•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Всичко за Ямаха Маджести

yamaha majesty 250 Тресе при спиране отпред

#41 perso

perso

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 336
  • МестонахождениеСофия

26 май 2014 - 18:12

Действай!
- филтри
- луфтове на жилата за газта
- биалетка
- свещ
- нещо много важно! провери мембраната - вчера усетих, че скутера не върви кат хората, подавам газ - глъхне и не се форсира, със зор вдига 80, от опит, веднага се сетих и свалих мембрана и ха да видиш ти - дупчица :)) смених я веднага и всичко си е ОК :))

scooterhouse.net

#42 pljoko66

pljoko66

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 669
  • Телефонен номер:0889387287
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:GSXR k8 750

26 май 2014 - 19:56

В някоя от другите теми за Маджести
оня ден май се видяхме на ул. Козлодуй

#43 perso

perso

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 336
  • МестонахождениеСофия

26 май 2014 - 20:25

Възможно е

#44 faflata

faflata

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 34
  • Скутер:Honda dio af 18

29 май 2014 - 08:24

Тъй като някой ми изтри темата ще пиша тук... За какво служи бушонът "BACK UP", в моя скутер липсва и въпреки това не виждам нещо което не работи, а и в интернет не намерих информация.

#45 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

29 май 2014 - 16:51

Не съм ти я изтрил темата,а просто я слях с тази и твоите питания са по напред.Няма нужда от няколко Теми с еднакви заглавия.

#46 icox1333

icox1333

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 80

02 юни 2014 - 20:17

Колеги някой ако може да ми каже за ямаха маджести 250,като давам газ набира и се усеща как си превключва другата скорост и продължава да си набира като дръпване нещо такова а преди го нямаше това,аз сега му смених ролките 12грама са иремъка на малоси кевларен дали трябва малко време докато си олегне ремъка иначе преди леко се зачудваше при тези обороти и тогава пак си набираше а сега не се зачудва а се усеща като превключи и продължава да си набира,някой ако знае нещо да сподели.? някой купувал ли си е оригинална биалета и от къде че с тези преправени тампони направо като върна газта и всичко вибрира а с оригиналната бяха скъсани тампоните и нямаше никаква вибрация,благодаря ви предварително

#47 perso

perso

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 336
  • МестонахождениеСофия

02 юни 2014 - 21:08

Мойто скромно мнение, е че това придърпване е предвесник за смяна на мембраната :)) Два пъти ми прави този номер, подавам газ има леко замисляне и после се развърта яко свалих мембраната 1 дупка, предният път беше същото в комбинация с гаснене и трудно палене 4-5 дупки на мембраната. Сега карам с нова мембрана незнайно от какво и вървежа е ток.

#48 johnson59

johnson59

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 267
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha Majesty 250

03 юни 2014 - 08:06

Колеги, от къде ги намирате тези мембрани за Маджести 250?

#49 милен 2

милен 2

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 287
  • Телефонен номер:0899171683
  • Местонахождениегр.Варна Цветния квартал
  • Скутер:YAMAHA MAJESTY 400

03 юни 2014 - 08:55

Здравейте колеги,търся си слюда за маджести 250.Ако някой има нещо да пиши.Предварително благодаря.

#50 icox1333

icox1333

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 80

03 юни 2014 - 20:53

Проверих я мембраната здрава е а и мотора си върви и не гасне,пали си веднага,а за оригиналната биалета никой ли не е поръчвал отнякакъв магазин

#51 johnson59

johnson59

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 267
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha Majesty 250

04 юни 2014 - 07:47

Оригинална биалетка съм купувал от Ямаха на Цариградско шосе и по спомени е 130-140лв.

#52 perso

perso

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 336
  • МестонахождениеСофия

16 юни 2014 - 21:40

Много! Търси някакви тампони, и да са плътни, пробий ги с тънко свредло на няколко места, може и да има ефект. Аз карам втори сезон с плътни тампони и .... нямам ядове :))

#53 faflata

faflata

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 34
  • Скутер:Honda dio af 18

26 юни 2014 - 20:35

Колеги... голям проблем, при тръгване да кажем от 0 до 10-15км/ч скутера се тресе доста, през другото време също се усещат леки вибрации, обаче в началото си е доста. Та въпроса е каква може да е причината за това. Не знам дали има общо с първия проблем, но така и така съм започнал да си кажа всичките :) Другите са че набира мн бавно по нанагорнище и на всичкото отгоре повече от 70-80 не иска да вдигне( по нанагорнището не иска да ги вдигне) а аз съм 65кг, пък когато сме двама, общо към 130кг, се получва същото но му идва по-трудно на мотоа. А на равно, когато съм сам не иска да вдигне повече от 110. Ндявам се да не е нещо сериозно... а ако е дано го хвана по-рано. Ще чакам да ме посъветвате нещо.

