•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

300лв. гражданска за сцутер 150 кубика истина ли е?

вярно ли е това?

#1 shoila

shoila

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 42
  • Местонахождениеburgas
  • Скутер:honda sh150i

04 май 2017 - 14:07

здравейте колеги , случайно днес мярнах една годишна полица за 150  кубиково скутерче правилно ли видях 300лв. за година или очите почнаха да ме лъжат

scooterhouse.net

#2 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

04 май 2017 - 14:53

Не колега това е доста висока цена!
Би трябвало да е в порядъка на 100-120лв за година
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#3 martin1977

martin1977

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 25
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-Max

04 май 2017 - 14:53

Объркал си се нещо. Няма такива цени. Около 70- 80 лева са.

#4 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

04 май 2017 - 14:56

Eто няколко примери!


Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#5 shoila

shoila

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 42
  • Местонахождениеburgas
  • Скутер:honda sh150i

04 май 2017 - 15:03

благодаря колеги,всщност ми предстои да правя гражданска, искам да попитам как стои въпросът с гржданската  става ли  само за 6 месеца, през активният период или трябва да е годишна с оглед тези сваляния  на регистрации и после на пролет опашки чакане и простотии.

#6 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

04 май 2017 - 19:34

благодаря колеги,всщност ми предстои да правя гражданска, искам да попитам как стои въпросът с гржданската  става ли  само за 6 месеца, през активният период или трябва да е годишна с оглед тези сваляния  на регистрации и после на пролет опашки чакане и простотии.
Може да си я направиш както пожелаеш,на 3м-6м-12м .Но не всички компании ги предлагат.Отиди при някой застраховател (SDI),примерно и ще ти кажат различните варианти при различните компании.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#7 васко-57

васко-57

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 174
  • Телефонен номер:0898738866
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Hornet, Innova 125i, Honda VT 750C

05 май 2017 - 08:28

За мен в момента най-изгодно е застраховането в Булинс, правих разсрочено през СД? на два мотора (125 и 800 куб.). Цената беше една и съща за двата, на разсрочено при 4 вноски платих малко над 36 лв. за първа вноска, а следващите ще са по 26. С последните промени в Кодекса за застраховането, мотоциклетите са "сезонни" МПС (като кемперите и караваните) и целогодишното им застраховане не е задължително, т.е. отпада дерегистрацията при липса на ГО. Лично си решаваш колко вноски ще направиш, а хубавото е, че СД? ти напомнят със СМС, че е дошло време за подновяване на полицата.

#8 shoila

shoila

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 42
  • Местонахождениеburgas
  • Скутер:honda sh150i

05 май 2017 - 15:32

благодаря ти колега за разяснението, ще си направя само за 6 месеца ще видя кои предлагат тези оферти.при мен е така половин година го ползвам и половин година в гаража.

#9 mb0y

mb0y

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 161
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Хонда NSS250X

05 май 2017 - 17:04

Съгласен съм че е добре за 6 месеца,аз моята я направих на разсрочено при лев ин 100лв на 2 вноски през март и септември.Но ако пък времето е хубаво и след дата на която изтича първата вноска и ти се прииска да покараш още 15 дена.Мисля че за повечето хора 50 кинта не са проблем,било то спестени от 5-6 бири на месец.По добре целогодишна за да може да се кара по всяко време не да реши 1 да излезеш и стане аварията.Аз и двете коли и мотора са ми през март и април до септеври октомври,през около 15 дена.Бях решил да спестя едната застраховка но 2 пъти се разминавам без да ме спират после как бягам до моя агент... :dj: :dj:

Така че според мен имай си целогодишна да ти е мирна главица!!

#10 васко-57

васко-57

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 174
  • Телефонен номер:0898738866
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Hornet, Innova 125i, Honda VT 750C

05 май 2017 - 20:30

Ама като имаш няколко мотора, няма смисъл на всички застраховката да е годишна. На най-малкия я направих на 30 март, на най-големия - на 30 април (че тогава излезе от бокса). Засега решението ми е на най-малкия да платя 3 вноски (до 29 декември), на най-големия - 2 вноски (до 29 октомври), а ако от Нова година ми се прикара - ще си карам Хорнетката, която е с годишна полица. :P