•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Ключ за Kymco Xciting 500

Kymco Xciting

#1 Nikolai_V

Nikolai_V

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • МестонахождениеСофия

08 юни 2017 - 17:05

Здравейте колеги,

Нов съм във форума, но виждам, че има доста интересни и полезни неща ;)

Преди около месец се сдобих с Kymco Xciting 500i 2007г., имах доста перипетии докато го вкарам в движение но това е тема на друг разговор :(

Въпросът ми е, някой знае ли къде мога да си извадя резервен ключ за този мотор? Обиколих поне 10-15 ключарски ателиета в София и навякъде отговорът е един: " Много е дълъг, нямаме такава заготовка" :(  Ходих и до магазина на Kymco в дружба където също казаха, че не разполагат с такъв ключ, можело да се поръча евентуално, но ще отнеме време.

П.С. Ключът иначе е обикновен и няма чип, но е доста дълъг.

Благодаря предварително!

scooterhouse.net

#2 Велизар Марек

Велизар Марек

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 451
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:HONDA SILVER WING 600

08 юни 2017 - 17:29

В някои магазини Кауфланд има ключари.

#3 Тодоров

Тодоров

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4159
  • МестонахождениеБанкя
  • Скутер:Нямам.

08 юни 2017 - 20:09

Я дай снимка на ключа
__________________
Honda lead 125 86'
Honda Foresight 250
Honda Silver wing 600
Honda Nc 750xd

#4 Nikolai_V

Nikolai_V

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • МестонахождениеСофия

09 юни 2017 - 10:55

За съжаление не мога да го снимам, че го оставих в сервиз, а нямам друг ключ :(  Не мога за сега и да го измеря, но е доста дълъг и кадето и да отида гледат цъкат и в кайна сметка предлагат да направят по-къс, но няма как да стане тъй като влиза почти целия (без 2мм).
Мога да дам и някои от местата където ми отказаха категорично: Практикер (на Цариградско), Баухаус, Маумакс, ?нтеза в бриколаж и скай сити както и в склада им на стамбулиики, също на стамбулииски препоръчан авто ключар, и още куп квартални ключарски ателиета :(
Мога да прая снимка от нета как изглежда.



#5 juslen

juslen

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 664
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

09 юни 2017 - 20:10

Щом няма заместител по ключарите търси заготовка навън. Другия вариант е да смениш цялата ключалка с други ключове. В ?талия се намират комплекти за по 100 кинта. ?наче заготовка:

 blank key.jpg   27,09kb   14
http://www.epfguzzi....electrical.html

По-добре питай в Кимко колко ще ти искат.  В нета виждам да се продават само комплекти нови ключалки с ключове като на  твоята снимка...Кимко.

п.п. Като гледам май италянците са помислили за хора като теб:

http://www.ebay.ca/i...xp=mtr#shpCntId

http://www.ebay.ca/s...citing&_sacat=0

Първия ключ е 10$ с вкл. доставка до БГ. Съветвам те да провериш тези обяви и да се свържеш в продавачите за уточняване на съвместимост в размерите.

Ето я фирмата, която ги произвежда:
http://www.silca.biz...catalogues.html

 silca.jpg   40kb   8

Moжеш да се свържеш директно с тях и да питаш.
Публикувано изображение

#6 Nikolai_V

Nikolai_V

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • МестонахождениеСофия

12 юни 2017 - 16:39

Мерси за изчерпателният коментар "juslen" :)

В ebay отдавна съм ги загледал тези заготовки но проблема е, че са чак от USA и доставката ще струва повече от самият ключ. А спецялно първият е от късият вариант :(

?зключително полезна информация обаче намерих в сайтът на тези Silca, и въпреки че в интеза, които са им вносител ми казаха че няма такъв вариант аз го намерих в каталога им. Остава само да намеря някой дистрибутор онлайн с прилична цена за доставка до БГ. Също така имат ляв и десен и незнам кой ми трябва (ще пробвам да сравня от каталога).

Вариантът да го поръчам от Kymco също остава ще изчакам да взема мотора от сервиз за да мога да измеря ключа и ще се опитам да го поръчам от тях (ако цената е прилична).

Надявам се още тази седмица да има някакво развитие по случая.

#7 Nikolai_V

Nikolai_V

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 5
  • МестонахождениеСофия

10 юли 2017 - 15:58

Здравейте,
Просто за да дам ъпдейт по темата ще кажа, миналата седмица поръчах най-накрая заготовка за ключа. Не беше лесно но успях да убедя човека в магазина на Kymco, че всъщност продават само заготовка а не само комплект заедно с ключалка, както той настоятелно твърдеше. За щастие по рано същият ден видях нова заготовка с етикет който гласеше че е доставен от тяхната фирма, но и това тругно го убеди :D
В кайна сметка заготовката би трябвало да струва 13.50лв. и ще се забави може би месец или повече тъй като току що била дошла предишната поръчка, но всичко е ОК тъй като аз се бях почти отказал вече да търся.
Ще пиша пак когато когато (ако) всичко това приключи.

#8 juslen

juslen

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 664
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

12 юли 2017 - 20:05

Така е...просто в БГ сме много богати и не се занимаваме със заготовки - сменяме цели ключалки. :D Малко са хората, които биха ти свършили работа без да те цакат за печалбата и оборота.
Публикувано изображение