•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

покупка на маджести 400 или бъргман 400


#1 roppcho

roppcho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 9

22 февруари 2018 - 17:46

здравейте колеги.нов съм във форума и искам мнение за покупка на един от тези мотори .от 2000 до 2005 г. производство.благодаря

scooterhouse.net

#2 Велизар Марек

Велизар Марек

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 451
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:HONDA SILVER WING 600

22 февруари 2018 - 17:56

Ямахата със сигурност, но има и хонди с тази кубатура което е най-добрият избор. ?

#3 Хиената

Хиената

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 161
  • Скутер:Sport city Cube 125

22 февруари 2018 - 20:00

Тук във форума има за продажба и Ямаха 400 и Хонда 400. Бъргман на тия години се явява малко рискована покупка, но всичко е на късмет.

#4 PB 5976 BC

PB 5976 BC

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 150
  • Телефонен номер:0888786069
  • МестонахождениеПловдив / Пазарджик
  • Скутер:Suzuki Burgman 400i K8

23 февруари 2018 - 10:27

Здравей, колега!
Ще започна с една фраза .... Всеки хвали, каквото кара! :D
Колега да Ви кажа, от както се качих на Burgman ..... друго не съм си купувал!
От доста години карам само Burgman-и ... първият ми беше К1, после на К2, след това К6 и сега карам К8!
През годините съм нямал почти никакви проблеми с моите Бъргмани, но както каза колегата всичко си е до НЕ късмет ....., а до ГОЛЯМ късмет! :D
Карал съм и други всякакви скутери на мои приятели, за мен е важно, като карам машината да ми е удобна, защото аз съм 192см., а Бъргмана е достатъчно дълъг, за да не ми опират колената в таблото и да ми е комфортно! На Маджестито стоиш малко по-нависоко и по изправен, а Бъргмана стоиш по-надолу и си облегнат назад, което за мен е по-удобно!
Карам в града и много извън, динамиката ми харесва на Бъргман-а, разхода също има и максимална скорост. Преди един приятел имаше Маджести 400 и сме ги опъвали доста пъти, колкото могат и двете машини и да ти кажа, като цяло вървежа е един и същ, само Маджестито максималната скорост му е с около 10 км/ч по-висока.
Вече Вие си преценяте ,кой модел Ви харесва повече като визия.... после качвате се на единия ...качвате се на другия ..преценяте, кой Ви допада повече и почвате да търсите!
?ска се яко обикаляне и търсене и не да се хващате за първият скутер ами е хубаво да чуете и другите, как им работят двигателите .... на кой ще работи по шумно, на друг по тихо и така .....много са нещата, който трябва да се гледат и става дума не само за Бъргман-а, а и за Маджестито! Другото, което гледаш ги по обявите всички накипрени намазани ......отиваш на място и се чудиш дали това е същият скутер, който си гледал!
За сега е това, ако имате някакви други въпроси пишете, ако мога да помогна ще се радвам! :scooter:

#5 roppcho

roppcho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 9

23 февруари 2018 - 16:18

благодаря ви за вниманието. насочил съм се към бъргмана за сега пък както казвате дано имам късмет :)

#6 PB 5976 BC

PB 5976 BC

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 150
  • Телефонен номер:0888786069
  • МестонахождениеПловдив / Пазарджик
  • Скутер:Suzuki Burgman 400i K8

23 февруари 2018 - 17:56

Щом сте се насочили към Бъргман-а, когато ходете да го гледате обърнете внимание на няколко неща:

- най-важно двигателят да работи сравнително тихо и да не се чува тропане .... в началото, като го запалите може да не се чува, но после като загрее става по изострено ....ако има разбира се

- поставяте мотора на централна степенка да работи на обороти и обърнете внимание, задната гума ако се върти леко следователно ?МА съединител, но ако не се върти значи няма и можеш да му буташ от цената! Не е голяма болка, ремонта му е около 18лв. с хубаво феродо!

- погледнете предните колове дали има течове, ако има то си личи отгоре над маншона

- също и на триъгълника, който държи коловите и около него има тънки метални тръби зад и около фара дали няма спачкано или нещо изправяно, защото ако има сигурно скутера е имал челна фаска :D

- погледнете всички фуги на пластмасите дали са еднакви и дали всички щипки са си намястото! Ако някъде отзява сигурно има счупена такава щипка ...не е голям проблем оправят се лесно

- седалката да не е претапицирана

- на кормилото трябва да са запазени да не са изтрити фигурките и надписите ...примерно където се пали мотора, мигачите, аварийните, къси светлини и т.н. .....ако половината ги няма следователно доста ще е каран този скутер

- километража макар, че го въртят ще е хубаво да непоказва 30 000 и нагоре, ако може да е под 15-20 000 ще е горе долу добре :)

- много важно да видите в какво състояние са спирачните дискове, хубаво е да нямат ръбове особено задния .... защото са доста парички

- черните пластмаси на таблото да се свежи и да не са надрани и най-вече долу около резервоара, където тъпите жабари ги мързи да си вдигат краката :angry: :angry: :angry:

- МНОГО важно нещо - всички оригинални надписи по мотора да са си НА мотора ( отпред емблемата, отзад да пише SUZUKI, и от двете страни BURGMAN 400 ) ....ако липсва някой надпис .... лошо .... имало е някаква външна намеса ( защото, като знам как от 2-3 скутера правят един и лошо ми става)

- като загрее скутера качваш се и му даваш цялата ГАЗЗЗ и гледаш колко ще вдигне ...а той трябва да вдигне поне 140 - 150, ако не ги вдигне или е много муден ......нещо ще му има

Ами за сега е това, което се сещам, ако някой колега се сети да допълни нещо ще е супер!

? ще е хубаво да ни уточниш точно за коя година Бъргман става дума, защото Вие сте писали от 2000 до 2005, но през тези години има 3-4 модела! Можете да качите една снимка да е по разбрано, за да Ви помогнем най-добре!

Поздрави! :scooter: :thumbup:

#7 Хиената

Хиената

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 161
  • Скутер:Sport city Cube 125

23 февруари 2018 - 18:07

 

Щом сте се насочили към Бъргман-а, когато ходете да го гледате обърнете внимание на няколко неща:

сигурно скутера е имал челна фаска :D

- погледнете всички фуги на пластмасите дали са еднакви и дали всички щипки са си намястото! Ако някъде отзява сигурно има счупена такава щипка ...не е голям проблем оправят се лесно

- седалката да не е претапицирана

- на кормилото трябва да са запазени да не са изтрити фигурките и надписите ...примерно където се пали мотора, мигачите, аварийните, къси светлини и т.н. .....ако половината ги няма следователно доста ще е каран този скутер

- километража макар, че го въртят ще е хубаво да непоказва 30 000 и нагоре, ако може да е под 15-20 000 ще е горе долу добре :)

- много важно да видите в какво състояние са спирачните дискове, хубаво е да нямат ръбове особено задния .... защото са доста парички

- черните пластмаси на таблото да се свежи и да не са надрани и най-вече долу около резервоара, където тъпите жабари ги мързи да си вдигат краката :angry: :angry: :angry:

- МНОГО важно нещо - всички оригинални надписи по мотора да са си НА мотора ( отпред емблемата, отзад да пише SUZUKI, и от двете страни BURGMAN 400 ) ....ако липсва някой надпис .... лошо .... имало е някаква външна намеса ( защото, като знам как от 2-3 скутера правят един и лошо ми става)

- като загрее скутера качваш се и му даваш цялата ГАЗЗЗ и гледаш колко ще вдигне ...а той трябва да вдигне поне 140 - 150, ако не ги вдигне или е много муден ......нещо ще му има

Ами за сега е това, което се сещам, ако някой колега се сети да допълни нещо ще е супер!

? ще е хубаво да ни уточниш точно за коя година Бъргман става дума, защото Вие сте писали от 2000 до 2005, но през тези години има 3-4 модела! Можете да качите една снимка да е по разбрано, за да Ви помогнем най-добре!

Поздрави! :scooter: :thumbup:
Хаха колега ти ми оправи настроението. Ако всички посочени от теб неща са налице вероятно ще има наддаване за скутера.

#8 roppcho

roppcho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 9

23 февруари 2018 - 19:44

:) е такъв изчерпателен отговор не съм и очаквал но наистина ви благодаря за инфото.много ценна информация беше наистина която щеимам в предвид като купувам нущо. двоумя се дали да е инж. 2004 -2006 или карбуратор по стар модел

#9 neprili4no_burz

neprili4no_burz

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1236
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:бабка с жабарски допинг

23 февруари 2018 - 22:16

Такива екземпляри-само в шоурумите

#10 PB 5976 BC

PB 5976 BC

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 150
  • Телефонен номер:0888786069
  • МестонахождениеПловдив / Пазарджик
  • Скутер:Suzuki Burgman 400i K8

24 февруари 2018 - 11:50

 

Хаха колега ти ми оправи настроението. Ако всички посочени от теб неща са налице вероятно ще има наддаване за скутера.

:D :D :D :D това с наддаването ми хареса .... :thumbup:

Но в интерес на истината моят скутер нямаше всичко налице, но имаше сравнително малки забележки, които са поправими  ..... а те бяха, че първо нямаше съединител и отстрани на предния спойлер имаше леки ожулвания до черна пластмаса :lol:, а също нямаше и задна гума ...беше изхабена, но гумите не са важни те са консуматив!
Забравих да кажа, че аз търсих читав екземпляр повече от половин година .....и накрая изпадна една обява на която мотора ми хареса и като отидох и го видях в какво състояние е и се отказах и се върнах със съвсем различен мотор, който мотор ми беше план Б. :D

#11 PB 5976 BC

PB 5976 BC

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 150
  • Телефонен номер:0888786069
  • МестонахождениеПловдив / Пазарджик
  • Скутер:Suzuki Burgman 400i K8

24 февруари 2018 - 11:56

 

:) е такъв изчерпателен отговор не съм и очаквал но наистина ви благодаря за инфото.много ценна информация беше наистина която щеимам в предвид като купувам нущо. двоумя се дали да е инж. 2004 -2006 или карбуратор по стар модел

Естествено, че инжекциона .... в пъти по-добър от карборатора, като динамика и горене, а и визията на 2004-2006 е къде, къде по-красива и таблото е в пъти по-хубаво!
Това си е лично мое мнение, никой не задължавам с него .... просто споделям, както и по-горе написаните неща!

Поздрави! :scooter:

#12 steppenwolf

steppenwolf

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 124
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:X Max

24 февруари 2018 - 16:33

От моят опит с Бъргман 400, мисля 2007 беше, тези с последната визия мога да кажа следното:
Скутер тип турър-по силен е на извънградско. Голям багажник, плавно возене, не очаквай кой знае какъв адреналин.
Проблем имах с губене на мощност,което се оказа че е слабо място на модела-трябва да се изчисти резервоара, събира боклук. ?зчистиха ми го, но ремонта не беше лесен. Другото,с което имах проблем-задният спирачен апарат за мен е не добре измислен. Захваща се към рамата с едни шлици,които с времето се изяждат и се получава едно биене. Задължително обърни внимание на този елемент! Като цяло спирачките не са му силното място, може би и защото самият скутер си тежи.
Успех в избора!

#13 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

24 март 2018 - 11:14

Здравей, и аз се оглеждам за подобен скутер. Бях се загледал по Ямахата, но се доста взе да ми харесва и Хонда Форца 250. Та мисълта ми е, зависи за какво го вземаш. Ако е повече за извънградско търси Бъргман или Хонда Силвър Уинг. Ако е смесено без големи преходи извънградско и Хондата 250 е напълно достатъчна... според мен...

#14 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

24 март 2018 - 18:04

Форцата е малък скутер

#15 koraviq

koraviq

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 763
  • МестонахождениеСт. Загора , Хитрува по скутера.
  • Скутер:мбк нитро

24 март 2018 - 19:27

позагледай хонда силвър уинг 400, два цилиндъра. пък ако сложиш и j costa вариатор става яко+ 15 км. проблема на големите скутери е че: мине ли съосие над 2 метра, демек от ос до ос, скутера става нестабилен на завои, или поне трябва да се взимат по леко да не те изпревари задната гума.?мам предложение за скутер, но това на лично.

#16 steki

steki

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 82
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Honda Forza 300А

25 март 2018 - 03:16

 

Здравей, и аз се оглеждам за подобен скутер. Бях се загледал по Ямахата, но се доста взе да ми харесва и Хонда Форца 250. Та мисълта ми е, зависи за какво го вземаш. Ако е повече за извънградско търси Бъргман или Хонда Силвър Уинг. Ако е смесено без големи преходи извънградско и Хондата 250 е напълно достатъчна... според мен...
Аз с моята Форца често правя по 400-500 км/ден. Ходих и до Румъния с нея - двата известни прохода минах. Проблеми съм нямал. Напълно нормално се държи хайванчето.

#17 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

25 март 2018 - 21:26

 

Форцата е малък скутер

Не ми се търсят данни, но ми се струва , че е 1:1 с Маджести 400. Бъргмана може и да е малко по-издължен, но не е нещо фрапиращо. Ама да кажеш, че е малък скутер...моето Кимко Агилити 125 какво е, мини скутер?