•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

ПРОЕКТ HONDA BOBBER 125cc

Honda Choper Bobber

#1 bicolini

bicolini

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 385
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Suzuki Katana 70cc FULL TUNING ; Cagiva Supercity

12 февруари 2016 - 16:56

Здравейте колеги, реших че е добра идея да публикувам проекта в този форум! Проекта представлява изработка на Бобър, като нямам готов мотор за доремонтиране, а сглобка на нов!
Ще има много описания и много снимки! ?деята е до 20 Март да е готов, като това е супер краткото време!
Надявам се да ви е интересно!
Като за начало миналата седмица купих двигател от Honda Rebel 125cc 2 цилиндъра, 4-тактов! Много добро двигателче!
В понеделник взех Рамка от Honda CB 250, изглежда читава!
Днес си взех колове и капла от Suzuki DR200, изглеждат доста запазени а джантата е като нова (златна)

На първо време предстои:
Преправяне на един резервоар,
Разглабяне на рамката за прахово боядисване,
Започване на изработка на ел. инсталацията
Преправяне на генерацията,
?зработване на тръба за ауспуха!
Това се надявам да е за другата седмица!
Във всеки пост ще пиша какво е купено и сменено, заедно със снимки!
На първата снимка е мотора който искам да стане, на другите е работата която днес свърших!


Ремонти на скутери и мотори до 125 кубика. Бързо и качествено. Тел: 0876636367, София бул. Константин Величков (срещу метростанцията)

scooterhouse.net

#2 Tenev

Tenev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 31
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

12 февруари 2016 - 20:01

?нтересно ми изглежда като проект и е доста трудно за реализация, пожелавам успех.
Това после как се узаконява?
Публикувано изображение

#3 bicolini

bicolini

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 385
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Suzuki Katana 70cc FULL TUNING ; Cagiva Supercity

12 февруари 2016 - 21:55

С документи от Хонда 125 кубика!
Ремонти на скутери и мотори до 125 кубика. Бързо и качествено. Тел: 0876636367, София бул. Константин Величков (срещу метростанцията)

#4 Tenev

Tenev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 31
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

12 февруари 2016 - 22:29

Не ти ли гледат там цялостта на мотора, примерно аз мога да си направя колата половината  BMW и другата половина Mercedes - после ще трябва да минавам технотест?!
Публикувано изображение

#5 bicolini

bicolini

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 385
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Suzuki Katana 70cc FULL TUNING ; Cagiva Supercity

12 февруари 2016 - 22:35

не е задължително, на мен документите са си на мое име, и само трябва номерата на двигателя и на рамата да отговарят! Аз мотора няма да го карам в КАТ
Ремонти на скутери и мотори до 125 кубика. Бързо и качествено. Тел: 0876636367, София бул. Константин Величков (срещу метростанцията)

#6 Tenev

Tenev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 31
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Suzuki Burgman AN250

12 февруари 2016 - 22:52

не е задължително, на мен документите са си на мое име, и само трябва номерата на двигателя и на рамата да отговарят! Аз мотора няма да го карам в КАТ
Мисълта ми беше ако те спрат на пътя и се заядат, дали може да ти направят по-голям филм. ?зглежда си спокоен и не гледат чак толкова. Лека вечер ;)
Публикувано изображение

#7 ilko397

ilko397

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1153
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

13 февруари 2016 - 09:33

Бобър?! Сигурен ли си  ? С тази безкрайната предница си е баш чопър . ? защо предницата е наопъки ? Навремето правих много подобен проект с предница 105см и 21 цола джанта , да го гледаш -уникално , да го караш -кошмар . Помисли си . B)

#8 Jardan

Jardan

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 188
  • МестонахождениеPetrich
  • Скутер:Aprilia Sr Yamaha Aerox

13 февруари 2016 - 14:11

ААаа доста интересен проект се заформя за първи път виждам такова нещо тук в форума,абонирам се задължително ще следя и най малкото развитие по темата.Успех.

#9 bicolini

bicolini

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 385
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Suzuki Katana 70cc FULL TUNING ; Cagiva Supercity

20 февруари 2016 - 16:36

Здравейте колеги, тези дни не съм писал, нямах много време да работя по мотора, за сега: ?зрязах едни уши които са били на старият резервоар, купих резервоар от ?Ж планета 4 и го разширявах за да влезе! Поставен е на рамката, във вторник ще го давам на бояджия, ако някой знае къде го правят евтино да казва, трябва ми да се китне малко и боя! Снимки в понеделни :)
Хубав ден!
Ремонти на скутери и мотори до 125 кубика. Бързо и качествено. Тел: 0876636367, София бул. Константин Величков (срещу метростанцията)

#10 bicolini

bicolini

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 385
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Suzuki Katana 70cc FULL TUNING ; Cagiva Supercity

29 февруари 2016 - 20:16

Здравейте колеги, извинявам се че малко късно пиша, доста неща сменихме по мотора...
Като за начало: Предна гума 90/90/21 Continrntal Air 2, Задна гума 150/70/17 Dunlop, Задна джанта от XT 600 (златна), километраж с уредите, фар с мигачи...
Започнах инсталацията, прокарах повечето кабели, скрих всички електроники и релета в една кутия, позахванах амортесьорите. Поръчах нови тойници, седалка от ?Ж 49 с пружинки!
? вчера реших да пробвам да го паля, не се надявах да запали, тъй като това е втората инсталация която правя сам, но ти да видиш, от първият път запали.... Останах доволен от свършената работа. Към края на седмицата мисля да кача клип как пали!
Снимките са от вчера, днес не съм му правил.
Ремонти на скутери и мотори до 125 кубика. Бързо и качествено. Тел: 0876636367, София бул. Константин Величков (срещу метростанцията)

#11 bicolini

bicolini

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 385
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Suzuki Katana 70cc FULL TUNING ; Cagiva Supercity

01 март 2016 - 22:21

Здравейте отново колеги, гледам че не изразявате вашето мнение, ще се радвам да споделите, дали ви харесва или не. Днес също не бездействахме с колегата, купихме вътрешна задна гума и я поставихме на джантата, след което и на мотора. Цялата инсталация я набутах в една кутийка, за да не се вижда нищо, също така вкарах всички кабели които минават по рамката в един гофриран маркуч. Прекарано жило за съединителя и газта
Ремонти на скутери и мотори до 125 кубика. Бързо и качествено. Тел: 0876636367, София бул. Константин Величков (срещу метростанцията)

#12 bicolini

bicolini

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 385
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Suzuki Katana 70cc FULL TUNING ; Cagiva Supercity

02 март 2016 - 22:19

Добър вечер на всички, днес не свърших почти никаква работа, преправих задната зъбчатка и я поставих, довърших някои кабели, чакам важните части! ? както съм обещал, днес направих клип как го палим

https://www.youtube....eature=youtu.be
Ремонти на скутери и мотори до 125 кубика. Бързо и качествено. Тел: 0876636367, София бул. Константин Величков (срещу метростанцията)

#13 presian

presian

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 842
  • Телефонен номер:0888235359
  • МестонахождениеPleven
  • Скутер:Aprilia SR 180cc

02 март 2016 - 23:17

Браво
ПРОДАВАМ ЧАСТ? ЗА YAMAHA AEROX (има и тунинг) - http://scooterclub-b...а-yamaha-aerox/

#14 pavel1828

pavel1828

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 251
  • Телефонен номер:0898277606
  • МестонахождениеНесебър
  • Скутер:Honda,Yamaha aerox

02 март 2016 - 23:23

Супер.

#15 Jardan

Jardan

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 188
  • МестонахождениеPetrich
  • Скутер:Aprilia Sr Yamaha Aerox

02 март 2016 - 23:53

гофрираният маркуч за кабелите кое трябва да е това бялото ли ? Ако да надявам се да си го измислил за временно,ако не виж смени го някакси не се връзва с рамката

#16 fr0ntable

fr0ntable

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 498
  • МестонахождениеПерник
  • Скутер:Malaguti f12 High End

03 март 2016 - 14:10

Уникален е :thumbup:

#17 bicolini

bicolini

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 385
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Suzuki Katana 70cc FULL TUNING ; Cagiva Supercity

03 март 2016 - 19:49

Добър вечер на всички, първо гофрираният маркуч е за постоянно, той няма да се вижда, тъй като е под резервоара, а отпред където се вижда е черен. ?наче днес поставях зъбчатката на джантата и преправях спирачката за да стане. Не е много, но за днес стига. Утре започвам да стягам резервоара, шлафане, китосване, боя
Ремонти на скутери и мотори до 125 кубика. Бързо и качествено. Тел: 0876636367, София бул. Константин Величков (срещу метростанцията)

#18 bicolini

bicolini

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 385
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Suzuki Katana 70cc FULL TUNING ; Cagiva Supercity

23 март 2016 - 22:48

Здравейте колеги, не съм писал отдавна, не ми остава време. От сутрин до вечер съм в гаража. Не мога да опиша всичко което е свършено по мотора. Закупени са някои части като: Кранче за бензин, шприц кит, седалката, свещи, филтър, лули, кабели, ръкохватки, пачи крак, клаксон и някои други дребни части! Резервоара е шприцован и изшлайфан, готов за боя. Утре ще бъде регистриран. Прилагам една снимка да добиете представа. Направени са и кривките (монтирани), купил съм ауспуси, но не са сложене, защото така вади по-хубав звук.


Ремонти на скутери и мотори до 125 кубика. Бързо и качествено. Тел: 0876636367, София бул. Константин Величков (срещу метростанцията)

#19 presian

presian

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 842
  • Телефонен номер:0888235359
  • МестонахождениеPleven
  • Скутер:Aprilia SR 180cc

23 март 2016 - 23:48

Уникален става..
ПРОДАВАМ ЧАСТ? ЗА YAMAHA AEROX (има и тунинг) - http://scooterclub-b...а-yamaha-aerox/

#20 bicolini

bicolini

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 385
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Suzuki Katana 70cc FULL TUNING ; Cagiva Supercity

28 март 2016 - 17:19

Здравейте колеги, поради финансови проблеми спирам проекта за няколко месеца. Ако някой се интересува двигателя се продава за 320 лева пълен комплект.
Ремонти на скутери и мотори до 125 кубика. Бързо и качествено. Тел: 0876636367, София бул. Константин Величков (срещу метростанцията)