•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Не подава искра на свещта (китайски скутер 50cc 4-T)


#1 Lubо

Lubо

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 58
  • Скутер:zongshen zs150gy 250cc

08 октомври 2017 - 16:46

Здравейте, колеги имам следния проблем не подава ток към свещта смисъл няма искра нито от електронното палене нито от манивелата някакви предположения от какво може да е?

scooterhouse.net

#2 filizka

filizka

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 227
  • МестонахождениеБългария
  • Скутер:Peugeot Buxy

08 октомври 2017 - 16:54

Бобината и лулата провери ли ги?Може да са намотките(но в краен случай).

#3 Lubо

Lubо

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 58
  • Скутер:zongshen zs150gy 250cc

08 октомври 2017 - 17:47

Ами бубината и лулата съм сигурен на 100% че са наред но се съмнявам намотките щото сменях целия двигател бях купил един двигател уж за части но станаха едни проблеми със моя двигател и реших да го сменя със другия двигателите са 1:1 съмняваме да не е омазнено със масло и днес се мъчих да ги сменя но има един голям болт по средата не мога да го отвъртя за да стигна до тях и да ги сменя със моите намотки от двигателя ми.

#4 filizka

filizka

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 227
  • МестонахождениеБългария
  • Скутер:Peugeot Buxy

08 октомври 2017 - 18:01

Законтри го с някой болт и някакъв ключ,или пъхни една отверка между маховика и картера и ще успееш да го отвъртиш.После ти трябва специална скоба за вадене на маховика или става и със скоба за лагери.Можеш да направиш и сам с една по-дебела ламарина,на който пробиваш 3 отвора от които 2 за маховика и 1 по средата за вала,тези 2 ще издърпат маховика,докато този по средата по-големия като допре на вала и почне да бута ламарината(незнам дали ме разбра :lol: ) .С каквото и да го махаш освен скобата,внимавай да не заплеснеш някоя намотка,че аз с един болт съм сплеснала и ужулила баш запалителната бобина,тази черната с кожуха,има 2-3 скъсани жици тънки като косъм са и сега нямам искра.Та ще купя други намотки сега :lol: .

#5 Lubо

Lubо

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 58
  • Скутер:zongshen zs150gy 250cc

08 октомври 2017 - 18:17

Нямам скоба за лагери така, че ще импровизирам потърсих малко клипове така ли трябва да изглежда тази ламарина която трябва да си направя сам https://youtube.com/...h?v=GU-G9irNgGk

#6 filizka

filizka

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 227
  • МестонахождениеБългария
  • Скутер:Peugeot Buxy

08 октомври 2017 - 18:20

Да,зависи каква ламарина имаш може да го направиш по-малка,колкото маховика,стига да е здрава.

#7 Lubо

Lubо

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 58
  • Скутер:zongshen zs150gy 250cc

08 октомври 2017 - 18:41

Добре ще видя утре или когато имам така повече свободно време ще пробвам и ще пиша пак по темата.

#8 neprili4no_burz

neprili4no_burz

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1236
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:бабка с жабарски допинг

09 октомври 2017 - 00:30

Цди-то ти е проблема

#9 sumo

sumo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 17
  • Скутер:Malaguti CR1

09 октомври 2017 - 19:05

Преди да го изкъртиш - Аз бих предложил да премериш показателите на тази намотка , за справка.

#10 filizka

filizka

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 227
  • МестонахождениеБългария
  • Скутер:Peugeot Buxy

09 октомври 2017 - 19:10

Да,премери ги с мултицет.Аз се сетих ама късно,защото тогава нямах под ръка мултицет и съм нетърпелива...

#11 Lubо

Lubо

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 58
  • Скутер:zongshen zs150gy 250cc

11 октомври 2017 - 19:28

Така нямам мултицет и направих следното смених CDI-то пробвах да подаде искра не стана смених лулата пак пробвах не стана смених бобината и отново не стана и остана намотките който мн се съмнявам в тях.

#12 filizka

filizka

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 227
  • МестонахождениеБългария
  • Скутер:Peugeot Buxy

11 октомври 2017 - 19:52

Прекъснати кабели нещо да нямаш някъде или ръждасяло.?зчисти всички клеми и виж пак ако не стане може да са от намотките.Ако беше от близо щях да ти помогна с меренето,таман и аз се научих как се мерят.

#13 Lubо

Lubо

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 58
  • Скутер:zongshen zs150gy 250cc

13 октомври 2017 - 17:01

Проблемът е решен! :) :scooter:
Проблема беше в намотките имаше едно скъсано медно телче и също така няколко шести по тях смених намотката и сега всичко е ОК пали от раз.
?скам мн да благодаря на всички който ми помогнахте най-вече на filizka. :)

#14 filizka

filizka

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 227
  • МестонахождениеБългария
  • Скутер:Peugeot Buxy

13 октомври 2017 - 20:15

:scooter: Радвам се,че скутера е наред.Сега само каране докато не завали сняг,че още го дават приятно времето.

#15 Lubо

Lubо

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 58
  • Скутер:zongshen zs150gy 250cc

13 октомври 2017 - 21:28

Дам е няма нищо ще въртя малко гуми на сняг докато не ми омръзне :lol:

#16 Kris.haik

Kris.haik

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 15
  • Телефонен номер:0887572077
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Gy6 50

23 декември 2019 - 13:38

?мам проблем с токовете.