•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Смяна на 50куб сток със 80куб К?Т

50 70 80цц кит тунинг цилиндър бутало malossi polini mhr

#1 PGO-BigMax50

PGO-BigMax50

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 400
  • МестонахождениеВидин

30 май 2016 - 20:00

Здравейте, приятели  и колеги!!

Моторчето се скапа тия дни и е време да сменим стока. Ще взема К?Т 80кубиков тайванец, намерих си го на доставна цена. ?мам няколко въпроса - понеже ще сменявам лагери на вала че са заминали, вала е стоков - ще живее ли с тоя кит или трябва друг вал? К?Т-овете масово вървят без глава, този не знам как ще ми го дадът но ако е без глава трябва да взема друга или мога да ползвам моята?  Дайте съвет и изкажете мнение какво ще ме очаква като сложа тоя кит... Карба е 17,5... Ролки 5.5, червена централна, сток съединител с много живот в него, спортен ауспух.
Публикувано изображение

scooterhouse.net

#2 presian

presian

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 842
  • Телефонен номер:0888235359
  • МестонахождениеPleven
  • Скутер:Aprilia SR 180cc

30 май 2016 - 20:03

Незнам за този, но всички маркови китове вървят с глава. Много по-добре ще е с по-силен вал и може би карбуратор 19 или 21
ПРОДАВАМ ЧАСТ? ЗА YAMAHA AEROX (има и тунинг) - http://scooterclub-b...а-yamaha-aerox/

#3 PGO-BigMax50

PGO-BigMax50

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 400
  • МестонахождениеВидин

30 май 2016 - 23:29

Мхм, значи все пак както мисля и аз де.. трябва по голяма глава? Кажете някакъв вал какъв да търся и те съвместими ли са? Че трябва от минарели хориз. трябва ама нещо друго?
Публикувано изображение

#4 PGO-BigMax50

PGO-BigMax50

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 400
  • МестонахождениеВидин

04 юни 2016 - 00:20

Малко развитие по темата - закупен е кит 80 кубика. ?мам други притеснения обаче. След кратко ровене в нета установих че от модела са произведени 3 варианта 50 куб - 90куб и 110куб.... едни и същи на вид, но най-важното което ме интересува е дали вала е един и същ или поне да са еднакви тези от 50 и 90 кубика. Защото ако не са, така с тоя кит може да го счупя стоковия вал(който ще е с нови хубави Тимкен лагери или Койо)
Публикувано изображение

#5 vaniooo17

vaniooo17

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 548
  • Местонахождениеvarna
  • Скутер:Piaggio Beverly 200cc,LC,4T & Piaggio XV 150cc LC

04 юни 2016 - 09:18

колега,аз съм с стоков вал,стокови лагери,и кит 82cc,и съм нямал проблем,хем кит-а е портнат и шлайфан,с бутало 48мм,ако твоя кит не е някой Hi-End  кит,или нещо такова,смисъл с много коне,няма от какво да се притесняваш,мое мнение,пък ако смяташ да слагаш някой корав кит,ще е добре да смениш и вала
yamaha champ(SOLD),honda dio(SOLD),lifan 125cc 4t(SOLD).BENELI NAKED tuning(SOLD),piaggio xv 150 cc 2t LC(USE),Piaggio Beverly 200cc 4T LC(USE)

#6 presian

presian

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 842
  • Телефонен номер:0888235359
  • МестонахождениеPleven
  • Скутер:Aprilia SR 180cc

04 юни 2016 - 12:43

Предполагам този кит , който си взел 80куб е някой китайски или тайвански. Ако е такъв, не се притеснявай за вала
ПРОДАВАМ ЧАСТ? ЗА YAMAHA AEROX (има и тунинг) - http://scooterclub-b...а-yamaha-aerox/

#7 PGO-BigMax50

PGO-BigMax50

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 400
  • МестонахождениеВидин

04 юни 2016 - 12:48

Нисък клас е кита, не е хай-енд.
Публикувано изображение

#8 PGO-BigMax50

PGO-BigMax50

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 400
  • МестонахождениеВидин

09 юни 2016 - 22:41

Ново развитие по случая както се казва... Двигателя е разцепен и проблема намерен - лагерите са здрави, сега търсим вал!!!
?гления лагер който е на биелата долу при вала е сдал багажа и от там парчена, задиране, и т.н.... Сега ми трябва вал. Двигателя е минарели хоризонтал. ?нтересува ме от двигател Пежо-50куб. НО М?НАРЕЛ? ВЕРТ?КАЛ ще стане ли вала? Какъв вал трябва да търся?
Публикувано изображение

#9 zizo

zizo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 439
  • МестонахождениеХасково
  • Скутер:aprilia habana mojito custom 50

10 юни 2016 - 05:44

Ако ти трябва за PGO-имам валове

#10 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

10 юни 2016 - 06:43

?мам вал за минарели но хоризонтал,ако ти върши раб,пиши.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#11 PGO-BigMax50

PGO-BigMax50

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 400
  • МестонахождениеВидин

22 юни 2016 - 13:54

Проекта е завършен. в момента е в разработка, кита за сега добре се справя, вала е подменен със стоков от друг бигмакс. В момента подадеш ли му повече газ вдига предницата, но ще се разработи първо и тогава ще се кара смело. В последствие установих румолене отзад в редуктора докато го бутам се чува все едно е лагер, а като карам е много силен шума. някой отварял ли е там да каже от какво може да е? какво трябва и да разглобя?
Публикувано изображение