отрязва светлината все едно си е обикновенна крушка , след монтажа на ксенона късите незнайно как станаха по ниско , явно ксеноновата крушка е по изместета някак си не знам , но сега вече като вдигнах  фара за да си оправя късите че светеха  много пред мен вече дългите си дойдоха както трябва да светят едни дълги светлини , светят право напред и карат доста на далече което ме изенада за такъв малък фар  , предстои смяна на крушката на дългите със крушка philips diamond vision , тя е синя  , че стандартната много жълтее като пусна дълги ,следва и да вържа 2та фара като включа дългите да си светят късите ,но искам да видя как и от къде през кое реле минава тока за да не претоваря системата нещо ,не знайно защо италянеца е решил на ево модела да светят отделно фаровете.Ето и малко снимки.

Прикачени файлове

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни