•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Помогнете за полиране на слюдата!

слюда полиране шкурка водна шкурка полир паста паста за полиране паста

#1 Tenev

Tenev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 31
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

06 февруари 2016 - 23:00

Здравейте, колеги скутерджий :)

Започнах си проект по рециклиране на мотора. Стигнах до полиране на слюдата.

За съжаление от глупост и недовиждане я минах и от двете страни хубаво с 320 обикновена шкурка (не водна) :)

След това с професионална машинка при бояджия си я минах двойно с 1000, 2000, 3000 водни и 2 вида паста с друга машина, но драскотините от 320 все още се виждат.

Бояджийте моите приятели ги излъгах, че съм шлайфал с 800 и 1000, за да не ми се смеят :)

Предложете какво да правя - дали да направя от 300 до 1000 последователно за заличаване на тези драскотини (примерно следващия размер след 320, да кажем: 350, 400, 500, 600, 800, 1000, 2000, 3000 - така дали ще се оправи (размерите не ги знам дали са така, теоретично говорим))? Необходимо ли е с много на брой размери, за да се заличат драскотините?

Очаквам съвети че мотора ще е пребоядисан, трябва и слюдата да е готина.
Ако някой го интересува - мотора е първото поколение Burgman 250 cc, бих пуснал и снимки по-нататък като се насъберат.

scooterhouse.net

#2 ghostrider1993

ghostrider1993

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1155
  • Скутер:Yamaha BW'S 2009

07 февруари 2016 - 00:35

взимаш от някой вибро шлайф повтарям вибро не на ръка купуваш шкурки номера 300 320 380 420 матираш хубаво с виброто продължаваш 600 800 1000 1500 пръскаш един лак отгоре и става перфектна после лака се полира като се матира на 2000 хиляди накрая паста 3М зелена капачка накрая светло синя :)

#3 Tenev

Tenev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 31
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

07 февруари 2016 - 00:56

Много добре ме обнадежди! Тъкмо имам един вибро шлайф в гаража - още утре ще пробвам. От кога започват водните? Тоест от кога да използвам водна? 1000?

?наче слюдата мисля да си я затъмня леко, видях същия мотор с черна слюда и изглежда много добре, но не съм почитател на 100% черно. Какво ще посъветвате - фолио или спрей?

Със спрея се притеснявам да не стане неравномерно, защото този "транспарантния" спрей го дават за стопове, където площта е няколко пъти по-малка и не гледаш през него, а при слюдата нещата са други. Фолиото пък ме притеснява да не се прецака по краищата - аз на колите съм си правил (сменил съм няколко коли, не че имам повече от 1 в момента :))стъклата няколко пъти и там няма проблем, но на мотора ми се струва, че от високата скорост може да почне да се отлепя, отделно и извивката на слюдата е неприятна за лепене на фолио.

П.С. При бояджийте има паста 3M бяла капачка и оранжева - съветват в такава последователност да се използват, можеш ли да коментираш по този въпрос?

#4 ghostrider1993

ghostrider1993

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1155
  • Скутер:Yamaha BW'S 2009

07 февруари 2016 - 01:10

 

Много добре ме обнадежди! Тъкмо имам един вибро шлайф в гаража - още утре ще пробвам. От кога започват водните? Тоест от кога да използвам водна? 1000?

?наче слюдата мисля да си я затъмня леко, видях същия мотор с черна слюда и изглежда много добре, но не съм почитател на 100% черно. Какво ще посъветвате - фолио или спрей?

Със спрея се притеснявам да не стане неравномерно, защото този "транспарантния" спрей го дават за стопове, където площта е няколко пъти по-малка и не гледаш през него, а при слюдата нещата са други. Фолиото пък ме притеснява да не се прецака по краищата - аз на колите съм си правил (сменил съм няколко коли, не че имам повече от 1 в момента :))стъклата няколко пъти и там няма проблем, но на мотора ми се струва, че от високата скорост може да почне да се отлепя, отделно и извивката на слюдата е неприятна за лепене на фолио.

П.С. При бояджийте има паста 3M бяла капачка и оранжева - съветват в такава последователност да се използват, можеш ли да коментираш по този въпрос?
значи за виброто най фината суха е 450 после от 600 нагоре водно лака който ще пръскаш по слюдата можеш да го тонираш като добавиш съвсем малко база в него може дори да избереш цвета и ефекта на тонировката аз използвам това за мигачи и стопове като добавям ксиролики в лака и малко черна база така сеполучва тъй наречения ефект "бътърфлай" мигача променя цвета си на слънце

#5 ghostrider1993

ghostrider1993

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1155
  • Скутер:Yamaha BW'S 2009

07 февруари 2016 - 01:11

а за пастите тя бялата капачка е фаст кът с много едър абразив а оранжева капачка нямат предполагам имаш предвид жълта тя е екстра фаин изпозлвай я последна :)

#6 Tenev

Tenev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 31
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

07 февруари 2016 - 01:16

Оранжева - така каза бояджията ми. Не съм я виждал, сигурно ще е жълтата както казваш ти. Точно така казаха и те - жълтата последна.
Лака ми е спрей, не знам какво е база.

А пък как така най-фината суха е 450 за виброто? Аз имам 320 в момента, от 450 ли да почвам? Малко се обърках или трябва да си направя кафе :lol:

#7 ghostrider1993

ghostrider1993

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1155
  • Скутер:Yamaha BW'S 2009

07 февруари 2016 - 01:20

 

Оранжева - така каза бояджията ми. Не съм я виждал, сигурно ще е жълтата както казваш ти. Точно така казаха и те - жълтата последна.
Лака ми е спрей, не знам какво е база.

А пък как така най-фината суха е 450 за виброто? Аз имам 320 в момента, от 450 ли да почвам? Малко се обърках или трябва да си направя кафе :lol:
ами последната суха шкурка като номер е 450 ти почни от 300 с виброто и така докато не стигнеш до 450 после с водна шкурка нагоре това е :) лака не го пръскай на спрей няма да се получи нищо не става и да се пастира след това щом имаш познат бояджия той ще ти пръсне слюдата база е това което се пръска под лака някой го бъркат с подложка но подложката е това което се пръска преди базата :) база е боята цвета

#8 Tenev

Tenev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 31
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

07 февруари 2016 - 01:30

Стана ми ясно вече, мерси много за полезното инфо. Аз имам познат бояджия, ама искам минимално да го занимавам, защото е много труден и много бави. Най-вероятно ще го използвам, обаче, да я пръсне заедно с останалите пластмаси когато (ако) ги боядисва.

#9 ghostrider1993

ghostrider1993

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1155
  • Скутер:Yamaha BW'S 2009

07 февруари 2016 - 01:33

 

Стана ми ясно вече, мерси много за полезното инфо. Аз имам познат бояджия, ама искам минимално да го занимавам, защото е много труден и много бави. Най-вероятно ще го използвам, обаче, да я пръсне заедно с останалите пластмаси когато (ако) ги боядисва.
бърза работа няма аз също искам нещата да не ги бавя особено когато са мой и бързам ли задължително после преправям а така хем ще имаш време за подготовка хем да обмислиш цветове вярянти и така експериментирай с боята всичко се получава сподели какво си анмислил като цвят и може да предложа нещо интересно ако искаш

#10 Tenev

Tenev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 31
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

07 февруари 2016 - 01:45

Ами да, кеф ми е да си кажа нещата, само не знам чичо модератор да не се сърди, че пишем в тая тема.

Та мотора ми изглежда така:

(втората снимка е от 2008-ма, когато не беше мой, като го купих 2015-та вече беше поодран както се вижда от първата. сглобен с драскотините го нямам в момента, но и от разглобеното става ясно че си е ожулен)

По принцип много ми харесва черния Burgman - бях видал един такъв лятото с бежава кожа и беше много як, но този моя мотор по принцип беше краден (което не знаех като го купувах, нито продавача, който ми е много добър приятел) и го бяха прибрали в полицията за 2 месеца, след което се узакони (оригиналния собственик го отказа), но обикалянето из КАТ ми дойде в повече и изобщо не ми се минава да минавам през канал, за да му сменям цвета в талона.

Затова съм се спрял на цвят Suzuki YHG:

малко по-тъмно е, отива към графит и определено ми харесва. Би трябвало да мине за "Светло сив металик" (да се надяваме) (и също така да се надяваме да не се заяждат).

Седалката ще е с нова кожа и обшита:


Замислям се и за някои други подобрения като ксенонче, но съм на кантар там че на колата все улучвам някакви гадни и постоянно горят, а пък не ми се дават над 100 лв за качество. Може би ще прасна един Osram Night Breaker Plus 110% (H7 го има, би трябвало и H4 да го има - май H4 е на мотора).

Като цяло мисля да пусна една темичка в проекти да се изфукам B)  , само да събера още малко снимки

#11 ghostrider1993

ghostrider1993

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1155
  • Скутер:Yamaha BW'S 2009

07 февруари 2016 - 01:53

при нас мотори не се карат за смяна на талон само отиваш на гишето плащаш 14 лв и заявяваш че искаш промяна на цвят

#12 Tenev

Tenev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 31
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

07 февруари 2016 - 01:55

 

при нас мотори не се карат за смяна на талон само отиваш на гишето плащаш 14 лв и заявяваш че искаш промяна на цвят
Ами аз бях питал един приятел полицай и каза, че се минава през канал. Възможно е да не е информиран правилно, най-добре да питам на място.

#13 ghostrider1993

ghostrider1993

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1155
  • Скутер:Yamaha BW'S 2009

07 февруари 2016 - 02:01

 

Ами аз бях питал един приятел полицай и каза, че се минава през канал. Възможно е да не е информиран правилно, най-добре да питам на място.
така е аз когато пръсках бустера ме наплашиха че трябва да минавам канал ако искам да сменя цвета а той тогава беше с портни волани неща и се отказах и го напраивх сив както си е и още ме е яд макар че пак добре се получи но аз исках цвета да е графит с лилави ксиролики в него и щеше да е убиец но :Х

#14 Tenev

Tenev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 31
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

07 февруари 2016 - 18:07

Като се замислих, вече съм дал седалката на тапицер да я прави черна и ще си ходи повече със сивото.

#15 Tenev

Tenev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 31
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

11 февруари 2016 - 22:57

ghostrider1993, благодаря ти много за добрия съвет! Хиляди благодарности.
?зпълних заръките ти за шкурките и слюдата наистина взе да става!

#16 ghostrider1993

ghostrider1993

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1155
  • Скутер:Yamaha BW'S 2009

11 февруари 2016 - 23:13

 

ghostrider1993, благодаря ти много за добрия съвет! Хиляди благодарности.
?зпълних заръките ти за шкурките и слюдата наистина взе да става!
няма ядове колега успех за напред