•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Много високи обороти при макс газ (aerox)

Aerox max speed

#1 DKIoaN

DKIoaN

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4

13 април 2017 - 01:03

Здравейте имам Yamaha aerox Тайвански кит 12-ка карбуратор и leo Vince TT и ми се струва че когато го изпъна му идват повече оборотите при максималната скорост 85-90 км влиза в около 10 300 оборота целия мотор се тресе .Преди да сложа 70 кубика сменях ролки и сега е с 5.5 грама иска ми се тея обороти да намалеят да движи по плавно но да не изчезне дърпането спрял съм се на 6.20 грама ролки .Какво мислите понеже чета всички колеги слагат 4-5 грама ролки и ми се вижда много 6,20 гр . Гледам оборотите на километража (Koso GP Style ) .Също така ми се иска да вдигна още малко макса мисля че имам малоси скорости но това ще се разбере скоро понеже ще сменям маслото в трансмисията ,защото имам съмнение че това тресене идва от разбити лагери някъде там .



scooterhouse.net

#2 DKIoaN

DKIoaN

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4

13 април 2017 - 01:05

Също така имам едно умиране до 50 ускорява отлично след това умира и вече на 60-65 км (7.500 оборота ) почва да дърпа якоо до максималната скорост

#3 DKIoaN

DKIoaN

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4

27 април 2017 - 23:59

Проблемите са оправени днес .Умирането се дължеше на изтъркана повърхност на вариатора заменен е с нов Polini .Оборотите регулирах с по тежки ролки .Мерси на всички колеги дето "помогнаха "

#4 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

28 април 2017 - 06:46

 

Проблемите са оправени днес .Умирането се дължеше на изтъркана повърхност на вариатора заменен е с нов Polini .Оборотите регулирах с по тежки ролки .Мерси на всички колеги дето "помогнаха "
Е остана ли ти добро,ускорението.Каквъв грамаж ролки му,сложи.Централната пружина и малките на съединителя какъв цвят и марка са ти в момента?
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!