•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Спешно - съвет за скутер

Peugeot Speedfight покупка скутер

#1 Kum4oVul4o

Kum4oVul4o

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 12
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:... not yet...

06 юли 2017 - 14:19

Здравейте,

Трябва ми спешен съвет. ?зпадна ми много изгоден скутер Пежо Спиидфайт 3 2Т Водно на 1200км.
Проблема е че по сервизна книжка, скутера има смяна на масло(предполагам на скоростите/движение...), а момчето не беше запознато и вероятно не е направено, както и проверката на 1000км по книжка.

Ако взема скутера, какви проблеми може да има, произтичащи от не смененото масло?
Също така, нужен ли е нотариално заверен договор за прехвърлянето на скутера?
...? наистина ли е отпаднал данъка за скутерите?


Трябва ми отговор спешно, обещах днес да отговоря дали ще го взимам.

Благодаря предварително!
Поздрави

scooterhouse.net

#2 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

06 юли 2017 - 14:48

Ако ти е изгодно го взимай.Договора за ПП не е необходимо да е нотариално заверен,данъка си съществува  12лв платих за тази година.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#3 jaby

jaby

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 9
  • Скутер:Yamaha Majesty 250 cc

06 юли 2017 - 16:02

Виж дали върви  и дали има масло и антифриз.
Покарай го като е загрял и все пак го остави да поработи.
Маслото и  дори  и да не сменяно не е драма, по-важното е да има

#4 Kum4oVul4o

Kum4oVul4o

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 12
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:... not yet...

06 юли 2017 - 16:50

Всичко беше точно по моторчето... То си е ново, няма пукната драскотина и т.н. Даже като е седяло си е било с покривало та и от към прах е сравнително чистичко. Само ме притесни това че момчето не знаеше, че на 500км трябва да го кара да сменят маслото(мисля че за скоростите става дума, защото все пак е 2т). Кара се с Мотул - това са му препоръчали и си е ОК. Всичко работи по него, пали от раз и на манивела и на стартер... Даже ме беше страх да натисна(нали ми е за 1ви път) манивелата и съвсем леко... пак запали.

2 неща не проверих... антифриз и номерата на рамата спрямо документите.

Мисля да го взема, дайте инфо, къде са номерата които да сравня по документи и къде проверявам за антифриза?
Как мога да съм сигурен, че не е крадено нещо - въпреки документите... има ли как да се провери?
Питам, защото малко странно ми стана, момчето не помнеше кога го е купил. Вярно че и аз забравям много дати ама все пак да съм сигурен. По документи беше 2016, но той се мисли, че е 15-та година.

#5 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

06 юли 2017 - 17:06

Сравни си номерата с документите и ,ако съвпадат бъди спокоен,че няма да е крадено.Рамата вий за капаче м/ъ краката ,а на двигателя някъде около амортесьора,ако има собственика сервизна книжка както казваш ,там са посочени къде се намират двата номера.
Ако не е тайна за какви пари ти го предложи?
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#6 Kum4oVul4o

Kum4oVul4o

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 12
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:... not yet...

07 юли 2017 - 08:37

2800лв, не е баш"много изгодно" както казах в началото, но ми е харесало. Ново по прайс листа на Пежо е 3900+ за новия модел с водно охлаждане(Него го няма налично и или трябва да чакам 3-4 месеца или да си платя доставката, а така ще е по-добре да си взема нова Aprilia SR50R), затова смятам, че цената е ОК.
Вие какво мислите?

Алтернативата ме е китайчето - "Балкан" на scoot.bg. Но него бих го взел като компромис, демек вече не за кеф, а по необходимост. Кара ли го някой? Виждам от време на време по улиците, разни чичаци си бръмчат. Грозно е ама движи, а и идеята за скорости ми харесва.

Дайте съвет, планирал съм да го взема др. седмица.
П.П. Засега не гледам по-мощно, защото няма смисъл. Ще го карам до работа и обратно - 3км, или за кеф и играчка(в гаража за тунинг и т.н.). За всичко друго си бръмча със Субаруто :) пак с КЕФ.

#7 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

07 юли 2017 - 08:59

Ами,купувай!
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#8 Kum4oVul4o

Kum4oVul4o

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 12
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:... not yet...