#54 genchev_f12

genchev_f12

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2551
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

26 юни 2014 - 21:28

Колеги... голям проблем, при тръгване да кажем от 0 до 10-15км/ч скутера се тресе доста, през другото време също се усещат леки вибрации, обаче в началото си е доста. Та въпроса е каква може да е причината за това. Не знам дали има общо с първия проблем, но така и така съм започнал да си кажа всичките :) Другите са че набира мн бавно по нанагорнище и на всичкото отгоре повече от 70-80 не иска да вдигне( по нанагорнището не иска да ги вдигне) а аз съм 65кг, пък когато сме двама, общо към 130кг, се получва същото но му идва по-трудно на мотоа. А на равно, когато съм сам не иска да вдигне повече от 110. Ндявам се да не е нещо сериозно... а ако е дано го хвана по-рано. Ще чакам да ме посъветвате нещо.
Ами без разглобяване и обстойна проверка няма как да се получи ,само със налучкване , не-става.. ;) :thumbup:
image.gifimage.png image.gif

#55 perso

perso

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 336
  • МестонахождениеСофия

26 юни 2014 - 21:56

Сигурно изпадам в параноя но два пъти патих от пробита мембрана, все пак тези машини са на 10+ години. Проблемите започват по малко и после си ебава майката.
Провери я, виж горивен и въздушен филтър и др. неща по трасето.
След това съединител, ролки и ....

#56 juslen

juslen

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 664
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

27 юни 2014 - 07:08

Съединител?

А ти на баир колко очакваш да вдигне? Щом равно прави 110, няма как да ги прави и на баир.
Публикувано изображение

#57 faflata

faflata

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 34
  • Скутер:Honda dio af 18

27 юни 2014 - 09:30

Само за справка, каква е максималната скорост при вас?

...добре ще е да споменете на равно и при нанагорнище

#58 Plamen YP

Plamen YP

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • МестонахождениеЛовеч
  • Скутер:YP 250

27 юни 2014 - 12:11

Вибрациите най-често са признак за проблеми във вариатор -ремък и много често СЪЕД?Н?ТЕЛ! При условие, че двигателя ти работи без прекъсвания. Ако се кара дълго време с тези вибрации се увреждат и биалетките на окачването на ДВГ-то.Ниската скорост би могла да е в следствие на лошо зацепване и преплъзване в изброеното по-горе, но както казва колегата - само след разглобяване, ще се определи проблема! Скороста на скутера е определена технологично на 128км. - от значение са насрещен вятър и големина на защитната слюда.За макс. скорост при изкачване на наклон - няма такова определение, защото  зависи от градусите на наклона !Моят скутер на равен път без насрещен вятър достига 128км. при наклонените участъци където най-често се движа съм надхвърлял и 110км.Така, че който и каквото да  пише ти нямаш база за сравнение,защото трасетата за тестване са различни.

#59 XEPO

XEPO

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1229
  • МестонахождениеАтина

27 юни 2014 - 12:19

Напълно подкрепям колегата Plamen YP.Според мен е по-скоро износен ремък и износени ролки.

#60 genchev_f12

genchev_f12

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2551
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

27 юни 2014 - 18:28

:) :thumbup:

Вибрациите най-често са признак за проблеми във вариатор -ремък и много често СЪЕД?Н?ТЕЛ! При условие, че двигателя ти работи без прекъсвания. Ако се кара дълго време с тези вибрации се увреждат и биалетките на окачването на ДВГ-то.Ниската скорост би могла да е в следствие на лошо зацепване и преплъзване в изброеното по-горе, но както казва колегата - само след разглобяване, ще се определи проблема! Скороста на скутера е определена технологично на 128км. - от значение са насрещен вятър и големина на защитната слюда.За макс. скорост при изкачване на наклон - няма такова определение, защото  зависи от градусите на наклона !Моят скутер на равен път без насрещен вятър достига 128км. при наклонените участъци където най-често се движа съм надхвърлял и 110км.Така, че който и каквото да  пише ти нямаш база за сравнение,защото трасетата за тестване са различни.

image.gifimage.png image.gif