•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Malaguti 50 1974

двутактов палене манивела

#1 mmladenov

mmladenov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Malaguti 50

02 октомври 2017 - 22:24

Здравейте, купих едно старо моторче - Malaguti 50. Двутактово е, пали с манивела, няма акумулатор. Тип Симсон без педали.

Когато го взехме палеше, но трудно с доста ритане на манивелата, като гаснеше след няколко километра. Един "майстор" реши да центрова магнета, чукчето и наковалнята за да работи по-добре, но така се разбазика че спря да пали въобще. Опитах да го центровам аз след това, от горна мъртва точка и тн, като четох по форумите за Симсон, опитва да припали, но пак не става.

Въпроса ми е, има ли някой в форума който може да помогне за да се оправи моторчето. Срещу заплащане естествено. Звънях в няколко сервиза в София, но като чуят колко е старо и никой не се наема.

scooterhouse.net

#2 Baroto77

Baroto77

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 299
  • МестонахождениеДобрич
  • Скутер:Хонда

03 октомври 2017 - 06:55

Не, бързай, намери някой майстор на Симсони, Ем Зета и му го закарай.....Много си ми далече, иначе имам човек.....Важното е да не бързаш и да не бъзикат "лаици", че после няма оправяне..... Сваля се чукчето, почиства се, ако е необходимо се сменя, докарва се центровката на горна мъртва точка, слага се нова свещ и пали.....Просто намери точния човек.......

#3 mmladenov

mmladenov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Malaguti 50

03 октомври 2017 - 08:07

Ами там е проблема колега, че в цяла София не мога да намеря 2 месеца, за това реших и по форумите да видя. Който знае човек за София или около, нека сподели.

#4 dand79

dand79

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 16
  • Телефонен номер:0888990244
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda Foresight 250

04 октомври 2017 - 14:58

0898406725 Камен

#5 ttaacctt

ttaacctt

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 352
  • Скутер:Yamaha Aerox (2003)

04 октомври 2017 - 21:21

Звънни ми 0882708628 в Банкя се намирам, събота и неделя съм свободен. Тази имам мотор можем да се разберем за другата.
Stage6 MKII-Racing Power Under Seat!

        |||ツ~TTAACCTT~ツ|||

#6 mmladenov

mmladenov

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Malaguti 50

04 октомври 2017 - 22:26

Здравей колега! Ще звънна другата седмица да се разберем за уикенда задължително.

#7 ttaacctt

ttaacctt

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 352
  • Скутер:Yamaha Aerox (2003)

05 октомври 2017 - 11:51

Добре колега когато прецениш звънни и ще се разберем
Stage6 MKII-Racing Power Under Seat!

        |||ツ~TTAACCTT~ツ|||