Към съдържанието

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Как да транспортирам скутер без регистрация?

• Please log in to reply
10 отговора на тази тема

#1 ombre

ombre

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 25 August 2016 - 20:05

Мисълта ми е че ако купя скутер без регистрация трябва някак да го превозя, било до КАТ или до вкъщи. Ясно е, че става с бус или баничарка, но за съжаление нямам на разположение. Но имам един миниван, в който скутер може да влезе, но трябва да се вози полегнал настрани. Ако го возя така има ли опасност да му счупя нещо?

scooterhouse.net

#2 TheBeastOriginal

TheBeastOriginal

Модератор

• МОДЕРАТОР
  • 1869 Мнения:
  • МестонахождениеOn Da' Street
  • Скутер:MZ Mastiff 660

Публикувано 25 August 2016 - 21:55

Ако го захванеш добре отвсякъде да не мърда, че по нашите пътища ... Наистина ще е изпитание.
Гледай отвсякъде да го захванеш, ако е нужно му сложи нещо меко там където ще се опира, за да не се счупи.
Карай по-внимателно и го наглеждай от време на време и не би трябвало да имаш проблем.

Прекарвал съм едно симсонче в комби, отвсякъде го захванах да не мърда и сложих едни малки възглавнички, където се опира, така нямах никакви проблеми.

Успех!

#3 бат Ицо

бат Ицо

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 445 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Yamaha X-Max 250

Публикувано 25 August 2016 - 22:11

Правиш си ГО по номер на рама, после си караш до вкъщи. Ако толкова те е шубе - слагаш някакъв номер отзад. Имаш ли ГО - нямаш финансови проблеми.

#4 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• МОДЕРАТОР
  • 5841 Мнения:
  • Скутер:GSX-R750

Публикувано 26 August 2016 - 00:25

Ако,притиснението ти е да отидеш до КАТ,не се плаши.Направи,си ГО носи си и останалите документи ,и дори да те спре някой им кажи ,че отиваш за регистрация.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#5 bennik

bennik

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 32 Мнения:
  • Скутер:T-max

Публикувано 28 August 2016 - 13:04

Това са пълни глупости-по закон при спиране на МПС без регистрация глобата е от 50 до 200лв и отнемане на книжката от 1 до 6 месеца.Тази  година ме спряха точно при регистрация и МПС -то имаше всичко .ГО , чужд талон даже документите в КАТ бяха попълнени и всичко бе платено,НО се наложи да се върна до автосалона понеже тъпото копеле автоджамбаза бе забравил чуждите номера.И знаете ли какви бяха думите на катаджията -В такъв случай се иззема не само талона на водача но и книжката плюс оригиналния талон на автомобила.Та знаеш ли каква гушка направи куката само да ме пуснекато ми взе само талона а решението се бави вече 4 месеца.Та ако си сигурен ,че няма да те хванат го закарай на самоход но имаш ли и малки съмнения по добре в мини вана.

#6 Baroto77

Baroto77

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 297 Мнения:
  • МестонахождениеДобрич
  • Скутер:Хонда

Публикувано 28 August 2016 - 14:31

Да, не си правете експерименти да карате нерегистрирано МПС.....Отнема се книжката.....Дай го на някой познат полицай да го закара или с бус......

#7 kappo

kappo

СУПЕР ПОТРЕБИТЕЛ

• МОДЕРАТОР
  • 5841 Мнения:
  • Скутер:GSX-R750

Публикувано 28 August 2016 - 15:13

Бутай го до КАТ ако те е шубе,и това е вариант ,ако нямаш с какво да го превозиш.

Този пост е редактиран от kappo: 28 August 2016 - 15:14

Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#8 ombre

ombre

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • МестонахождениеСофия

Публикувано 31 August 2016 - 08:40

Благодаря за коментарите. Като дойде времето ще намеря подходящия вариант.
Пък може да си харесам и вече регистриран...  :)

#9 Хиената

Хиената

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 161 Мнения:
  • Скутер:Sport city Cube 125

Публикувано 18 November 2016 - 09:28

Виж мнениетобат Ицо написа на 25 August 2016 - 22:11 :

Правиш си ГО по номер на рама, после си караш до вкъщи. Ако толкова те е шубе - слагаш някакъв номер отзад. Имаш ли ГО - нямаш финансови проблеми.
В никакъв случай не слагайте "някакъв номер отзад" защото това действие е незаконно и инкриминарано от НК и влече след себе си куп проблеми. Карай без номер, но не и с чужд номер.

#10 бат Ицо

бат Ицо

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 445 Мнения:
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Yamaha X-Max 250

Публикувано 18 November 2016 - 21:59

Той номера си е мой, само подномерното не отговаря. :) А и да те спрат без номер е много по вероятно отколкото с номер. В комбинация с платена ГО по номер на рама казуса става много интересен :)

А и ти сериозно ли мислиш да спирам, ако въобще някой реши да ме спира? Мен с мотор за последно са ме спирали 1992-ра година щото влетях със 140 км/ч в Златните и спрях щото ми са познати да си поприказваме. От тогава до днес - 2016-та година вече стана не са ми и махали дори.

Този пост е редактиран от бат Ицо: 18 November 2016 - 22:02

#11 Хиената

Хиената

НОВ ПОТРЕБИТЕЛ

• Активни
  • Pip
  • 161 Мнения:
  • Скутер:Sport city Cube 125

Публикувано 19 November 2016 - 08:19

Мен два пъти са ме спирали както си карам ме догонва моторизиран полисмен и при това положения няма вариант да не му спреш освен ако не си 1100RR ама аз не съм........
Колкото до рег.табела Закона не прави разлика твоя ли е другата табела или не даже там са две хипотези едната е неистинска рег.табела а другата е истинска но издадена за друго мпс Един приятел "яде бахура" за това, че му свалили предната табела в гърция, той се прибрал без да си плати глобата, отишъл в един копи център напечатл си от хартия дблукат на неговия преден номер и тръгнал така ама го спрели, че после досъдебно производство, съд, и административно наказание 1000лв. глоба

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни