•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Регистриране, покупка и употреба на скутер.


#1 danchonakov

danchonakov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7

04 март 2015 - 16:13

Здравейте. От много време искам да джъткам насам натам без да ловя задръстванията по София и да су обикалям където искам. Та обмислям вариянта да си взема скутер 50cc. ?зправям се пред следните няколко проблема и се надявам някой да ми даде насока някаква. ?мам B категория и не ми се занимава да изкарвам категориите за мотор, защото не искам много кубици - само градско ще карам. Проблемите са там, че живея в София, а съм от Велинград и се водя Пазарджишка област. Ако купя мотор мога ли да го карам с регистрацията с каято е и да е на мое име? ?ли накакси да го регистрирам тук в кат чез да ходя в кат Пазарджик? Нямам удобен транспорт с който да го закарам и да го върна..
?наче разбрах, че става само с договор за покупкопродажба без нотариус.
?наче съм решил мотора да е Aprilia sr от попо-новите, а може и от тея 2003 където са с кръглите стопове (тте също ми харесват, но се чудя как на кулометража им пише 120 на някои пък са 50cc?)
?наче си търся мотор от тезе 2та, ако някой продава или може да предложи нещо да казва! Гледам всеки ден cars.bg и mobile.bg.. харесал съм 2-2-3 мотора, ама те са на пичка му лилина 300-350км от София..
?наче това е общо взето.. пж натам ще питам някои работи, но нека 1во се сдобия с мотор.

scooterhouse.net

#2 VARNA-Anton

VARNA-Anton

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 793
  • Скутер:FJ 1200

04 март 2015 - 20:25

Щом живееш в София си смени личната карта с нова и нова адресна регистрация и готово.....Ще си най истинския софиянец....Така ще си ходиш в КАТ София....Защо държиш скутера да бъде на твое име по талон ?? Ще ти кажа какво бих направил аз. Купувам си скутера, правя си договора, сключвам си "гражданска" и карам.....Къв Пазарджик, къв КАТ, кви талони..??

#3 Rusanov

Rusanov

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 507
  • МестонахождениеПлевен
  • Скутер:Aprilia SR

04 март 2015 - 20:38

Пише 120 на километража,но това са филми.Не мисли,че стоков скутер прави 120 иначе са си 50цц. :D

#4 burza4eto

burza4eto

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1121
  • Телефонен номер:0878260445
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:StreetNrg (powered by polini)

04 март 2015 - 20:53

Не е много разправия, но все трябва да имаш някой познат от който да вземеш някой микробус или някой пикап/баничарка и да си го откараш в Пазарджик да си го регистрираш и да си го върнеш обратно в София. ?наче за избора на скутер те съветвам да не взимаш SR di-tech. Ако взимаш SR гледай да е с минерели или пиаджо двигател препоръчително е водното охлаждане лично аз не съм фен на въздуха.

#5 danchonakov

danchonakov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7

04 март 2015 - 22:17

1во аз ве се имам за софиянец.. живея тук защото продължавам образованието си. Това което казваш, да купя скутера и да си карам с малкия талон? ? ако ме спрат и големия е вкъщи какво трябва да направя? ?ли трябва да си нося договора за покупкопродажба? ? гражданската отговорност не е проблем да се прави без скутера да е на мое име?

Е да яно ми е, че няма да вдига 120, просто ми е интересно защо са го написали.. :D

Относно априлията съм харесал една за 1600, водно е и пише, че не е инжекцияион, но как действително да разбера какво е?

#6 VARNA-Anton

VARNA-Anton

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 793
  • Скутер:FJ 1200

04 март 2015 - 22:29

На пътя никого не го интересува на чие име е скутера и къде е големия талон...Оставяш си договора в къщи заедно с големия талон и готово...На пътя се носи: Малък талон и застраховка "Гражданска отговорност", толкоз....Ма на чие име бил, ма къде бил големия талон...що за въпроси задаваш, не си ли карал никога МПС..?

#7 burza4eto

burza4eto

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1121
  • Телефонен номер:0878260445
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:StreetNrg (powered by polini)

04 март 2015 - 22:43

Ще разбереш по водната помпа. Не трябва да е морини. Ако не можеш да различиш какъв двг е питай продавача не ми се вярва да те излъже за това.      



Пък вчера един така пак иска да ск купува мотор и един стар моторджия му казва:
-Ти какво си рибе на теб ще ти продам мотор без бутало и няма да се усетиш. :D :D :D :D :D

#8 Rusanov

Rusanov

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 507
  • МестонахождениеПлевен
  • Скутер:Aprilia SR

05 март 2015 - 10:29

Бързаче не съм съгласен с теб,има бая мошенници,който се възползват от хора,който грам понятие си нямат.Ако няма манивела,значи е инжекцион,или го накарай да ти покаже карбуратора(предполагам знаеш как изглежда).Ако не виж снимки в нета,2-тактов карбуратор.

#9 danchonakov

danchonakov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7

05 март 2015 - 16:42

Добре, мерси много за информацията!
А да питам данъща му как ще го плащам, като не е на мое име?

#10 danchonakov

danchonakov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7

05 март 2015 - 21:19

Някой инфо?