•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Велосипед с двигател-характеристика,мнения


#1 scootBG

scootBG

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 27
  • Местонахождениегр. Пловдив

19 март 2018 - 21:32

Здравейте приятели,
Започвам един доста нашумял напоследак проект, а именно ,,Велосипед с двигател''. На доста хора, като мен не им се виси по светофарите и търсят евтин и икономичен вариант да го избегнат.
Така първо ще започна с колелото на което ще монтирам двигателя.
Всяко едно колело(велосипед) за тази цел трябва да е с голяма рамка, която да побере двигателя!
Препоръчително е рамката да е стомана. Едни от хората които правят такива, така да ги нареча мотопеди смятат, че рамката трябва да е от типа твърдак, тоест без амортисъори. Да, но мое лично мнение е, че е хубаво да има поне преден амортисъор. Сега друго много важно нещо са каплите-да са между 24 и 26(по-скоро 26) и да са усилени.

Сега да преминем към двигателя.
Взависимост от местонахождението трябва да изберете какъв двигател да изберете. Двигателите са няколко вида:
-двигател 49 кубика; 4Т; 1.1 к.н.; Лично аз не препоръчвам-ниска скорост,среден разход гориво 1.6/100; стандартен монтаж!
-двигател 50 кубика; 2Т; 1.6 к.н.; Горе-долу докарва скорост; нисък разход гориво 1.5/100; стандартен монтаж!
-двигател 52 кубика; 2Т; 1.8 к.н.; Ниска скорост 30-35 км/ч; нисък разход гориво 1.8/100; монтаж на капла!
-двигател 60 кубика; 2Т; 1.9 к.н.; Добра скорост 40-45 км/ч; среден разход гориво 2/100; стандартен монтаж!
-двигател 80 кубика; 2Т; 3.5 к.н.; Доста добра скорост 45-50 км/ч; среден разход гориво 2.4/100; стандартен монтаж!
-двигател 80 кубика; 2Т; 4.1 к.н.; Висока скорост 55-60 км/ч; висок разход гориво 2.8/100; стандартен монтаж!

Друго важно са цените на тези двигатели!
Като цяло са евтини. Цените варират от 210 до 260 лева за комплект с всичко, което Ви е нужно.

Лично аз избрах най-мощният двигател, тоест 80 кубика; 2Т; 4.1 к.н.
Поздрави!

scooterhouse.net

#2 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

19 март 2018 - 21:40

Няма как 4 тактов ,да гори пове от 2 тактов!

#3 scootBG

scootBG

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 27
  • Местонахождениегр. Пловдив

19 март 2018 - 22:05

Колега,
Аз гледам информацията от разпространителите! Това е дадено, като инфо за двигателите!

#4 Велизар Марек

Велизар Марек

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 451
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:HONDA SILVER WING 600

11 февруари 2019 - 20:09

Кой знае колко ще е тотала и какви ще са последствията, когато те спрат. Аз лично бих си купил скутер 50сс. Ще изкара МНОГО повече като километри без ремонти и ще е много по-удобно за пътуване. Минах по този път преди 30год. Казвам го от опит. Със скутера можеш да минеш спокойно 100-на километра на ден, а със колелото няма да стане. Успех с начинанието.

#5 koraviq

koraviq

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 763
  • МестонахождениеСт. Загора , Хитрува по скутера.
  • Скутер:мбк нитро

13 февруари 2019 - 22:00

за предпочитане е с 24 капли усилени. може да му сложиш двигател от педалетка.

#6 Stealshot

Stealshot

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 164
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

13 февруари 2019 - 23:56

Последния пат миналото лято когато реших че имам нужда от упражнение и вместо скутера изкарах колелото което не беше барано 5-6години :D направих едно кракче 500метра и го прибрах откъдето го изкарах то просто не е стабилно в сравнение с скутера то се клатеше то поднасяше заеби тая, а и нямаш сметка с моя 70cc кит правя поне 8-10 коня ти 80цц кит за 4 коня на колело ще слагаш. B)

П.С ? лично аз немога да си представя 100-120км/ч с колело това ще бъде scary for sure.