12 юли 2017 - 13:36

Здравейте банда,

От днес вече съм официален собственик на Пежо Спиидфайт 3 Дарксайд, благодарение на съветите ви. Врътнах едно кръгче и бегом обратно на работа :(

Моля за няколко съвета:
1во: Данък: Данъка за 2016 е платен, за 2017 обаче не успях да излеза на глава със собственика, който твърди, че няма данък - ходил в общината и нямало. (подозирам, че дори не го е регистрирал) Къде мога да отида да платя? ?ли да го регистрирам в общината на мое име, и да си го платя на себе си?

2ро: Данък покупка на МПС. Когато си купувах колата, нотариуса внесе таксата от 2% по покупката. Тъй като договора ми не е нотариално заверен, предполагам, тази такса аз трябва да си я платя. Моля насочете ме как да стане това.

3то: Колко е данъкът?

4то: Мога ли да сключа застраховка на разсрочено плащане и зимата да не си платя вноските? ?ма ли последствия?

5то: Със сигурност ще имам още много въпроси, благодаря предварително и ще се старая първо да чета.

Мерси на всички!

#9 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

12 юли 2017 - 15:40

Трябва да го регистрираш в КАТ на твое име и тогава вече в общината ще си платиш данъка.
Ппц за всяка община данъка е различен,това е защото местните власти определят колко да е.За справка за София-град за 2017г за 50сс скутер е 12лв. Това е.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#10 Kum4oVul4o

Kum4oVul4o

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 12
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:... not yet...

12 юли 2017 - 15:59

ОК, но като четох в КАТ искат Талони/Договор/Копия/Застраховка и БЕЛЕЖКА за ДАНЪКА, тука нещо пропускам, би ли разяснил?

#11 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

12 юли 2017 - 19:07

Ами,тоя мотор дето го купи няма ли талони(не е ли регистриран в БГ)?
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#12 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

12 юли 2017 - 19:10

Ако, е регистриран в БГ с талоните,валидна Г.О и договора за ПП ,отиваш в КАТ за смяна на собственост.Бележка за данъка в КАТ не изискват!!!
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#13 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

12 юли 2017 - 19:12

Ако мотора не е регистрин в БГ ,тогава с документи от чужбина+ договора за ПП и отново валидна Г.О която си я правиш тук в БГ,отиваш в кат за регистрация!Това е
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#14 Kum4oVul4o

Kum4oVul4o

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 12
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:... not yet...

13 юли 2017 - 05:28

Мерси, явно съм чел, недочел.

#15 Kum4oVul4o

Kum4oVul4o

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 12
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:... not yet...

13 юли 2017 - 09:37

Мерси за помощта. Днес минах и през КАТ за смяна на собственост.

Процедурата беше следната: (вече регистриран скутер със софийска регистрация)
- КАТ София - Регистрация/Пререгистрация отваря в 8:00

- Подаване на документи - гишета 43-44-45 със следните документи:
   - Лична карта
   - Талон - малък + голям
   - Гражданска отговорност - полица!(картончето не важи)
   - Договор за покупка на МПС /не-нотариално заверен при мен/
   - Копие на договора

- Служебна проверка на стария собственик за семейно положение(ако е женен, трябва и двамата да са се подписали в договора) - предполагам, че е задължителна, ако договора не е нотариално заверен.

- Плащане на такса - Заявление 2лв + Такса за мотопед 9лв + 2x1лв комисионна за банката (би трябвало да е само 1лв, но таксуват таксите като 2 отделни транзакции)

- Чакате да си чуете името на гише 41-42 за получаване. (може и отпред, пред сградата - има високоговорител)
- Сверявате данните в новия талон за грешки!

Съвета ми към всички, на които им предстои, е да си направят по 2 копия на всеки документ, включително на старите талони(може да са много полезни дори само за сверяване на данните)

Следва евентуално регистриране в общината и данък :( ...
Поздрави!

#16 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

13 юли 2017 - 10:43

Честито,справил си се отлично.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#17 boda

boda

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 819
  • Телефонен номер:0888207794
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:HondaNX250Dominator,Yamaha Virago535,750

13 юли 2017 - 11:48

то в общината ще отиде "по служебен път". все пак за да си сигурен трябва да минеш и ти оттам. носи си лична карта, копие от договора за покупко-продажба и копие от талона, че по тия администрации копирането на 1бр. документ е 20 стотинки B). даже иди след 1 седмица за по-сигурно.ако още нищо не се е появило-ще дойде. това може да почака. честита придобивка и много безаварийни пътешествия! ако не те е срам-мое' да плеснеш и не'коя снимка на кончето... :scooter:

#18 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

13 юли 2017 - 12:36

Качи и кратко видео когато ти е удобно, да го видим и чуем.:)
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!